Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

lutsine
26. feb 2010

No ja tiez mam uz pekne brusko, manzel ho kazdy den hladka a prihovara sa babatku,aby malo pipíka...: 😝 😀 Už cítim štuchance v bruchu každy den,tak to uz asi su pohyby, najprv sa mi to zdalo nejako skoro,ale snad nevypocitali zle datum, no ved 2 tyzdne hore dole....babo sa aj tak narodi,kedy bude samo chciet.

lutsine
26. feb 2010

Baby chcem sa spytat, pijete kazdy den kavu?alebo len obcas? neska s mliekom sa moze?

dydynka
autor
26. feb 2010

lustine mozes aj normalnu pit,,,ja pijem preso s mliekom,,,nie kazdy den ale ked mam chut,,ale moze sa aj kazdy den,,,nemusis sa bat,,

lutsine
26. feb 2010

dakujem dydy...🙂

elko69
26. feb 2010

ale mam a dost uz, sak som jak balon,musim dat aktual foto :D my vyskocilo za posledny tyzden...a tebe sa vas drobec stale nechce ukazat???a ty ides ci nejdes na 3D?

elko69
26. feb 2010

lutsine ja pijem denne 1 kafe ale to 3v1 a niekedy dam este navyse mlieko aj...

dydynka
autor
26. feb 2010

ja nejdem na 3D sme si povedal ze babo uvidim aj na normalnom sone a ze tych 60 eur vyuzijeme na veci pre male,,ale vo stvrtok idem na poradnu,,,no a budem sa modlit aby sa ukazalo :D no veru mala by si si dat aktualnu foto,, 😝

elko69
26. feb 2010

ides an tej morfologicky ultrazvuk teraz?sak aj mne povedal az v 22.tt co to bude...

dydynka
autor
26. feb 2010

baby co znamena ked mi tvrdne brusko?v poslednej dobe som ho mala par krat dost tvrde,,,a casto ma picha na jednej strane,, 😖

jaruska8
26. feb 2010

Dydy, tvrdnutie môže byť zlé ale aj nemusí, jednoznačne to povedz lekárovi. A ako časti ti tvrdne??? A koľko to tvrdnutie trvá??? A pichanie je normálne, to je rozťahovaním maternice, aj mňa picháva.

lutsine
26. feb 2010

Ahoj Elko,tak my este nevieme co cakame, dnes sa idem objednat na morfologicky....ak je 19+2 to sa pocita ako 20 tyzden....? Najblizsiu poradnu mam 10.3,tak uvidime co doky povie. Najblizsie dva tyzdne budem sama doma,alebo pojdem k rodicom...manzel ide na pracovnu cestu na Lest. ☹

dydynka
autor
26. feb 2010

ja neviem,,sak moj lekar je nejaki divny,,,no ale mne robil´sono v 20tt tak sa bojim ze teraz mi robit nebude,,, 😔

lutsine
26. feb 2010

tak mu jednoducho povedz Dydy,ze si ho zaplatis a hotovo, u mojho to stoji 5 eur a to sa da v pohode..

elko69
26. feb 2010

lutsine ano malo by sa to tak rata ze uz 20 tt...lebo 19 mas uz za sebou a uz mas 2 den toho 20 tt...no okolo 22 tt by ti ho uz mohol robit veru ten morfologicky...

dydy neviem ako to ma tvoj ale moj robi 3 iba niekedy na zaciatku cca 12 tt a potom okolo 22 tt a treti az v 30 tt a potom auz v nemocnici ked sa chodi uz tam na kontroly sa robia....

dydynka
autor
26. feb 2010

no ved ja ho poprosim ze aby mi ho urobil,,,mne nerobi problem si za neho doplatit ked chcem vedet co to je,,,,no a jaruska zaznamenala som to tak par krat a tvalo to iba par minut,,,

ach moj drahy si stale mysli ze je to chlapec,,,ja by som radsej dievca ale bola by som aj rada s chlapca aby mal drahy radost,,,,neboli ste niektora v auparku v blave nakupovat cevicky?maju tam fakt pekne veci pre mimi,,mi sme tak kupili par veci,,a hlavne pre dievcatka tam mali take krasne satky ,,,

zabkaevka
26. feb 2010

ahoooj kočky, som tu nová, predtým som chodievala na fórum snažiliek, keďže sme s mangelom absolvovali 3IVF, a nakoniec k nám naša túžba prišla prirodzene 🙂 som 9+6tt 🙂
Chcem sa opýtať, teraz už asi týždeň nemávam nejaké zvláštne pocity, tehu pocity, sme tam ma pichne v podbrušku, čo doki vravel, že tak sa prejavuje rast maternice, som síce trochu unavená, ale inak nič iné nepociťujem. Mali ste aj vy tak?? teda radšej by som asi cchela mať nevoľnosti, aby som vedela že áááno všetko je OK 🙂 chápete 🙂 na kontrolu po troch dlllhých týždňoch mám ísť budúci piatok, už sa neviem dočkať. Na minulej sme na USG videli malú machulku s bijúcim srdiečkom 🙂

elko69
26. feb 2010

no inak neviem ako u ostatnych ale ja som platila aj 10€ za zistenie pohlavia - to bola cena za zistenie nie za ultrazvuk...

