Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

dydynka
autor
30. dec 2009

inak baby co sa chystate robit na sivlestra?

lulu4
30. dec 2009

dydynka: my ideme s drahym ku znamym a s nimi pokecame a tak.... take rodinne... maju malu dcerku ma 1 a pol roka tak sa s nou pohram ako vzdy... 😀
a na spanok sa ani nepytaj radsej, nad ranom mi prislo zle od zaludka...len na zvracanie ma nadrapovalo a nic z toho ja som naposledy zvracala na zakladke tusim...

mata299
30. dec 2009

ahojte....teda, aj ja som mala zlú noc, okolo jedenástej mi začalo byť zle...., ale nie od žalúdka, ale tak nejak divne, teplo, zima....zle sa mi dýchalo

lulu4
30. dec 2009

mati: a to som isla normalne na wc a z wc som dobehla k oknu v izbe rychlo ze cerstvy vzduch a len na odpadnutie a slabost a na vracanie... som dychala z okna ten studeny vzduch potom sa prebral drahy odohnal ma z tej zimy, priniesol mi lavor a cakali sme co bude... uplne zo mna tieklo som si mohla pyzamo zmykat... potom mi dal vyssie vankuse pod hlavu a nejako som si lahla, z hlboka dychala a zaspala.... ale hned od rana mi nie je dobre, uz som zjedla roztek, teraz pred chvilou krajec chlebika... ale furt akoby som bola hladna ale nemam na nic chut... pridem do kuchyne, kuknem spajzu, chladnicku, ovocie... nic nic mi neberie....

dydynka
autor
30. dec 2009

mata tak to s tym ze sa ti zle dycha mam aj ja,,,ako by som citila taky suchy vzduch az ma to dusilo,,,

lulu tak mi neviem kam pojdeme,,moj drahy sa nevie rozhodnut takze je dost mozne ze budeme aj doma,,,aj ked mne by to nerobilo problem lebo ja nevydrzim byt dlho hore,,,uz okolo desiatej sa mi chce spat,,,tak neviem co a ako

mata299
30. dec 2009

lulu....ja teda za to jem, hladná som stále.... 😉

lea821
30. dec 2009

lulu tak som objednana k lekarovi 18. januara tak sa uz nemozem dockat...

elko69
30. dec 2009

simonka28 aj ja sa zatial natiahnem do jednzch svojich starych rifiel a teraz ked mam dovolenku len v teplakoch ako vravis ty ale do prace som si kupila uz materske nohavice ale zdaju sa mi este trosku take volne,necitim sa v nich moc dobre a neviem preco sakra...inak dobre rano neskore,dnes sme si trosku potiahli do 11 hod...hehe

elko69
30. dec 2009

lulu4 asi zacinaju tehotenske nevolnosti....ja som ich chcvala bohu nemla ale byva aj mne zle obcas a hlavne vecer tak tazko mi je ale vzdy to nejako predycham...

mojalili
30. dec 2009

Ahojte, no my budeme doma, nakolko mala chodi spat o 19.30 pravidelne, tak my sa zvalime pred TV a budeme pekne lenosit.
Jejda, konecne sa male v brusku zacina ohlasovat, vcera malo drimajuci den.... 😉

kiwi82
30. dec 2009

ahojte dievcata, chcem sa spytat, ci aj vy mate problem s takym divnym pocitom v ustach. taka hnusna kysla chut. je to cez den ale hlavne v noci ked sa budim. dam si aj mentolku, umyjem si zuby ale nic nepomaha.
Vcera som bola u dokyho, babo ma 15,6 mmm podla velkosti som v 7/6 tt ale ze to sa neda presne, lebo tazko taky maly plodik presne odmerat. tak sa tesime aj ked zle mi je stale, vraciam aspon 1krat denne, nic mi nejde na chut, musim sa nutit aby som daco zjedla.

