Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

romini
1. júl 2010

@lutsine nepijem malinovy caj to sa ma pit ako mi to pomoze? mne pomaly ta hlienova zatka odchadza volala som s doktorom mojim co mi bude pri porode. ale dnes ma aj krize poriadne zacali aj boliet tak uvidime. milovat sa teraz bojim lebo ma to zo spodu vsetko boli uz len pri vysetreni a nie to este pri sexe takze tak.... 😀

lutsine
1. júl 2010

no na kurze nam vraveli ze ano,ale mozu byt aj cerstve maliny,vraj podporuje stahy maternice

pepppe
1. júl 2010

😀 ahojte babulky,ja pijem ten caj a nic,dnes doki hrdo povedalze ste este zavreta,skroo som ho zastrelila,,,vsak to je zla sprava pre neho to bolo evidentne dobra 😠 vsak ze do terminu mozem porodit aj tri krat,,haha mne staci raz a cim skor,,,,knemu uz nemam ist uz len do nemocky,,,,ja uz chcem rodit a ani ten caj nepomaha,,ten moj kprec v brusku strajkuje,mco mam robit,ked ma neposlucha??? 😀
@lutsine pekne este vydrz aspon ten tyzden a mozeme ist spolu rodit
@romini noo ja ze si nam uz aj ty porodila,,,vsak to je strasne clovek to chce mat uz za sebou a tym drobcekom s ajendoducho von nehce 😉 dydynka by mala aj domov prist,co mylsite??? hadam zajtr napise,alebo cez vikend,,,,,,,brusko ma uz riadne tlaci,krpcek sa len natahuje a natahuje 😀 simonka,,,,mojalili uz porodila,malinky ma hadam uz aj meisac 😀

elko69
1. júl 2010

@lutsine no ved aj aj som to mala tak blyzko asi 10 min peso do porodnice 🙂 ale som rada ze si ma tam vtedy nechali lebo sak ked uz odtecie plodovka tak uz som ani nechcela ist domo...ja ked som rodila tak v ten den sa narodilo 10 deti,sme sa na tych porodnych salach striedali ako na nejakom bezacom pase,som pocula ako vedla rodia dalsie 🙂

zabkaevka
1. júl 2010

ahooj kočky 🙂 juuuj tak vám sa nechce nejako v tom teplo rodiť 🙂 ale nič to, príde to predsa, isto.
chcem sa opýtať, tie predpôrodné kurzy ste absolvovali? a kde, v nemocke už alebo niekde inde a skôr?? teda či si mám zháňať niečo už, alebo mám ešte čas?? ja som zatiaľ nebola nikde a na nijakom v spojitosti s tehulkovaním alebo pôrodom.

elko69
1. júl 2010

@zabkaevka ja som nebola na predporodnom kurze ale chodila som cvicit pre tehotne a tam sme sa ucili aj ako dychat a ako bude porod prebiehat a celkom som rada ze som to absolvovala..

zabkaevka
1. júl 2010

@elko69 : ňoo to som chcela aj ja chodiť, ale keď už som sa odhodlala tak mi začalo vtedy tvrdnúť bruško. Teraz neviem či už môžem, tak sa prípadne spýtam dokiho, zajtra, mám poradňu, na ktorú sa už teším 🙂

elko69
1. júl 2010

@zabkaevka no ak mate nieco take tak to vyuzi ak eda budes moct aby si zase nepopohnala malu von skor!!!

avila
1. júl 2010

@zabkaevka my sme chodili s manzelom na taky 10 tyzdnovy pripravny kurz. Ten bol super, hodinka bola vzdy prednaskova na rozne temy a 2. hodinka boli cvicenia. No a teraz chodime na pripravu do nemocky, ta je tiez super.

30lenka
1. júl 2010

😀 caf maminky 😉

lulu4
1. júl 2010

@lindus1 dnes som tu cely den nebola, az teraz citam co si napisala, tak potom super si pochodila, parada... neboj tolko plienok sa ti urcite zide a ked su do 5 kg tak to je len dobre to si pockas kym ti babo na taku vahu dorastie.. a ono len za den minies tych plienok vela...

lindus1
1. júl 2010

@lulu4 ahoj, dnes mi akurat kolegyna hovorila, ze tolko mi ich nebude treba, ze som mohla zobrat jedny vacsie, tak ja neviem... prinajhorsom potom niekomu darujem 🙂
ako si dopadla s tou kamoskou, vyrozpravala sa?

lucia.kl
1. júl 2010

@lindus1 vôbec sa neboj, že by si mala vela plienok, my sme mynuli za tyždeň 3 balenia - su na to sice dve ale ked si vezmeš, že na deň minieš okolo 8 plienok tak to nemaš ani na mesiac.

