Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

dydynka
autor
19. nov 2009

jeiny no ja somto chcela ties povedat az na vianoce len uz to vedelo dost ludi tak som nechcela aby sa to dozvedeli od inych ale odomna,,,ja som im to povedala ked som uz videla byt srdiecko,, 😀

irsina83
20. nov 2009

dobre ranko,

jeiny, ja som to rodicom povedala hned ale okolie velmi o tom nevie a zatial ani nechcem aby o tom vedeli, az po 12tt ked budem vediet, ze je baby ok.

monci78
20. nov 2009

Ahojte dievčence, fajn že je to tu nové, aj ja sa pridávam...aspon si vymeníme názor...

zufo
20. nov 2009

ahojte, tak som bola vcera u toho noveho lekara, pacil sa mi jeho pristup, od zaciatku sa zaujimal a odpovedal mi na vsetky otazky. na tie bolesti v podbrusku mi povedal ze maternica rastie. zle by bolo keby som krvacala. na ten razstep chrbtice mi povedal ze mozu nastat komplikacie ☹ , pretoze mi babo bude tlacit na ten vnutorny razstep a bude mi bolest vyrazat do panvy. no a asi aj porod bude cisarsky 😢 ... tak ma zaradil medzi rizikove pacientky. Ale mi to aj s dietatkom zvladneme a vsetko bude OK 🙂

no a tu radostnu spravu sa chystam povedat rodicom dnes, ale s tym ze nech to nejako zatial este nerozsiruju dalej kym nebudem mat vystavenu tehotensku knizku, kt. ma byt asi tak o dva tyzdne ak bude vsetko ok, co aj bude 🙂

vefi89
20. nov 2009

Zufo, tak nakoniec si sa zbytocne bala 😉 Nech rastiete zdravy 🙂 😀

petafr
20. nov 2009

ahojte baby, no vratila som sa od lekara, dal mi duphaston a ascorutin, na sone este nebolo vobec nic vidiet, tak mi zobral krv a vysledky mam az v pondelok... 😒 tak sa mozem stresovat cely vikend... no co uz ☹

monci78
20. nov 2009

Petafr vidim ze aj ty mas asi 5tt, aj ja som tak priblizne, k lekarovi idem az v pondelok, on vravel ze skôr aby som ani nechodila, lebo este aj tak nic neuvidi, tak nezufaj, kedy si mala posl. menz? Ja 18.10. ale mam strasny hlad stale, byva mi zle rano, brucho nafucane, prsia ani nehovorim. Tak sa nestresujme, hadam to bude o.k.

zufo
20. nov 2009

ahojte tak ja som mala poslednu menstruaciu 12.10. tak sme na tom rovnako. len mne nieje zle, mna len v podbrusku boli, ale ako som pisala predtym, lekar povedal, ze pokial nekrvacam tak je to ok. ani hladna niesom...ale tie prsia, auu ... 2.12. idem na vysetrenie, tak som zvedava co tam uvidime 🙂

monci78
20. nov 2009

zufo tak to sa bude rodit v lete, čo? v podbrušku boli aj mna a dokonca aj picha vo vajecniku, a hlavne vecer je to dost neznesitelne, ale nastastie som pn tak mozem lezkat vela. a ked si bola na ultrazvuku uz ti tam videli nieco? No ja som zvedava ako dopadnem v pondelok. Ja za mojim gynekologom dochadzam 65km a som tehu po endo takze dufam ze uz nieco uvidi lebo este jeden tyzden uz nevydržim. Som netrpezlivy clovek. ach jo ☹

kika99
20. nov 2009

ahoj monci78,ja som bola ultrazvuku v 6tt a uz videl aj ako srdiecko bije, takze neboj, uz urcite nieco uvidi. DRZIM PALCE 😵

monci78
20. nov 2009

Uf Kika dakujem, tak dufam, že ten mrnous tam už bude. vsak v pondelok sa ozvem. Skor ma trapia tie bolesti, som mesiac po laparoskopii tak ja este stale citim vsetko viac...

