Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

jaruska8
2. feb 2010

Mňa teraz napadlo, švagriná bola na morfologickom UZT, toj podrobne bábu pozerali orgány, bola na tom v Blave, kvôli tomu, že ona malo boreliozu, čo tam nie sú nejaké vývojové chyby, ale neviem, či je povinný.

lulu4
2. feb 2010

xpetkma1x: morfologicky UTZ je namiesto amniocenteze, je velmi dobry pretoze tam vidia uplne vsetko da sa tam zistit aj rastep chrbtice a podobne... tam vidia uplne vsetky organy a kosticky, ked je tam mily lekar tak pri tomto UTZ by ti mal vsetko poukazovat a povysvetlovat, ze je vsetko s malym drobcom OK.... tento UTZ je velmi dolezity...

dydynka
autor
2. feb 2010

baby kolko stoji 3d ultrazvuk v bratislave??

jaruska8
2. feb 2010

&no akurát som čítala, tému Morfologický UZT a amniocentéza, či tak nejak a radím vám to, radšej si to nečítajte, jednak som sa rozplakala a jednak nahnevala. ☹ ☹ ☹ Akí sú niektorí ľudia múdri a hneď odcudzujú, fuj!! 😠

avila
2. feb 2010

Morfologicky UZT nie je to iste ako 3D? Ci su to dva rozdielne ukony? Jasne, ze si ich uhradza zena sama, nie je to hradene poistovnou... teda jasne to nie je, malo by to byt standart, ale co clovek neurobi uz pre svoje babatko v brusku?

Viem, ze u mojho stoji 40 Euri.

lulu4
2. feb 2010

kočky netusim ako sa to cenovo pohybuje, ja mam u mojej gyndy zaplatenu starostlivost na cely rok a tam mam v cene UTZ a ona robi tie 3D ultrazvuky, inak sa urcite plati okolo 40 Eur ako pisala Avila... lacnejsie to urcite nie je...skuste: www.gynaex.sk tam ich robia urcite

iwanna
2. feb 2010

cafte baby,
pisali ste o morfologickom ultrazvuku v bratislave. Len chcem dat do pozornosti moju skusenost. Pri prvom malom som bola u doktora Michala Holana, robil vtedy v Euromedixe. Je to uzasny odbornik. Povodne je to srdcovy lekar, cize uplne najviac sa zameria na srdiecko babatka, ale dokladne prejde kazdy jeden organ v telicku, okomentuje, pomeria, vysvetli. 1000% spokojnost. Teraz robi uz v Medifere. Je to v auparku v tej novej budove. Teraz som uz tiez objednana u neho na 20ty tt, objednavala som sa takto dopredu, len aby nahodou nemal moc plno.... Neviem presne kolko to tam teraz stoji, ale volala som tam na zakaznicku linku a tam mi povedali take nieco, ze ked budem mat vymenny listok od lekara, tak cisto morfologicky ultrazvuk bez dvd by mal stat iba 10EUR. Este si to skusim overit, ale to by bolo super.

avila
2. feb 2010

Iwanna, Ty mi budes vediet povedat 🙂 Je 3D to iste ako morfologicky UTZ? Ci su to 2 odlisne vysetrenia?

jaruska8
2. feb 2010

Inak, to by som aj ja rada vedela. Dnes malé kopká poriadne, dnes má disco, sila je to. 😉 😀

monci78
2. feb 2010

Avila morfologicky ultrazvuk je 4D. Ale hlavne sa zameriava na vyvojove chyby a poruchy. aj ja tam idem ale po amnio. Baby chcem pridat jednu radu ak ma niekto problem so zapchou. Trpim tym aj ja a dnes som uz vravela doktorovi ze uz mam toho dost, boli ma cele podbruško. a hla, dostala som sirup na to. volá sa DUPHALAC, a je urceny aj pre tehotne zeny. Takze ak ma niekto problem zakupte si ho. 200ml stoji 4,30 eur takže nič strasne a kazdy vecer 15ml si dat. 😉

elko69
2. feb 2010

dydy neviem co stoji v Blave ale v Hlohovci je za 40 € tak myslim ze ceny by mohla byt aj podobna,nie?

jaruska8
2. feb 2010

No, tak Monci78, ďakujeme a aj za ten tip na sirup. 😉

avila
2. feb 2010

Diky Monci, tak ten moj robi aj 4D, tak uz som spokojna 😀 Ja ked som dokymu povedala, ze mam zapchu, v . trimestri mi neodporucal vobec nic, ani homeopatika. A teraz, v 2. tri sa to zlepsilo, uz to nie je kazdy 3. den ale kazdy 2. takze hura. A mohla som robit, co som chcela... pit, jest tony ovocia, ovsene klicky... Najviac zabral, ale prosim neopakovat 😀 , majonezovy salat spolu s acidkom. Na 2. pokus som este nedozrela 😀