lindus1
1. júl 2010

@lucia.kl diky 🙂 ja som si to tiez tak vyratala, ze ak miniem 10 denne, tak to mam na tri tyzdne-max. mesiac.... tak hadam to bude ok....
ako sa vam inac dari? da sa to zvladnut vsetko dvojmo?

lulu4
1. júl 2010

@lindus1 ja si myslim ze miniete a ked nie presne ako pises vzdy sa najde niekto s malym dietatom v okoli koho poznas atka podarujes.... ja praveze lutujem co som este aj ja nezbehla do DM vcera ved som sedela s tou kamoskou blizko jednej DM a tak som az manzelovi vecer doma hovorila ze som blba ze som este jedny aspon nebola kupit lebo mame doma len tie jedny co je zase malo... no co uz... kupim uz na normalnu cenu...
kamoska sa vyrozpravala tak uz hadam lepsie, sa strasne pochytili s priatelom az tak ze na rozchod ale dnes som s nou nevolala si myslim ze sa to utrasie, ze bude dobre...
dnes som bola u druhej kamosky ale to ti bolo cestovanie v tom najvacsom teple sofer elektricky zahlasil ze dalej uz nemoze ist ze si mame prestupit na bus tak teraz sa vsetci natlacili do busu ja s bruchom potom ma jeden pustil sadnut po tom co jeho baba do neho hudla 2 minuty ze som tehotna.... otras, potom taka babka na mna kuka ze dieta moje davajte si pozor v tomto velkom teple ze chodte do chladku tak mi az tak blbo prislo ze comu vystavujem svoje dieta... ze som sa mala na to stretko vybodnut lebo som sa k nej uz ledva doplazila... ale dobre bolo, pozreli sme film, moje svadobne foto este z aprila, pokecali, spravila dobre palacinky.. a mm ma prisiel domov zobrat na auticku tak to uz rychlo zbehlo... a ty ako dnes si bola posledny den v praci? aj ste mali nejaku rozlucku?

lulu4
1. júl 2010

@lucia.kl ahoj luci ako sa vam dari s dcerkami? vsetko ako ma byt? rastu vam pekne? ako je to s papanim kojis mas mliecko? ako vam prespinkaju v noci? su to kocky, mas byt na co pysna

lulu4
1. júl 2010

@pepppe ten tvoj drobec teda dobre strajkuje... hmm ako ho dostat von a behala si po schodoch alebo nejaka namaha lebo vela znamych mi povedalo ze si pred porodom dali dlhsiu prechadzku este aj nakup a schody do toho a ze to fakt pomaha a ten horuci kupel aj ked je samo o sebe horuco ale skus.. a ten sex jednoducho musite praktizovat s mm nieco zabrat musi a ten tonic si si dala tiez? skusaj vsetko... ty to uz mas ozaj predo dvermi fuuuha to ti ubehlo ja neverim... ty uz budes onedlho mat Alexika... juuuj sa tak tesim

lulu4
1. júl 2010

@avila no to sa aj ja tesim ked mm chuti co navarim to je taky dobry pocit potom len ma nebavi vymyslat ze co a on malokedy poradi povie mne je to jedno a ked uvarim zeleninu tak to nezje 😀 😀
to mas super ze si pojazdna, ja nemam vodicak aj ked auto by som mala k dispozicii to som akosi zanedbala s tym vodicakom vzdy som si hovorila casu dost a uz som stara kofa a vodicak nikde a dieta na ceste 😀
ja neviem co mam s lavou nohou ale sem tam ma picha zo spodu na chodidle ale len na lavej ked dlhsie sedim alebo tak a to uz asi tyzden tak mam, vcera som mala sice poradnu ale zabudla som jej to spomenut... ale bielkoviny som v moci nemala bol negativny, aj tlak bol v norme tak to nemoze byt nic vazne potom ale mam tu nohu aj napuchnutu niekedy ked tak pozeram... divne. to je...

