Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

gmartina
7. jan 2011

@nosoroztek blahoželám..ja som na tom ale úplne rovnako, takže si to krásne užívam. 9, týžden a žiadne nevoľnosti, žiadne bolesti, žiadne divné chute ...som úplne nadšená, snád to tak ostane aj nadalej 🙂

lukinkowa
7. jan 2011

@diwoska a keď si bola ten prvý raz, tak bolo všetko v poriadku? ja by som to tak rýchlo nevzdávala a radšej počkala na svojho lekára, ktorý by Ti mohol pred odporučením na kyretáž sparviť HCG krvné testy, kde sa na 100% potvrdí či sa dieťa vyvíja alebo nie..to čo má byť, že jemu sa to vidíííí ? Na to musia byť dôkazy..ja som v sebe nosila mŕtve dieťa ešte dva týždne a stále sme sledovali krvné hodnoty a sono, len aby sme si boli istý, že naozaj nežije...

barborka27
7. jan 2011

@nosoroztek ..... takto isto som to zistila aj ja....tiez ziadne zmeny....bola som aj u doktorky a som v 5 tyzdni....chute stale rovnake,len mam trochz zvacsene prsia a bolia ma.....

nosoroztek
7. jan 2011

@gmartina 🙂 tak nech nam to vydrzi 🙂)) vsetky kamosky okolo mna, ktore boli tehotne, prezivali "muky", tehotenstvo zistili prave tak, ze od rana do vecera zvracali, a tak si urobili test 🙂

nosoroztek
7. jan 2011

@barborka27 tak to by sme mali byt cca v rovnakom tyzdni tehotenstva...aspon podla vypoctov tu na internete by som mala byt v 5t, buduci tyzden zacne 6-ty.

barborka27
7. jan 2011

aj mne tak nejak...ja som bola v pondelok u doktorky a povedala,ze podla tej nasej malej cierne bodky na monitore 😀 vyzerame na 4-5 tyzden....27 idem na krv,sono a asi mi da knizku a ked vsetko prebehne podla pravidiel 😉 tak v auguste sme 3 😵

martinka8361077791
7. jan 2011

@nosoroztek ahojki prosim ta porad mi ake polohy si pouzivala aby si otehotnela:mi sme uz skoro vsetko vyskusali snazime sa 4roki o mimino a stale nic teraz bol manzel na spermiograme a uvidime co mu povedia.vysledki by mali byt 12ledna, a vetdi mame ist nasej pani doktorke na dalsiu konzultaciv prahe do sanatoria.ake mas skusenosti so spermiami:mohla by si mi napisat na modreho konika?

martinka8361077791
7. jan 2011

@sonike ahojki ja by som sa ta chcela opytat ake polohy si mala ked cakas mimino?mi sme uz vyskusali skoro vsezki a nic:prosim ta odpis mi mata

gmartina
8. jan 2011

@nosoroztek presne tak, hlavne nech nám to vydrží. Ale nevoľnosti by stejne mali ustupovať okolo 12. týždna, tak si hovorím, že aj keby ešte prišli, tak to už nejak vydržím. Ale myslím, že už to bude v pohode a budeme si to pochvaľovať. Inak ma 27.čaká prvý triple test a potom by som už mala dostať knižku, prekvapuje ma, že sa knižka vydáva až v 12. týždni, myslela som, že skor.

diwoska
8. jan 2011

@lukinkowa ahoj na prvom kontr.som bola 21.12.v KE,urobil ultr.diktoval sestr.ze vidi dutinku,vajec.zvetsene,na lavom vaj.3cysty...mne nepovedal nic mam prist na ko-4.1 a to bolo vsetko..tak som isla za nasim gyn.v PO ten mi urobil foto,zmeral dutin,povedal ze je to 5tyz.+3dni...ta posl.ko. v Ke bola premna hrozna..a kazal mi vysadit lieky...vcera som bola v nemocnici,ma pozrel lekar,urobil foto,vysvetlil,ze je to teh.v mat.a on tam videl odraz plodu v dutinke,zmeral plodik mal 0,54cm a ze to je 6+2,znova kazal brat lieky a o tyzd.ko....tak ja som z toho na nervy..ja som uz zufala...neviem ci z toho daco bude,ci to nieje malinke a ci to sa vyvyja....je mi trocha zle a stratila som chut do jedla....aj som schudla 2kg....stres riadny...tak neviem pa a dik za radu a povzbudenie....a do Ke uz vzivote za tym lekar.nepojdem....pa

nosoroztek
8. jan 2011

@gmartina priznam sa, ze netusim, co je triple test 🙂 ja idem k svojej lekarke az v pondelok, ani neviem, co mi bude robit a co vsetko ma caka. tiez som si myslela, ze sa teh.knizka dava skor

lukinkowa
8. jan 2011

@diwoska No vidíš 😵 😵 😵 veľkosť presne zodpovedá týždňu, malý mal tiež toľko v šiestom týždni a dnes má 3 a pol roka 🙂 Ja verím, že je to v poriadku, som si tým normálne istá 😉 Len sa nestresuj, lebo by si si tým mohla uškodiť a keď nemáš chuť do jedla, tak si daj aspoň ovocíčko a lieky normálne ber, to je preventívne na podporu..dúfam, že mi v 12. týždni oznámiš ako si to malinké videla robiť kotrmelce 😉 Všetko bude v poriadku 🙂 papa, pekný deň

ginger01
8. jan 2011

@nosoroztek, 3-ple test je vysetrenie (screening) poskodenia plodu v 2 trimestri, zvacsa okolo 16 tt.. nasla som dobry clanok, ak chces, si ho precitaj :

