Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

dydynka
autor
5. máj 2010

a v cene toho mas tusim aj telku aj pristum na net,,,,tak mi hovorila kamoska

lulu4
5. máj 2010

dydy: ved hej ani ja nie som rasista ale presne ako pises, ani ja by som to nezniesla... a tak za tych 500 sk na noc co ste dve na izbe tak to je super, to by som brala, to aspon nie je taka nuda... a mala by tam byt aj TV aj ten pristup na net tiez tusim...to som uz drahemu spominala nech si na to pripravi financie, musi nieco obetovat aj on ked ja na svet prinesiem nase dieta no nie? 😀 😀

dydynka
autor
5. máj 2010

presne tak,,pri porode moj drahy nechce byt tak si berem kamaratku lebo mi hovorila ze sama nech nejsom pri porode tak sa obetovala 😀 tak nech mi aspom zaplati luxus 😀 😀 😀

lulu4
5. máj 2010

dydy: takze budes mat podporu pri porode heeej? to je dobre... ja budem mozno sama nakoniec, lebo tiez neviem ako si to moj manzelik rozmysli on je v tomto taka padavka nezvlada pohlad na krv uz odpadava a tak, nechcem zase aby tam lekari aj jeho kriesili... uvidime ako sa rozhodne, nutit ho nebudem aj keby ma velmi potesilo keby ma niekto drzal za ruku pri tom...
no ty pojdes skor ako ja rodit tak mi potom pls. napis aj IP ked sa sem prihlasis nejake podrobnosti ako to tam prebieha ako je to s tymi izbami a tak, co si si vsetko zobrala zo sebou a co si skutocne vyuzila... bude ma to zaujimat, tak budem potom cakat na spravy od teba 😀

dydynka
autor
5. máj 2010

neboj urcite dam vediet ked budem mat moznost hned s porodnice,,,,

lulu4
5. máj 2010

dydy: dobre budem sa tesit... a inak vsimla som si ze ste zmenili meno malej princeznej kto prisiel s napadom?

elko69
5. máj 2010

pepppe my momentalne byvame u nasich takze mamina bude pomahat urcite,este ze tak ked uz budem so silami nakonci tak mamina zasiahne 🙂
no hadam ani ja nebudem so ziadnou cigankou n aizbe,clovek aby sa bal o svoje veci,nehovorim ze su vsetci cigani rovnaky ale ti co rodia kazdy rok a od 14 r. su trosku divny uz...

simonka28
5. máj 2010

ahojte uz sme doma s poradne.no nie som moc potesena bo mam hranicne hodnoty plodovej vody cize sa to bude len zvacsovat,v pondelik idem do rizikovej a pravdepodobne ma tam nechaju lezat ☹ v pripade velkeho zvacsovania mi ukoncia skor moje tehulkovanie 😖 elko my sme len priezvisko davali spisovat ale da sa aj mena uz napisat len vtedy sme nevedeli ake dame na 100%.od 14.5.nastupujem na MD tak si ju hadam este nejaky ten tyzdnik uzijem 😉

pepppe
5. máj 2010

simonka neboj,,,,este nieco malinke v brusku vydrzi a uzijes si aj matersku,a co aj t i povedali kolko male vazi???ja ani len netusim,,,,a keby si aj musela porodit skor,aspon ho budes mat pekne pri sebe 🙂 drzim palce

pepppe
5. máj 2010

baby chcem sa este nieco spytat,,,,,odsavacku na mlieko musi mat kazda mamina????ja som teraz len zvedava a barso ma napadne,tak sa spytam 😉

zabkaevka
5. máj 2010

lulu: noo pevne dúfam, že tie testy sú OK 🙂 a inak príď na karfiol ešte ostal 🙂 chichi
simonka: to čo sú hraničné hodnoty plodovej vody?? sorry že sa pýtam, ale neviem
dydy: áno zmenili ste meno?? tak potom Kristínka ostáva nám 🙂 aj keď .. asi budeme mať chlapčeka 🙂 mangel tak tipuje, a trochu aj ja, teda Sebastián 🙂

dydynka
autor
5. máj 2010

lulu no drahy tolko namna naliehal s tou Lilly ze uz ma to nebavilo pocuvat tak som povedala ze ok moze to byt Lilly 😀

elko69
5. máj 2010

simonka28 tak my skoro narovnako nastupujeme na MD, ale co to citam??co mas moc plodovky ci ako?

lutsine
6. máj 2010

no Dydy ........Lilly Lojová bude znieť veľmi pekne 🙂

lutsine
6. máj 2010

co znamena to CS v tehu knizke? ake mate hodnoty pri jednotivych tyzdnoch, napr. 28 alebo 30 tt?