zufo
20. nov 2009

no hej vecer a rano, dnes v noci som nevedela spat koli tomu ako ma pichalo. na ultrazvuku videl len 5mm bodku v maternici, ale ze zarodok este nieje mozne vidie, ze az v 6tt. tak cakame...tiez som nervozna velmi...sedim v robote a studujem vsetko co sa len da o tehotenstve, taze robota ide bokom, neviem sa na nic sustretit. Ale musime vydrzat, nic ine nam neostava...drzim palce ... tento pondelok ides ku lekarovi?

monci78
20. nov 2009

zufo ano tento pondelok. no ja som mala aj ovulku neskor, lebo som bola sledovana asi az na 19den mi praskol folikul, ale to som citila, lebo ma trapila bolestiva ovulka. No uz teraz som aj ja netrpezliva fakt dufam, ze to bude o.k. a este ked citam mimomaternicove tehotenstva a take ze test ukazal tehotenstvo a nakoniec sa babo neuchytilo no je to fakt na mozog. Doktor ma uz sprdol aby som necitala hovadiny, ale rozpravky. No ale to sa neda. 😉 povedzme od rana nemam ziadne bolesti a teraz ma to trapi, ze preco to neboli. uz mi fakt zatukava, vsak? 😀

mimina
20. nov 2009

Ahojte baby.....tak aj ja idem v utorok k svojmu lekarovi na krv a kompletne vyšetrenie už by som konečne mala dostať aj materskú knižku..bolesti v podbrusku mávam ešte stále....ale aspoň mi naštastie nebýva špatne...
chcem sa opýtať máva niektorá z Vás pálenie záhany..a ak ano čo Vámna to pomáha... 🙂

monci78
20. nov 2009

no des. Teraz som volala sestricke k doktorovi, ze teda mi meska, vravim ze 7dni, a ze ci pracuju v pondelok, aby som nesla zbytocne a ona vraj aby som prisla az vo stvrtok, lebo to je este skoro. No uzas. Tak som jej povedala, ze ja to uz nevydrzim tak vraj dobre teda tak v pondelok mam doniest moc. Uf. co si myslia, ze tá žena dokedy vydrží v tej neistote, že to babo je tam, kde má byť??? 😠

zufo
20. nov 2009

jemine monci, no to ti nezavidim. a pripomienka lekara ze mas citat rozpravky sa mi paci 🙂 ... len poznam Tvoju neistotu, je to na nervy. taky cas nech radsej nik nevrta...je som velmi podrazdena a priznam sa dost potom zurim, co asi babetku neprospieva a este v takom rannom stadiu.

monci78
20. nov 2009

no to som si vsimla aj ja ze dost som nervozna. Ako pred menzesom. vsetko mi vadi aj to ked niekto hlasnejsie dycha. no horor. no aspon viem ze nie som sama s takymi problemami, asi to prezivaju na zaciatku vsetky tehulky. Ja mam dve deticky, dvoch velkych synov ale takto som sa este nebala. Asi je to uz vekom a aj to ze za toto babo som si vytrpela uz, po dvoch rokoch sa podarilo, jasne ze mam strach. No zatial sa drzte vsetky maminky... 😉

petafr
20. nov 2009

ahoj monci, ja som mala poslednu MS 19.10., takze to mame skoro rovnako... Ja cakam na vysledky v pondelok z krvi, lebo v sobotu som krvacala, a od pondelka spinim, takze som sa straaasne bala, ze sa to neuchytilo, tak neviem ako to vydrzim este do pondelka... nervozna som aj ja, je to strasne byt takto v neistote, navyse dnes rano na sone nebolo nic vidiet ani len nejaky vacok, som objednana na buduci piatok, tak som zvedava... ale vsetko zalezi od pondelnajsich vysledkov; strasne sa bojim, ze mi povedia, ze mam nizke hcg alebo ze nieco nie je v poriadku... no drzte sa aj vy... monci, daj potom vediet, ako si v pondelok dopadla, ja tu cez vikend nebudem... 😉

monci78
20. nov 2009

petafr neboj urcite to bude o.k. len musime byt trpezlive, vsak keby sa babo neuchytilo tak hadam krvacas riadne nie? Ja to cele nechapem uz fakt. fakt ta neistota je strasna. Mne sa skor zasa zda ze vobec nie som unavena a pred par dnami som este bola. Viac papam a mam velike brucho, prsia bolia strasne, a aj rano mi byva nevolno uz dva dni. Vytok mam aj ja ale bez farby, no naozaj len vydrzat. Ja si myslim ze cim viac sa sledujeme tym je to horsie, vsak ine baby v tomto case este ani netusia ze su tehu. Je to fakt skoro. A test ti ukazuje pozit? Držím Ti palčeky moc, moc...v pondelok sa ozvem. pekny vikend...

