Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

gmartina
10. apr 2011

@janulka_01 drž sa a dávaj na seba pozor. Jasne, že to mohlo byť únavou z práce...ja sama viem, že som bola strašne unavená prvé dni, najradšej by som len spala a spala....ved uvidíš, ako ti bude po víkende. Zasa je ale lepšie sedieť ako stáť celý deň, troška optimizmu na dobrú noc 🙂

mojong
11. apr 2011

@mariana7537 dakujem ze si napisala, zatial som na krcove zily netrpela ale mam to v rodine, moja mama ich ma, a myslim ze na to mam nabeh aj ja, zajtra idem na kontrolu tak dam hned vediet lekarovi, snad mi nieco odporuci, a dufam ze to uz bude v pohode. Este raz dakujem 🙂

zuzana151
11. apr 2011

@mimka11111 Ahoj mimka, ja som tiez asi priblizne tak isto dlho ako tehu ako ty 😉 V piatok som sa dozvedela z krvi , 25.3 sme boli na IUI . Podla tehu kalkulacky babenko by s nami malo byt u na Vianoce 😅
ako sa citis??? aj mas nejake nevolnosti alebo priznaky uz??? Ja nic, prsia ma nebolia ale enmozem spavat na bruchu, mozno si to iba nahovaram ja neviem 😀 a stale som hladna, rano som zjedna 3ks babovky o 6tej a teraz v praci uuuuplny hlad. A stale chodim na zachod 😵 Napis mi prosim ako sa citis lebo sme cca asi narovnako a kedy ides k lekarovi

mariana7537
11. apr 2011

@mojong Držím ti palčeky aby bolo všetko ok,daj vedieť ako si dopadla.Aj my máme tie žily dedičné.

mariana7537
11. apr 2011

@zuzana151 Vitaj medzi nami. 🙂 🙂 🙂

bobula1982
11. apr 2011

Ahojte ja som v 9tt a chcem sa spýtať či máte niektorá z Vás tiež niečo ako ja od včera ma pobolieva bruško úplne dole vždy keď idem na malú tak potom až to tak tahá.až musím ísť prikrčená.Neviem či je to normálne a súvisí to s tým, že mi maternica tlačí na mechúr. máte s tým niektorá skúsenosť? Ďakujem za odpovede

miskap
11. apr 2011

@bobula1982 Bolesti v podbrušku bývajú často a často nič neznamenajú. Ale pre istotu by som išla k dr. Mal by ti skontrolovať moč, lebo by to mohla byť infekcia močových ciest. A to treba preliečiť a nepodceňovať. Držím palce, aby to nebolo nič vážne 😉 ale len zväčšovanie maternice.

bobula1982
11. apr 2011

Ďakujem pekne za odpoveď v stredu idem na kontrolu, tak uvidim čo sa deje dúfam, že nič vážne. Ja sa len moc sledujemlebo som doma na pn a minulý rok som potratila tak asi preto

zuzana151
11. apr 2011

@mariana7537 aj ty v decembri??? To je super ja ze som sama 😀

mariana7537
11. apr 2011

@zuzana151 Je nás tu viacej takých,sme združené v téme DECEMBER 2011. 🙂 🙂 🙂

veva82
11. apr 2011

Ahoj tak to ti nezávidím.Mne to už ustupovalo trochu ale od soboty zas bolesti :( tak som zvedavá ako bude dalej......a mne infuzky nedali :( ale ja si myslím že mne robí šarapatu zaseknutý nerv lebo všetko mám negatívne-či moč,kultivácia a aj sono orgánov.Drobček rastie ako z vody a teraz čakám na výsledky triple testov......som zvedavá

mimka11111
11. apr 2011

@zuzana151 ahoj Zuzka, tak to ti srdečne blahoželám ,k miminku.....u mňa to už padlo,žial...asi planý poplach...dnes som bola u lekárky na kontrole, keďže som dostala to,čo som nechcela dostať.. 😠 ,som "čistá", doporučila mi zakúpiť si v lekárni FEMIBION,vraj pred tehotenstvom je dobré užívať ho,tak uvidím...snád to raz príde a budem aj ja písať právom do tejto diskusie... ☹