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=gene...

nosoroztek
8. jan 2011

@ginger01 dakujem, precitane 🙂 o5 mam nove vedomosti 🙂

gmartina
9. jan 2011

@nosoroztek áno, je to tak, akurát, že ja idem ešte na ten nejaký prvý, čo sa robí v 12. týždni...doktor mi povedal, že prvý a druhý triple test dokážu odhaliť až 90 % poškodení, tak mám z toho obavy...inak idem na kontrolu až 27., a tiež netuším, čo ma okrem toho čaká, lebo mi bolo povedané, že je nutné urobiť nejaké zložitejšie vyšetrenia, takže chvíľkami som v pohode a chvíľkami mám fakt strach...ešte je to tak ďaleko, potrebovala by som vedieť na čom som.
@ginger01 aj ja ďakujem za eše podrobnejšie informácie 🙂

ivanka612
9. jan 2011

Ahojte babulky...tak ja ak mozem tiež sa rada pridám......dnes dve ciarocky na mamateste a aj na barbare tak som velmi zvedava, k lekarke sa moc neponahlam,lebo srdiecko bude aj tak az za mesiac. My uz sme tiez o jedno babo prisli pred rokom aj nieco,takze asi ani nikomu nic nebudem zatial hovorit... Vobec sa necitim tak ako ked som bola prvy krat tehotna,teraz je mi uplne super ako keby mi nic nebolo..tak dufam,ze bude vsetko ok.....

1lin1
9. jan 2011

@ivanka612 gratulujem :D

kvetinka1709
11. jan 2011

ahojte citam vas uz davno ale az teraz som sa zaregistrovala,potrebujem vasu radu.Ovulku som mala 17.12.2010 podla testu a aj podla bazalky,tulili sme sa k sebe 14.12,potom 16.12.,17.12 a 18.12.2010.kedze sa nam uz 4 roky nedari pocat dieta tak som neratala,ze to vyjde teraz akurat,ale 30.12 som to nedostala a nasledne test bol pozitivny.potrebovala by som od vas poradit,ze z ktoreho sexu doslo podla vas k otehotneniu?viem,ze spermie preziju v tele zeny aj 3 dni.ak by som otehotnela zo spermii zo styku 14.12,tak by to bol velky problem,lebo som brala lieky pri ktorych sa nesmie otehotniet a v to rano so uzila poslednu tabletku.bojim sa ze by to mohlo mat vplyv na splodene dieta.k lekarovi idem az o tyzden,tak neviem na com som.je mozne,ze som otehotnela spermiami aj z toho prveho styku,ci je vacsia pravdepodobnost.ze skor az z tych druhych.baby poradte mi lebo sa zblaznim dakujem

martina2001
11. jan 2011

@kvetinka1709 sa ti trošku čudujem, že to tak berieš. Po takom čakaní by som sa nad tým nezamýšľala. Najskôr to máš s toho 16, 17.

nechsazadari
11. jan 2011

kvetinka1709 - ahojky. V prvom rade zo srdca blahoželám k dvom krásnym čiaročkám. Super, že sa vám podarilo prirodzenou cestou po takej dlhej dobe. 😵 😵 😵 My teraz čakáme bábo po cca 3 rokoch a po 2. pokuse IVF. Nie som síce žiadny odborník, ale, ak by došlo k oplodneniu v čase, keď si ešte užila pre tehotenstvo nie vhodné lieky, tak si z toho absolútne nič nerob. Oplodnené bunky ešte vôbec neboli v kontakte s tvojím krvným obehom a teda s látkami, ktoré ti v ňom prúdili. Oplodnené vajko si len pomaly pár dní putovalo do maternice, takže v pohodke 😎 Ak ešte neužívaš kyselinu listovú, tak šup-šup 😉

nosoroztek
11. jan 2011

@gmartina bude to dobre,uvidis,mne kamoska, kt. uz ma prve tehotenstvo za sebou, prikazala, aby som necitala ziadne hluposti na internete 🙂)) ze budem len zostresovana a tak, takze sa ani ty nicoho neboj, dopadne to dobre. ja som na prve vysetrenie objednana teraz vo stvrtok.

nosoroztek
13. jan 2011

taaak, a mame to potvrdene 🙂)) drobcek meria 0,38cm a sme v 6t a dva dni k tomu 🙂)) a co je najdolezitejsie, vsetko je, ako ma byt a srdiecko bije 🙂))

gmartina
14. jan 2011

@nosoroztek tak to je skvelé, drobček ti teda krásne rastie. Že je to nádherný pocit, vidieť toho drobca a ešte aj vidieť naživo jeho srdiečko? inak tá tvoja kamoška má asi pravdu 🙂 tiež som dostala podobné inštrukcie ...takže sa budem snažiť už myslieť len pozitívne a veriť, že je všetko v poriadku, veď to je to najdôležitejšie.

