Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

andrea0903
20. aug 2010

@ivettka74 no moja az teraz citam mrzi ma to fakt ale ak tie ciarky tam boli odporuca ti ict po mrske na gyndosku..........dovod je aby ti aspon odobrala krv ci si nahodou nebola tehu ak ano tak ta budu hladiny Hcg klesat a dalsia vec je ze obcas sa stane ze nejaky polyp-cysta mozu byt a javia sa ako tehotenstvo treba to vyzistit a pripadne ta zdola vycistit.............verim ale ze zanedlho si pri nas...........ale ak tak si stale rob test az ked ti mrska bude meskat viac ako tyzden

vi3ka
20. aug 2010

ahojky ženušky. ja som zase prišla z hematológie. krvné doštičky sú už v normále 🙂 , ale zase aby som neobišla bez ujmy, tak mám znížený cukor a baktérie v moči. "hurá" 😖 😒 takže ešte moč musím v pondelok odniesť do nemocky na rozbor. a doki mi potvrdil, že určite pôjdem týždeň pred TP do nemocnice kvôli tým doštičkám, aby som bola pod kontrolou. ach jaj, no čo mi iné ostáva, než to absolvovať. 😒 🙂 ale kvôli bambuľke absolvujem aj nemožné. 😀

@lulu4 no to je super, že si to mala v poriadku a nemusíš ležať v nemocke. len tak ďalej 🙂 budúci týždeň by sa už mohol malý pýtať na svet nie? držím prsty.

@ivettka74 ☹ to je mi ľúto, že to takto dopadlo. ale ako hovorí lulu nezúfaj, raz sa to podarí, len treba veriť, no nesiliť to. veľa šťastia 🙂

@30lenka no s tým teplom to hej, ale zase predpovedajú teplý týždeň. uf, dúfam, že to zvládneme v pohodičke. no veru, za pár, veď aj doki na hematológii sa smial, že kedy ideme rodiť a ja mu hovorím, že do poradne mám zakázané (utorok) a on že to vidí na dnes. 😀 😀 neviem síce podľa čoho tak usúdil, no dúfam, že ešte nie. a veď aj tebe sa to už tiež blíži. 😉

vi3ka
20. aug 2010

inak baby určite ste to už počuli o tých rodičovských záležitostiach, čo vymýšľal minister že? najprv všetko chcel porušiť a znížiť a teraz všetko ostáva a ešte aj pridáva. 🙂 srandista.. najprv človeka vystresuje a potom povie, ha ha vtipkoval som. 😠 😝

lulu4
20. aug 2010

@vi3ka hihi mohol uz by sa mal ved v stredu by uz mala byt posledna poradna a uz tento tyzden mi dr. hovorila ze ma tam uz nechce vidiet... sa mi zda ze uz mi trosku konecne kleslo brusko a tieto posledne noci su utrpenie hotove... jaaaj o 9. mesici by mali napisat knihu ako sme sa s babami na poradni rozpravali ani sediet ani lezat, zle sa beha vsetko a o spanku ani rec... som uz dve noci sedela na posteli a odratavala cas do rana lebo ked odide po 6tej mm do prace este ako tak na 3 hodky zaspim... ale citim ten deficit spanku... takze maly by uz mal ist von aj vahu uz ma krasnu zase nemusi mat 4kg 🙂

lulu4
20. aug 2010

@vi3ka no k tym prispevkom som to vcera pozerala, je teda ozaj vtipny, najprv si vsetci ponadavaju a potom sa akoze mame tesit, ja sa aj tak este netesim lebo od nich este do konca roka moze prist kadejake rozhodnutie a uvidime ako to bude realne od januara. ved ja do polovice januara budem poberat matersku a potom uz prejdem akurat na ten rodicovsky tak som zvedava v akej vyske mi ho nakoniec daju, ze co vymyslia 😝

vi3ka
20. aug 2010

@lulu4 no najlepšie by bolo keby nám na začiatku 9. mes. pichli uspávačku a kým by sa drobci nepýtali na svet, tak by sme to prespali a život je bez starostí 😀 😀 😀 aaaale treba si užiť aj to posledné štádium. keď sme vydržali 8. mesiacov, vydržíme aj ten 9ty. potom keď nám ukážu naše bábätká, už po tehu problémoch nebude ani pamiatky. no nie? 😉
no a s tými politikmi máš pravdu, ešte do konca roka ich môže hocičo napadnúť. ale už by nemuselo, jedine ak to bude pre nás mamičky plus.

