Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

groka
18. dec 2009

zica hej,dnes ma premaha nadcha,no ja mam doma kvapky do nosa,ale nepomahaju mi,jedine fukat,nechcem sa dopovat liekmi

groka
18. dec 2009

idem haji a kuk este pred tym na chvilku tv

dobru noc,zajtra som domka,tak mozme popisat zas nieco a spoznat sa viac

groka
18. dec 2009

😉 😉 😉 😉

zica1
18. dec 2009

idem spinkat nejako pada na mna unava, prajem vam pekny zbytok vecera....ahojte 😵

zica1
18. dec 2009

dobru noc groka, ja budem doma asi az poobede, tak ahoj zatial 🙂

pipi1211
18. dec 2009

ahojte tehule pripajam sa ku vam 😵 este nevieme termin porodu ale viem ze mimi ma 5milimetov 🙂 kolko maju tie vase, ze by som si pripadne vedela predstavit asi ktory tt som? 😅 😵

groka
19. dec 2009

ahojte

zica ja som vcera pisala ze som 5+2 nie dnes som 4+4

dnes som sa zobudila s plnym nosom a cudnymi tlakmi dole

karinke
19. dec 2009

Ahojte,

dievčatá potrebujem poradiť. Po 2 potratoch som konečne opäť otehotnela. Som 4+4. Vo štvrtok som bola u lekára vzal mi krv a hodnota HCG bola 79. V piatok mi vzal opäť krv a hodnota bola tá istá. Povedal, že HCG musí vyrásť zo dňa na deň o 100% a keď to takto nerastie, tak tehotenstvo proste neprosperuje. Tak ma poslal domov, kde čakám na krvácanie ktoré ale zatiaľ nechodí. Som už z toho zúfalá. Sestrička sa čudovala, že mi robí testy 2 dni po sebe, že to nemá význam, že vraj mal počkať aspoň týždeň. Je možné, že tehotenstvo je v poriadku, alebo mám vážne už len čakať kedy potratím? Máte niektorá podobnú skúsenosť?

ploutvicka
19. dec 2009

dobre rano vsem preji 🙂 jak se mate?

dydynka
autor
19. dec 2009

ahoj ploutvicka aj tebe dobre ranko :D ja sa mam fajn,,trosku som upratala a teraz cakam na frajera a pojdeme na rannu kavicku 😀

carrie84
19. dec 2009

Ahoj Karinke, nestresuj. To je asi to najhorsie, co mozes. Napr. mne doktorka krv na HCG vobec nebrala - len mi tehu potvrdila na sone a bolo.A to som doma na PN ako rizikova. Lahni si, oddychuj, pusti si nieco prijemne a mysli pozitivne 😉

ploutvicka
19. dec 2009

ahoj karinke,
na tvem miste zbytecne nestresuju a opravdu odpocivam... i kdyz po dvou potratech to je hodne tezke...to chapu
pravda je ze HCG ze zacatku hodne stoupa a to o dvojnasobek jednou za´dva dny..a pokud ne neco asi eni uplne v poradku... ale nedelej zavery predcasne, me HSB v krvi hlidali neco pres tyden, takmi to haprovalo.. ve finale zase bylo moc vysoke nez by melo byt...
tak tam se mnou lezela holcina, ktera byla tak kratce tehu a tak ji sldoaliHCG a taky ji to moc nelezlo az za par dnu najednou to lest zacalo je to ted v pohode.
take bu hlavne v klidu, to pomha nejvic ikdyz to moc nejde tomoc dobre vim..
jinak HCG hlavne berou, kdyz to na sonu neni moc videt

mib
19. dec 2009

karinke, HCG by skutocne malo stupat. nie je to velmi dobry signal, ked nevystupalo. ale zda sa mi zvlastne, ze ta poslal domov s tym, ze mas cakat na mrchu. nemas ziadnu dalsiu kontrolu? nejaky dalsi odber o par dni?

mojalili, cakame na fotecku brusina. 😀 ja som tiez prekvapena z toho, ake mam bruso uz v osmom tyzdni. myslela som, ze tak skoro to este nieje ani vidno. najviac sa vytesujem v sprche ... z vrchu je ten rozdiel krasne viditelny. 😵

dydynka, pijes kavicku? ja milujem dobre talianske presko. ale od kedy viem, ze som tehu, prestala som. 😉

pozdravujem vsetky nove kocky. tehu temicka sa nam pekne rozrasta. 🙂

pipi1211
19. dec 2009

dobre ranko prajem 🙂 ja som pri prvom tehu dokonca mala aj mrchu ked uz som bola v tom.... 😅 a teraz to mam zasa tak ze poslednu mrchu som mala 5oktobra, odtedy mi krv brali asi tak tri krat, dokonca mi pichali aj injekciu na vyvolanie mrchy a vcera som mala posledne vysledky ktore prekvapivo vysli poz. hned som sla ku dr a aj som to male vydela 😵 taku malu bodku ktora mala 5milimetrov 😀 len je problem pri urceni terminu porodu takze neviem v kolkatom tt vlastne som 😅

elko69
19. dec 2009

jeiny ja chodim k Navratilovi, je to dobry doktor ale nechodi k porodom tak by som si chcela vybavit potom asi Štrba...uvidim ci to pojde alebo nie. a ty??

