Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

lulu4
30. dec 2009

konik to pocita od poslednej MS ale babatko je v skutocnosti o 2 tyzdne mladsie pretoze v tom case hned po skonceni MS si este nebola tehu, ale tak to tu konik pocita...

elko69
30. dec 2009

cavte tehulky takze tym ktore ste zistili a utvrdili ste sa v tom ze ste tehu srdecne gratulujem a tie co ste vo vyssom stadiu (nad 12 tt) ako sa citite???ja uz by som chcela citit pohyby ale asi som moc rychla ze??

pepppe
30. dec 2009

dydynka ten uz mam pekne dlho vyhliadnuty,,ten tyrkisovy,je nadherny,ten proste musim mat 😉

mojalili
30. dec 2009

Elko🙂 este si pocjak chvilku na pohyby, v 30 tt budes rada, ked ti babo da od pohybov a kopancov pokoj 🙂

ANDULINKA - s migrenou sa stretavam denne a ked nezakrocim, vyvrcholi mi zvracanim a hnackami...zabera mi jedine ticho a tma...niekedy umyt vlasy, studene zabaly, a naposledy Paralen, ale v nizsom stadi tehu by som to nebrala....no a v lekarni mi poradili Homeopatika od bolesti hlavy, len ich nemozem zohnat.
Kocky, dala som foto bruska, ako vyzeram v 16.tt myslim, ze vyzeram horsie, aleakosi fotak akoby uberal...

pepppe
30. dec 2009

elko tak ja sa citim dobre,obcas ma este pobolieva pod bruskom,ale inak pohodicka pekne si to vychutnavam a papam a papam 😉 noo jajha ja si este tiez pockam na tie pohyby,ale uz by som ich veruze brala,ale tak raz sa hadam aj dockame 😉

elko69
30. dec 2009

no to ocakavam ze niektore pohyby budu skor neprijemne ako prijemne,tak hadam to nebude nijaky fotbalista alebo fotbalistka :D uvidime... uz sa tesim na poradnu a najblyzsie sono a uz sa chystam za ľ tyzdne sa ist objednat na 3D/4D ultrazvuk do Hlohovca,robi sa to od 18 do 25 tt zevraj najlepsie je to v tomto obdobi a kedze lekar tamma dost pcientok ratam ze ma tak objedna asi 2 tyzdne po tom co zavolam...takze na taky 19. - 20. tt by som to chcela naplanovat

lulu4
30. dec 2009

lea: to je super ze ta uz objednali, este par dni pockas a uz to bude, tesim sa s tebou, potom daj vediet...
moni: supeer, takze ty si uz bola aj u lekarky, skoda ze ta moja robi az od pondelka.. ale uz to pekne ubieha, ved uz vydrzime, snad ma aj hned objedna 😀 a vasi sa budu urcite tesit tak ako nasi ked sme im to oznamili 🙂

irsina83
30. dec 2009

mojalili pozri sa na moju foto z konca 15tt, mam ju v albume, som ako maly tank.... 😀

elko mna v hlohovci hovorili ze 3D robia od 20tt do 30tt, som tam volala dva tyzdne tomu 😉

andullinka
30. dec 2009

Lulu ahoj, tak to sme dve co sme sa tuto stastnu novinku dozvedeli na Stedry den 😀 Nie, nechodim Sladickovej, ale poznam ju - raz s nou bola jedna relacia v telke, vyzera byt odbornicka. Ja chodim do GYNFIVu k Dr. Bertoldovej... tak dufam ze v pondelok na nu budem mat stastie...
Mojalili, tak to vidim ze mi nic ine nezostava len tie migreny v tehu nejako pretrpiet, predtym som si ani len nevedela predstavit ze sa to da bez tabletky, teraz uz viem ze hej... aj ked to stoji cloveka strasne vela bolesti ☹ Ale co nespravime pre zdravie babatka?! no nie?