lulu4
20. aug 2010

@vi3ka veru veru uz vydrzime vsetko ved co ine nam ostava... este ze to zenske pokolenie je take silne.. ved dnes mi brala sestricka krv a asi pat krat sa ma pytala ze neboli?? ja ze nie ved nieco vydrzime nie sme muzi, tak sa zacala smiat 😀 😀
veru a ti politici ked chcu vymyslat tak pre nas v dobrom... tak to bude novorocne prekvapko ze s cim pridu 🙂
aj tebe uz veru tie dni pekne odsypaju do konca... uz sa urcite nevies vasej Petky dockat? ja som si nemyslela ze ma bude drobec takto do poslednej chvile natahovat ved uz ma aj augustove mamicky co mali mat 31 august a podobne predbehli a ja stale nic...

vi3ka
20. aug 2010

@lulu4 tvoj malý si vyberie vlastný deň narodenia. len žeby si možno ešte dnes neišla. 😉 alebo cez víkend.
no s tými injekciami máš pravdu. chlapi sú v tomto slabosi. 😀 veď ja môjmu ani rozprávať o tom nemôžem lebo furt mi povie, že prestaň.
joooj, véééľmi sa tešíme a muž si to konečne začína naplno uvedomovať. ešte včera som ho provokovala s iným menom pre malú-aj trochu zauvažoval 😀 - ale nakoniec, že bude Peťka. 😉
počuj, aj tvoj drobec sa tak divoko hýbe, či už teraz ani nie? lebo moja má v posledných dňoch stále diskotéku. občas mi tak dole zarve, že mám pocit, že sa prebije vonku 😀

veronkaj
20. aug 2010

ahojte, mám tiež otázky, priznám nečítala som všetky príspevky z endostatku času,

ale mám toto, snažíme sa o mimino druhý mesiac, a mám len jeden vaječník, a brala som hak dva roky = vysadila som ju na konci 6/2010.
prvý mesiac snaženia = nič menzes prišiel načas o jeden deň 23.7.2010 a tak sme sa snažili ďalej a na 20DC =11.8. som mala dosť bolesti v oblasti vaječníka ktorý mám až pichanie a smerom k podbrušku tak sme večer skúsili a odvtedy už sme sa k tomu nedostali, prerábame dom tak sme narobený ako kone.
dnes je to od toho dňa 10 deň čo sme naposledy skúšali.
včera som mala dostať menzes a nedostala ale mala som chvílami dosť bolesti v podbrušku aj v krížoch a stále som čakala kedy príde aj večer a tie bolesti len trochu menej boli už 4 dni pred,
dnes na 29DC sú menšie len také že viem že sú a kríže tiež prestávajú, zle mi nebýva len mi občas nechutí aj to čo som mala rada napr. lasane.
čo myslíte môžem byť tehotná na test je ešte skoro ak by to bolo z posledného krátu.

mali ste pri tehotnosti aj vy taký príznak že bolesti ako pred menzesom a aj v deň dva kedy mal prísť menzes a nakoniec neprišiel???

ivettka74
20. aug 2010

dakujem vam zienky, za kazdu odpoved, za to ze ste ma povzbudili, fakt to vie velmi pomoct..ja viem ze som si testik robila dost skoro,ale ako som uz pisala dost mi narastli prsia, este sa mi to nestalo, aby boli take....tak preto som mala hrozne nutkanie urobit si testik...taktiez sa snazim na to nemysliet a nejak extremne sa s tym nezzivat, kedze viem, ze psychika robi svoje....musime len dufat a verit ze bude vsetko ok, dakujem vam naozaj krasne za kazdu jednu odpoved a verim ze onedlho uz budem medzi vami a vytesovat sa....vsetkym drzim paluchy a zelam vam aj vasim drobcekom vsetko najkrajsie.....

vi3ka
20. aug 2010

@veronkaj ahojky 🙂 no môžem ti potvrdiť, že aj u mňa to bolo také. bolesti ako pred MS, citlivosť pŕs a taký pocit, že čo ak som tehu. 😀 držím ti prsty, aby si bola tehu a pridala sa k nám. veľa šťastia 🙂

veronkaj
20. aug 2010

vi3ka ďakujem
no uvidím ešte počkám jeden deň - zajtra ak nepríde tak v nedeľu testujem nepríjemné je že prerábame dom, malujeme a tak makám ale nezdvíham pre istotu nič ťažké a neponáhlam sa normálne robím, prsia nemám zväčšené aspoň sa mi nezdajú len občas zabolia trochu ale to aj pred ms, ale to brucho a kríže ako ma včera boleli bolo úplne že som chodila každú chvílu či dostanem normálne aj večer potom to miestami prešlo a na noc si radšej dala tampon že keby a nič, a teraz nič, bodaj by tak aj zostalo,
oproti včerajšku sú tie bolesti badateľne menšie tak začínam pomaličky dúfať ale brucho mám ako balon .