tinka349
30. dec 2009

bre ranko , ja som dnes vstala pred jednou 😀 posledne dva dni som vstavala o 7mej rano kvoli lekarom...a vcera mi bolo nejako zle tak som ostala dlhsie v postielke....inak ma neskutocne bolia krize, a nemam to z toho lenosenia, aj pocas dna, aj pred psanim, citim sa ako 80 rocna starenka.... 😖

a silvester? manzel pred 2 tyzdnami otvoril pizzeriu, on bude tam a ja nemam zaujem o ozranov a ich reci, tak asi budem sama doma ☹

mib
30. dec 2009

peppe, ten typ co si poslala je fakt pekny. asi ho pojdem omrknut. 🙂

kiwi, obavam sa, ze tu pachut v ustach mentolkou ani umytim zubov nevyriesis. ja som to mavala uplne na zaciatku. ale mala som to nastastie iba par krat. bolo to velmi neprijemne. snazila som sa to riesit cokoladou, ale nepomohlo. ☹

mojalili, v druhom tehotenstve su pohyby skor? alebo sa aj my mozeme tesit na steklenie uz o par tyzdnov?

lea, tak aspon nieco. do 18. januara uz nieje daleko. nech ti to rychlo ubehne. budes v anglicku aj rodit?

kocky, my budeme na silvestra urcite doma. poucena tym, ze netreba riskovat radsej si spravime silvester pri telke. hlavne, ze nebudeme lietat zase po pohotovosti. 😅

mojalili
30. dec 2009

MIB - vdruhom tehu su skor pohyby, prvorodicky tak okolo 18 - 21.tt Neboj, dockas sa🙂

moni17
30. dec 2009

Ahojte baby takže ako som pisala bola som u lekarky ani som sa neobjednala zobrala ma hned 🙂 ..inak videla som to moje malicke je sice este len ako hrasok ale ten pocit že tam je je super... 🙂 tak ma potom objednala na krv tak idem buduci tyžden..len som sa neopytala naco ta krv viete mi niekto povedat naco sa ta krv berie...dakujem vam pekne za dopoved 😀

moni17
30. dec 2009

my na silvestra ideme ku svokorvcom manžel ma dnes narodky tak to oslavime naraz a tiež oznamit novinku budúcim starým rodičom 😀

mib
30. dec 2009

moni, v krvy ti budu pravdepodobne merat hodnotu hcg. je mozne, ze sa robia aj dalsie vysetrenia, ale to uz potvrdit neviem. my sme oznamili velku novinu na vianoce. obrazok z ultrazvuku sme nalepili na vianocny pozdrav a tichucko si vychutnavali reakcie. tak nech mate podobny krasny zazitok. 🙂

mib
30. dec 2009

mojalili, strasne pomaly to ide. tym ze som doma, kazdy den je rovnaky a tyzden sa vlecie ako pred vyplatou.

babulky ktore nechodite do prace a ste viac menej doma. cim sa bavite, aby vam cas rychlejsie ubehol? dokola tocim telku, knizky, internet. uz mi to lezie na nervy. 😖

moni17
30. dec 2009

lulu4...tak drzim palce nech to všetko dobre dopadne 😉 a pani doktorka nech ta potesi tak ako mna 😀

moni17
30. dec 2009

mib....juuj tak to muselo by velmi pekne ..no ja som to mala dostat akurat na vianoce ale nedostala som ..ja som už vedela že som v tom ale nechceli sme to este prezradit až kym lekarka nepotvrdi..tak budu mat darcek na novy rok a svokra na 50tku 😀 ..inak dakujem za odpoved ...

andullinka
30. dec 2009

ahojte kocky, mozem sa k Vam pridat? Tiez sme na Vianoce zistili , ze cakame mimi... este som u lekarky nebola, zjavne ani tento tyzden neordinuje, takze skusim sa objednat zaciatkom buduceho tyzdna. 😉
Mam na Vas jednu otazku, mate niektora problem s migrenou v tehotenstve? Ja som ju uz raz zazila a bola to zatial najhorsia noc a bojim sa ze pride znovu ☹

mib
30. dec 2009

andullinka, a nie jedna. viacere tu mame kazdu chvilu problemy s migrenami a bolestami hlavy. nechapem, aky to ma suvis s tehotenstvom, ale mna boli takmer kazdy den. zatial sa mi vzdy podarilo vyriesit to obkladmi a spankom, ale ak by si mala velke bolesti, daj si paralen. 😉