kiwi82
6. máj 2010

ahojte, dobre ranko. Lustine to CS znamena cervikalne skore. ze v akom stave je krcom maternice. je to od 0 po neviem kolko. nula znamena, ze je dlhy, pevny, tuhy, uzavrety,.... a potom sa to postupne ako sa skracuje, makkne a podobne tie cisla zvacsuju. aspon co ja viem 😉

kiwi82
6. máj 2010

ja som bola vcera na poradni a napisali mi CS 1. ale v tehu knizke je aj pisane podla jednotlivych tyzdnov aka je norma pre prvodordicky a pre tie co uz rodili. si to pozri tak na boku to je pisane.

lutsine
6. máj 2010

ja som si vsimla,ze mam napisane v 28 tt ...CS 4.....tak neviem,ci je to dobre alebo nie. Nevravel nic, ci mam viac oddychovat alebo nie.

kiwi82
6. máj 2010

lustine skus pozriet : http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=72752
myslim, ze sa rodi pri CS 9 ale v tom clanku sa pise ze moze byt aj CS 12

kiwi82
6. máj 2010

lustine pozeram do tehu knizky a tam sa pise na 28tt pre prvorodicky maximalna tolerancia 4, 30 tt max tol. 5. takze si v norme. nemusis sa bat 😉

zabkaevka
6. máj 2010

ahooj kočky. brrr dnes je hnusné počasie ☹ kávička snáď vzpruží
kiwi : super článok, ďakujem. Ja mám sem tam tvrdnutie bruška a tu som sa dočítala, že je to vlastne aj prejav kontrakcií amternice, a keď ich je 10 do dňa, tak je to OK. Ja som na sebe pozorovala včera, že mi bruško stvrdlo 2 krát, takže som rada, že to mám vysvetlené.

zabkaevka
6. máj 2010

mne doki nepíše aké mám to CS, ale v knižke sú to o tom predtlačené údaje.

kiwi82
6. máj 2010

zabkaevka, no mne zasa doki povedal ze aj 20 krat ked tvrdne za den tak je to este v pohode. len ked tvrdne viackrat ako kazdych 6 minut, tak to uz treba ist do nemocky a na magneziove infuzky. ja pradu poviem, ze neviem co presne je to tvrdnutie, ze ako to vlasnte mam citit a to co citim je to tvrdnutie. ja ked si brusko stlacim tak sa mi zda ze ho mam vkuse tvrde. hlavne okolo pasa. ale v spodnej casti v strede je ulplne makke. tak neviem.... no a este som si kupila mineralne vody magnezia a toto pijem.

avila
6. máj 2010

Ahojte zenicky,

prave som sa vratila z nemocky, krvavy vytok bol ☹ Ale vsetko je OK, zavreta som, placenta je hore a Matusko kope ako divy. Tak sme si trochu oddychli. Ako sa mate a co nove?

pepppe
6. máj 2010

avila ,,,chvalabohu,ze ste ok 😉 tak teraz treba oddychovat aby sa to nevratilo,,,,,,,,,nove ani nic,,alex kope riadne,,,tak som rada,,ja si vzdy tak vydychnem ked ho dlhsie neucitim a zrazu da taky super kopanec 😀 aby som nezabudla,ze je vnutri este.rozmyslam akurat kedy mam objednat ten kocar,,ty uz mas avila?

elko69
6. máj 2010

tak ja mam CS v 30 tt ze 1....som zvedava kolko to bude teraz

avila
6. máj 2010

Pepppe, dakujem. Aspon som si zazila u zeniciek na izbe, ako vyzeraju kontrakcie a asi ako to prebieha. Ale som bola riadne vyplasena. A som mnou cela moja rodina.

pepppe
6. máj 2010

vsak urcite,nieje to teraz dobre keby sa nieco stalo ☹ noo takze teraz hlavne klud,,,pokila citis malinkeho je vsetko ok:

avila
6. máj 2010

No vsak, aj som bola sledovana poriadne. Prietoky, akcia srdiecka denne. Este je skoro, som malemu aj ja vravela. Nex je este pekne tam vo vnutri 😉 Maminka este aj tak nema vsetko prichystane.

simonka28
6. máj 2010

ahojte kocky,vcera uz nebola prilezitost dostat sa na net ☹ tie hranicne hodnoty zabkaevka mi doktor zapisal ako AFV 80,82.pepppe maly vazil minuly utorok2kila ale teraz to bude isto viac-mudrejsia budem v pondelok.v prvom tehu to tiez tak bolo s tou plodovou vodou,maly sa narodil v 34tt.inac maminy taka intim otazka-zacina vam uz tiect taka ta zltkava tekutina z prsnikov?mne uz ano 😒