dám vedieť

andrea0903
20. aug 2010

@veronkaj to nevadi ze jeden moja kamoska s jednym vynosila vsetky styri deti v pohode skor ostala tehotna ja som bolseti mala ale pockaj este minimlane 10dni od mrsky potom sa testuj..........to co ma prist pride 😀

vi3ka
20. aug 2010

čaute kočky. dnes je tu nejak tichšie ako obvykle. moja bambuľa sa dnes určite snažila predrať na svet, lebo tak sa metala - a to doslova - že ma to tam dole stráááášne bolelo. 😅 už som fakt myslela, že to dotiahneme dnes na pôrodnicu, ale už sa ukľudnila. sa čudujem, že sa tak pohybuje, veď už sme v 9. mesiaci, bambuľka je už veľká, takže by nemala mať toľko priestoru, no tá moja si ho asi nejak vybojovala 😀 😀

30lenka
20. aug 2010

Babulky ktora ste bola na aminocentezu. na kolko % je istota z plodovej vody pohlavie? mne totiz povedali ze to bude chlapcek zacala som kupovat veci na chlapceka nie ze zacala ale uz mam a dnes mi dal facku doktor ze vidi dievcatko no teraz som ostala na vazkach a neviem co si mam mysliet 😒

30lenka
20. aug 2010

@vi3ka mozno chcela len zaklopat 😀

andrea0903
20. aug 2010

@30lenka no mala by byt spolahliva na tych 95% a niekedy sa ti drobci tak otocia zesa im ten pindur schova ale skor ta amniocenteza ma pravdu..skus si to vyhladat na internete

dydynka
autor
20. aug 2010

ahojte babulky,,tak ktora je to teraz narade?ktora ma coskoro rodit? 😀 😀 som zvedava na dalsie deticky 😀

lulu4
21. aug 2010

@dydynka ahoj no mne ostava 8dni do porodu,tak som sama zvedava kedy to pride a lindus tusim stvrtok pisala naposledy ze ma kontrakcie takze asi uz porodila a snad nam da potom vediet co a ako

vi3ka
21. aug 2010

dobre ráno kočky 🙂 dnes to vyzerá na pekný deň, že? aspoň u nás. viete čo som včera zistila? išla som spať a tak som si prezerala bruško, no a zistila som, že mi začína klesať dolu. aj mm si to všimol, keď vošiel do spálni. už začína byť nervózny 🙂 ešte týždeň by sme mohli vydržať a potom nech sa deje, čo sa má. 😉 🙂

@lulu4 ty si čo nemohla ráno spať, že už o 4tej si tu bola? už je ti asi ťažšie čo? myslím na teba 😉

tak pekný víkend babuľky 😎

lulu4
21. aug 2010

@vi3ka dakujem,si zlata.ja som tusim spala od jednej do tretej,potom som sedela na posteli a citala vsetko mozne na MK,esteze mam v mobile internet,ved som uz skoro plakala od zufalstva,ze chcem spat,ale maly bol poslusny,on spinkal.len mne sa uz neda,vsade ma tlaci ledva sa otocim z boku na bok alebo sa mi zle dycha.teraz som hotova,idem si na chvilu lahnut,som zvedava kedy navarim a upracem,mm si ma v takyto pekny vikend moc neuzije,za to vecer sme skusili sex v 39tt ze bud budeme utekat do nemocky alebo nic,no a maly spal dalej🙂

andrea0903
21. aug 2010

@vi3ka moja brusko klesa tak dva tt pred porodom tak si nerob tazku hlavu z toho.aj u nas pekne horuco dneska to mam pestre celu noc som precikala 😀 dneska zehlir prat vysavat joj no dost toho ale zapracujem aj svoje male zeny a hor sa do toho 😀
@lulu4 no tak to mas dobre malinkemu to neublizi a sperma vyvolava porod tak uvidis na niekoho to posobi hned a na niekoho nic tak ako moja kamoska bola otvorena uz je v termine a vcera jej zistili ze sa naspät uzvrela a krcok ma spätna 2cm

vi3ka
21. aug 2010

@lulu4 🙂 a neskúšala si si dať pred spaním kamilkový čaj, alebo teplé mlieko? že vraj to zaberá. no aj ja sa niekedy v noci zobudím a potom nemôžem zaspať. už to musíš vydržať.... cieľ je blízko 😉 🙂

@andrea0903 no čo keď je to môj prípad, takže možno za 2 týždne môžem očakávať malinkú? júj, to by bolo super.

