Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

vi3ka
15. júl 2010

@zabkaevka
@lulu4 no veď sa treba nejak schladiť v tomto "pekle". fuuuu, ja budem zajtra toľko piť vody, že budem vyzerať na 12. mesiac 😀 😀 😀 😀 😀 ideme do Svidníka, tam je väčší bazén ako u nás v kúpeľoch. evi ty si sa dnes fakt činila s tým nakupovaním. ja som si chcela ešte ísť kúpiť do zdrav. potrieb tie pôrodnicke vložky aj podložky, no zistila som, že kartou sa nedá platiť a nemala som hotovosť pri sebe, tak som to vzdala, lebo som už nemohla dýchať na tom teple. asi pôjdem zajtra aj s mm. má voľno 🙂
hej otázočka: zajtra by mi mala prísť už tá objednávka cez UPS a neviem kedy prídu, no a pointa, či mi to môže prebrať aj sesternica? či to budem musieť osobne prebrať? ešte by sa mi síce mali ozvať, že kedy prídu. napísala by som sesterke splnomocnenie na prebratie zásielky, tak by jej to mohli dať nie? hm? či?

lulu4
15. júl 2010

@avila
@kiwi82 tak kočky s tym puchnutim noh sme na to rovnako ale ja pijem tiez dost mineralok aj ked s nizkym obsahom sodika ale budem to musiet obmedzit...
co sa tyka malych babatiek novonarodenych tak co aj na inych temach spominali baby a kamosky co mali male babo tak hlavne v tomto teple sa netreba bat ist von aj po 4dnoch, teda 4 dni ste v nemocke a potom po nejakych 3 dnoch doma uz mozete skusat postupne tak na pol hodku prvy den a potom postupne zvysovat ale skor tak na vecer ked je takto teplo... v tomto mame vyhodu oproti nejakym zimnym detickam aj oni mozu ist von a ale nie na dlho a treba ich nababusit do zimy...

andrea0903
15. júl 2010

@kiwi82 co sa tyka babatiek v pohode v takych horucavach mozete ist vonku uz tri styri dni ked pridete domov v zime tak po tyzdni zvykni na balkone a uz potom neni problem dokonca moja lekarka mi poradila ze babtko v postielke nemam mat zbytocne v perinke nech na nej lezi ale zviazat ho len na prechadzky a po kupani.pretoze aj vam by vadilo keby vas niekto poviazal a nemohli by ste sa natiahnut 😀 😀 😀 😀

kiwi82
16. júl 2010

@lulu4 a @andrea0903 ahojte, dobre ranko, dakujem za odpoved. ved hej tie horucavy su hrozne, asi ani babatkam to nerobi dobre kedze nemaju este taku dobru termoregulaciu. tak urcite bud skoro rano ist vonku trosku alebo az podvecer. no s tymi perinkami to mas pravdu, moj synovec, co zije vo svajciarsku bol dvakrat v perinke, ked sa narodil ho dali a potom na krst a to asi tak vsetko. tam sa to vobec tak nepreferuje. ale istotne ked sa male babatko este zo zaciatku budeme nejako bat vziat na ruky, tak lepsie je to asi v perinke, lebo je to pevnejsie, spevnuje to hlavicku aj chrbatik. alebo v zavinovacke.

andrea0903
16. júl 2010

@kiwi82 neboj uvidis ze si ho zoberies aj tak bez perinky.....ja som svoju mladsiu dceru dostala este v nemocnici do ruk ked mala 1200g a poviem ti ze vtedy mi lepilo pretoze bola malilinka nemala ani 40centy a hlavicku mala mensiu ako tenisova lopticka........zvladla som to a potom to uz bolo take prirodzene ze ked som ju umyvala chytila som ju jednou rukou pod pazuchy a hrudnik nozky rucky vyseli a umyla ju v umyvadle rychlo setrne ako v nemocnici 😀 😀 😀 😀 😀 ale chapem ze prve je prve .....

moniciak
16. júl 2010

caute baby dnes idem na ultrazvuk c. 2 tak mi drzte palce aby bolo vsetko ok 🙂 mohli by ste mi niektora povedat co uz je vidno v desiatom tyzdni a kedy vam vystavil tehotensku knizku???

