Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

elko69
15. jún 2010

@pepppe no zacalo to v pondelok vecer ked mi o 21.15 odtiekla plodovka, sli sme na pohotovost kde si ma nechali na rizikovom..od polnoci som zacala mat kontrakcie ale take tie slabe iba a to kazdych 20 min a potom 10 a od tej 4 rana uz kazdych 5 min a uz silnejsie..o pol 8 m apreviezli na vzdychacku a o 10.55 sa maly narodil,nemohla som ho vytlacit tak mi pomahali aj sestricky,bola som malo otvorena a on s auz tlacil von tak mi davali aj injekcie nejake a nastrihli ma ale som sa aj trosku natrhla zvnutra...

pepppe
15. jún 2010

@elko69 noo ja ze si to mala take sup sup,ale ty uz vecer si sla do porodky,viem ze sme si este vecer pisali 😉 a co zasivanie bolelo??toho sa bojim 😀 noo a co aky je malinky uz ste si na seba zvykli??das aj foto,,prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim sme vsetky zvedav easpon jednu aby sme videli krasneho jakubka 😉

pepppe
15. jún 2010

ozaj tehulky,,co mylsite ,ze by uz aj dydynka porodila???vcera tu nebola,uvidime ci sa sem dnes zastavi,,mozno ze uz ma svoju princeznicku tiez pri sebe 😉

lulu4
15. jún 2010

@pepppe ked ti brusko pada dole tak to sa uz babo pripravuje na porod, to kazdej pred porodom klesne brusko nizsie... ved ty to uz mas za par ako sa povie...

lulu4
15. jún 2010

@elko69 elko a ako sa ti teraz hoja tie stehy po siti? ked ta aj nastrihli to ta museli asi viacej zasivat, tiez ma zaujima ci to boli alebo to vtedy ani necitis? a ako si mozes sadnut, lahnut ze vsetko treba vtedy opatrne aby sa stehy neroztrhli... a ked si sa sprchovala tak to nestipalo ked sa ti tam voda dostala? a ozaj uz krvacas ci to az za par dni sa zacne, ja som z tohto po porode debil tak prepac take osobne otazky... a ako brusko teraz po porode uz je asi ovela ovela mensie a ty si asi v porodke nechala aj vsetky kilogramy kedze si vela nepribrala...dakujem za odpovede

pepppe
15. jún 2010

@lulu4 noo tak keby to uz chcelo byt,,,,ako cez den som fitt,ale vecer nieco strasne vsetko ma boli,,,, 😒 brusko,vsetko,,,,,,zajtra idem zase do tej nmocnice,tak som zvedava co mi povedia,,,,,,,najhorsie bude,ked sa budem musiet promenadovat nahata po celej ambulancii,lebo na prezlecenie je na jednej strane a kozu maju na opacnej,,pri nich hned,to bude hanba,,chodit tam ako nejaka modelka,len nahata 😀

lulu4
15. jún 2010

@pepppe no ja to u teba vidim uz kazdu chvilu ved uvidis, to sa nikdy neda vediet presne ze kedy... ja som tiez taka vselijaka... niekedy ma boli brusko a hlavne ked nemam dobru stolicu vtedy ma az skurca a akoby mi rezali nozom v podbrusku ja mavam vtedy take bolesti.. no otras aj vcera som to mala zas...
a tiez uz neviem spavat dobre, lebo malemu sa nepaci ziadna poloha ani tak ani tak... uz ani sex sa neda lebo mna to pri nom boli.. je to uz hrozne so mnou...
a v tej nemocke ved si zober dlhsie tricko ja to tak tiez robim co ti aspon trosku zakryje zadok a predok a mas to... ten kusok prejdes rychlo uz ku koze... ale nebudes mat aspon taky pocit ze si cela nahata...

pepppe
15. jún 2010

@lulu4 noo uz nam je asi vsetko ako vidim,,, 😀 tak tehu je len tehu,,zo zaciatku ziadne bolesti a vidis ku koncu nam je horsie a horsie 😉 noo u nas sex je asi tak raz za tyzden,,,mm by chcel aj kazdy den,ale mna smolu 😀 ale tak ked uz budem chcet moc maleho pri sebe,asi bude castejsie,,nech privolame porod 😀 nooo mam len jedno take dlhsie tricko,,mala som ich viac ale teraz ked je brusko,,,heh sa skratli vsetky 😀 ale dam si to jedno,to mi zakrije ritulu aj predok,,,vsak nemusia ma vidiet ,ako beham nahata po ich ordinacii,,ale zle to vymysleli,to teda riadne 😠 no uvidime na zajtrajsom,ze kolko tam stravime casu,,sa mi tam ale nechce,ked viem ze tam bude vela ludi

vi3ka
15. jún 2010

ahojte maminy-čakateľky 🙂

@lulu4
@pepppe no nad tým sexom som aj ja včera uvažovala. že dokedy sa dá. doki vravel, že už k úplnému koncu neodporúča. najväčšiu srandu si robím z manžela, že najbližší sex bude mať až v novembri 😀 😀 😀 chúďatko moje (porodím v septembri, potom šestonedelie, tak až v novembri vychádza). zatiaľ si z toho robí srandu aj on, ale jeho to prejde.