dydy ja osm si zase bola 10% ista ze dievca ale dr.aj na normalnom aj na 3D mi to vyvratili na 100000000%..hehe takze chlapisko...heeh

zabkaevka tak super gratulujem,tie bolesti mava kazda z nas,aj ja est eteraz ma sem tam pichne,pokial nejde o silne krce a nejaky divny vytok /iny ako biely/ tak to je dobre....a ta unava??uplne normalna a pekne spinkaj ked si unavena,telo si to vyziada samo a teda aj babo...tak ho posluchni 🙂 🙂 🙂 🙂

dydynka
autor
26. feb 2010

no ved mne bude jedno kolko budem platit,,ja mam taky pocit ze je to dievca,,,no uvidime,,,,hadam to vo stvrtok bude vsetko uz objasnene 😀 😀

jaruska8
26. feb 2010

Dydy, tak to by nemal byť problém , ale radšej sa opýtaj. Zabkaevka, gratulujem a nič si z toho nerob, že nemáš nevoľnosti, práveže sa teš, ja som tiež žiadne nemala, jedine ma trošku pichalo vo vaječníku, aj také bolesti ako pre MS som mala a ešte ma trošku boleli prsia, inak nič. 😉

zabkaevka
26. feb 2010

hmm tak to som rada, že nemusím mať nejaké výraznejšie príznaky. ÁNo aj prsia ma bolia, a dosť veľmi, najmä v noci, keď sa otočím, ale som rada, pretože chcem pociťovať príznaky 🙂 aby som vedela že je všetko OK. Ale veľmi verím že je 🙂 Teším s ana vyšetrenie v piatok. A spýtam sa aj na 3D usg, teda v 12t by sa malo ísť, ale asi doki mi to sám od seba odporúči, a asi aj konkrétne povie kde. V KE síce veľa možností nie je. Juuu teším sa 🙂

dydynka
autor
26. feb 2010

baby aku znacku flasiek budete alebo mate kupene?mne kamoska poradila ze AVENT je velmi dobra znacka,,,ze ona ju mala a ze bola velmi spokojna,,je to trochu drahsie ale ze dobra kvalita,,

kiwi82
26. feb 2010

ahojte divcata, pekny den prajem,
lusitne, prosim tak ako pocitujes tie pohyby, mozes mi to popisat prosiiiiim, ja uz tiez cakam, ci dakde daco tetukne ale zatial nic, asi je fakt este skoro.
dydynka, zda sa mi, ze ty si o tom uz dakedy davnejsie pisala ale nie som si ista teda - ked si lahnem na chrbat tak citim ako by som mala taku natiahnutu kozu na bruchu, od lonovej osti az po pupok, akoby koza bola o cislo mensia k bruchu 😅 . mate s tym aj vy skusenost?
a to pichanie mam aj ja, hlavne pri zmene polohy alebo ked si kychnem, zakaslem ale dakedy aj ked v klude sediem hlavne na lavej strane.
zabkaevka, ja som mala prve tri mesiace dost silne nevolnosti a este stale mi je tazko ked daco zjem. ja som cele 2 mesiace prelezala, a tak som velmi zoslabla. je to individualne.
co sa tyka bruska, tak ja som tiez jak hruska - aj sa mi to rymuje 😉

dydynka
autor
26. feb 2010

kiwi hej take nieco som spominala,,,je to taky dinvy pocit,,,niekedy ma to aj boli ale tak vydrzim to 😀 ja som vcera lezala na boku a citila som velmi pohyby,,ale bolo to take divne ,,akoby sa to babo posuvalo von zomna,,,aspom tak som to citila,, 😀 take divne pohyby.... 😅 😅

dydynka
autor
26. feb 2010

baby nasla som dobru stranku na Tako kočiky,,,, http://www.kocarky-tako.eu/6-kocarky-jumper-x

elko69
26. feb 2010

dydy ja si vyberam medzi tym jumper x riratz a jumper x srdiecka :D

lili456
26. feb 2010

baby co vam pomaha proti nevolnosti?mne je hrozne som este uplne na zaciatku a stale spim nic nejem zo vsetkeho ma napina nezijem.doktorka mi dala cipky torecan a poradila mi kolu ale nic

lucia.kl
26. feb 2010

avila a elko, manžel je hrozne nešťastny, že to budu dve baby, on chcel strašne aspoň jedneho syna, ale nad tretim určite neuvažujeme, dve nam budu stačiť 🙂

avila
26. feb 2010

Ahojky,

Zabkaelko vitam Ta a gratulujem 🙂 Akurat dnes som myslela na to, ake je uzasne byt tehu a ten pocit, ze mimi je vo Vas 🙂 A ze potom este aspon raz to zazijem 😉 Take myslienky ked idete dlho autom...

Inak dnes som si slnecne skule zobrala 😀 Som tajne dufala, ze bude ako vcera...

Luci, to Ti verim, moj by bol ochotny risknut este dalsie potomstvo 😉 Neboj, ked sa narodia bude cely bez seba. A co Ty vies, mozno o par rokov sa tuzba opat prebudi 🙂

nanulik
26. feb 2010

ahojky chcela by som sa vás skúsenejších spýtať ako je to s cvičením v tehu. nie som extra športový typ ale mám doma stacionárny bycikel a asi raz za týžden naň sadnem, ale žiadna námaha, väčšinou robím také pomalé rekreačné byciklovanie 😀 zaujímalo by ma či by som mohla aj teraz alebo sa mám radšej toho vzdať. papa

dydynka
autor
26. feb 2010

elko ja som dala do albmumu ktory sa mi paci,,,drahy chce cerveny a ja niesom proti,,,