Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

vi3ka
31. júl 2010

@zabkaevka evi nie si tu sama, len ako hovoríš, cez víkend je nás tu trochu pomenej. ja priebežne celý deň sledujem, či niekto niečo nepíše, inak predýchavam to teplo v byte. nejak ma dnes hlava pobolieva, nič sa mi nechce. ešte musím pozametať a inak mám všetko hotové, aj vyprať som už stihla 2X, ale keby to tak niekto spravil za mňa, tak by som sa nepohnevala. manžela mám v práci-niekde tam u vás v KE maká vo veľkom 😀 mimochodom, sa mi dnes s tebou snívalo. si predstav 🙂

andrea0903
31. júl 2010

@moniciak to je normal mna pobolievali tiez ale uvidis ak by to boli take krcovite bolesti tak chod na gyndu ale v tomto trimestri a v druhom sa NESMIE ROBIT ZIADNA MASAZ!!!!!!!otca mam masera a nesmie sa to nakolko moze vyvolat masaz potrat,neksor porod 😀 😀 😀
@vi3ka no mna hlava boli tak neskutocne ze uz som si aj teplotu merala ale nic 🙄 akurat odisla svagrovaq po celom tyzdni tak si konecne vylozim nohy vklude sadnem a budem odpocivat 😝

zabkaevka
31. júl 2010

@andrea0903 : to fakt sa nesmie masírovať?? no mňa nemasúruje doslovne, len mi postláča pár krát svaly okolo krížov, ale tak max 1 minútku. a v knižke pre tehulky, ktorú čítam, je tam aj pasáž o masírovní, hmm musím pozrieť. ale ešteže manželíkovi sa tak veľmi nechce masírovať, inak asi by som sa dávala dlhšie a častejšie. ale on ľúbi byť masírovaný 🙂
@vi3ka : nooo aj mňa trochu bolí hlava a ráno som nedopila ani kávu, mi nejako dnes nechutilo. ale vyjdem si na tú terasku kde som vyšala vecičky, čo si videla na fotke, a pri tých stromoch a prostredí ma prejde. to len dnu je asi ťažký vzduch od tepla.

andrea0903
31. júl 2010

@zabkaevka no ano ked som robila v saune a prisli aj tehotne na masaz tak sme museli furt vediet v akom su mesiaci.....a kolo krizou velmi jemne nemalo by sa to ani nohy nakolko je tam vela nervovych zakonceni 😀

lulu4
31. júl 2010

@andrea0903 ahoj citala som si tu o tych masazach, napr. ked mam opuchnute nohy a manzel mi ich chladivym gelom ponatiera a trosku akoby pomasiruje, neda sa to moc nazvat masazou tak to sa moze v mojom tyzdni tehotenstva?

susika
1. aug 2010

@moniciak -aj mna poboleivalo všetko do 13tt a potom už bola pohoda, ono si telo musí zvyknúť. len potom mi od 15tt začalo tvrdnpť bruško,t ak fičím na magneziu🙂inak ani neviem, že osm tehula, enbyť velkého pupka predo mnou....ale mne pomahalo v začiatkoch, ked osm is lahla nabok, teraz zasa na chrbát, ale neviem, niekde som čítala, že by sa v tehu nemalao na chrbáte ležať, že je bábo zle vyživované, čo čo. a veru sa aj velakrát na chrbáte v noci preberiem a malý kopeeee ako o dušu.....

@lulu4 -konečne niekto, kto čaká chlapčeka.prosím ťa, ako v noci spávaš? lebo ja mizerne. pri malej som ani nevedela, že osm tehu, a pri tomto chlapiskovi to je hruza. už ani neviem, kedy soms a do sýtosti vyspala.stačí mi niekedy 4-5 hodín a som akože vyspatá, nemožem už potom nazad zaspať, ale oči sa mi lepia...

