Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

lulu4
17. aug 2010

@lindus1 to sa ti uz takto opakuju tie kontrakcie no ked to uz bude kazdych pat minut to uz urcite chod a uz si tam tam nechaju to uz pochybujem ze pojdes domov... uz len bude zavisiet aj od toho na kolko budes otvorena... ale tak to vyzera ze este v noci alebo zajtra uz budes maminkou.. jeeej velmi ti budem drzat palceky a daj nam vediet... drzkaj sa

lulu4
17. aug 2010

@lindus1 no keby ista cista jasnocervena krv to je uz nebezpecne to uz placenta moze odchadzat co by museli uz rychlo konat... takze o takom radsej ani nehovorit... jaaj tak uz chapem ako si to myslela s tymi kontrakciami.. no som pocula ze niektorym vystreluju do bruska a niektorym do krizov...

andrea0903
17. aug 2010

@lindus1
@lindus1 no pocuvaj ty mozes mat kontrakcie len do krizov a do bruska vobec ja som mala vzdy len do krizov a zvyklo sem tam do stehien vyrazat ale do brucha vobec...........pekne zacina sa to skracovat ked tak sa zapri o stenu a dychaj zhlboka myslim tak ze hlboky nadych nosom a uplne pomalilinky vydychuj ustami lahsie kontrakcie prejde a v podstate aj tie najväcsie kontrakcie takto predychas ak budes dychat plytko a rychlo tak nebudes vladat..........stopuj nesadaj a do rana to mate za sebou

andrea0903
17. aug 2010

@lindus1
@lindus1 no pocuvaj ty mozes mat kontrakcie len do krizov a do bruska vobec ja som mala vzdy len do krizov a zvyklo sem tam do stehien vyrazat ale do brucha vobec...........pekne zacina sa to skracovat ked tak sa zapri o stenu a dychaj zhlboka myslim tak ze hlboky nadych nosom a uplne pomalilinky vydychuj ustami lahsie kontrakcie prejde a v podstate aj tie najväcsie kontrakcie takto predychas ak budes dychat plytko a rychlo tak nebudes vladat..........stopuj nesadaj a do rana to mate za sebou

andrea0903
17. aug 2010

@lulu4 no na placentu som tu odbornik mne odchadza vzdy iba placenta.........krv moze a nemusi byt jasnocervena moze byt ako pri mrche ale je jej velmi vela dokonca s malymi hrudkami zrazenej krvi ale byva viac tmava ako svetla vtedy treba okamzite letiet

lindus1
17. aug 2010

no babulky, mne na tu kontrakciu nepomaha ani dychanie, ani fit lopta, ale zacnem rychlo chodit po byte alebo si brutalne sucham krize (teda aj manzel), tak to prejde do minutky.... zatial je to znesitelna bolest, lebo viem, ze rychlo prejde, tak uvidim co bude dalej, idem cakat 😒

andrea0903
17. aug 2010

@lindus1 moja hrejivy krem nemas? ak tak nech ti muz potrie krize alebo chod do sprchy teplej a sprchuja sa popripade lahni do teplej vody.....hlavne klud a bude dobre aj dychanie vydrz hlavne

zabkaevka
18. aug 2010

ahooooooojte kočky 🙂 super počasíčko u nás začína, tka dúfam, že aj bude 🙂
@vi3ka : nooo tak to súhlasím že malinká trochu viac ťahá to bruško dole, a ťahšia je tak to je tiež taký iný pocit. Zatiaľ nemám vyvarené tie fľaštičky, tento týždeň sa niekedy chystám, možno zajtra. Dnes idem do mesta,ešte na dve hodiny do práce, nevedia si s niečím rady, ale hlavne aby som uzavrela poslednú vec, a tak skoro sa tam neukážem 🙂 a potom ak budem vlládať, pôjdem trochu popozerať šaty na budúcotýždňovú sestrinu svadbu, ale to asi do nejakého OD kde je predsa trochu chladnejšie ako v meste. Jaaa a áno idem si dokúpiť krém proti striam, a tiež nejaký intim gel ako píšeš na ranu po pôrode, ja používam väčšiou niveu alebo od oriflame. teraz mám doma oriflame, pretože to bežne každý deň oužívam na umývanie sa dole, ale kúpim si aj niveu. A na bradavky už teraz si dávam krém s vitamínom E, tak možno ešte jedno kúpim aby som mala aj na potom.
Takže ozvem sa poobede 🙂 paaaaaaa

vi3ka
18. aug 2010

no tak som po hematológii, ale výsledky budú až v piatok, takže dovtedy musím počkať. len nech sú dobré výsledky. 🙂 len dnes som sa v ľuďoch trochu sklamala, ale v podstate som s tým počítala, lebo kopa ľudí, vydýchaný vzduch v čakárni a všetko sedí a tehotnú ženu nikto nepustí sadnúť. už som myslela, že tam odkvecnem, ale ešte šťastie, že tam bola známa, ktorá ma pustila sadnúť a aj jeden pán tam otvoril okno, takže mi bolo lepšie. myslím si, že pustiť si sadnúť tehotnú a starých ľudí o paličke by mala byť samozrejmosť. no ale slováci..... nie všetci sú bohužiaľ uvedomelí. 😒