kabulko
16. júl 2010

@lindus1, @lulu4 dd za odpoved, tiez som uvazovala nad tym angelcare, lebo som pocula ze tie na plienocku sa moc odopinaju a huci to potom stale 🙂
juj, ja by som sa tiez isla kupat, lenze mm zakazal - na vyske som si uhnala zapal mocovych ciest, tak teraz sa bojime, aby sa mi to nevratilo ☹ , inak od minulej nedele som tak chora - chvalabohu teplotu nemam, len hrdlo ma hrozne boli a ten hlas, jak keby som fajcila dve krabicky denne 🙂 , neviete co s tym? studene ja vobec nepijem, neviem ako sa z toho dostat
@moniciak v 10 tt u mna bolo vidno malu fazulku, a bolo vidiet srdiecko 🙂 , a mne vytavil tehu knizku v nejakom 9 tt, drzim palce nech vsetko dobre dopadne

lindus1
16. júl 2010

@kiwi82 tak ja budem mat babatko v zavinovacke urcite ten prvy mesiac, najma kvoli ostatnym ludom, lebo vsetci ho budu chciet na ruky a v tej zavinocke mi to pride bezpecnejsie... minuly tyzden som bola pozriet sesternicu, ktora ma 3-tyzdnove babatko a ta ho nechce dat ani za svet do zavinovacky, ze na co, ale ti poviem, ze hlavicka tomu jej malemu lietala zo strany na stranu, to sa mi nepacilo... ved ju este vobec nevie drzat, len mu tak hompalala... ked som aj predtym rozmyslala, ci ano alebo nie zavinovacku, tak po tomto zazitku som sa rozhodla, ze ju budem pouzivat... ale zas sto ludi, sto nazorov....

kiwi82
16. júl 2010

@andrea0903 juuj tak to bolo fakt malinke babenko. no a jak pekne si to zvladla 😉 Ved hej je to o skusenosti, urcite najprv budeme veeeeelmi opatrni, kym sa do toho dostaneme. a ako zvladas tie horucavy? ja uz obujem len tie plazove topanky s tymi dierkami gumenne, ony su take siroke presne jak kacicka 🙂 Vcera mi mm natieral nohy s alpou, celkom fajne to padlo, kus to schladilo.

@moniciak skus pozriet http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=10-t... alebo ked si zadas do google 10 tt tak ti vyhodi stranky a mas tam pekne popisane, ze co sa deje s maminkou a co s babatkom 🙂 A knizku mi dali tusim az v 12 tt. ale to je asi individualne, my sme mali dvakrat predtym problemy takze sa asi cakalo, ako sa babenko bude vyvijat. drzim palce 😉
Monitor dychu sme my nekupili. a asi ani nebudeme kupovat.

kiwi82
16. júl 2010

@lindus1 mas pravdu, zavinovacka spevnuje babetku hlavicku aj chrbatik ale teraz v tych horucavach mu v tom isto bude teplo. ale ved sa nechame poucit v nemocke no nie? predsa tie sestricky maju viac skusenosti , teda aspon dufam 😅

lindus1
16. júl 2010

@kiwi82 ved ano, to ze su teraz tieto tepla, ale tak asi by som ho zaviazla menej pevne, len tak volnejsie a zas v tom nebude cely den.... no ved sa naucime 🙂

avila
16. júl 2010

Dobre rano maminky 🙂 U nas taka burka rano bola... Ale uz bolo treba, v noci som myslela, ze sa zblaznim od tepla...

Zavinovacku chcem tak ako pisete hlavne kvoli druhym, ale urcite Matuska necham na volno kedykolvek sa bude dat, nech sa vetra.

Kto sa pytal? Ja som dostala tehu knizku od 12.t.t. a brusko mi vykukalo od 9.t.t.

zabkaevka
16. júl 2010

ahooj kočky 🙂 tak u nás aj na dnes vyzerá byť teeeeeploo. včeera večer nepopršalo, a čakala som keď hlásili.

Čo sa týka zavinovačiek, tak je iste budem chcieť používať, ale domka klasickú perinku, takú z našich čias 🙂 štvorcovú. Zavinovačka je modernejšia. Ale mám aj ju, k baldachýnu v postielke. Ešte neviem vlastne ktoré je lepšie používať, alebo kedy ktoré, no to mi ešte maminka dovysvetlí, alebo však uvidím 🙂

Monitor dychu alebo tie vysielačky chceme nejaké kúpiť, ale zatiaľ nevieme aké a čo vlastne. Ale asi ten monitor skôr. Ale to nechávam na posledy. Vlastne už len to nemáme.

zabkaevka
16. júl 2010

kočky ešte som sa chcela opýtať. Otázku detského lekára kedy treba riešiť?? po narodení niekoho znháňať mi príde dosť neskoro, veď to bude treba od narodenia chodiť, či niee??

