Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

susika
6. júl 2010

páni, tak ja potom mám asi vela vody, bo čo, lebo ešte som nemala na sebe ani kilo, a už som na zadok neobliekla veci, čo som normálne nosila a pripadám si ako také velký kombajn🙂))) a to som sa iba prešupla na 55 kil.ale už dnes som znova skonštatovala, že bruško je väčšie, ako ked som šla rodiť malú a top som rodila v 32tt, aj ked ona už od 28tt nenarastla a j bruško bolo velké iba ak v 28tt. a aj je o hodne vyššie, lebo tričká, čo som pri nej obliekla v pohode, mám len tak tak a pupok chce vytŕčať.
odsavačku som mala manuálknu od Medela. elektrickú som nechcela, počula som na to rozne názory. ale teda, s tou manuálnou som sa namakala 7 mesiacov. mala som takú vytahovaciu, lepšie sú s takou pumpičkou, elbo ja som mala na rukách bicepsy ako keby osm trenovala🙂))

elko69
6. júl 2010

@jeiny no ako si dopadla na poradni?

elko69
6. júl 2010

@lindus1 pekne si uzi MD..je to super ked nemusis uz rano vstavat do prace 🙂

elko69
6. júl 2010

@dydynka a ako si rodila ked si mala epidural teda ked ucinkovala ked si aj rodila a zasivali ta?lebo viem ze epiduralku davaju tak aby si tie kontrakcie porodone citila kvoli tlaceniu...

avila
6. júl 2010

@pepppe @lutsine mne na konecnik ee, ale ma oblubenu lavu stranu, tam musi mat nozky, bo sraaasne rad tam kope 😵

dydynka
autor
6. júl 2010

@elko69 no tie silne kontrakcie citis ale ako by si mala spodok umrtveny,,,neviem ako to je mozne 😅
@kabulko hej klistir mi robili tam a premna to bolo horsie ako pichnutie epiduralky,,,

pepppe
6. júl 2010

@dydynka to je take strasne stym klistirom?

dydynka
autor
6. júl 2010

no ked citis ako do teba pumpuje tu vodu a potom to musis v sebe drzat,,,a potom len sedis na wc a do toho tie kontrakcie,, 😖

pepppe
6. júl 2010

@dydynka fuuu tak ziadna slava,,ale nejako vsetko hadam vydrzime 😉 ja uz sa tesim len nech je uz vonku

dydynka
autor
6. júl 2010

@pepppe neboj,,,ked bude vonku tak sa budes modlit aby spal aby si sa stihla najest 😀

zabkaevka
6. júl 2010

ahoj kočky 🙂 dlho som tu nebola, cez víkendík sme mali rušno, ale tak príjmene rušno, grilovačka, rodinka a taaak 🙂
Inak ešte síce som neuvažovala nad pôrodom, ale ja tiež asi si dám epidurálku. ANi neviem zatiaľ kde sa pichá, ale snáď mi to všetko pekne vysvetlia predtým. ak by som chcela. V nedeľu mám sa ísť ukázať tej dokine u ktorej chcem rodiť, asi vtedy má službu a je voľnejšie ako cez týždeň. Tak raz za mesiac ma chce vidieť, kým k nej nebudem riadne chodiť na poradne. A to asi až posledný mesiac sa tam chodí, však??

romini
6. júl 2010

@zabkaevka ahojky no to posledny mesiac budes chodit kazdy tyzden na poradnu.. 😀

elko69
6. júl 2010

@dydynka tak to si mala dobre ze si necitila to sitie...

elko69
6. júl 2010

@pepppe nieje to nic zle ten klistir,vies ze ani neviem kedy mi to tam naliala???a potom len sup na WC a islo to zo mna velmi lahko vsetko 😀

kiwi82
6. júl 2010

ahojte dievcata, ako sa mate? u nas prsi, ale celkom prijemne to je taketo ochladenie. chcem sa prosim opytat, ci to magne B6 ozaj treba vysadit. lebo ja stale beriem 2krat denne a vobec mi dr. nekazal to vysadit po ukoncenom 36 tt. tak neviem. vy ste kedy vysadili?
baby, dnes som bola na usg a mam menej plodovej vody. mate s tym niektora skusenost. zevraj mam vela pit. a v pondelok mam kontrolu tak sa uvidi. a nasa mala ma uz 3200 g. a pred dvoma tyzdnami mala 2300. sa ma dr.pytala, ci mam vysokeho muza. a to ma nenapadlo jej povedat, ze ked sa narodil mal 4800 g. V piatok idem prvykrat na monitor. tak pekny vecer prajem.

avila
6. júl 2010

@kiwi82 no veru, genetika je svina 😉 Ale to je dobre, ze ma taku vahu, vzhladom na menej plod. vody aj keby sa troska poponahlala Miska na svet, mala by dost sil 😉 A plod. voda sa doplna kazde 3 hodiny, tak uvidis na dalsej poradni, ze ako to vyzera. Ja sama som zvedava, vo stvrtok idem 😒 S magnezkom nemam skusenosti.