@zabkaevka si na roztrhanie, ani z práce ti nedajú pokoj 🙂 ale aspoň vieš, že si pre nich nenahraditeľná 😉 jéj, ty ideš už svadbovať, super, len pekné a pohodlné šatočky si vyber a zabav sa potom. no ja som skôr myslela to na dezinfekciu po šití, ak budeš rodiť prirodzene. to čo sa strieka na vložku, aby sa rana lepšie hojila.

fúú, som sa tak napraskala. na krv som musela nalačno, tak teraz to doháňam. 😀 😀 😝

andrea0903
18. aug 2010

@vi3ka aj ja som dnes po hematologiii a unas je to potvrdene myslim ten vrodeny zly gen...nevadi dnes som odtial sla jak fetacka s piatimi baleniami injekcii leikov na mykozu atd.....inak to ze ta nepustia pozna doverne ja som aj dnes na hematologii vystala tri hodiny bez toho ze by ma niekto pustil a vcera ked som bola s dievkami v hypartescu na nakupy tak nas nepustili sadnut v buse tak som drzala 6tasiek dve deti a seba na dverach........takato je ochota 😠 evka nam je aktivna velmi ja po tych behackach po lekaroch som maxim.vystavena a kedze nemame auto tak si vsetko poctivo musim vyjazdit na autobusoch ☹ no inak kukam ze lindus 1 uz sa neozyva od vcerajsich vecernych konrtakcii cize to uz ma zrejme za sebou 😀

andrea0903
18. aug 2010

@vi3ka aj ja som dnes po hematologiii a unas je to potvrdene myslim ten vrodeny zly gen...nevadi dnes som odtial sla jak fetacka s piatimi baleniami injekcii leikov na mykozu atd.....inak to ze ta nepustia pozna doverne ja som aj dnes na hematologii vystala tri hodiny bez toho ze by ma niekto pustil a vcera ked som bola s dievkami v hypartescu na nakupy tak nas nepustili sadnut v buse tak som drzala 6tasiek dve deti a seba na dverach........takato je ochota 😠 evka nam je aktivna velmi ja po tych behackach po lekaroch som maxim.vystavena a kedze nemame auto tak si vsetko poctivo musim vyjazdit na autobusoch ☹ no inak kukam ze lindus 1 uz sa neozyva od vcerajsich vecernych konrtakcii cize to uz ma zrejme za sebou 😀

andrea0903
18. aug 2010

@vi3ka aj ja som dnes po hematologiii a unas je to potvrdene myslim ten vrodeny zly gen...nevadi dnes som odtial sla jak fetacka s piatimi baleniami injekcii leikov na mykozu atd.....inak to ze ta nepustia pozna doverne ja som aj dnes na hematologii vystala tri hodiny bez toho ze by ma niekto pustil a vcera ked som bola s dievkami v hypartescu na nakupy tak nas nepustili sadnut v buse tak som drzala 6tasiek dve deti a seba na dverach........takato je ochota 😠 evka nam je aktivna velmi ja po tych behackach po lekaroch som maxim.vystavena a kedze nemame auto tak si vsetko poctivo musim vyjazdit na autobusoch ☹ no inak kukam ze lindus 1 uz sa neozyva od vcerajsich vecernych konrtakcii cize to uz ma zrejme za sebou 😀

vi3ka
18. aug 2010

@andrea0903 no, ale aspoň vieš na čom si a že ti tie lieky zaberú, aby si si domov doniesla krásnu princezničku 😉 🙂 to aby si človek nosil prenosnú stoličku so sebou, keďže všade taká ochota. a čo sa týka busu, tak si mala ísť na drzovku sadnúť si na miesto vyhradené pre tehotné a zťp, ak sa to dalo. joj, rozčuľovať sa budem kvôli debilom 😠 no keby si mala autíčko, to by bolo super, ja som rada, že auto mám, takže si môžem polietať kde chcem. síce BJ v porovnaní s KE nie je až také veľké, že by som si aj pešo pochodila, ale to by som už asi nezvládla 😀 😝
no evka má výdrž minimálne za piatich 😀 😀 😀
linduške ticho závidím, že už má asi svojho drobca na svete. i ja už chcem. bože... tak blízko a zároveň tak ďaleko. ojojoj 😢 🙂

počuj adi, otázka: to posledný mesiac sa chodí na poradne už len do nemocnice, alebo ešte aj k svojmu lekárovi?

