Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

romini
24. jún 2010

@dydynka chod uz rodit moja som strasne zvedava na vas..... 😉 drzim palceky aby vodicka odtiekla v noci.

jaruska8
25. jún 2010

@avila Avila, veru, gény neoklameš, malá je totiž celý tatinko. 😉 😉 A ja som pribrala ledva 6kg, mala som totiž tehotenskú cukrovku a pri dodržaní diéty ženy vlastne skoro nič nepriberú, malá ma komplet vysala. 😉 😉 😉 😉

jaruska8
25. jún 2010

@elko69 Elko, ´dakujem, je to niečo perfektné. Neuveriteľné. To sa ani napísať nedá. 🙂 A ty ako??? Užívaš si rodičovstvo???

dydynka
autor
25. jún 2010

@romini musim ta sklamat voda neodtiekla,,,,mala je tvrdohlava. ☹ ☹

tinkarisko
25. jún 2010

Ahoj @dydynka Tak ako sa citis a ako sa mas?Dufam,ze je vsetko ok a drzim palceky.

dydynka
autor
25. jún 2010

no citim sa tak akoby som este mesiac mala nosit malu v bruchu,,,ziadna taka velka zmena,,a ty sa mas ako?

zabkaevka
25. jún 2010

ahoooj kočky :
@dydynka : ty ešte nie si v nemocke ?? moooja, tvoja maličká vás fakt naťahuje 🙂 chce byť ešte krajšia, tak preto ostáva ešte v brušku 🙂 chichi

Kočkyyyy ☹ mám dilemu. Včera sme boli s manželom pozerať sa po kočíkoch a postielkach, mal čas, ke´Dže nebol prúd a tak nemohol nič robiť v garáži, tak som bola happy že ideme konenčne niečo pozrieť. No o naďabili sme na kočík, ktorý sa jemu mpozdáva, ale ja sa ho trochu "bojím". Ide totiž o poľksý kočík, značky TAKO Jumper. Potom sme pozerali aj v inej predajni na CAM kočíky a manžel jednoznačne povedal, že konštrukciou je lepšie TAKO. A aj čo sa týka našich potrieb : nafukovacie kolesá, odpružený, nielen v konštrukcií, ale aj zvlášť pružinami. Veľmi sa jemu pozdáva, no ja sa bojím preto, že na nete som čítala, že ten TAKO je ťažký a vraj menší. No ako som pororvnávala parametre, tak ťahší je o 2-3kg (má 16kg, či ako šporťák alebo s vaničkou) a menší o 10cm, čo nie je tragédia.
Cenu neriešim, pretože ja som by som bola ochotná dať aj 700€ za kočík. No aj tak TAKO je lacnejší.

Ďakujem za rady 🙂

zabkaevka
25. jún 2010

a ešte : nie je to skoro kupovať už kočík a postielku ? aj z toho mám strach ☹

tinkarisko
25. jún 2010

@dydynka no ja sa mam vcelku fajn.Sice sa mi stale viac a viac nic nechce,ale to je asi normalne.Ja mam este casu a casu. 🙂

dydynka
autor
25. jún 2010

@zabkaevka ja som si tiez chcela kupit ten tako jumper ale nakonec sme sa rozhodli za iny,,oni su pekne a aj konstrukcia je fajn,,a tako je dobra znacka,,a nie neni to skoro,,ja som tiez tak nejak v tvojom tyzdni kupovala kocik,,,

zabkaevka
25. jún 2010

@dydynka : prosím ťa a prečo ste sa potom orzhodli pre iný kočík?? inak ďakujem, trochu si ma povzbudila, pretože to je normálne dilema niečo také kupovať 🙂

dydynka
autor
25. jún 2010

@zabkaevka tak ten co sme kupili je vyzorovo takmer taky isty ako tako jumper ale stoji menej,,co sme kupili mi ten kocik tak ten stal 190 eur,,,a tako jumper stoji aj 280,,,tak asi kvoli tomu,,je to iba dvojkombinacia sice ale ved viac budem aj tak vyuzivat sportovu cast ako vanicku tak mi je to jedno,,a ako hovorim vyzorovo sa fakt dost podoba taku,

dydynka
autor
25. jún 2010

toto je on,,len foto je taka divna

zabkaevka
25. jún 2010

@dydynka : ahaaa, tak ďakujem pekne. Fakt si ma ukľudnila. A teda dám na manžela ktorý vraví, že konštrukcia TAKA nám viac vyhovuje ako toho CAM kočíka. Ten druhý viac bol labilný. On skúšal hmotnosť,keďže teraz nedvíham nič ťažké, takže toto neviem posúdiť. Ale potešila si ma. Nooo cena je u nás v KE trochu vyššia, stojí 315€, trojkombinácia, a cez net som našla ale cez iného predajcu ten istý kočík za 250€. No radšej si to kúpim tu v KE, a osobný kontakt mám ja radšej. A budeme tam kupovať aj postielku, a všetko k tomu, takže nejakú zľavu nám asi aj dá. Ďakujem ešte raz 🙂 Ešte jedna vec, k postielke sa dáva aj tzv. vreckár?? na čo to je?? treba to?? neviem či sa dá to odrátať z cena setu (baldachýn, posteľné, ...) ale neviem či to vôbec využijem.