avila
16. júl 2010

@zabkaevka ja som si vybrala dokinu mimo nasho rajonu, tak tej som volala predom. Len mi povedala, ze po navrate z porodky sa jej mam ozvat a dohodnut si termin 1. poradne. Vlastne v porodnici musis nahlasit adresu svojej pediatricky, inak poslu spravu o novorodencovi dokine z rajonu, do ktorej patrite podla miesta bydliska.

vi3ka
16. júl 2010

ahojte žienky, otázočka: akej značky ste si kúpili tie pôrodnícke vložky do nemocky?

zabkaevka
16. júl 2010

@avila : nooo práve som dotelefonovala aj s kolegyňou, tak aj ona vraví, že dobré je mať dopredu vybraného. fuuu, tak ďalšie pátranie 🙂 ale nič to, popozerám sa, ešte mám čas, takže to je dobréé.

zabkaevka
16. júl 2010

@vi3ka : ahoooj, tak ja som kúpila od Harthman, v zdravotníckych potrebách

kiwi82
16. júl 2010

@vi3ka ja mam vlozky Samu zo zdravotnickych potrieb 😉 zdaju sa mi dost kratke ale co uz dajako si tam pricapim zo dve. zevraj ani nohavicky sa nemaju po porode nosit len tak vlozku navolno. to mi hovorila aj kamoska co teraz rodila. ze sa potom na vizitach hnevaju ked maju zeny gatky.
ja som bola tiez u pediatricky sa informovat. dala mi na seba kontakt, ano treba uz porodke dat meno lekara a po navrate z nemocky by mal otecko odniest pediatrovi rodny list - kopiu a potom sa dohodnut na termine. ak byvate blizko tak mozete prist vy s babatkom ale da sa dohodnut aj navsteva u vas doma 😉

moniciak
16. júl 2010

tak uz som potom a mam uz aj preukaz 🙂 vsetko je ako ma byt a dufam ze to tak aj zostane 😉

30lenka
16. júl 2010

@moniciak blahozelam a vitaj medzi nami 😀

andrea0903
16. júl 2010

@lindus1 ako ja nehovorim ze dieta ma byt celkom bez perinky ale aspon kym bude v postielke nech nie je na nej a je ine ked pride navsteva tak je to samozrejme a dalsia vec je ze hlavka ti moze lingat aj v perinke ale zase ked uchopis spravne babatko tak aj hlavicku udrzis....ale to sa naucite ja som sa tiez to musela naucit 😀

andrea0903
16. júl 2010

@zabkaevka do troch dni mas mat lekara pri odchode z porodnice musis nahlasit detskara aspon tak to bolo doteraz

andrea0903
16. júl 2010

@kiwi82 tie horucavy su pre mna zabijakom cela som spuchnuta ruky oci nohy hotova som a kde je este do decembra sa osalim

avila
16. júl 2010

@vi3ka ja mam tiez Hartman, mali tam tieto a ja som ani neuvazovala, ze je viac znaciek 😅 . Proste som si ich pytala a dali mi tieto. Do porodky som si kupila tie jednorazove nohavky (poporodne). Mne je sumafuk ci sa lekari na vizite hnevaju, ja nebudem chodit po chodbach suchajuc nohami a obzerat sa, ci nahodou za mnou nezostala pamiatka 😖 Su vzdusne, takze nevidim dovod nemat ich.

andrea0903
16. júl 2010

@avila po chodbe si zober len pred vizitou si ich daj dole 😀 nech maju lekari radost....ale ked budes lezat v posteli tak ich nemaj aby sa ti pripadne sitie hojilo rychlejsie a stehy tiez vypadnu rychlejsie ked sa budete castejsie umyvat 😀

kiwi82
16. júl 2010

@avila a tiez si nezabudni tie jednorazove podlozky pod seba, keby ti pretieklo 😕 Sak aj ta kamoska hovorila, ze sa stalo, ze isla po izbe a jej vlozka vypadla 😅 a tiez hovorila, ze bolo super, ze mali na izbe sprchu, lebo sa aj odporuca mocit do sprchy a hned sa umyt.

pepppe
16. júl 2010

ahojte babulky,tak my sme uz domka....musim si vas vyetky precitat co nove,,gratulujem lutsine,,,a dakujem vam za gratulacie,malinky je krasnucky,,,,riadny chlap je 😉

pepppe
16. júl 2010

pridava,m nejake foto 😉

kiwi82
16. júl 2010

@pepppe juuuj jake zlateeee ruzoveeee babatko 🙂 Este raz blahozelame, krasny je Alexik.