Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

pepppe
16. dec 2009

baby mam taku otazocku...dnes som si nasla na toaletnom trosku krvy co si myslite??je to zle??

lucia.kl
16. dec 2009

ja som mala to iste v 5tt asi 3 hodiny zakaždym ked som išla na wc a skočila som si preisstotu na pohotovosť, mala som aj zapal moč. mechura a doki ma nechala preistotu doma a nariadila klud. na druhy deň už mi nič nebolo

pepppe
16. dec 2009

takze by som sa nemala bat?ja to mam teraz prvy krat,,neviem ci to moze byt tym,ze som v praci a mame tu riadny zhon

mojalili
16. dec 2009

Peppe - aka je to krv? tmava? ci svetla? zalezi od intenzity? mas spinenie? Vies, pokial si nemala, tak by som sla k lekarovi na druhy den...pokial to bude jasna krv,a tka ist hned k lekarovi ci na pohotovost....to mi aj moj lekar povedal....
MIB - nepovedal mi, ze mam ostat doma lezat, mam talbetky, tak snad bude ok. ALe cely den zo mna ta tabletka tecie, ked si ju dam vecer dovnutra....ale aspon sa cistim a snad to prejde...
Vies, mam este tyzden do prazdnin, tak vydrzim , potom si dam dalsi ciel, vydzat do polroka...a nastup mam v maji....uvidim, ako sa budem citit, tak budem ucit... 😉

jaruska8
16. dec 2009

Mojalill a ty nie si doma??? To nechápem,ja som len špinila a som doma do Vianoc, doky nechcel riskovať. 😒 A uvidím, či neostanem doma nastálo. Ja mám svojich žiakov tiež rada, ale tehotenstvo je prednejšie, totiž pri velkáčoch - najmä deviataci-to je už iné kafe a nechcem, aby moje dieťa bolo nervózne, neviem, ešte, ako sa rozhodnem... Ale silno zvažujem rizikové. 😒

mojalili
16. dec 2009

JA sa nenervujem, mam dobru pracu praveze...ale uvidim, do polroku vydrzim potom sa uvidi,ako to budem vladat...

alienka22
17. dec 2009

Ahojte,

chcela by som sa vas opytat na radu. Končím 5 tt a nemôžem v noci spat. Zaspim skoro uz o pol osmej lebo som strasne unavena a potom sa zobudim v noci okolo druhej tretej a do rana sa prehadzujem. A cez den to je strasne lebo vsade zaspavam. Neviem ako sa udrzať svieža :(, v praci mam pocit ze kazdu chvilu zaspim, máte aj vy tento problem? da sa s tym nieco robit?

lutsine
17. dec 2009

alienka 22 ja mam ten isty problem uz od zaciatku tehotenstva, som v 8 tt a zatial sa to nezlepsilo.

alienka22
17. dec 2009

ahoj lutsine, tak sa to hadam casom zlepsi, lebo ja som velky spachtos 🙂 a zrazu nic

mata299
17. dec 2009

ahojte...tak ja som včera skončila na pohotovosti...tiež som mala také špinenie a bola som na infarkt, tak som radšej išla...vraj je všetko ok, ale pichli mi nejakú injekciu a dali mi dva druhy liekov do 12 tt....tak rozmýšľam, či aj naše mamy tak stresovali kedysi...

pepppe
17. dec 2009

mojalili spinenie nemam ,,to som si len raz na toaletaku nasla trosicku krvy na nohavickach nebola ani kvapka a teraaz uz nic nemam,,,to bolo len vcera a raz.tak ja neviem

jaruska8
17. dec 2009

Pepppe, ja som sa dočítala, že každé špinenie, slabé krvácanie zažije do 12tt jedna zo štyroch žien. Nemusí to byť vôbec nič, ale aj môže. Ja by som aj tak šla k lekárovi, aby som bola kľudná, že je všetko OK. Akeďže sa to už neopakuje, tak to isto bude dobré, ale istota je istota. 😉

mib
17. dec 2009

mojalili, ja beriem od sameho zaciatku ten utrogestan vaginalne. tiez to vyteka a je s tym hrozna otrava. ale naucila som sa to riesit slipkami. teraz to uz ani nevnimam. on sa totiz rozpusti, ucinna latka sa vstrebe a ta hmota v ktorej to je sa dostava von. u teba sa ale dostava von asi aj ten zapal a tak ako pises ... asi je to dobre, lebo sa to cisti. treba vydrzat, hlavne nech je to v poriadku. 😉

alienka, ak sa ti da, skus si pospat hodinku hned ked prides z prace, aby si potom vydrzala do neskoreho vecera. ja to tak robim a celkom to funguje. ja som sa sice nebudila nadranom, ale mala som problemy v noci zaspat. a toto zatial funguje.

peppe, ja by som urcite sla k doki. ved co sa moze stat, ked ta pozrie a povie ti, ze vsetko je v poriadku a netreba sa nicoho obavat? ja mam zlatu doktorku, keby som neprisla a potom jej povedala, ze sa take nieco prihodilo, este by mi prihodila ona. 😀

mati, zlatko ... tak uz aj ty. a doki ti na uzv zistil, z coho to moze byt alebo je pricina neznama? ja idem zajtra na kontrolu. velmi slabo spinim stale, takze ziadne brutalne pozitivne spravy neocakavam. ale dufam, ze bude drobcek aj srdiecko. potom uz to nejako zvladneme, aj keby som mala cele tehotenstvo lezat. mam pracu, ktora sa da robit aj z postele, tak snad sa nejako dohodnem so sefom. si teraz na PN alebo si sla do prace?