moni, hlavne ze ste v poriadku. niekedy lepsie neskor ako prilis skoro. my sme v 6tt zacali spinit, tak sme s drahym chceli pockat az do potvrdenia srdiecka. ked sme to najblizsej rodine oznamili, boli sme uz v deviatom tyzdni. chcela som mat istotu po tych prvotnych komplikaciach. 😒 svokra bude mat krasny darcek k narodeninam. 😉

andullinka
30. dec 2009

mib ahoj, dakujem za odpoved. Hmm, nemyslim ze by mi paralen pomohol. Ja som to doteraz riesila triptanmi, ale tie mi neurologicka v tehotenstve zakazala brat, tak to musim pretrpiet a zistila som ze iba pregrcat , jedine tak mi to prejde ☹ Hruuza, snad sa to bude opakovat co najmenej...
AJ my asi pockame s oznamenim tejto novinky az kym nam to dr nepotvrdi, takze zatial je to take nase male tajomstvo 😉

duratlicka__2
30. dec 2009

Ahoj Tinka!
Mne dnes nic nebolo a ked som isla z roboty cela natesena, ze mi sef dal na zajtra volno, taka strasna bolest chrbta, mam zvysenu teplotu a hrozne bolesti. MM mi to natiera Dolgitom (taky ibuprofenovy krem) a je mi trosku lepsie, ale asi mam nejaky zapal alebo co☹

leanax
30. dec 2009

Ahoj andullinka. Ja som teraz asi v 8 týždni a s migrénou už mám skúsenosť. Pomohol mi paralen a spánok.
Kedy ste dostali tehotenskú knižku??? Ja som bola u doktora a povedal mi, že som v 6 týždni a ukázal mi ako byje malému srdiečko. Objednal ma až o mesiac. Mám prísť nalačno a doniesť moč, budú mi brať aj krv. Povedal, že vtedy mi dá aj knižku. Mne sa to zdá pozde. Alebo sa neviem dočkať 😅

andullinka
30. dec 2009

Ahoj leanax, dakujem... skusim nabuduce ten paralen, snad trosku pomoze 😒
Ja som este u dr nebola, lebo som to zistila len pred tyzdnom a moja dr ma az do 4.1 dovcu, takze jej zavolam v pondelok a dufam, ze ma coskoro objedna...

duratlicka__2
30. dec 2009

Z toho, co som tu citala, to sedi, davaju ju priblizne v tom case🙂 Leanax, ako rychlo si prisla na to, ze si tehu? Mala si nejake priznaky este pred ms?

leanax
30. dec 2009

Meškala mi ´MM asi 2 dni. Spravila som si test bol negatívny. Po týždni už bola palička, ale len slabučký tienik a po ďalšom týždni už trošku silnejšia a o týždeň už krásne vyditeľná. Zistila som to tak po 2 týždňoch vymeškania MM. Prvé príznaky bolestivé prsia, únava, nadmerné grganie, výtok. Bola som silná fajčiarka a začalo mi byť zle z cigariet. Teraz si nemôžem ani len spomenúť na cigaretu, lebo hneď ma napína. Pozdejšie prišli pachy smrdí mi voňavka, dym z komína a výfukov áut. Ešte som nezvracala, ale napína ma každý deň. Hlavne ráno keď som hladná, musím sa rýchlo najesť. 🙂

lulu4
30. dec 2009

andullinka: a nechodis nahodou k Sladicekovej? lebo aj ta moja ma do 4.1. dovolenku a je to prave ona.... a tiez som na Stedry den zistila ze som tehu podla testiku... a idem sa k nej objednat.. tak ja len tak ze ci jej nebudeme v pondelok volat hned dve 🙂))

leanax
30. dec 2009

Teraz som si všimla, že mi modrý koník vypočítal 11 týždeň. A keď ja počítam podľa toho čo mi doktor povedal, tak zajtra by som mala začať 9 týždeň. Môže byť rozdiel dvojtýždňový??? Kde je chyba???