Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

elko69
1. sep 2010

jako aj maly uz drzi hlavicku ale sem tam mu este padne teda na brusku ked lezi alebo robime lietadielko ju drzi ale ked ho mam na rukach na grgnutie musim mu hlavu podopierat preistotu

vi3ka
1. sep 2010

ahojte píšem vám v mene mojej sestry vierky. momentálen je v nemocnici od stvrtka, pretože sa lekárovi niečo nezdalo na CTG zázname. dostáva magnézium 2x denne a uvidí do piatku či sa to zmení alebo nie. ak nie tak jej pravdepodobne vyvolaju pôrod. nemá sa vám ako inač ozvať, všetky vás pozdravuje🙂

lucia.kl
1. sep 2010

@vi3ka držíme palce, nech všetko dobre dopadne, už máš pekný tt, tak môže aj bábo už ísť von .-)

andrea0903
1. sep 2010

@vi3ka moja pekna tak jej urcite drzxizmze palceky nech vsetko dobre dopadne a aj ked to nahodou bude skor tak nech su obe s Petulkou v poriadku myslime na nich a dakujeme za info

zabkaevka
2. sep 2010

ahoooj kočky 🙂 tak zdá sa že dne sbude o trochu lepšie počasie, ale na slnenie to už iste nebude ☹

@vi3ka : držkaj sa moja, iste sa ozvem. Normálne som vyplašená teraz aj ja. Noo ale presne ako píšu kočky, už môže maličká prísť na svet 🙂 len nech je všetko v poriadku. Myslíme na teba, a držíme prsty.

@andrea0903 : noo ako chutila sladká vodička?? ja som sa trochu bála keď som vtedy išla, pretože som o tom počula hrôzostrašné veci, ale mne to aj chutilo, trochu toho bolo veľa naraz vypiť, ale nebolo to chuťovo zlé. Tak daj vedieť, čo na to tvoj žalúdok povedal 🙂

avila
2. sep 2010

@vi3ka aj ja posielam pozdrav a prianie, nex je vsetko OK.

pepppe
2. sep 2010

@vi3ka jojha drzim palceky 😉 myslime na teba a ked sa bude dat ozvi sa nam,,,ked sa petka narodi 🙂 dakujeme sestre ze nam napisala

andrea0903
2. sep 2010

@zabkaevka moja zajtra ti dam vediet lebo piatok je az zajtra 😀 ale vobec sa netesim mne to nikdy nechuti 😖 inak dnes sme nastupili do skoly a mala do pripravky v skolke uplne prvy krat a poviem vam bambule ze ja som to viac prezivala jak moja dcera 😝 inac uz moja ty sa nezacinaj bat 😎 uz aj ty mozes ist brusinko je uz pripravene tak hop nato 😅

zabkaevka
2. sep 2010

@andrea0903 : jeeeeeej tak to je krásne, prvý deň v škole, minule presne o tom manžel začal snívať, .... že keď naša Kristínka pôjde do školičky 🙂 tak sa rozcitlivel, zlatýýý 🙂
Ňooo bruško snáď je už pripravené, a ja sa zatiaľ nebojím. Verím že všetko pôjde tak pekne ako celé tehulkovanie. Ešte si to užívam, nemám nejaké výrazné ťažkosti. Akurát včera v noci som nespala veľa ale to v poho, to sa mi stávalo, že raz za čas som prebdela druhú polovicu noci 🙂 Dýchať zatiaľ dýcham, nohy mi nepuchnú, bruško sem tam silnejšie stvrdne, ale to už netreba riešiť, to je už OK, takže sa cítim fakt skvele 🙂 Čo badám, je že sa mi chce spať aj cez deň, tak ako na začiatku tehu, ale to môže byť počasím, keďže je také zachnúrené.

andrea0903
2. sep 2010

@zabkaevka no ano to moze byt aj pocasim aj predsa uz si velka tehula 😀 na mna teraz ide taky utlm prudky ze asi zalomim na chvilku.....ja konecne zacinam v noci spat a rano vstanem v pohode ale poobede musim furt aspon na hodku zdriemnut.....kym sa da tak preco to nevyuzit 😔

zabkaevka
3. sep 2010

ahoooj kočky 🙂 dnes trochu slniečka vykúka, ale podľa predpovede už sa letných dní nedočkáme ☹ aspoň že čochvíľa príde k nám naše slniečko, takže ma bude nás čo hriať a robiť nám dobrú náladičku 🙂