mata299
17. dec 2009

mib - na uzv bolo všetko ok, srdiečko bilo ako malo, malé je v poho, vraj sa to stáva a je to len taký hnedastý výtok, žiaden hematóm tam nenašla, tak dúfam, že sa to tými liekmi upraví.....
ja som na PN od začiatku, som riziková pacoška kvôli sebe, takže gynekológ ma hneď vypísal...som z toho dosť nervózna, lebo je to fakt hrôza len ležať a nič nerobiť 🙂 😉 ☹

mib
17. dec 2009

mati, to je dobre, ze je vsetko v poriadku. mozno je to iba taky signal ... aby si sa setrila. sme na tom podobne. tiez neviem co so sebou. ja som sa ale nastastie dohodla so sefom, ze tieto dva tyzdne robim z domu. som zvedava, ako to dopadne od noveho roka. ale ked nebudem robit, asi sa zblaznim. musis lezat alebo mozes chodit aj na prechadzky a trosku sa motat kade tade?

mata299
17. dec 2009

mib - no po včerajšku som sa rozhodla, že už nebudem nikam chodiť...predtým som si vybehla aspoň do obchodov(čo nebol bohvieaký zážitok, ale aspoň som videla ľudí)...teraz asi vybehnem len havina vyvenčiť a koniec...je to divné, zraru sa zastaviť a prakticky nerobiť skoro nič... 😒

alienka22
17. dec 2009

mib dakujem za odpoved, skusim to takto len ja sa bojim poobede zaspat lebo vstanem az vecer :( neviem zaspat na 10 minut ale ked zaspim tak riadne a ked si dam budik tam som strasne rozospata a chce sa mi spat :D

a este by som sa chcela spytat budete si platit alebo uz si platite nejake doplnkove poistenie aby ste dostavali vacsiu matersku?

mata299
17. dec 2009

alienka22 - a to sa dá?komu treba platiť?

alienka22
17. dec 2009

mati neviem presne co ak opreto sa pytam, tam je nejaka podmienka ze musis platit urcity cas pred pôrodom ale neviem to nikde najst

raz to davali v telke ale to ma este netrapilo tak som to nejak nezachytilla

mib
17. dec 2009

alienka, tiez o tom nic neviem. ja som v tychto veciach hrozne neporiadna, lebo to beriem tak ako to pride. potom zistim, ze som to mohla riesit inak, ale uz je neskoro. 😖

mati, aj ty mas havina? ja mam doma anglickeho kokra. je to moje chlpate slniecko. 🙂 len ma teraz mrzi, ze zanedbavam prechadzky, na ktore sme boli obidve zvyknute. dnes som s nou bola aspon na 10 minut pred domom. viac sa bojim, lebo v pondelok som bola hodinu prec a hned sa vratilo spinenie. 😠 co mas za psika?

mata299
17. dec 2009

mib, mám yorkshira a je hrozne zlatý, stráži ma, strašne je na mňa naviazaný, tiež s ním chodím len tak na skok, ale našťastie neprotestuje...ozaj, som hrozne zvedavá ako bude reagovať na malé, keď sa ho dočkáme 🙂 , v ktorom si vlastne týždni?

mib
17. dec 2009

mati, podla posledneho uzv som 7tt+3. ked bude zajtra na kontrole vsetko v poriadku, zmenim si aj stav v pase. nechcela som predbiehat, ked sme este nevideli drobceka ani srdiecko. ty si kolko? uz si videla aj drobca?

lutsine
17. dec 2009

ja som bola tiez na uzv v 7 tt+3 a videla som krasne srdiecko aj 1,2 cm mimco. super pocit. Teraz uz by som mala koncit 8 tt.

mata299
17. dec 2009

mib, ja som na tom tak ako ty...7 tt, poslednú mrchu som mala 26.10. -srdiečko som už videla minulý týždeň...hm...ono sa to tak blbo ráta, zajtra tam už určite uvidíš srdiečko, fotku z uzv mám nad posteľou 🙂
ak by to všetko vyšlo ako má, tak budeme rodiť niekedy koncom júla a začiatkom augusta...v tom najväčšom teple 🙂

lutsine
17. dec 2009

ja som mala poslednu ms 21.10

mib
17. dec 2009

ja som kocky niekde medzi vami. poslednu mrchu som mala 23.10. ale u mna je to asi o tyzden posunute, pretoze som po umelom a transfer som mala az treti tyzden cyklu. ... ale ked som minuly tyzden videla iba dutinku, nebolo mi vsetko jedno.

lutsine, ty si mala 7tt+3 prvy uzv alebo si uz pred tym nieco absolvovala?

mib
17. dec 2009

mati, ked bude zajtra vsetko tak, ako ma, fotka bude ten najkrajsi vianocny darcek, ktory dame rodine. moc sa na to tesime. 😵 😵 😵

lutsine
17. dec 2009

v 7 tt+3 som bola uz druhykrat na vaginalnom, prvykrat som bola na potvrdenie zaciatkom 6 tt.
Potom idem uz len do prvej poradne ,ked budem koncit prvy trimester 13.1

mata299
17. dec 2009

mib bude, hádam nás v tom s lutsine nenecháš samé....neopováž sa 🙂
veľmi držím palce a daj hneď vedieť...

romini
17. dec 2009

Baby caute, robili vam niekomu amniocentezu? ci ako sa to vola. To je ked vam beru vzorku z plodovej vody
pichnu vam do bruska taku dlhu ihlu, vraj to nie je sto krat prijemne.