Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

elko69
13. máj 2010

pepppe no pokial viem tak 55 % by to malo byt z hrubej mzdy...sak ja teraz tiez cakam ze ci mi nahodou neposlu nieco zo socialky o vyske materskej nejake vyrozumenie...

pepppe
13. máj 2010

aha tak potom neviem co mi ta veduca hovorila o 90percentach,potom prosim oznam kolko to je,dakujem,,,cize 55percent z platu budeme dostavat pol roka,ze? a potom mam si ist potom vybavovat tych 270eur??? ci ako to je?ten zvyseny rodicovsky prispevok,nevies?

elko69
13. máj 2010

pepppe no malo by to byt tych 55 %, kiez by to bolo tych 90%..to by s ami pacilo ale o tom mozme len snivat..skus to vygooglit..no a po pol roku materskej sa musi ist vybavit ten rodicovsky prispevok asi na socialku alebo kam,to vobec este neviem a ani neriesim...ale sak my na to prideme.. 😉

pepppe
13. máj 2010

jasne,diky,aj co som googlila,je 55percent,,ale tak tych 90by bodlo viac ale co uz,aspon nieco no nie??no dakuje,cize to budeme az po otm pol roku vybavovat ,ze???takze teraz uz neriesim,teraz hlavne dostat papier od doktoraa oznamit to v praci a tak,a potom sa uvidi 😉

elko69
13. máj 2010

hej teraz dostanes len taky papier,nieco vypise tvoj doky,nieco ty a podpises a nieco tvoj zamestnavatel a posle sa to do socialky alebo to odnesies,no ja som to dala len do roboty a sefka to poslala tak teraz cakam ci dojde nejaka odpoved od nich...no a k tomu aby si dostavala ten vyssi rodicovsky prispevok teda tych 270 € je treba aby si robila a ak nie tak myslim ze je narok len tych 165 € a teda ten vyssi plati na 2 roky a potom ak budes stale pokracovat v materskej dovolenke tak ten znizeny budes len dostavat...

elko69
13. máj 2010

ok idem hodit sprchu a idem kuk panelacik..tak papa

pepppe
13. máj 2010

elko ja som odrobila tych 270dni ,ak sa to rata za posledne dva roky,,,,,nooo dakujem ,si zlata,konecne tomu chapem,lebo vtom to som total lajk,,,,,pekne pozeranie prajem 😉

vi3ka
13. máj 2010

peppe z tých slovenských zákonov by nevyšiel ani Einstein 😀 toľko ľudí sedí po úradoch a z toho polovica je tam nekompetentných, lebo nevedia poradiť. šalenota, ale čo už. na svk je to tak.

dobre žienky dobrú nôcku vám prajem, ja si idem ešte dať asi zmrzku k tomu hokeju. ja to mám doma super. manžel spí a ja pozerám hokej. 😀 😀 sranda

kiwi82
14. máj 2010

ahojte dievcata, no mne sa zda ze to ma byt 60 percent z platu ale teraz neviem, ze ci z hrubej alebo cistej mzdy 😕

ju11i
14. máj 2010

dobre ranko, nie nie, ziadnych 60 percent to nie je. Je to 55 % z hrubej mzdy v rozhodujucom obdobi. Je to ako davka pocas PN.

dydynka
autor
14. máj 2010

ahoj baby,,,ja som bola dneska na urade prace kedze som nezamestnana a bola som odniest papier od gynekologa ze mi zacina materska,,ta co tam robi povedala ze teraz tam pridem az ked budem mat rodny list pre malu,,,ale neviem ci treba nieco vybavit este aby som tu matersku dostavala,,som stoho paf 😠 😠 neviete mi niektora poradit? prosiiim

avila
14. máj 2010

No ten papier od dokiho zanes na socialku. Ked tam budes, tak sa stav aj na dochodkovom, ak mas II. pilier, aby stat z za Teba odvadzal odvody aj tam.

dydynka
autor
14. máj 2010

no ale ten papier od dokiho som nechala teraz na urade prace,,to mam ist za nim a vypytat si dalsi?

avila
14. máj 2010

No podla mna si si to potom mala pytat v 2 kopiach, alebo sa spytat na urade prace, ci ho tam oni posielaju, ale to pochybujem... Najlepsie bude, ked sa pojdes dnes prejst na socialku a spytat sa rovno ich, pre istotu...

dydynka
autor
14. máj 2010

fuuu no urad a socialka je na tom istom mieste,,,a necitim sa dobre aby som tam isla este raz,,,,ach toto vybavovanie ma zabije,,,

avila
14. máj 2010

Skus si to vygooglit Dydy, co maminky, ktore su evidovane na urade prace.

adikia
14. máj 2010

Dakujem Elko, tak uz som si doplnila data do profilu.
K vyske tej materskej, je to 55 % z hrubej mzdy, ale este je tam aj tam horna hranica, tak ako pre nemocenske davky. Myslim, ze je to nieco okolo 1040 EUR. Takze priblizne 55 % z 1040 je maximum co mozeme dostat. Ten strop je vyratany na den, ale take presne informacie nemam.

lutsine
14. máj 2010

Ked som zamestnana v dvoch firmach, spocitaju sa mi hrube mzdy aj z jednej aj z druhej prace?