andrea0903
18. aug 2010

@vi3ka to uz len do nemocnice chodis ale do tej ktoru si ty vyberies co predpokladam ze u vas je asi iba jedna........este musime fakt vydrzat aby sme mali svoju cicusky pri sebe a s tou stolickou to fakt a jedneho cloveka co ma bude ovievat 😉

andrea0903
18. aug 2010

@vi3ka sak keby bolo volne aj tam ta ver tomu ze rtam sadnem a ked uz nie ja aspon deti vies co som myslela ze ma porazi videli ze deti drzim ltt keby zabrzdil bus ta letime vsetky tri.styri a maju ta ti ludia v trubke take su to charaktery

dydynka
autor
18. aug 2010

no bola som u gynekologa dat potvrdit ten papier ale na kontrolu som povedala ze pridem buduci tyzden 😀 😅

andrea0903
18. aug 2010

@dydynka
@dydynka co si sa bala hadam? 😀 😀 ja tiez lekarov nemusim

zabkaevka
18. aug 2010

@vi3ka , @andrea0903 : juuj no veru som akčná a plná energie 🙂 len dúfam, že mallinkej neubližujem. no snažím sa málo chodiť, a piť veľa, a jasné nič ťažké nevláčiť. Hmmmmm to si fakt s... ľudia, ja by som ich bila palicou halva nehlava, to je sila že vás nepustili sadnúť. Ja chodím autom, takže super, si všade dojdem v poho, s klímou, a nejako som nebola ani u lekároch, alebo niekde kde by bolo treba čakať. @andrea0903 : keď nebudúce budeš niekde so 6 taškami a dvomi deťmi daj mi vedieť, ak budem v KE odnesiem ťa domkov 🙂 a myslím to vážne. Síce nechodím každý deň do KE, ale spýtať sa môžše či náhodou nie som 🙂 číslo na mobil ti dám do IP 🙂
Juuuj tak nakoniec som nekúpila šatičky na svadbu ☹ v práci som sa veľmi zdržala, a potom sa mi fakt nechcelo ísť po obchoďákoch, takže cestou domkov som už len rýchlo nakúpila najnutnejšie do domácnosti, a šla domkov. No teraz som nabrala druhý dych, dám do prania, zvesím všerajšie prádlo, asi ho aj požehlím pri TV, a ešte chcem aj navariť mäsko na šťave s knedlíkom (ten som kúpila, nerobím domáci, pre dvoch sa neoplatí). Mňaaam a teraz tlačím do seba hrozno, takúú chuť som dostala keď som ho zbadala. Drahééé ciii že ďas, ale noo snáď raz za čas môžem 🙂
Nooo veru jaruska asi už šla 🙂 parááádička 🙂

zabkaevka
18. aug 2010

@dydynka : chichi nooo nejako to prekladáš 🙂 ale jasné asi ty vieš ako sa cítiš 🙂 držím prsty nech je všetko OK. a ako maličká ?? s ňou si bola u detskej??

zabkaevka
18. aug 2010

@lulu4 : ty nemáš také stavy ako jaruska popisovala??? ako sa cítiš??

vi3ka
18. aug 2010

@andrea0903 tak som to myslela, aby si na drzovku prišla a že pustite ma sadnúť. 😉 takže iba do nemocky hej? no som zvedavá, akého doktora vyfasujem, či to sa možno striedať budú nie? to je jedno, ak vedia robiť svoju robotu, tak je to ok. hej iba jednu nemocku máme, ale každý chváli našu pôrodnicu, tak som zvedavá 🙂