Baby, klistir si mozete spravit doma aj same alebo muzickovia mozu, strasne chvalia ten Yal, je jemnejsi. Alebo mozete dat sestricke, nex vam ho da. Ak mate zadany odber pupocnik. krvi, tak potrebujete 2.

vi3ka
6. júl 2010

ahojte žienky. super počasie teraz nie? také podáždikove 😀
myslíte, že je to normálne, že ma doki ešte nepozeral zo spodu? písala som si minule s kamoškou, čo chodí k tomu istému a ona je už v 38. tt., že ju tiež ešte ani raz nepozeral. ked sa chodí do nemocnice, tak tam to robia? hm?

kiwi82
6. júl 2010

@avila dakujem za info a za povzbudenia 😉 A na stvrtok drzim palceky.

kiwi82
6. júl 2010

@vi3ka ahoj nechapem jak to myslis este nikdy? od zaciatku tehu? a co ti robi na poradni len usg? tak to je dost cudne. moj praveze robi len 4 povinne usg az potom neskor aj prietoky ale z dola ma furt pozera, ved musi zapisat do knizky v akom stave sa krcok nachadza. v nemocke u porodnicky som bola zatial len dvakrat a ona ma zatial zo spodu nepozerala len usg a prietoky. ale palpacne vysetrenie ja zaklad na poradni si myslim 😕

avila
6. júl 2010

@vi3ka no mna doki zo spodu pozeraval takmer kazdu poradnu (vaginalne USG) v akom stave je krcok od nejakeho 28.t.t.? Uz si nepamatam. V nemocke este ee, ale chystam sa na to opytat, aby som bola kludna.

vi3ka
6. júl 2010

@kiwi82 no od začiatku tehu nikdy. ked má na pláne robiť utz, tak ho robí klasický na brušku, inak len kecáme, ale ešte ani raz ma nepozeral zdola. už som tu spomínala, že keby som nebola zo začiatku 2x na pohotovosti, tak ma nikto nepozrie. tam ma akurát tak vyšetrili. ja sa tomu tiež čudujem, no ale je to dobrý doktor, jeden z naj u nás. ved tiež rozmýšľam, že ako budem vedieť, či sa už otváram, či nie, ak ma nikto nevyšetrí. ved uvidíme, čo to bude ešte do konca.

susika
7. júl 2010

@kiwi82 -ja som mala malo plod vody. ma strašili, že to vtedy, ked ma dieťa problémy s ladvinami. ale ja som bola iný priapd. malej nešli živiny a teraz soms a dokiho na to pýtala, že to repto, lebo malo "papá" tak malo " ciká", tka preto. a malá je zdravá anšastie....

@vi3ka -divné, ež ťa nepozerá🙂ved to, ako vie, či sa neotváraš. mna pozerá praveže každé vyšetrenie a potom mám doam také blbé pocity, ako keby sa ma niečo stať....vždy pozrie ako vysoko je maternica, trošku prejde po brušku, ale nie moc, lebo mne hned tvrdne....sona robí iba 4 zakladné a tak rada by som toho krpčeka videla častejšie.....

kiwi82
7. júl 2010

@susika dakujem, dufam, ze aj u nas to bude v poriadku 😉

lutsine
7. júl 2010

pekne ranko, ja som taka unavena...celu noc som nespala,,,,od jednej v noci ma bolelo brusko,menstruacne bolesti,krize....ach jaj....trvalo to do piatej hodiny rano...a potom to ustalo...nechapem,ci ma babo skusa....a to ma bolelo kazdych 15 minut,taka navalova bolest...

pepppe
7. júl 2010

@dydynka nooo hej,ale teraz je uz toho na mna vela,teplo,krpec v brusku,namaha jak hovado na telo 😉 vsak sama vies 😉 tak radsej hoo budem mat pekne pri sebe ako este v brusku a mam sa trapit ,,,od bolesti,,,
@elko69 nooo vsak toho sa nebojim,ten klistir si mylsim ze je najmenej,,,ale to ostatne 😀 waau uz aby sme mali po tom 😀
@lutsine pocuj nemala si uz ist do nemocky???vsak ked si to mala kazdych 15min,,,,
@kiwi82 aj mne hovoria,ze mam menej plodovky ale ze je to este v norme,tak neviem tiez ma to trapilo,ale tak ked vraj v norme,tak je to hadam ok a mne ten krpec tiez tak rychlo pribral,,,vyse kila dal za dva tyzdne,,,no co budeme mat velke deticky 😉
@vi3ka podla mna by ta mal kuk zo spodu,vsak presne ako vie ci sa nieco nedeje,ci sa neotvaras a podobne,,,vsak teraz by ti mal aj tu vzorku brat na streptokoka,,,tak to by ta uz mal kuk zo spodu,no nie???mna moj pozeral kazdu poradnu,v nemocke ma nepozreli ani raz 😠

lutsine
7. júl 2010

@pepppe no ale ked to prestalo a teraz uz nic sa nedeje...tak asi nie...poradnu mam v piatok tak uvidime.

pepppe
7. júl 2010

@lutsine nooo sakra,,,ale tak dlho aby ta krpcek skusal???ja ze tie prehanky trvaju len chvilku,lebo tie som mala aj ja rano,,,bolesti plus krize,ale trvalo to malo,sla som si dat horucu sprchu a nic 😒

30lenka
7. júl 2010

😀 jemny nakuk babulky zelam pekny dnik aj ked uprsany u nas aspon 😀

lindus1
7. júl 2010

ahojte baby, pekny den vsetkym 🙂

@romini tak co? uz to mas za sebou??? drzim palce 😉

@elko69 no veru uz si to volno uzivam 🙂 teraz som na orave u rodicov, poobede sa pojdeme kupat do aquaparku, tak sa tesim 😉 a hlavne je tu prijemne chladno oproti nitre, tak aspon si telo trosku oddychne od tych horucav....

pepppe
7. júl 2010

@lindus1 aj tu dnes v nr,je chladno 😉 ale cez vikend sa ma zase oteplit,co som pocula 😉 @romini...noo ta to uz hadam aj ma zasebou a malinku pekne pri sebe,,jujha nech uz to mam aj ja konecne 😉
@lindus1 ty budes rodit v nr?