lindus1
1. júl 2010

@lulu4 tak to mi hovor, mne tiez kazdy hovori, aby som si davala pozor na hento, na tamto ako tebe ta babka... ja si to nejako neuvedomujem, ale niekedy sa tiez zamyslim, ze comu to babo moje vystavujem... ale tak pokial je vsetko zdravotne v poriadku, tak si myslim, ze sa zas nemusime tolko obmedzovat nie? vsak tehotenstvo nie je choroba, treba si ho vychutnavat 🙂
do prace idem este zajtra a na chvilku v utorok a potom som uz doma 🙂
inak aj ja som dnes mala palacinky na obed, so zmrzlinou a visnami 😉

lulu4
1. júl 2010

@lindus1 juuuj tak ti si mala skvele palacinky, ako aj ta kamoska spravila take super tenucke dobre a mali sme s dzemom a nutelou... veru nie je to choroba musime si to vychutnavat... je to pravda onedlho nam bude brusko aj chybat...
inak pisala mi dnes ta pani ohladne monitoru ze uz jej dosli peniazky a ze uz ho zadava na odoslanie tak ze do utorka by som ho mala mat, tak som zvedava 😀

pepppe
1. júl 2010

@lulu4 juj len aby alexik aj von chcel ist 😀 dnes som mala dlhu prechadzku,behacky po meste a tazke nakupy som niesla domov a stale nic,,,minule bol aj sex a nic,,,tonic som nemala,,to este skusim ale teplu sprchu som mala a nic,,mna uz ztoho krpca asi porazi 😀 moje zlate nechce a nechce proste von,vsak ja to este skusim este raz vsetko 😀 nooo hadam sa ho co chvilka dockame,lebo mm uz sa nevie dockat ten mi dnes sto krat vola,ze ako som dopadla u dr 😀 hovorim este stale sa nechytsa,chudacik som ho nepotesila,ale ako prve si spomenul na ten sex,ze musime ho teda dat 😀 spekulant,,,,a ze pokom bude ten mali 😉 a co ty ako sa moja mas??? uz by som ti tak rada tu sms poslala ,ze sme uz na svete,ale pockame si obe,,,ty za chvilku tiez budes maminka,,,vsak to leti nehorazne,ja si pamatam este na ansu svadbu,,heh a to ze uz budu 3mesiace,heh to sme manzelia uz stvrt roka,,,waaaa ako keby mame uz zlatu svadbu sa citim,,, 😀

pepppe
1. júl 2010

@lulu4 co si si objednavala monitor????

lucia.kl
1. júl 2010

@lindus1 kukam že som napisala minula s y 😀, to bude od unavy 😀 zatial sa dari dobre, baby su zlate len občas zachvat plaču, hlavne večer bolia bruška ale pekne spinkaju - hlavne v noci, človek ked si najde system tak sa to da zvladnuť 🙂

lindus1
1. júl 2010

@lulu4 ja som cakala na ten balik (monitor) styri dni, ze tolko to normalne trva poslanie balika, bola som sa pytat na poste... tak neviem, ci aj tebe nepride neskor ako v utorok.... len aby si sa nenaplasila, ze co nechodi 🙂

@pepppe kupili sme si s lulu rovnaky monitor dychu angelcare, tak o tom klabosime

lindus1
1. júl 2010

@lucia.kl super, to znie povzbudzujuco 🙂 takze my, co cakame jedno babo, by sme to mali teda zvladnut lavou zadnou ze? 😀 ja sa uz moc moc tesim, ale este mame cas, nech je este pekne v brusku a rastie....

pepppe
1. júl 2010

@lindus1 jaaaaaaaaj tak 😉 ja nemam,mne dosla podprda dneska dojcenska a este mi ma dojst sietka proti hmyzu na kocik

lucia.kl
1. júl 2010

@lulu4 dari sa dobre, baby priberaju a pekne papkaju, za tyždeň pribrali 300g a narastili 4cm 😀 kojiť bohužial nemôžem, mlieko sa akosi nespustilo - mala som v nemocnici na 3 deň zapal a potom to už nešlo ☹ tak sme na umelom. noci su ako kedy, väčšinou sa budia každe 3 hodky ale predvčerom mi jedna spala 6 hod v kuse...

lucia.kl
1. júl 2010

@lindus1 presne len nech v tom brušku ešte ostanu, maju kopec času, tam im je najlepšie. a baby nestresovať sa že čomu vystavujete deti, oni su v brušku a tam su dobre chranene, teraz si to treba ešte vychutnať, o takych 5 tyždňov už sa nebudete vladať ani hybať, ja som chodila už ako kačička ku konci, sa mi mm smial 😀 😀 😀

@pepppe ja som den pred pôrodom prala, upratovala, menila pradlo a bola na dlhej prechadzke a v noci to prišlo 🙂

elko69
1. júl 2010

@lindus1 no ja miniem denne okolo 12 niekedy viac aniekedy menej 🙂 co sme doma dva tyzdne uz som minula dve balenia...

lindus1
1. júl 2010

@pepppe ja uz mam podprdy na kojenie dve, inak v h & m som ich kupovala, ale sietku nemam... to si objednavala specialne na tvoj kocik, ci nejaku univerzalnu?