vladusha25 no prudsie pohyby zakazal aj mne p.doktor,no veru co budeme robit v 30 tt??hehe 🙂

no baby aj mna zo zaciatku boleli prsia ale uz je to v pohode a brusko?uz velmi malo a tiez to bolo z toho roztahovania maternice...ja som zatial pribrala 1 kg co ma aj doktor pochvalil ze to je len dobre ked moc nepriberam,ale uvidime co bude na konci tehu... 😉 stale nosim svoje rifle ale uz mam nakupene aj tehu rifle ale zatial je to v pohode...

pipi1211
19. dec 2009

no mna prsia teraz strasne bolia, ani nie tak prsia ako bradavky 😠 a ked si ich zmacknem tak mi vybehne trocha toho kolostra ci ako sa to vola 😅

elko69
19. dec 2009

aha no mne nic nevybiehalo a skor prsia ako bradavky ma boleli...

elko69
19. dec 2009

baby uz mate bruska aj vy ako take male kotliky?? 🙂

mojalili
19. dec 2009

MIB - tak sa pozri ma moje brusisko🙂))))

ZICA - NEMYSLELA SOM 7+8 TT, zle som to napisala, malo to byt 7. tt a 8.tt, 🙂

Karinke - nestresuj sa, mne krv nebral, aby sledoval HCG, proste oddychuj a nestresuj sa, cas ukaze...

elko69
19. dec 2009

mojalili lenze ty uz cakas 2. dietatko a to je hned vidno to druhe tehotenstvo takze to sa nerata :D

mib
19. dec 2009

mojalili, tak to je uz fakt brusko ako ma byt. drobcek si rastie zavratnou rychlostou. 😉

elko69
19. dec 2009

ja uz sice kotlik mam ale stale obleciem rifle este svoje normalne...

pipi1211
19. dec 2009

ty brdo mojalili ty mas teda uz riadne to brusisko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ja som sa tiez dnes odfotila tak hodim aj foto 😵

ploutvicka
19. dec 2009

ja teda holkymam pupek uz od zacatku a ted uz asi porste mimo do to ho pupku 🙂) jedine co nosim, jsou laclace :D a co je mi v nich dobre uz je bduu jen povolovat :D

elko69
19. dec 2009

pipi1211 tak daj foto som zvedava na dalsie mamicky..inak krasne videjko z tych foto mas v albume,strasne je to zlatunke... 🙂

zica1
19. dec 2009

Ahojte kocky, ja som bola cely den prec a ked som sa vratila, zistila som ze nam strasne blbne net, tak sa tu asi chtiac nechtiac dlho s vami nezdrzim :(groka - a od kial si dnes na to prisla ze si 4+4? mojalili- no aj som si myslela, ze si to myslelna na 7 a 8 tt 🙂

karinke
19. dec 2009

Dievčatá ďakujem za podporu. Išlo mi hlavne o to, že mrcha zatiaľ nechodí a lekár mi povedal, že - "ak HCG nestúpa, tak nič". Keby som začala krvácať, tak si poviem, že to opäť nevyšlo. Ale takto neviem zaujeť žiadne stanovisko. Aj by som chcela aby mi urobil kontrolný odber aby som vedela na čom som, ale on ma asi pošle preč. Alebo pôjdem priamo do labákov, vraj sa dá takýto odber zaplatiť. Potrebovala by som vedieť výsledky v pondelok do obeda, lebo po obede mám ísť na zákrok s okom (laserom) a majú mi umrtviť oko. Neviem ako sa to robí, len sa bojím, že ak je plod v poriadku, tak to môžem sama pokaziť. Lekár mi povedal, že mám prísť o dva - tri týždne na kontrolu. Keď sa tam narhniem v pondelok aby som sa s ním poradila a aby mi urobil ďalší odber pošle ma do kelu. Vôbec sa neviem zariadiť. Aj som ho poprosila, aby ma vypísal na rizikové keď som zistila, že som tehotná lebo som po 2 potratoch a povedal mi na to, že netreba, že keď vydržím do 5 mesiaca tak ma potom vypíše. Podotýkam, že som mu povedala, že pracujem vo veľkosklade, kde sa stáva, že ťahám a tlačím palety ktoré vážia aj 600 kg. Už neviem, či ja som blázon a preháňam, alebo on je necitlivý blbec, ktorý iba hrabe peniaze.

groka
19. dec 2009

zica lebo poslednu ms som mala 17.11

mojalili
19. dec 2009

Karinke - vymen lekara, jednoznacne...

mib
19. dec 2009

karinke, mojalili napisala velku pravdu. ved to je nehorazne, ze ti povie aby si prisla o dva - tri tyzdne, ked si po dvoch potratoch. a to co je za kravinu, ze na rizikove ta da ked budes v piatom. potom uz rizikove nemusis potrebovat. moja ale ty nie chod, ale bez k inemu lekarovi. s tym labakom ti neporadim, lebo som sa s tym nestretla. ... ale na tvojom mieste by som operaciu oka rozhodne odlozila. nestresuj sa s tym, ci budes mat v pondelok dopoludnia vysledky alebo nie. teraz je dolezity pokoj. ... aj ked verim, ze je to v takomto pripade tazke. drzim ti palce.