elko69
30. dec 2009

irsina83 to fakt??bo ja len co som z netu vycitla ze sa robievaju 2 kto cche..a to 1. niekedy teraz v zaciatkoch ale to si dava malokto robit a druhy ze je vhodny medzi 18 - 25 tt lebo ze potom ma babetko uz menej miesta a nemusi sa tak ukazat dobre ci coto tam bolo napisane..sak zvolam ked budem ale v 18.tt a uvidim o povie...a ty mas cislo na ten Hlohovec?to je doktor Breštansky ze?

lulu4
30. dec 2009

Andullinka: super, mame aj taky podobny datum porodu... 😀 budem mat rada nejaku spriaznenu dusu, s ktorou si budem vymienat nazory a rady...
No Sladicekova je odbornicka, ona je často v tychto televiznych diskusiach... dufam ze ma objedna hned na 5. alebo 7. nech sa uz dockame 😀

andullinka
30. dec 2009

hej, no uvidime co povie Dr. na termin u mna je to dost otazne kvoli cyklu kt. som mala kazdy mesiac iny, viem len ze posledna mrska bola u mna 26.11. Ty si mala kedy?
A kde vlastne ordinuje ta Sladicekova? Myslis ze este berie nove pacientky?

irsina83
30. dec 2009

elko cislo sm si vygooglila len tam daj 3D hlohovec a rozpravala som so sestrickou a ta ma objednala na 15.februara, cize budem v nejakom 21tt. zevraj v 20tt je to najkrajsie vidiet 😀

elko69
30. dec 2009

takze my sme skoro narovnako uz takze mozem zavolat aj ja uz nie??zajtra by som mala mat uz 16/0 tt...a to az n afebruar ta dala?to tam maju tolko ludi??

lulu4
30. dec 2009

Andullinka: no ja som mala praveze dost pravidelnu MS takze to nebude problem... naposledy som mala 22.11.
Dam ti vediet ako som dopadla... aj ty napis potom...
co sa tyka Sladicekovej myslim, ze by ta mohla zobrat... ma asi pol roka ordinaciu v Petrzalke v zdravotnom stredisku na Strecnianskej... ma tam vsetko nove... a ked je zena tehotna je najlepsie si zaplatit u nej rocny balik sluzieb a mas v tom objednania na presny cas ze necakas aj ultrazvuky inak sa za ne plati... pozri si jej stranku: www.radmagyn.sk

mojalili
30. dec 2009

ANdulinka vies, ty si teraz v takom tyzdni, ked sa vsetko vyvija...tak by som to s PAralenom neriskovala, neskor v pohode mozes...vraj 5 PAralenov do mesiaca sa potom moze...ked ine nezabera...

Kočky, rozoberali sme ten kocik, tak som dala do albumu sem moj stary kocik., pozrite, ako vyzera babo v tom kociku a same sa rozhodnite, ci date do toho kocika babetko aj s fusakom cez zimu....najlepsia je klasika na zimu....hlboky kocik....https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

Irsina ---no peeeekne vyzeras...a uz citis pohyby? Ja riadne....ozyva sa o dusu...moja a vies, ze v sobotu ideme uz do 5. mesiaca? nooo, super🙂 TEda ak mas prelomovu sobotu...mne sa zacina citat novy tyzden v sobotu, tak preto...

elko69
30. dec 2009

no baby ja veru tiez v prvych tyzdnoch som neriskovala s tabletkami...som mala horucky a potila som sa len s cajom a na kasel som brala iba homeopatika...a na bolest hlavy??no nic jednoducho som vydrzala....

dydynka
autor
30. dec 2009

no tak ako vidim nebudem sama co bude doma na silvestra,,ale asi mi to bude vyhovovat,,,

ja este asi ani necitim ze by sa babo hyballo,,,alebo to aspom neviem rozoznat 😀

elko69
30. dec 2009

dydynka myslim ze si este pockame chvilu kedze sme prvorodicky tak urcite min este take 3 tyzdne aj vic mozno

dydynka
autor
30. dec 2009

elko tak to si ma nepotesila,,,ja byvam sama doma cez den a je mi smutno,,tak by som bola rada keby som ho aspom citila,,, 😅

elko69
30. dec 2009

no ved uz aj mna by to potesilo konecne ale neboj tzch kopancov si este uzijeme a nie vzdy asi aj prijemnych...