andrea0903
1. aug 2010

@lulu4 jemne ponatieranie ti neuskodi ale nesmie to byt robene tlakom 😀 i ked u teba je to uz takpovediac jedno pretoze si uz v tt kedy mozes rodit ale predsa radsej pockaj masirovat ale bez tlaku 😀

andrea0903
1. aug 2010

@susika ja vstavam v noci kazde dve hodiny pretoze sa citim vyspata 😀 a na chrbte sa nema lezat od piateho mesiaca lebo tlacis si na vsetky vnutorne organy aj na bejby 😀 inak ja spavam mizerne ci cakam dievca alebo chlapca len sa prevalujem jak korytnacka a furt mi nedobre 😀 😀 😀

susika
1. aug 2010

no, tak ja s tým spaním som rovnako. vždy soms a zobudila o po 3 alebo o druhej a boal som minimálne 2 hodky hore. potom som prišla na to, že čítať knihu pomáha, len som musela vydržať do vtedy, kýmsom uplne nezaspávala, ež som si ani nepamätala, ež som zhasla....potom už ani to nepomáhalo, a budenie sa posunulo na pol 4 a už som nespala do rana....včera som zalahla o jedenástej večer a už o piatej som sa zobudila...som zvedavá, kedy ma to klepne.malá ma angínu, tak von nechodíme, tak je to jedno🙂ale potom si to chuda odnesie, že mam už nervy🙂

lulu4
1. aug 2010

@susika ahoj,no u mna je to s tou nespavostou tak od polovice 8.mes.,cize nie az tak dlho ale tiez cakam kedy padnem na hubu od nedostatku spanku,u mna je to tak ze ja vecer nezaspim ani nahodou,idem aj preto spat az okolo polnoci.potom do cca 3tej rana citam knihu a chodim na wc.a dokopy spim tak 3 max.4hodky.sa smejem ze za chvilu budem vyzerat ako zombie.a ze pred porodom sa vyspite kym sa da🙂

andrea0903
1. aug 2010

@susika mne nepomaha nic telku sa snazim kukat ale to sa prichytim ze akurat zaspim na 5minut a opät som hore vcera som sla spat o jedenastej a o jednej som bola cula jak rybicka ale jak sa poznam kolo obeda ma to zlozi aspon na polhodku 🙄 moje deti uz zdrave ale zato manzelicek poctivo v 39stupnovych teplotach tak uz teraz mam tri deticky doma 😝

lindus1
1. aug 2010

ahojte babulky,
no cudujem sa ked citam o tej vasej nespavosti, ja cakam tiez chlapceka, ale spim teda uplne v pohode... sice sa zobudim 1-2 x v noci a idem na wecko, ale to som chodila aj pred tehu, takze ziadna zmena... a dokonca spim teraz viac odkedy som na materskej, predtym som do prace vstavala o siestej a teraz tak o osmej, co sa tesim 🙂 tak si to zatial uzivam, kym nie je babo, bo potom sa uz urcite ani ja nevyspim 😀
ako inac nedelujete? tu v nitre je nadherne slnecno... pojdem ukuchtit rizotko a sup na prechadzku do mesta 🙂

mora1111
1. aug 2010

Ahojte kočky, tak ja kebyže môžem tak idem spať o deviatej večer a spím do dvanástej na druhý deň 😀 teraz u mňa dosť častá situácia, priateľ mi to ale dopraje 😀 som v osmom tyzdni tehotenstva a už tretí den ma trápi nevolnosť a nutkanie na zvracanie dost ma bolí zaludok, neviete mi poradit nejaku fintu ako sa toho zbaviť? lebo ma nebaví každu pol hodku papat len aby mi zle nebolo 😀 cikanie aj mna trápi, som tam kazdú chvilku, v noci aj 3x vstanem aby som sa isla vycikat 🙂 bolia ma bradavky a sem tam aj v podbrusku 🙂 na ultrazvuk sa chystam 16.8 tak sa velmi tesim 🙂 pekny dnik prajem...🙂

andrea0903
1. aug 2010

@mora1111 mne rano pomahal suchy rohlik a pepsi 😀 😀 😀 😀 😀 ale jedla som ho este v posteli ja som sice nevracala ale zato my bolo zle 24hodin non stop.tak manzel vzdy kym odisiel do roboty tak mu ku posteli prichystal rohlik a tak sme fungovali kym to nepreslo u mna to nastastie trvalo len 2tyzdne a ja cikat ani nechodim ale bradavky ma bolia doteraz a v brusku ma zacalo pichat nanovo teraz
@lindus1 v Kosiciach tiez pekne horuco obedik mame kur.polievku+hrach.polievku zo vcera a mäso ryza hranolky,ja poslem deti k babke(byva o poschodie vyssie 😀 ) manzelovi obklady pri horucke pripravim a ja si to asi hodim tiez do postielky dospat noc 😝