kabulko
25. jún 2010

ahoj zabkaevka, my sme si tiez vybrali kocik tako jumper, hlavne kvoli tomu ze mame maly kufor a kocar sa da krasne zlozit, my ho budeme kupovat v pezinku a vyjde nas na 400 eur

zabkaevka
25. jún 2010

@dydynka : ten čo my pozeráme :

dydynka
autor
25. jún 2010

@zabkaevka ja neviem ja som baldachyn dostala aj postielku takze natom sme usetrili ale vreckar tam nemam,,a uvidim ci mi to tam bude chybat,,

@kabulko na nete je stranka www.e-kociky.sk a tam maju tie tako za 280 eur,a take pekne,,len nemaju predajnu a da sa to len cez net objednat,,,v pezinku si ho chces ist kupit do tej predajne best for baby?

dydynka
autor
25. jún 2010

@zabkaevka ten je pekny len bacha na farby,,,lebo kamoska ma zeleny kocik a okolo lietaju same musky,,,po celom kocary ma musky co ju prenasleduju,,to ta farba 😀

kabulko
25. jún 2010

@dydynka, ja viem, ze na www.e-kociky.sk ich maju ovela lacnejsie, len neviem manzelovi vysvetlit ze aj cez net sa da riesit reklamacia, on chce kupovat len v kamennom obchode, a v pezinku ho chceme kupovat tam v tej predajni best for baby, a zrovna chceme zeleny kocar kupovat 😀

dydynka
autor
25. jún 2010

@kabulko ja som tam chcela tiez prve kupovat kocar ale ako hovorim taky podobny sme nasli v mole v pezinku,,no a mi mame cerveno sedy,,,

kabulko
25. jún 2010

inak my sme postielku kupovali v lucenci - nejaka polska znacka, aj kokosovy matrac a supravicku : baldachyn, paplonik, vankus, plachtu a vreckar (asi na plienocky ?), a taky ochranny pas okolo postielky - a ta suprava nas stala 86 eur

zabkaevka
25. jún 2010

@dydynka : chichichi tak too by ma nenapadlo. No práve že manželovi aj táto farba sa páči. Nechceme vyslovene dievčenskú farbu, aby nám ostal aj pre chlapčeka 🙂 ale áno, aj na také treba myslieť. Myslím že má aj sieťku proti hmyzu vo výbave 🙂 aj pláštenku. Akurát slnečník nemá, tak enviem, či treba, ešte sa vlastne spýtam predajcu. či sa dá dokúpiť, alebo či nemá k tomu

zabkaevka
25. jún 2010

@kabulko : juuj tak to je dosť cena, aj za kočík. Necheš prísť do KE?? na kočíku ušetríš 85€ a na tom kompelete nejakých 15€

avila
25. jún 2010

@zabkaevka my sme kupili Cam, strasne lahko sa sklada a rozklada a my mame mensie auto a tam sa nam zmesti 🙂 A je taky lahucky. Neda sa tam babo hajdat, to moze niekomu prekazat. Inak nevidim v nom chyby. A este mi vyhovuje, ze sportova cast je extra (nenici sa) a da sa dat na lezato (co je super). este cena je vyssia, aj to moze niekomu prekazat, ale zase sme si povedali, ze ho vyuzijeme aj pre 2. babo (ak pan Boh da). A veru, my mame zeleny, ale je taky olivovo-zeleny, tak uvidime.

Ja som si do postielky zohnala len hniezdo (aj to tam asi nedam hned, aby som na Matuska z mojej postele videla. Takze baldachyn toez nemame. A vreckar moze byt prakticky 😉

kabulko
25. jún 2010

@zabkaevka my sme z ba, tak neviem ci sa nam ta cesta oplati 😉 , skusim navrhnut, ale ocakam zas pripomienky, ze co furt vymyslam

napr. ja som chcela ist pozriet este kocare do skalice www.kocikyskalica.sk, kde maju neskutocny vyber a fajn ceny, len sa nevieme doma dohodnut, ci tam ist, alebo nie 😒

avila
25. jún 2010

Inak my mame postielku za 30 centov, v Ikei bola akcia kup matrac a dostanes postielku 😀

lucia.kl
25. jún 2010

ahojte dievčatá,
tak my už sme na svete, rodila som 19.6. nakoniec spontanne, baby mali 45cm a 2580g a 2360g v stredu nas pustili domov, takže si to teraz uživame doma 😀 ale da sa.
pridavam fotky hned po porode, ostatne ešte niesu spracovane.

dydynka
autor
25. jún 2010

@lucia.kl tak gratulujem ,,babulky su nadherne,,,ako doma zvladate dvojnasobnu starost? nieje to namahave? ako sa citis po porode,?

lutsine
25. jún 2010

@lucia.kl blahozelam🙂

kabulko
25. jún 2010

@lucia.kl blahozelam, kocky su krasne, celkom velke na to ze boli dve, prajem vela zdravicka a len same pekne starosti, ako si na tom s mliekom? a kde si prosim ta rodila?