Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

vi3ka
7. júl 2010

ahojte maminy 😉 ako? dnes je tak super dýchateľne že? síce chladno a prší, ale lepšie ako 40tky teploty. no nie? inak ste to už počuli čo chystá náš budúci minister práce, sociálnych vecí a rodiny? chce presadiť, aby si mohli mamičky na materskej privyrobiť, pracovať, ale zase chce znížiť príspevok pri narodení dieťaťa a zvýšiť neviem teraz či materskú, alebo rodičovský príspevok. no neviem, čomu sa mám potešiť, alebo naopak. no najlepšie by bolo, keby nám tu všetkým vyšiel ešte ten terajší príspevok pri narodení a potom zase super zvýšená nová materská no nie? 😀
@susika
@pepppe no tak aspoň keď bude brať vzorku na toho streptokoka ma pozrie-myslím si 🙂

vi3ka
7. júl 2010

@romini už to máš určite za sebou že? paráda, už máš malinku na svete, tak si ju pekne uži a držte sa obe 😉 potom teším na foto

avila
7. júl 2010

@vi3ka no ja sa tesim moc, ze konecne sa chystaju zmeny a nebudem trestana preto, ze mam moznost pracovat a popritom sa venovat i dietatu. No, uvidime...

@lutsine, to su tie predzvestne, nie? U nas zatial nic, zajtra na poradni uvidime 😉

Mna osobne tesi, ze uz nie je tak strasne teplo 🙂

lutsine
7. júl 2010

@avila neviem avila..ake to su...ale neskutocne ma tlaci na konecnik,ani chodit poriadne nemozem....

avila
7. júl 2010

@lutsine no nam hovorili v porodke, ze ked pridu tie prve, ze vraj nemusime hned utekat, ze mame pockat kym zosilneju. To znie tak krasne teoreticky, co? 😖 Ako mame vediet, ktore su tie slabe a prve, co?

lutsine
7. júl 2010

@avila no ved prave, v noci ma bolelo brucho a mala som stahy kazdych 5 min., no po hodinke to preslo....uz som myslela, ze budim manzela....dnes ma tiez pobolieva podbrusko a krize......

lucia.kl
7. júl 2010

@lutsine no ako to čitam, tak ty už rodiť začinaš, tlak na konečnik je pri kontrakciach, ja ked som mala tlak na konecnik, tak ma brali na porodnu salu - ale to som mala kontrakcie v min. intervaloch.

lutsine
7. júl 2010

@lucia.kl mna tlaci uz od nedele...takze asi to este nebude ono....

lucia.kl
7. júl 2010

@lutsine no mne najprv odtiekla voda, takže porovnavať neviem, ale ked si mala kontrakcie... hlavne nič nepodceniť

lindus1
7. júl 2010

@pepppe ano chystam sa rodit v nitre, teda pokial ma to nezastihne inde, lebo vsak clovek nikdy nevie 🙂 ale ja mam este cas, drobec nech je len pekne v brusku.... inak cez vikend uz pridem zas do nr, tak si uzijem zas horucavy...
ty este stale nic? ziadne naznaky?

pepppe
7. júl 2010

@lindus1 noo my stale nic,,,, 😉 naznaky ani neviem dnes ma aj brucho bolelo aj krize ale len chvilku,tvrdne mi obcas brusko,,najradsej by som bola keby mi odtiekla plodovka,,vtedy by som si hned ista bola,ze mam ist do nemocky,takto ovbec ale vobec neviem 😉
@lutsine ako mam pocitit tie tlaky na konecnik????? 😒 jezisi pripadam si ako taky magor,,,vsak ja ani neviem co a ako,,,hadam ked to na mna ozaj pride,budem vediet ze sa mam nachystat,,,, 😀

zabkaevka
7. júl 2010

ahoojte kočky 🙂
juuj tak ja zase mám radšej teplejšie počasie, ako takéto upršané, a brrrr studené, u nás KE je len 16stupňov.
@kiwi : no ja som tiež chcela vysadiť to Magne B6, ale doki vravel, že treba brať, 1-2 denne, mi stačí keď vidím, že bruško tak veľmi netvrdne. Ale ak tvrdene veľmi často, tak radšej aj 3 denne. Hmm zatiaľ síce nie som v 36tt, tak uvidím či potom bude kázať vysadiť.

jeeeeej, nooo romini možno už rodí, rodila 🙂 paráádička
@peppe : teraz asi ty si na rade 🙂

pepppe
7. júl 2010

@zabkaevka heh uvidime kedy sa my dockame 😉

zabkaevka
7. júl 2010

@pepppe : aaa však iste každú chvíľu 🙂 max. pár dníčok

pepppe
7. júl 2010

@zabkaevka nooo hej,,,uvidime,lebo cakame riadneho spekulanta,.,,,vobec nepocuva co mu hovorime s tatkom 😀 uz v brusku nas neposlucha 😀

elko69
7. júl 2010

@pepppe neboj uz coskoro budes mat 🙂

elko69
7. júl 2010

@lindus1 juj zavidim ti normalne 🙂

lucia2244
7. júl 2010

caute baby,vidim ze uz vacsina z vas je pred terminom,ja som zisitla ze som tehotna asi tyzden dozadu,chcela som sa spytat ako zobral vas partner tuto novinu,lebo ja som uplne na dne,asi pred 2 dnami som mu to oznamila a reakcia najskor ziadna a potom uplne otrasna a potom omluvanie za neprimeranu reakciu,co si mam o om mysliet???treba dat chlapom viac casu aby to stravili??? ☹ neviem sa z toho teraz ani tesit