@andrea0903 : nooo veru, aj ja vravím, spime kým sa dá, aj dnes ráno po raňajkách a vyprevadení manželíčka som tvrdo zaspala na gauči, do 10ej 🙂 Dnešnú noc som ale tiež v poho spala, hmm tak to asi organizmus podvedome sa pripravuje na spánkový deficit pre miminku. Alebo ... kto vie, možno budeme v poho spať 🙂 uvídme, každopádane tak či tak, tešíííím sa 🙂 aj nevzspatie patrí k tomu a preto som happy.

Kde ste kočkyyyy, nejako to tu viazne 🙂 ale iste každá má svoje povinnosti, mamičky asi najviac 🙂 takže hor sa nové tehulky aby ste zaplnili túto tému.

pepppe
4. sep 2010

ahojte mam novinku 🙂lulu sa o 0:50 narodil mali vladko,,,narodil sa cisarskym,maminku riadne vytrapil,vsak vam sama napise,,,meral krasnych 3710 g a 52 cm,,,,,je zdravucky a maminka s tatkom su strasne stastny ze uz je medzi nimi---- @ lulu gratulumjem este raz a prajem vela zdravicka vam obom aj mamicke aj vladkovi ,,nezabudni potom prihodit nejake foto krasavceka

dydynka
autor
4. sep 2010

@lulu4 tak gratulujem k syncekovi a cakame kedy napises 😀

lucia.kl
4. sep 2010

@lulu4 tiež sa pripajam ku gratulaciam a tešim na prve fotky 🙂

andrea0903
4. sep 2010

@lulu4 tak srdecne blahozelam moja tak uz ste traja maly krasny valibuk ...vela zdravicka zelam.ckame fotecky jak dojdete domkov 😀

avila
4. sep 2010

@lulu4 gratulujem a zelam vsetko vsetko naj. A uz sa neviem dockat fotociek 🙂

My uz mame po krstinach 🙂 Matusko taky blak spustil pri prichode, ze som mu musela dat cucnut. V kostole tasit prso 😅 Ale potom sa uz drzal 🙂

lucia.kl
5. sep 2010

baby odporučam prečitať si je to dôležité:
http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/postregistracna...

andrea0903
5. sep 2010

@lucia.kl juj tak diky za info..... 😖

andullinka
5. sep 2010

@lucia.kl ahoj, nevies co to znamena s tym Vigantolom? Nemame ho teda davat?

zabkaevka
5. sep 2010

ahoooj kočky 🙂
@pepppe : ďakujeme za info o lulu
@lulu4 : jeeeeeeeeeeeej krása, super sa teším sa tebou že maličký je už pri vás,mooooooja viem si predstaviť že to bolo ťažké, veď maličký má pekné miery, ale krááása, hlavne že je zdravučký 🙂 držkajte sa a aj ja sa teším na fotečky.

Ja dnes skúsim cinknúť vi3ke, že ako ona, a potom dám info.

Inak včera som bola na monitore, maličká sa mrvila, hýbala, takže len krátko stačilo tam ležať, a nič nepovedala dokina, takže asi v poriadku je, aj ma zo spodu pozrela, ešte sa neotváram. Opäť v piatok mám ísť, tak sa už teším.

lucia.kl
5. sep 2010

@andullinka no ja som ho dávať prestala a v utorok sa opytam dokyho...

lulu4
5. sep 2010

Ahojte,dakujem za gratulacie,o porode si mozete precitat v teme 1x tehotne.