adikia
14. máj 2010

No ak obidvaja zametnavatelia odvadzali za teba nemocenske poistenie 270 dni, tak podla mna sa zrataju vsetky Tvoje prispevky za minuly rok , podeli sa to poctom kalendarnych dni 365 (okrem dni ked si bola nahodou PN) a dostanes sumu na den. Tam je to obmedzenie maximalne na den, co je neviem presne kolko 🙂 ale na mesiac je to okolo 1040 EUR. Tak by to malo byt.

lutsine
14. máj 2010

Ano, v kazdom zamestnani pracujem viac ako 2 roky....u oboch zamestnavatelov je to z min. mzdy,cize 2 x 307,70 EUR a platili za mna nemocenske. ako to aspon priblizne vypocitam....?

avila
14. máj 2010

To je presne moj pripad Lutsine, aj ja mam 2 zamestnavatelov a este si platim DNP. Na nete najdes kalkulacku na vypocet materskej. Skus posondovat 😉

maminecka26
14. máj 2010

ahojte maminky....tak dlho som sa tu neukazala, lepsie povedane nepisala, pretoze som si vzdy len precitala o com pisete a musela som off....Tak dnes sme boli na poradni, zatim UTZ , malinke velke ako ma byt, pohyby citime uz dva tyzdne ale uz sa zacinaju chvilkami zintenzivnovat....Jedine z coho mam trosku obavy je, ze mi v poslednej dobe zacalo tvrdnut brusko, dnes som to akurat hovorila dokimu, ci to nemoze byt aj z toho, ze sa mi maly tak tlaci, alebo co....povedal, ze nie, ze sa mu to nepaci... Hoci som bola uz tehotna, nepamatam si, ake je to ked mi tvrdlo brusko....Tak som dostala lieky a mam oddychovat a setrit sa.... No im sa to lahko hovori 🙂 ked clovek ma trojrocne dieta, nemoze predsa lezat a hlavne take hyperaktivne ako je moje.... No ved uvidime o mesiac co bude.....mimochodom vtedy idem aj na ten glukozovy testik. zatim pa....

adikia
14. máj 2010

Mne zacalo tvrdnut brusko v 26 tyzdni, takze sme dostali magneziove infuzie v nemocnici a sledovali, ci nahodou to nema vplyv na krcek maternice, neskor magneziove tabletky a uz som ostala pre istotu doma oddychovat. Zevraj to moze byt problem, iba ak by to tvrdnutie bolo velmi caste. Aj teraz sa mi to obcas pocas dna stava, ale nie casto.

lindus1
14. máj 2010

ahojte kočky,

posielam Vám link na výpočet materskej so základnými infoškami, je tam aj príklad, takže myslím, že je to dosť polopate napisané, tak hádam sa z toho vysomárite....

http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/vypocet-mate...

zabkaevka
14. máj 2010

ahojte kočky.
avila: vidím že ty si znalá v týchto fiannčých veciach mamičiek. Prosím ťa keď som v II. DDP tak neodvádzajú mi do DDPčky počas materskej?? treba požiadať štát? či to radšej sa mám pýtať v tej DDPčke? a teraz som ešte na PNke, teda ani teraz nik neodvádza?? alebo ako to je. Ja som tiež paf z toho celého. Asi zájdem na sociálku na koznutlácie.

zabkaevka
14. máj 2010

to viem že 3. pilier teraz mi nik neodvádza, to chápem, keďže sa mi počas PNky a potom počas materskej nevytvára mzda. a ak by som chcela predsa niečo odvádzať, tak to už musím sama iniciatívne.

elko69
14. máj 2010

pepppe ja tiez tomu az tak nerozumiem moc... 🙂

adikia nieje zac 😉

zabkaevka no ja som tiez v II. pilieri a bolo mi povedame ze je treba odniest na socialku tlacivko jedno teraz do 30 dni od nastupu na MD a potom po narodeni dietata kopiu rodneho listu, registracny list FO a prehlasenie ze sa staras o dieta a to do 45 dni od narodenia dietata a potom tie odvody do II. pilieru bude za teba platit stat...

lulu4
14. máj 2010

ahojte kočky co mate nove?

avila
14. máj 2010

Zabkaevka, dakujem za uznanie 😉 ale znala som len tak malicko🙂

Ked nastupis na MD, tak treba dat na socialke na dochodkovom vediet, resp. vypisat tlacivo, aby stat za vas odvadzal odvody aj do II. DP, inak bude vsetko posielat do I. A potom znova to iste pri prechode z MD na rodicovsky, po tych 28.t.t. Po narodeni dietata plati to, co napisala Elko. Pocas PN netreba osobitne ziadat, aspon som sa s tym do teraz nestretla.

Lulu, ta kozmetika je Elinor, e-shop je napr. na www.mamouodprirody.sk, ale je dost draha - to som si az teraz vsimla 😒 , tak pojdem aj ja neco posondovat do lekarni a drogerii. Najradsej by som bola za nejaky prirodnejsi produkt, ale cenovo normalny. Baby, viete o niecom?

zabkaevka
14. máj 2010

avila, elko : ďakujem 🙂 dúfam, že to nezabudnem, kým ja pôjdem na MD 🙂
Inak kočky ja neviem či to tu dobre počíta týždne, pretože mne píše 21týždeň, ale ten sa podľa tabuliek začína od 21+3tt a končí 22+2tt, nie?? a ja som zatiaľ v 20+6tt, teda . Som aj z toho jeleň 🙂 neviem podľa ktorého výpočtu to brať. Doteraz som to brala podľa toho ako tu na koníku to počítač berie. Teda že som 20+6tt, čiže v 21.týždni.