andrea0903
21. aug 2010

@vi3ka mo uvidis jeden nikdy nevie ved tebe to uz potom moze byt aj tak jedno v termine uz si myslim v porodnych tyzdnoch takze uz len cakat a vydrzat

andrea0903
22. aug 2010

no co to co to zenule tehule kde ste sa zas vsetky vytratili?hm?u nas opät teplucko moje deti este pekne chrapkaju 😔 muz v robote a ja sa nudim.....ale caka ma takaaaaaaaa kopa zehlenia ze az.............no to bude musiet pockat kedze musim vytvorit detvakom nejaky program aby neodpadli nudou 🙄 mne dneska kamoska sla uz do porodky zajtra ju caka sekcia tak sa bala porodu ze co bola otvorena tak sa koza jedna 😀 naspät zatvorila........no kazdopadne nech su obaja aj s malym ok.........tak koceny idem ja teda pekny dnicek vam zelankujem 😝

zabkaevka
22. aug 2010

ahoooj kočky 🙂 áno potrvdzuje, v KE je slniečkovsky 🙂
Ciiiiii koľko ste toho popísali 🙂 Ja mám dnes voľnejší dník, totiž včera som navarila aj na dnes, takže doobedu vegetík, a poobee asi pôjdeme trochu do nejakého OC, manželík sa potrebje ostrihať a ja ešte nemám šaty na sestrinu budúcotýždňovú svadbu ☹ Inak v piatok sme teda boli opäť na kupko v MR? bolo super, lepšie počasie ako minulý týždeň, ale bola som fakt celý čas v tieni, pod slnečníkom na lehátku, fajne bolo. @vi3ka : ale cukrovú vatu som si nedala,spomenula som si na to poobede a to som tesne predtým zbaštila palacinky plnené vanilkovým pudingom 🙂 faaaajne tam robia.
@andrea0903 : tak to máš veselo, keď musíš vymýšľať program, a to žehlenie dnes hmmm no v takom teple, bude náročnejšie.
Ja asi dnes zbalím kufor, nech mám prichystané, kdyby neco. Zatiaľ to mám len tak v skrini. A urobím zoznam čo mi chýba, no len také drobnosti, intim gel, nejaký krém na ranu po nástrehu čo si mi @vi3ka oporúčala mať, resp. si mi o tom písala. či nejaký sprej si písala. Hmm zajtra budem v meste tak zájdem niekde do zdravot. potrieb ešte.
Inak sa máme fajnúčko, včera akurát poobede mi bolo trochu divne, tak trochu sa mi točila hlava, možno od nízkeho tlaku.

vi3ka
22. aug 2010

ahoj kočeny 🙂 tak aj u nás je pekne. my sme u našich, sú dni obce, takže poobede sa chystáme na program. a mimochodom mám to potvrdené z každej strany, kto ma videl, že už mi bruško riadne spadlo, že sa to už blíži. 😅 stále mám dole taký pocit, že mi odíde tá hlienová zátka a ešte nič. ešte týždeň by sme fakt mohli vydržať a potom šup ho do pôrodnice. 🙂
@zabkaevka ja už mám tašku na komplet zbalenú, už len papuče a doklady a môžem ísť 😀 júj, tak to ti muselo byť super na kupku. i mne by teraz také niečo bodlo. no ja som ti písala-odporúčala-sprej Dettol, ten aspoň nebude štípať. v lekárni kúpiš.
baby ja už nemôžem v noci spať. síce zaspím, ale čo sa nastonám,kým zaspím.... 😒 už ma tak všetko bolí, tlačí, lonové kosti mám už také boľavé, že čakám, kedy ma roztrhne. 😀

tak pekne víkendujte ženušky 😉

zabkaevka
22. aug 2010

@vi3ka : juuuj tak ja zatiaľ také bolesti v lonovej časti nepociťujem, sem tam akurát pichnutie v slabinách alebo priamo dole. Spanie tiež zatiaľ OK, tak každú druhú noc mám akurát trochu problém zaspať po nočnom cikaní. Tak len opatrne, veľa lež a hádam to príde kedy má 🙂 Ja ešte by som chcela aspoň tri týždne byť 2v1 🙂
Ňoo vidíš aj papuče mi treba ešte kúpiť 🙂 Na kupku som sa síce opäť nekúpala ale bolo fajne 🙂
Tak paaaaaaa kočky zajtra si píšeme.

lindus1
22. aug 2010

Ahojte kocky, tak sme konecne domka z porodnice 🙂
18.08.2010 o 06.05 h sa nam narodil syncek Marko, vazil 3230 g, meral 48 cm. Robi nam velku radost 🙂

lulu4
23. aug 2010

@lindus1 ahooj,tak som na teba myslela,ze kedy nam napises takuto uzasnu spravicku🙂 zo srdca blahozelam,syncek je krasnucky.mal aj krasne miery,a nepotrapil ta dlho nie?ak si dobre pamatam este neskor vecer si pisala o tych kontrakciach a o 6tej sa narodil,ci zle si pamatam?a rodila si spontane-normalne ze?aky bol teda porod?mala si aj mm pri porode?mliecko mas,kojis?juj tak sa s tebou tesim a vidis ja stale nic