veva82
11. apr 2011

@janulka_01 ahoj mne nepomohla pri prvom tehu ani piškota pri posteli a dokonca ani rožok-tým ťa vôbec nechcem strašiť no jednoducho každé telo je iné...a aj tehotenstvo.lebo pri Vanes som prezvracala celé tehu.V tomto tehotenstve som veľa nezvracala...skôr večer a jeden deň tak že všetko čo som zjedla šlo von ☹ Ráno ked vstanem z postele do 15 min sa musím najesť a všetko je v pohode potom.Ja som na rizikovom od začiatku tehu a pichá ma stále v podbrušku i ked niekedy mám pauzu aj 2 dni 😉 nJe to tým že sa rozťahuje maternica ale neboj bála som sa zo začiatku aj ja lebo pri prvej dcérke som to nezažila a po 2 MA sa teraz bojím všetkého...každého pichnutia a zabolenia

dadda02
11. apr 2011

Ahojte. Dnes večer sa mi stala čudná vec a mám dosť strach. Pri kýchnutí ma veľmi, ale naozaj veľmi silno pichlo v podbrušku, bolesť doznievala ešte asi minutku. Mohlo sa babatku nieco stat? Som 8tt + 6, spinenie ani nic podobne nie je... :(

zuzana151
12. apr 2011

@mimka11111 Mojenko to mi je velmi luto co sa stalo ☹ A ty si tomala potvrdene len z tehu testov alebo aj z krvi??? Lebo mne ukazal aj test, aj z krvi. Ale necitim sa tak ako tehulka tak neviem neviem....ale mrchu som zatial nedostala, ale tak ja som s tym mala problem vzdy...v podstate ja som ju nedostala este nikdy v zivote sama od seba. Myslis ze sa mohli zmylit aj z tej krvi ked nemam ziadne priznaky?

mafynka
12. apr 2011

ahojte kocky,,,trochu sa vam votriem do diskusie 😀 😀 😀 😀 pred nedavnom som aj ja prezivala podobne co vy,,a teraz tu pri mne lezi 2mesacny vrestiacik 😀 😀 😀 cesta k nemu vobec nebola lahka,,takze vam chcem zazelat veeela trpezlivosti a vela vela zdravicka,,nech vam cele tehu prebieha bez problemov a tazkosti,,uzivajte si tehu,lebo je to naozaj najkrajsie obdobie vo vasom zivote 😀 😀 😀 😀 a tie,ktore stale cakate na dve ciarocky,nezufajte,,,raz to musi prist

mimka11111
12. apr 2011

@zuzana151 zuzka,ja som to mala potvrdené len testom,bola tam slabulinká čiaročka, vlastne tá druhá bola slabulinká, krv mi pani doktorka ešte nebrala,kedže na uzv nevidela nič....a príznaky? hmmmm, mala som všetky,vrátane toho,že sa mi zhnusila káva...čo mi ostalo aj doteraz...niekedy si ale hovorím,že som si to možno namýšlala,ale vieš..."namýšlať som si to začala až vtedy, ked mi začalo byť zle, vela som pila a vela som chodila cikať,mala som bolesti v podbrušku...začala som jesť to,čo nikdy pred tým,ale pravda je aj taká,že od istého času to všetko prestalo....teraz som začala užívať femibion,tak uvidím...

zuzana151
12. apr 2011

@mimka11111 Mojenko podla mna tam bolo, ale nieco sa asi stalo ☹ Ja nemam priznaky takmer ziadne, trosku boelsti v podbrusku, cikanie a este od vcera brutalne bolenie hrudneho kosa 😒 ale fakt velke, uz mi vela ludi povedalo ze mam vacsie prsia co som vzdy chcela pri mojich slabych dvojkach 😀

zuzana151
12. apr 2011

@mimka11111 Mojenko podla mna tam bolo, ale nieco sa asi stalo ☹ Ja nemam priznaky takmer ziadne, trosku boelsti v podbrusku, cikanie a este od vcera brutalne bolenie hrudneho kosa 😒 ale fakt velke, uz mi vela ludi povedalo ze mam vacsie prsia co som vzdy chcela pri mojich slabych dvojkach 😀

mimka11111
12. apr 2011

@zuzana151 super,teším sa s tebou Zuzka a z úprimného srdca ti želám miminko...vychutnaj si to obdobie,ktoré prežívaš,aj ked s bolesťami a nevolnosťami,myslím,že to stojí za to...za ten maličký zázrak, ktorý k tebe príde priamo pod vianočný stromček... 😵 😵 😵

strociatka
12. apr 2011

ahojte, tak dnes som bola na krv, este doteraz ma doktorka nevzala ani neobjednala na ziadny ultrazvuk, ani vysetrenie. Sestricka len zahlasila, ze mam prist 10. maja do poradne. Je to tak spravne? Mam pocit, ze prvy ultrazvuk mi robili s dcerkou v 10 tyzdni, asi tomu nie dobre rozumiem, viete mi to niekto vysvetlit?