xpetka1x
2. feb 2010

no baby ja chodim na wc tak raz za tyzden tiez ako som prestala fajcit ked som zistila ze som tehu sa mi to dokaslalo,,vtedy aj kazdy den alebo kazdy druhy no a teraz takto asi vyskusam ten sirup aj ja

pepppe
2. feb 2010

baby ja mam stale dilemu,ci ist na 3d alebo ee,u nas v nitre stoji vraj kolo40eur,vsak ked pojdem na sono,popytam sa a ked tak,sa aj objednam

avila
2. feb 2010

Nuz Peppe, rozhodnutie je len na Tebe. Nie je jedno, ci mame 40 Euri ci nie... Vybava na babatko vela pohlti. U mna urcite, lebo moji surodenci su o dost starsi a tak najmadsia neter ma 10 rokov. Mozno som narocna, ale 10-15 rocne obnosene veci na svoje dieta nedam... Takze o zdedeni niecoho nemozem ani snivat. Ale zato pri 2. babatku to uz nebude take tazke 😉 Aj ked samo dievke nedam modre a chlapcovi ruzove vecicky 😀

xpetka1x
2. feb 2010

pepe veru a ked uz tak mame obycajny ultrazvuk a aj tym sa toho dost zisti a keby sa dokymi nieco nezda tak ta tam odporuci potom by som uz sla ale a tak si to budes musiet zacvakat u nas to podla sk stoji 2000 a 1500 podla toho kde ides no prinajhorsom tu mame rodicou a svokrovcou tak nech zasponzoruju.. 🙂 mne mamca kupila kociar pri prvom tehu aj postielku komplet..

monci78
2. feb 2010

Tak baby hlásim sa, že ten sirup zabral asi po hodine... 🙂 Konecne mi je lepsie a aj bolesti podbruška prešli, ja už som myslela ze mam nejaky zapal. sa mi to tam tahalo celé. aaaale bolo to teda od toho wcka. takže odporucam, ináč je na nom aj napisane v navode ze vhodny pre tehotne zeny.. 😉

avila
2. feb 2010

Monci, tesim sa s tebou 😀 Kto nezazije, ten neuveri. Ja som raz doslova preplakala 45 minut na WC, co sa nedalo, ale mala som pocit, ze mi brusko roztrhne. A do toho vsecia chodili a pytali sa, ci som OK 😒

lenkaaninka
2. feb 2010

baby aj ja som to zažila že som išla každých sedem dní a teraz som začala piť zrnkovú kávu jednu denne s mliekom a pomáha fakt vážne....
ináč je to brutál kto nezažije, neuverí to má avila pravdu

a to som skúšala všetko možné normálne dva kompoty som zjedla potom sušené slivky celý sáček litre vody a nič absolutne čo som sa ozaj čudovala až ozaj teraz tá káva 🙂

pepppe
2. feb 2010

avila to ja este mozno nieco zdeim,sesternice mam malinke,rocne a dvojrocne,ale neviem ci mi aj nieco daju,,,nechame sa prekvapit,ale ja sa strasne tesim na to nakupovanie,na kupovanie kocika,toho sa uz teraz neviem dockat 😀

simonka28
2. feb 2010

kcky vidim,ze sa bavite o 3D.som vcera s jednou maminou rozpravala tak ona bola v Hlohovci za30eur-ze velmi spokojna 😉

simonka28
2. feb 2010

a ete k tomu morfologickemu-ja idem buducu stredu do Martina tak som zvedava ake to bude,na zle ani nepomyslam 😉

lutsine
3. feb 2010

Baby taka mala anketa:
1, ako spite? na lavom boku,na pravom,na chrbte? lebo mna ked spim na pravom boku stale tlaci na cikanie a v noci beham nonstop.

jaruska8
3. feb 2010

Ja sa prehadzujem, naľavo, napravo, na chrbte. 😉 😉 A chýba mi na bruchu. 😀 😀

romini
3. feb 2010

ja spavam tiez na boku na chrbte ked lezim tak nemozem zaspat... 😀

dydynka
autor
3. feb 2010

dobre ranko kocky,,,,tak ako sa mame?

lutsine
3. feb 2010

Dnes lepsie ako vcera, vcera ma cely den palila zaha...

dydynka
autor
3. feb 2010

to ja nastastie este nepoznam 😀

lucinika
3. feb 2010

dobre rano baby 🙂 som tu medzi vami novacik,som sice len v 6 tyzdni ale mam taky problemik,posledne dva dni som si vsimla ze mam trosku tvrdsie brusko,neviem z coho to je a ci je to take vazne aby som s tym sla trebars na pohotovost... mam teraz sice trosku stresujucejsie obdobie,ktore sa vsak snazim kvoli babatku brat na lahsiu vahu a moc neriesit,moze to byt podla vas z toho? okrem tohoto ziadne ine problemy nemam - myslim tym spinenie,iba ma sem tam tak raz za dva tri dni zaboli v podbrusku ako kebyze mam pred menstruaciou - taky krcik ale to iba sem tam... co si o tom myslite? zazili ste take nieco?