dydynka
autor
30. dec 2009

uz sa tesim na poradnu,,,7 idem a konecne budem mat dalsiu fotku mimina,,, 😀

irsina83
30. dec 2009

elko ta sestricka bola neprijemna a povedala mi ze mam zavolat dva tyzdne pred. len kamoska mi hovorila ze maju taky naval ze ona to nestihla...ja som jednoducho jej povedala, ze nech ma objedna a hotovo, nebudem riskovat ze sa nedostanem na rad.

mojalili 5ty mesiac zacina az od 17 plus 3 dni, maju tu kocky taky rozpis v albumoch. ja som dnes trosku smutna, precitaj si co mam pisane v albume na spodu... 😒 ja este pohyby necitim 😒

diamond_23
30. dec 2009

Baby vidim ze ste vsetky nedockave 😀 ja som prvy krat citila asi v 19 tt a aj to boli len take bulbinky alebo mrvenie a potom par dni nic ..a potom to uz boli kopance normalne najprv slabe a teraz uz vie kopnut aj celkom silno..cez den to neni az tak citit..najviac vecer,v noci alebo ked budete lezat na chrbate 😀

elko69
30. dec 2009

dydnka ja idem az 14. na poradnu takze uvidime ale nepisalmi sono takze drobca asineuvidim ale budem aspon pocut ako mu bije srdiecko...

Irsina to fakt??takze bude lepsi ked tam zavolam v tom 18. tt???aby nebola sestricka nervozna???

leanax
30. dec 2009

Čítam tu, že je najlepšie na začiatku tehotenstva nebrať žiadne lieky a mne doktor predpísal nejaké lieky kvôli zápalu. Paralen som užla už asi 3x bolesť bola neznesiteľná až na vracanie mi bolo. Samozrejme, že len 1 tabletku na deň a nebolo to tri dni za sebou, ale odstupom času. Ja mám problémy so zápalmy tak neviem ako to dopadne, keď lieky niesu vhodné. Bojím sa ich aj brať, aby to neuškodilo. 😖

mojalili
30. dec 2009

Irsina - si prvorodicka, tak si pockas este v pohode na pohyby...neboj pridu🙂)
JA som sa pozerala na http://tehotenstvo.academy.sk , tam je 17.tt brany ako piaty mesiac, tak preto som to tak myslela....ale to nevadi... 😉

pepppe
30. dec 2009

dydynka,ty si uz v 15tt???jajha ako to rychlo ide,, 🙂

elko69
30. dec 2009

ja by som zajtra uz mala zacinat 16 a 0 den...veru ychlo to ide,ved uz pred 10 tyzdnami som zistila ze som tehotna a ani sa to nezda tolko... 🙂

mib
30. dec 2009

leanax, ak to spravne chapem, tak s tymi tyzdnami je to tak, ze podla medzinarodnych standardov sa dlzka tehotenstva pocita od prveho dna poslednej mrchy. ale to ti lekar moze upravit podla velkosti babatka, aj ked na zaciatku tehu je to tazke, lebo babo sa tazsie meria. a v principe ... ked zajtra si 9tt+0, tak zacinas desiaty tyzden. v pase na koniku si to mozes upravit tak, aby ti ukazoval spravne tyzdne. 🙂

mojalili, tak to je fakt brutalne mala vanicka. ved mala sa tam v troch mesiacoch takmer nezmestila. ... a brusko je pekne. 😉

irsina, neboj - urcite to dobre dopadne. treba mysliet pozitivne aj ked viem, ze je to tazke. drzim ti palce.

kocky, je to mozne, ze mi niekedy v siedmom tyzdni vypuklo brusko a teraz je stale rovnako velke a nezvacsuje sa?