enrikad
13. apr 2011

@strociatka : mne robili prvé sono v 8 tt, na zistenie tehotnosti a či nie je mimomaternicové... Nemusíš sa báť, myslím, že dr. nechodili zbytočne toľko rokov do školy, a istotne vedia posúdiť, čo je potrebné a čo nie....

strociatka
13. apr 2011

dufam, ze je vsetko OK, lebo zo zaciatku som aj spinila, aj teplotovala... Ale uz mi prestalo byt zle, tak sa vytesujem 😀

elenaakiko
13. apr 2011

ahojte, aj ja patrím medzi tehuľky začiatočníčky 😀 všetkým vám prajem šťastné tehuľkovanie a zdravé detičky 😵

veva82
26. apr 2011

@gabika84 ahoj no ako sa máš už je lepšie???Mňa tie kríže stále bolia ale to je na stopro ten cviknutý nerv čo som pred dvomi rokmi spadla s koňa ☹ Ozaj ty máš kedy termín???

veva82
26. apr 2011

@elenaakiko ahoj gratulujem a vitaj medzi nami 😀

gabika84
26. apr 2011

@veva82 jeee ahoj. no ja som zial nedopadla moc dobre ☹ bolesti sa opat vratili, doma som trpela 6 dni. cca 4 dni ma bolel chrbat ako vzdy a potom bolest presla do praveho boku az k slabinam. skoncila som na infuzkach v nemocnici, odmietla som tam ostat. zial som sa tam opat po troch dnoch vratila, a to uz si ma tam nechali. chirurg mal podozrenie na zapal slepeho creva a rozhodol sa operovat. na druhy den som sa dozvedela, ze slepak mi vybrali, ale bol uplne v poriadku. na pravom vajecniku mi vsak nasli cystu, ktora pravdepodobne sposobovala tie bolesti. takze vybrali aj tu. bol to strasny zazitok, tak aspon dufam, ze ked uz som si tym musela prejst, ze ona cysta bola skutocnym dovodom vsetkych bolesti (aj ked pri chrbte to nie je az tak pravdepodobne, neviem ☹ ) podrobnejsie o tom pisem tu: https://www.modrykonik.sk/forum/spolocny-termin-miesto/augustove-mamicky-2011/

dufam, ze tebe to dopadne lepsie, viem ake je to hrozne, ked tak trpis, nic nepomaha a nemozes si ani nic od bolesti dat ☹ treba sa len modlit, aby sme to do konca toho 9 mesiaca dobojovali, odmena bude isto stat za to 😉 budem ti velmi drzat palecky..

veva82
27. apr 2011

@gabika84 moja tak si si riadne vytrpela :( a to ťa mohli operovať ked si tehotná???Ty kokos to som ani nevedela.Ja nešťastie slepák nemám od 12tich rokov tak ten mi to na stopro nespôsobuje a našťastie tak strašne netrpím i ked tie kríže dosť bolia... :(
No ved to že máme pred sebou ešte 4 mesiace tak to budeme musieť nejak dobojovať.Dúfam že ty a bábo ste v poriadku.Oddychuj teda a šetri sa.

vladikaw
27. apr 2011

@dadda02 Ahoj, aj mne sa to stalo, ked som bola chora, ale potom som bola na kontrole a doktorka mi hovorila, ze je vsetko v poriadku... tak by som sa nebala 😉

dadda02
27. apr 2011

@vladikaw Vdaka 🙂 snad sme (vsetky a vsetci) v poriadku 🙂

enrikad
29. apr 2011

@strociatka : mne je ešte stále zle, a už som v 15 tt.... a povedali mi, že by to už malo prejsť...☹ Dnes som v práci dvakrát utekala na wc...hrôza,... ☹