nechsazadari
14. jan 2011

@gmartina - ahoj, práve som mrkla k tebe, že termín máš 8.8. Ja mám predbežne 13.8., ale manžel "naplánoval", že to bude práve toho 8.8., lebo to je naše výročie sobáša 😀 😀 😀 😀 S tou pozitivitou sa tiež snažím, lebo ma vedia obchádzať herpesy a najskôr som sa dočítala, že to vraj veľmi škodí. Tak už nič také nečítam 😝 😉 Robím všetko aby som bola zdravá a ostatné už neovplyvním. Inak sa ako cítiš, ak sa môžem spýtať? Nevoľnosti a pod.

Zdravím všetky tehule! 🙂

gmartina
15. jan 2011

@nechsazadari ahoj..no vidíš, mne to zasa naopak manžel plánuje na 15.8. to máme výročie svadby my 😀 a ako sa hovorí, prvorodičky často prenášajú, takže uvidíme 🙂 .Pozitivita je myslím najdôležitejšia, pretože sa potom hrozíš všetkého...ja si zasa naopak myslím, že organizmus si s mnohými vecami poradí aj sám. Herpes som nemala niekoľko rokov a vyhodil sa mi zrovna na začiatku tehotenstva..tak sa ukľudnujem, že snád bude všetko ok.
Inak ako sa cítim? 😀 ja mám obrovské šťastie, ja vlastne vobec neviem, že som tehotná. Nemám žiadne nevoľnosti, divné chute ani nič. Spočiatku ma hodne boleli prsia a bola som stále unavená, teraz je to už všetko ok. A čo ty? ako sa cítiš?

nechsazadari
15. jan 2011

@gmartina - chi,chi, ako nám to tí manželia krásne naplánovali 😀 Môjmu sa dnes dokonca snívalo, že rodíme a také prvotné peripetie s mimčom. 😵 😵 😵 Bolesť pŕs a popichávanie v maternici boli úplne na začiatku. Po pár týždňoch prišli nevoľnosti- hlavne poobedné a večerné. Našťastie som ani raz nevracala. Teraz to tuším povoľuje. Dva dni mi už bolo celkom prijateľne a aj únava je na ústupe. Konečne môžem byť zasa trošku užitočná, lebo som bola úplne nemožná. Ale ja mám dohodu s maličkým, že so mnou nech si robí čo chce, hlavne aby bolo ono v poriadku. Tak snáď poslúcha. 🙂 Kedy sa chystáš na kontrolu? Ja o 2 týždne a už sa nemôžem dočkať, až zasa uvidím naše maličké. 😵 😵 😵

gmartina
15. jan 2011

@nechsazadari áno, máme šikovných manželov 😀 mojmu sa zatiaľ nič nesníva ...chvalabohu 😀 ale pravidelne sa pýta, ako sa má malý Spiďa - tzn. Spiderman - vraj tam nič nerobí, len si visí na šnure 😀 to ma hodne pobavilo, kde na také kraviny chodí? 🙂 k doktorovi idem 27., tiež sa teším, že ho zasa uvidím a konečne mi vystavia tehotenský preukaz... Minule som bola úplne nadšená, keď som ho videla a teraz už bude veľké, tak sa teším ešte viac

nechsazadari
16. jan 2011

@gmartina - mňa pán doktor potešil už minule a dal mi tehu knižku. Bola som na sone v 8 aj v 9 týždni a už vtedy sa mi zdalo, že poriadne narástlo (a to bolo reálne asi pol cm, pán doktor mal asi inak nastavené rozlíšenie 😀 ) Pozerala som na nete na detičky v takom štádiu- úplne úžasné a to som ešte nevidela to naše 😵 😵 😵 Pozdravujem Spiďu 😉 My zasa čakáme Mišátko, ale tak nejako fungujeme skôr na chlapcovi. Vždy som chcela dievčatko, ale teraz si od začiatku myslím, že je to chlapček. Takže sa poteším, nech to bude jedno, alebo druhé. Peknú nedeľu!

gmartina
16. jan 2011

@nechsazadari no aj v tomto sme na tom uplne rovnako..tiež som chcela dievčatko a tiež smo presvedčená, že to bude chlapček :D ale to je úplne jedno, hlavne nech je zdravé a v poriadku... ja som bola na utz v 9. týždni a potom, čo som videla to "malé nič" v 6. týždni pri potvrdení tehotenstva, tak to narástlo poriadne...a nabuduce by už malo mať okolo 6 cm, tak to bude ešte krajšie. Tehotenstvu, Spiďovi, Mišátkovi a našim manželom zdar 😀 Kedy máš presne tú kontrolu? kto prvý porozpráva novinky ? 🙂

lucatko87
16. jan 2011

ahoj ja som v 4 tyždni chcem sa spytat ake ste mali hcg na začiatku??