@zabkaevka no veru dobre je mať aftíčko. ja už som v poslednej dobe taká parádna, že aj do hypky, čo máme neďaleko od sídliska chodím autom 😀 ale tak keď je mužík v robote a potrebujem niečo kúpiť, tak to predsa nebudem vláčiť v rukách. potom mi z toho aj bruško tuhne.
och robíš chute s tým hroznom 🙂 ja mám v chladničke dyňu, tak si asi pôjdem dať. a ani ja nerobím knedlíky domáce, lebo tiež sme ešte len dvaja, ale zase ak robím buchty, tak spravím aj knedľu a rozmýšľam, čo k nej 🙂

u nás je budúci víkend jarmok (trhy), tak dúfam, že dovtedy vydržím, lebo už sa chystám, že si dám aspoň 3 cukrové vaty, keď už na kolotoče nemôžem 😀 😀 😀 cha cha cha robím si srandu s tými kolotočmi 😀

zabkaevka
18. aug 2010

@vi3ka : hmm ja ani buchty nerobím, pretože to môj manžel veľmi nepapá, resp. to berie ako zákusok, takže max 5 kusov potrebujeme, a to sa tiež neoplatí. teda to tiež kupuje, a potom nad parou fajne zohrejem a zmäknú akoby boli čerstvo urobené 🙂 Noo jasné že nemáš čo vláčiť nákup, ani keby len 300m, auto je na to. Hmmm cukrovej vaty sa ti žiada 🙂 tak to som nejedla dobrých pár rokov, ciii ani nepamätám na chuť. Vidíš toto som si mohla dať na kupku, a taak som rozmýšľaľa čo špecialne si mám dať 🙂
Hmmm noo aj ja badám, že teraz bruško častejšie tvrdne, takže asi to už kontrakcie takto sa prejavujú. No beriem to magneB6,a nie je to častejšie ako 10 krát do dňa, tak snáď to je OK.

vi3ka
18. aug 2010

@zabkaevka oooo, tak môj by zjedol zase celú misu buchiet 😀 no hlavne je, že mi to jazdenie autom do obchodu nekritizuje manžel, lebo aj jemu sa niekedy nechce a ide autom 😀 😀 chi chi
noo vidíš, príďte k nám na jarmok a môžeš si dať. ale myslím, že aj u vás v ke niekde predávajú že? ja som minule na ňu dostala takú chuť, že sestra bola u nás, tak som ju poslala do obchodu, nech kúpi takú v tégliku. síce, to nebolo ono, ale aspoň dačo 😀
aj ja to pozorujem a tiež si myslím, že to budú kontrakcie-sťahy maternice. veď sa ma na to aj doki pýtal. a to magne sú vitamíny? ja beriem len to calibrum mami.

zabkaevka
18. aug 2010

@vi3ka : to magne sú taletky s mangnéziom. a to vraj na to zaberá. no neberiem to ako kázala dokina, 3x1 ale len 2x1, aby som to nepreháňala. Nooo a vitamíny už neberiem, v 1.trimestri som brala len kys.listovú a v 2. som vybrala jedno balenie Calibrum a teraz nič také neberiem. ale jem veľa ovocia aj zeleninky a kompótov, tak to mám prírodné 🙂

lulu4
18. aug 2010

@zabkaevka ahoj neviem ake stavy myslis co jaruska popisovala neviem to najst? 😀 no necitim sa moc ako pred porodom ale drobec je coraz tazsi a uz mi na vsetko neuveritelne tlaci sme sa dnes so zenami na poradni v nemocke zhodli ze o 9. mesiaci by mali napisat knihu ako ho prezit a nezblaznit sa ved uvidis ono to este len pride, uz ani lezat ani sediet, dieta tlaci na vsetko.. ledva clovek beha, fuci... ako velryba na susi... nohy mi puchnu stale ci robim ci nerobim.. tlak mi dnes vyskocil na poradni zas skoro ma na prijem chceli dat ale po 5 min. premerali zas a uz bol lepsi tak by som si tyzden polezala pred terminom v nemocke to by bolo teda super, som dr. hovorila ze si aj doma 3x denne meriam a ze mam dobry tak nechapem tomu...beham do nemocky ako na beziacom pase, v pond. bolo sono, dnes poradna a v piatok mam ctg monitor zas to musi byt kazdy tyzden...jaaj uz nech porodim lebo je to hrozne... mna akurat tak na vecer pobolieva dost podbrusko ako pri silnej MS za inych okolnosti pri MS by som si uz supla tabletku ale takto nemozem len vydrzat... a ty ako citam si este stale ako neriadena strela, to je dobre nech ti to tak aj vydrzi do konca 🙂