vi3ka
15. jún 2010

@elko69 to je super, že to už máš za sebou a Jakubka máš pri sebe. no tie otázky, čo ti dala lulu aj mňa zaujímajú, ak s tým nemáš problém. a daj fotečky malého. držím vám palce. 😉

suzanna85
15. jún 2010

ahojte 🙂 nájde sa tu ešte niekto,kto je na začiatku tehotenstva? 🙂

pepppe
15. jún 2010

@vi3ka noo tak jeho to ozaj prejde 😉 ja ked to hovorim mojmu,tak sa vzdy "akoze"odurdi 😀 vsak co potom bude zakaz sexu,,,ozaj elko dala fotky do temy prvykrat tehotne,,,tam ich dnes pridala,,,malicky je nadherny,,,strasne krasnucky 😉

avila
15. jún 2010

@elko69 co na tom, hlavne ze je OK, 2 tyzdne hore dolu 🙂 Jeeej a uz ste doma? Ked budes mat viac casu, tak nam napis, nam neznalym, ci sa to da vsetko zvladnut a ako 😉

Baby, ja som sa teda zacala balit, ale ved to je strasne vela veci... Vsak len zupan kolko zaberie ☹ Do auta sa zmesti, co na tom, ale aky kufer na to vziat 😀

@simonka28 gratulujem 🙂 🙂 🙂 Fu a to mate v rode takych chlapiskov? Pockaj, co nas Matus, ci vobec vyuzijem tie chutne mini bodinka 😉 A isiel sekciou, tak?

zabkaevka
15. jún 2010

ahooj kočky 🙂
vidím že téma sexíkovania dnes opäť je tu 🙂 Nooo u nás je to naopak, ja by som aj chcela, aj kvôli mangelovi,ale on ja zásadne proti ☹ bojí sa, a tak to rieši inak 🙂 všaaak viete ako 🙂 ale mne to tiež chýba, doteraz som vydržala, ale neviem neviem či do konca a potom ešte šestonedelie vydržím. Mangel sa v tomto veľmi zaťal, ale čítala som to, že to môže nastať, že sa bodu otecko báť, či neublíži mimi, a potom na to myslieť počas milovania, alebo či neublíži tehulke. Hmmm pár krát som skúšala, ale nechcel, tak ho do toho netlačím. Ale práve dnes som si povedala, že ho "zvediem" na to 🙂 tak uvidím

@vi3ka : videla som v tvojom fotoblogu drevený prebaľovací pult, čo zmajstroval mangel, neviem dá sa také čosi aj kúpiť?? Ja tiež uvažujem, že nepotrebujem prebaľovaciu komodu, pretože komodu mám pri zostave skríň, a tak toto by mi bodlo tiež. Alebo stačí také látkové, nepremokavé čosi ??

zabkaevka
15. jún 2010

kočkyyy a ďakujeme za pochvalu detskej izbičky 🙂 Tak ja som veľmi na Krtka, to je moja (aj teraz obľúbená rozprávka) a manželovi sa zase páči Nemo. Takže sme to trochu skombinovali. Teda ten pásik medzi dvomi farbami je z Nema a Krtek to sú nálepky na stenu,a ja ho mám aj plyšové hračky 🙂 Aj ja som veľmi vytešená, že nám to takto mangel pekne pripravil, a aj preot, že ten nábytok čo sme mali predtým sme vedeli využiť. Nič to že je to modré, aj keď budeme mať diečatko, je to kombinované s drevom a potom tá horná časť stenu to doladí 🙂 obaja sa chodíme pozerať a relaxovať do tej izbičky 🙂

avila
15. jún 2010

@zabkaevka nasi muzickovia su rovnaki v tom 😉 Moj sa tiez boji, ale pride mi to take prirodzene. Osobne, ked sa vidim v zrkadle, tak moc sexi sa necitim 😀 Ale co narobime....

avila
15. jún 2010

@lutsine ozik som si vsimla, ze vo stvrtok ides na prietoky, aj ja 😀 Sranda, potom sa podelime, ze co s nami robili 🙂

zabkaevka
15. jún 2010

@avila : s výzorom ja nemám problém, no možno zatiaľ 🙂 a aj mužík ma vníma celkom pozitívne, asi tiež zatiaľ 🙂 chichi ale nieee, aj mne je to prirodzené, že teraz nesexíkujeme, keď raz mužík sa bojí a má rešpekt tak ja to akceptujem. A veď doteraz sme sa nesexíkovali, juuuuuuuuuuuuuuuj až až, a iste aj po pôrode to budeme praktizovať 🙂 🙂 takže u mňa tiež v poho. len sem tam mi tak príde, že mám chuť 🙂