dydynka
autor
7. júl 2010

@lucia2244 a kolko ma tvoj partner rokov?mozno nato este neni pripraveny a musi to len predychat,,,neboj on bude stastny a rad ked to predycha 😀

lucia2244
7. júl 2010

dydynka dakujem za reakciu 🙂
no ja mam 25 a on ma 33 takze nie sme nastrocny ani jeden,ale asi je to pre neho sok...
ale pre mna tiez,lenze kym som mu to povedala tesila som sa a hladala som u neho oporu a nie kopanec ufff
bola to dost facka,najskor mi povedal ze som mu spravila naschval,lenze on vedel ze hak nesmiem brat a on gumu pouzivat nechcel,potom sa ukludnil a strasne sa omluval,ale mam z toho dost zmiesane pocity,teraz sa o tom vobec nebavime...

dydynka
autor
7. júl 2010

@lucia2244 nechaj mu nejaky cas,,no moj ma 30 a zobral to v pohode a sa tesil bo sme si to planovali,,,no ak by to nebolo planovane tak neviem ako by reagoval ,,ako vravim on bude este rad neboj 😉

vi3ka
7. júl 2010

@lucia2244 ahoj luci. nerob si z toho až takú ťažkú hlavu. my sme plánovali a keď to prišlo, tak sám nevedel, čo robiť, musel si ísť zapáliť a rozdýchať. ono chlapi to tak hneď neprežívajú ako my baby, potrebujú na to čas. keď potom bábo uvidí na utz, alebo keď sa začne hýbať, až vtedy to poriadne pochopí a bude sa tešiť ako malé decko 🙂 uvidíš. verím, že budete spolu prežívať to krásne obdobie tehotenstva. 😉 a gratulujem k malému človiečiku 🙂

zabkaevka
8. júl 2010

dobré ránko kočky 🙂 tak ja som toho túto noc nenaspala. Od 3tej som hore, ťukám do notebooku ešte podkaldy do práce, musím sa toho zbaviť, aby som na to nemyslela už. Miminko sa v bruško vrtelo, krútilo 🙂 tak preto som nevedela spať.
Jupiii konenčne to dnes opäť vyzerá na pekné počasie, nadránom som už stihla dať dva krát prať a mangelík mi to vzal na balkón, už len povystieram. A super že slniečkuje sa vonku, aspoň to pekne všetko vyschne 🙂

Kočkyyy ja sa tak teším na mimi, ešte je v brušku, a užívam si to, a taktiež sa už veeeľmi teším na pôrod. MOžno inak budem písať tesne pred, ale teraz som z toho nadšená 🙂 budúci týždeň začnem prepierať vecičky pre mimi, ale aj sebe si kúpiť nejaké potrebné vecičky do nemocky a potom na kojenie, takže sa vytešujem 🙂 A do výbavičky mi chýba už len vanička,a jasné ešte oblečenie drobnosti, a deka, ale to v poho, to sa dá. jaaj a plienky, ale to kúpi maminka 🙂

lucia2244
8. júl 2010

dydynka a vi3ka dakujem vam za povtbudenie,hned to vidim uplne inak,vcera za mnou prifrcal a bol milyyyy a same lubim ta a neboj spolu to zvladneme 🙂
ufff teraz sa budem sustredit na pracu a uzivat si to vsetko a nenecham si to nikym a nicim pokazit...
chlapi asi fakt potrebuju viac casu,tak ho ma mat kolko potrebuje,hlavne nech nie je v strese... 😀

lucia2244
8. júl 2010

inak ako ste to mali na zaciatku tehu???mne nie je ani zle a ani nejaka unavena moc nie som,len prsia mam ooooovela vacsie a take velmi citlive a obcas v bruchu vselijake pichanie a bublanie a pichanie v krizoch 🙂

lucia2244
8. júl 2010

zabkaevka si ma navnadila tou tvojou dobrou naladickou a ako si to vsetko uzivas,uz sa tesim aj ja

a vi3ka dakujem za gratulaciu

pepppe
8. júl 2010

@lucia2244 uvidis on sa bude este vytesovat ,,,, 🙂
@zabkaevka parada tak sa mas na co tesis,,ja som sa strasne na tieto veci tesila,aj teraz si furt pozeram tie veciciky co uz mame pre maleho,,,,stale som strcena vtych komodach,,,uz mi sibe stoho 😀

kabulko
8. júl 2010

cafte baby, kedy ste kupovali kocik? ja uz by som pristala, len mama mi furt hovori, ze je este skoro

pepppe
8. júl 2010

@kabulko ja som kupovala tusim v 30tt takze aj najvyssi cas je,,kazdy kupuje inak,niekto uz v 20tt,,takze ja si myslim ze by ste aj mohli

kabulko
8. júl 2010

@peppe, ani nevies ako si ma potesila, teraz sa mozem doma vyhovorit, ze ostatni uz davno kupili 🙂 , ako sa citis? zajtra mas tusim termin, ze?