andrea0903
18. aug 2010

@zabkaevka evi dakujem za cislo a dufam ze dame stretko s babulkami 😀
tie kontrakcie sa mozu a nemusia takto prejavovat
@vi3ka zienky moje dakujem...inak taka cukrova vata a hrozno fakt dobre mam chut aj ja sa chystam inak robit teraz daco muzovi na oslavu lebo v piatok ma narodky ale si predstavte ze mu zrusili dovolenku a musi ist makat tak to oslavime dneska a kedze je maniak na siltovky tak mu dcery v Takku kupili taku peknu sa tu preto vytesuje jak maly chlapec 😀 inak my buchty robime konkretne moj muz aj knedliky minule ich urobil tych buchiet na pare a teraz sa drzte zeny. ROVNYCH 100 a zjedli sa za dva dni!!!!!!! inak lekari hej sa striedaju ak nemas ziadneho vybaveneho.....ja v podstate tiez nikdy nevybavujem a ani sa nestazujem vzdy dobre natrafim 😝 ja kolotoce milujem minuly rok sme boli s detmi na Sirave sa vytocit 😀 a ja som sla s muzom na taky co sa vola KLADIVO a ides dole hlavou no tak som sa narehotala ze ma bolo pocut na vseetky strany 😉 😉

vi3ka
18. aug 2010

@lulu4 práve v tejto chvíli som na teba myslela, že ako si na tom 😀

vi3ka
18. aug 2010

@lulu4 ona asi myslela lindus 1 len si mená pomýlila

lulu4
18. aug 2010

@vi3ka ahoj to magne B6 je doplnok magnezia do tela ked chyba pri roznych zatazovych situaciach a aj v tehotenstve kazu ho lekari brat vela tehulkam ja som ho brala cely 7. a 8. mesiac v 9. sa uz neodporuca lebo magnezium zabranuje stahom maternice aby brusko netvrdlo lebo vela tehulkam ako aj mne tvrdlo brusko... ale teraz uz praveze musia vidiet tu cinnost maternice ako pracuje preto teraz mi z casu na cas stiahne brusko a to sa maternica cvici... aj teraz mi vybehol na poradni tlak dnes tak mi dr. povedala ze uz magnezium urcite nie ale ze obcas mozem pit este tu magneziu tu mineralku...vitaminy pre tehulky sa mozu brat az do konca.. ja som bravala cele tehu femibion ale na konci 8. mes. som prestala lebo som dostala aj zelezo na anemiu ferrro folgama co obsajuje ak kyselinu listovu aj B12 vitamin co je obsiahnute aj v tych tabletkach pre tehulky tak som si povedala ze nebudem brat aj jedno aj druhe kedze mam este aj ine lieky na alergiu a astmu... tak som ti to snad ozrejmila 😀

lulu4
18. aug 2010

@vi3ka no kontrakcie ako lindus som este nemala ale ako som evke pisala uz mavam na vecer fest silne bolesti podbruska ako pri riadne silnej MS a niekedy pocas dna dostanem take akoby krce do lonovej kosti, je to strasne neprijemne... brusko uz mavam casto tvrde ako skala lebo maly je stale nejako vypuceny bud ritulou alebo chrbatikom... ved som otvorena stale len na 1,5cm od min. tyzdna ziadna zmena... tak ja netusim kedy budem rodit a tak strasne chcem dieta v auguste nebol by problem potom ani zo zle vychadzajucimi rokmi v skole a pod... a z rodiny nikto v auguste neoslavuje ani len meniny ani narodky boli by sme jediny, no hadam si to krpcek pekne do terminu rozmysli... ved dr. na poradni mi hovori, ze by bola rada keby sa uz buduci tyzden na poradni neuvidime ale ze uz porodim, aka mila, keby sa to tak splnilo 😀

andrea0903
18. aug 2010

@lulu4
@lulu4 pocuvaj teraz ma zaujalo ze si alergik-astmatik a aj mam dilemu mozem si dat dithiaden lebo pokosili travicku a mne sa moja detska alergia opät prejavila svrbenim oci a ich slzenim kycham ako slon a piskam ked sa nadychnem

zabkaevka
18. aug 2010

@lulu4 , @vi3ka : jaaaj áno pomýlila som si mená, na lidnus1 som myslela 🙂 tak presne také pocity, že belesti vyrážajúce do krížov a bruška, a taaak 🙂

lulu4
18. aug 2010

@andrea0903 myslim ze dithiaden sa dava aj detom takze urcite by ti nemal ublizit... ja mam naordinovane pod dohladom alergologicky zyrtec beriem kazdy den a este aj sprej na dychanie.... no ja keby nemam ten zyrtec tak sa zblaznim lebo ja som si myslela ze mi uz alergia prechadza tak som ho asi pred 2 tyzdnami vysadila ze ved naco a potom som sa zacala cela skrabat po tele cervene flaky a aj krv mi brali na pecenove testy a bolo to ok, nechapali z coho to mam a az som sa dozvedela potom ze alergia sa v tehu moze prejavovat rozne a tak som naspat nasadila zyrtec a zijem dalej bez svrbenia... to je ale ulava...