mora1111
1. aug 2010

@andrea0903 dakujem za radu ten rohlik a pepsi vyskusam, nic za to nedam 🙂 no ja teda budem aj dufat, ze aj mna to po dvoch tyzdnoch prejde ako teba 🙂

lucia.kl
1. aug 2010

ahojte. nahodila som nove fotky do albumu 🙂

vi3ka
1. aug 2010

ahojte kočky. tak mne tie včerajšie bolesti hlavy neprešli. celý deň mi trešťalo v hlave a v noci sa k tomu pridali vysoké teploty, takže dnes ráno sme skončili na pohotovosti. ☹ predpísal mi paralen od teploty a keby som vracala tak ešte aj torecan. takže teraz sa vyvaľujem v obývačke na gauči, potím sa, čajíkujem a manžel ma obskakuje. neviem, či to nebude asi z toho ventilátora a zmeny počasia. už ma všetko bolí z toho ležania. celú noc som šťuchala do malej, či sa hýbe, ale hýbe sa, tak to je hlavné 🙂

lucia.kl
1. aug 2010

@vi3ka prajem skore uzdravenie

vi3ka
1. aug 2010

@lucia.kl dakujem luci

andrea0903
1. aug 2010

@vi3ka no ja to mam doma s manzelom je uplne hotovy uz treti den chudak myslim ze to bude asi fakt tym pocasim..........dufam ze to nechytim aj ja lebo potom neviem kto mna bude obskakovat....my dnes mame v brusku rusno dva dni drobcek odpocival a teraz ma didzinu. 😀 😀 😀 poriadne sa vypot aby si bola fit

susika
1. aug 2010

@mora1111 -tak mne zaberal odvar o zázvoru. j čajovú lyžičku zázvoru zaliať 1 litrom prevarenej vody a ešte 5 minut povariť.precediť, vyhcladiť a može sa piť celý den. zázvorové tabletky a kupované čaje vraj nemajú takú účinnosť ako toto, to mi povedala lekárnička, ona mi toto proadila a našla som to aj na nete niekde.doky sa smial, ako to zaberá🙂mne bolo zle od začiatku do 13tt.ale cocacola tiež pomahala, suché rožky som nemusela, iba toasty z toastového chela som chrumala, malá v tom všetkom začala vracať, tak mala dietu, apson som nehldovala sama🙂)aj ostatné bolesti ti prejdú po prvých troch mesiacoch. ja som mavala hrozné krče v podbrušku, ako pri menzese, až soms a bála, že o bábo prídem a bradavky, tie ma boleli, ale celé prsia ovela viac...potom to ako mavnutím prutika rpešlo...čo sa tíka spanku, prvé tri mesiace keby možem, tak by som vtedy spala stále, ale nedalo sa, spala som aj s malou poobede a aj skoro večer som zalahla a potom to nejako prešlo🙂

krtica11
2. aug 2010

ahoj baby neviete niektora čo je s kiwi už dlho sa neozvala

andrea0903
2. aug 2010

@krtica11 nikto nevie nic ale pravdepodobne uz to ma za sebou 😀

zabkaevka
2. aug 2010

ahooj kočky 🙂 v KE celý víkendík aj dnes slniečkovo 🙂
@vi3ka : hlásim že práčka prala tri várky oblečka, jednu várku plienok, jednu várku obliečky do postielky a dve deky, a ešte jedna várka iných vecičiek ma čaká dnes. a rozmýľam, že počas týžňa predsa vyperiem aj tie väčšie a hrubšie vecičky, má byť totiž teplo, tak nech mi to pekne všetko vyschne a budem mať všeetko poprané. No došiel mi prášok, takže musím kúpiť. Doteraz som používala ssíce len mini balenie, také vzorky, takže aj načase kúpiť riadne balenie.
@andrea0903 : nooo tak to fakt tú masáž si musíme nechať dopriať až po. Ale nohy keď ma bolia mne nepomáha krémik, ale treba trochu aj postiskať. Ale ako som písala, môj manžel to nejako neobľubuje, takže to robí max 1 minútku 🙂 teda asi s tým nič zlého nevyvoláme. Juuj tak toho máš veľa keď aj manžel doma je ako dieťa 🙂 ale to je dobre že svokra je len o poschodie vyššie 🙂

Ja nemám problém so spaním, ťuk ťuk, tak max, raz za mesiac sa zobudím o 4ej a potom neviem už spať, ale to je skôr ak je prííliš teplo. Hmm inak spím, aj s cikaním do rána vydržím, sama od seba.