zabkaevka
15. jún 2010

chcela som anpísať, že doteraz sme sa nasexíkovali, až až 🙂 preklep

lulu4
15. jún 2010

@suzanna85 kludne sa k nam pripoj do diskusie a pytaj sa co ta zaujima, tak my sme tu boli od zaciatku ale ten cas pokrocil a stale pribudaju aj nove tehulky tak vitaj medzi nami a nech ta neodradia tie nase vyssie tyzdne tehotenstva 😵

kiwi82
15. jún 2010

baby, prosim vas, vy co sterilizujete vyvaranim, tak ste vyvarali aj prstne klobuciky? mne sa to zda take jemnucke, nerozvari sa mi to ? vyvarali ste aj celu odsavacku? a ako dlho? dakujeeeeem

simonka28
15. jún 2010

ahojte maminky.maly haja v kociku na dvore tak vyuzivam cas 😉 bola som v tom Martine,sekciu chceli naplanovat ale nas Leusko si vybral cas aky mu pasoval.chudatko napil sa dost plodovej vody a zevraj som tam mala silnu infekciu tak bol na kysliku 4dni,hrozny pohlad na babatko napojene na vsetkom moznom a nemohli sme si ho dat na rucicky ☹ ale bol sikovny tak sme to tam nejako pozvladali aj ked mi uz dochadzali sily ☹ som sa tesila ako dojdem domkov a hned vam napisem,ze co ako 😅 inac gratulujem aj vsetkym ostatnym maminkam este nestiham citat ktora to uz ma za sebou.

vi3ka
15. jún 2010

@zabkaevka ty si dobrá ... myslím s tým, že chce mm zviesť 😀 ja to na môjho tiež niekedy skúšam, ale aj by chcel, ale aj sa už bojí a je to potom také "sterilné" milovanie. toľko vydržia, keď vydržali doteraz.
no a s tým prebaľovacím pultom neviem, resp. nikde som nevidela niečo také ako mám ja, aby to predávali, len tie komody. zhrozili sme sa, keď sme videli tie ceny, tak to mm zmajstroval. ja nemám doma nijaké také vyvýšené miesto, aby sa mi potom babatko dobre prebaľovalo, tak to budem mať na postielke. inak si myslím, že ak by si mala nejaké také miesto doma, tak ti úplne stačí tá pogumovaná nepremokavá podložka.

lulu4
15. jún 2010

@simonka28 simonka tak to ti verim musel to byt hrozny pohlad vidiet drobceka na roznych pristrojoch ale uz treba mysliet len na to pekne ze ho mate doma pri sebe vas pokladik... zatial tu tusim porodila len elko a ty 😀
a zmen si v passe udaje ze uz nie si tehu ale ze uz mas druhe babo domka 😵 a urcite ak budes moct daj aj nejaku fotecku malinkeho nech sa pokochame.. inak ste mu velmi pekne meno vybrali, mne sa to velmi paci 😵 a kolko ti malinky prespinka asi sa budi tak kazde dve tri hodinky na papanie ze? a s mlieckom nemas problem, mas ho dost?

lulu4
15. jún 2010

@zabkaevka ja mam na prebalovanie len tu nepremokavu pogumovanu podlozku a tu das hocikam a mozes prebalovat lebo ja aj tak nebudem prebalovat len stale na tom istom mieste... mam to aj v albume a je dost velka v pohode takze ja neriesim na prebalovanie uz nic ine...

dydynka
autor
15. jún 2010

kukuk žabky 😀 nasej malej sa este nejako nece ist von 😀 dneska som bola zase na monitore,,,ach,,a vo stvrtok na poradnu,,,to chodenie do bratislavy ma uz unavuje 🙄 je to nahovno tam chodit 2 krat do tyzdna,,,zbytocne nas prehanaju,,,he mam taky pocit ze budem urcite prenasat,,,dievcatam sa vraj v brusku viac paci 😝

avila
15. jún 2010

@kiwi82 ja som akurat dosterilizovala odsavacku. Pisali 10 minut, tak som to tam nechala na miernom ohnicku. Nic sa nestalo, aj flasticky aj cumliky (tie na flasticky) som tak strcila, prezili to 😀 Prsne klobuciky neviem....

zabkaevka
15. jún 2010

@lulu4 , @vi3ka : nooo asi aj mne bude stačiť fakt tá podložka, už som aj po nejakej pozerala na nete, tak uvidím čo kúpim osobne.
@dydynka : nooo to ti verím že sa nechce cestovať, len už to nejako vydrž, o chviiilinku budeš už maminkou 🙂

zabkaevka
15. jún 2010

inak kočky ja už taaak veľmi teším, že od budúceho týždňa sme v 7. mesiaci, asi môžem byť trochu kľudnejšia všaaak ? keďže som mala to tvrdnutie bruška a teda kontrakcie maternice, som začala mať strach pred skorším pôrodom, tak dúfam, že to nebude, beriem to magne B6, a vo štvrtok mi doki vravel, že mám dobrý krčok.

lutsine
15. jún 2010

Baby v akom prasku a avivazi periete detske vecicky?