andullinka
5. sep 2010

@lucia.kl Tak daj potom pls vediet co ti dr. povedal. My by sme to mali zacat uzivat od stredy. 😒

lucia.kl
6. sep 2010

@andullinka jej, ty si čerstvá mamina, tak gratulujem 🙂

dydynka
autor
6. sep 2010

@lulu4 je mi luto ze si mala takzy porod,,,ale som rada ze ste obaja v poriadku a zdravy,,a mlieco sa ti hned neurobi,,to si musim sam maly vytahat,,,a neboj jemu to teraz zatial staci,, 😉

babulky co krmite umelym mliekom ako vam drobcekovia kakaju?

kabulko
6. sep 2010

cafte baby, mesiac som tu nebola, dufam ze ste na mna nezabudli 🙂. no tak my to uz mame za sebou, maly sa narodil 18.08. predcasne v 36 tt, vazil 2230 g a meral 44 cm, rodila som sekciou, v nemocke sme pobudli 2 tyzdne, teraz sme uz tyzden doma a pekne priberame 🙂

kabulko
6. sep 2010

@lulu4 gratulujem 🙂

vi3ka
6. sep 2010

ahojte kočky 🙂 🙂 tak ja už som doma z nemocnice, no stále sme 2v1 😒 už by som bola radšej, keby som si dnes niesla aj maličkú domov, no čo narobím. nechce sa jej. a to som jej pekne celý víkend hučala, aby nám rodičom urobila radosť a prišla na svet, no tvrdohlavá je. ale riadne sa vrtí v tom brušku, ako keby tam mala neviem koľko miesta 🙂
takže ako písala moja sestra, do nemocky som išla preto, že malá bola na CTG trochu zaspatá a doktor nechcel niečo riskovať, tak ma tam poslal. dávali mi 2x denne infúziu magnézia, ale už od stredy nie. potom sa už tie ctg záznamy zlepšili, ale pustili ma až dnes. ešte v piatok primár na vizite skonštatoval, že ak by záznamy neboli vyhovujúce, tak by mi naplánoval pôrod. už som sa aj začala tešiť, že už budem mať malú na svete, ale tak nič z toho. veď ona si vyberie sama, kedy sa jej bude chcieť. no nie? inak ja som vás celý čas sledovala cez mobil na internete, len prihlásiť som sa nemohla. ale to, že som chodila na mobile na net nepovedzte môjmu mužovi, lebo mi to zakázal. cíííí, veď to bude brutál faktúra za telefón. uf. v živote som takú nemala 😀 😝 takže pssst

@lulu4 gratulujem ti k Vladkovi, super, že už ho máš na svete. 🙂 tak nech vám robí len radosť a nech je zdravučký. teším sa na fotečky

andrea0903
6. sep 2010

@kabulko moja tak uz aj vy?nevadi zaklad ze ste v poriadku hlavne nech ste zdravucki drzte sa 😀 a gratulkujem
@vi3ka tak super .......uz som ti chcela tiez gratulkovat ale aj tak dobre mala vie kedy chce vvykuknut na tento svet.......a neboj tvoj mm zabudne na fakturku hned len co sa bambulka narodi 😀 drzkaj sa aj ty

zabkaevka
6. sep 2010

ahoj kočky 🙂 dnes od rána mám vybavovačky, ťukanie do PC a stretko s mamkou 🙂 a práve som došla domkov.

@vi3ka : to niiič že ste ešte 2v1, ona sa vypýta 🙂 veď to vydržíme do termínu 🙂 A si už otvorená ??
Ja si to ešte užívam, akurát teraz pociťujem nejaké pichanie dole, ale to je asi v norme 🙂 V sobotu som bola na monitore a mne sa zase maličká veeeľmi mrvila a tancovala, tkaže som tam ležala dosť krátko a dokia vravela, že OK. Zo spodu ma pozrela, ešte sa neotváram takže hmmm pôrod na spln, teda v stredu sa zrejme nedeje 🙂 ale možno u vás áno.

Kočky alebo začiatok môže prísť aj vtedy keď nie som otvorená?? toto mi nie je úplne jasné.
Inak kamoška dnes nadránom porodila chlapčeka, ale ciii herkulesa 🙂 4200g a 53cm, že sa riadne potrápila ☹ aj s epidurálkou

@kabulko : jeeeeej gratulujem aj ja 🙂

@andrea0903 : čaveees 🙂 ty čo nové?? ako sladká voda??