lenka1806
2. aug 2010

ProsimVas poradte mi. Poslednu menstruaciu som mala 5.7, kedze tehotensky test mi vysiel 3 krat pozitivny tak som dneska sla na gynekologiu, a on mi povedal, naco som chodila, ze je velmi skoro ,ze tam nic neuviidi
Isla som preistotu, kedze ma caka CT vysetrenie v stredu chrbtice.
Naozaj by este nebolo nic vidiet na sone?
Ja uz si to nepamatam, ale vie, ze pri malej mi to bolo hned vidno.
Raz som potratila, a to mi nebolo vtedy stale vidiet nic.
Na moju ziadost mi urobil aspon sono, ktore nic neukazalo, ale ja sa bojim, kedze mambolesti v podbrusku ako pri menstruacii, a pred 2 mesiacmi som podstupila kyretaz.
Kazal mi prist za 3 tyzdne.
Ked som sa ho pytala ci mozem ist na CT vysetrenie, iba kyvol plecami
Uz mi je az do placu, bojim sa.

kikaku
2. aug 2010

@mora1111 ja ta nepotesim...som v 12tt....a nevolnosti neustupuju...prave naopak...cely den sa to stupnuje a
vecer mi je uz tak zle ze vraciam aj cistu vodu ☹ ...o rannej nevolnosti nemoze byt ani rec...je mi zle hlavne ku veceru.
Doktor mi poradil Cocculine...ale nechcem brat lieky hlavne prve tyzdne ked sa babo vyvija...a vraj pomaha cmulanie ladu 😀 ...ale mne nepomaaha absolutne nic ☹ ...za posledny tyzden som schudla dve kila...tak sa len modlim aby to uz prestalo...mam od doktora dietu, jem len male porcie viac krat za den a pijem studenu vodu...tak drzte palce nech to dajako vydrzim, lebo to male je asi poriadne rozmaznanee 😉

kikaku
2. aug 2010

@lenka1806 ahoj lenka...mne na prvom ultrazvuku tiez nebolo nic vidiet...ale doktor povedal ze 4 testy nemozu klamat a nakoniec som tehu bola 🙂
....ja by som to CT vysetrenie prelozila, kym si nebudes ista co a ako...zdravie baba je dolezitejsie.

katrin31
2. aug 2010

@kikaku Cocculine su homeopatika a tie sa mozu

lulu4
2. aug 2010

@kikaku ahoj, viem ake su nevolnosti na zaciatku tehu neprijemne, ale zvladnes to, lahko sa mi teraz pise ale ver ze kazda si za to tehotenstvo niecim prejde... ja som sice nezvracala ale presne od cca 12tt do nejakeho 15tt som mala nevolnosti a to take akoby ma z centrifugy vysadili a hlava sa tocila, napinalo ma, na odpadnutie mi bolo... som musela jest casto krat, ovela viac krat denne ako inokedy... aj to mi nie vsetko chutilo... ale vzdy ked ti je moc zle si daj aspon piskotky tie vzdy pomozu aby si proste neostala hladna.. najhorsie je v tomto stave ostat co i len trosku hladna a pit treba... ja som vtedy napr. mohla len grepovy dzus lebo mna uz aj z vody napinalo.... ono to prejde len to chce davku trpezlivosti... je to pre ten pokladik co nosis v brusku a este doktori zvyknu predpisovat cipky torecan sa to vola ale neviem od ktoreho tt sa to moze, skus sa ho na najblizsiej poradni na to opytat lebo to je na predpis... tie viem ze vela kockam zabrali co tu pisavali... drzim palceky...

susika
2. aug 2010

@lulu4 -no a mne zasa povedali, že v tehu by sa nemalo jesť vela grapov a ty si pila rovno džus🙂))a že na urýchlenie azčiatku porodu je dobrá ananasová šťava..kamoške nezabrala.... 😀 😀 😀
baby, ktorým je zle, fakt skuste ten zázvor, som to radila už aj iným a čajík chutí super, osvieži a je tiež aj na imunitu a naozaj zaženie aj nevolnosť. mne na nevolnosť pomahali aj pukance. ale iba neochutené...celú misu som spraskala sama pomaly za celý den popri iným suchým veciam..ale napríklad suché rožky ee..a tiež bebe kekse, tie zelené s cerealiami 😀 😀 😀 držím palčeky.....