petafr
20. nov 2009

hej test pozitivny, naposledy vcera, aj ked ciarka ma problem silniet, je taka silna ako aj pred tromi dnami, teda az taka silna nie je, ale ako vravim, kym nie je MS, tak sa snazim ukludnit, akurat chodim na zachod s malou dusickou, lebo spinim, a ked uz nieco citim, tak sa lakam, ci nezacina...
mne bolo tiez inac poriadne zle na zaciatku, musela som ihned jest, ako ma to napadlo, inac mi zacalo byt zle, tiez som na pnke, a tocila sa mi poriadne hlava. Inac prsia su dost citlive, ale zase az tak ma nebolia a obcas ma zaboli podbrusko... MS som mala dostat v pondelok, tak dufam, ze nepride. a ty si mala kedy dostat, kolko ti uz meska?
Drzim ti hrozne palce, mozeme sa sledovat, to je fajn mat niekoho, kto je v rovnakom termine ako ja... 😉

monci78
20. nov 2009

ano je to super, aspon si vieme porovnat. Ja som mala dostat v sobotu, čiže dnes je to 7dni. Test prvy som si robila v sobotu, ale bol negat. Tak som aj kaslala na to. Ale nezdalo sa mi ze ma tak cudne prsia boleli. Dalsi test v utorok, a bola tam slaba palicka. a dalsi vo stvrtok tak ani ten nebol uplne silny ale o nieco silnejsi ako v utorok. Ale ja som mala ovulku az 19den ako som spominala po tej laparke sa mi to predlzilo. Podla mna budes o.k. neboj, len babo je este slabe, si aj unavena? Ja skor neviem zaspat vecer, a ked zaspim snivaju sa mi hovadiny, ze mam nador v maternici a tak. no strach. podla mna vela oddychuj, lez, nehyb sa velmi, a dufam ze to bude o.k. 😉 a v pondelok sa tu stretneme a budeme sa smiat, ake sme boli hlupe... 😀

irsina83
20. nov 2009

vitam nove tehule len to uz nejako nestiham citat 😉 palenie zahy mam aj ja ale neviem co by mi na to pomohlo....

monci aj mne a snivaju blbyny, no co uz, musime si tym prejst.

monci78
20. nov 2009

ano musime, ale je to zataz na psychiku, a velka. uz som trosku unavena z toho. ale zajtra pridu nove sily. pekny vecer... 😔

mojalili
20. nov 2009

MOnci, mne sa snivalo, ze sa mi narodilo babo bez pravej ruky a nohy....baby, to bol des 😲 😖

NA palenie zahy mne pomaha FATRA mineralka, ta je super a TUMS sa moze v tehotenstve.
Kocky, mna tak strasne boli hlava dnes, migrena mi zacina, co je velmi zle, nezabera mi nic len PAralen...a neviem, ci mozem... 😒 ☹

pepppe
20. nov 2009

babenky,ja som sa dnes nejakosi narobila v praci,bo ma nejako pobolieva brusko,co myylite je to moc zle??skor ma tam picha alebo nieco pdoobne..uz nic nerobim,hadam sa neroztrham,kaslem na nich

mojalili
20. nov 2009

nieeee, neboj, lazkaj si a to prejde, treba klud trosku...Ja sa fyzicky nenarobim, ale psychicky, sem tam musim zakricat...

irsina83
20. nov 2009

monci tak to hej ale ja to beriem ako ze sa mi sniva hovadina a vzdy sa mi podari strhnut sa zo sna...aj tuto noc som sa zobudila asi 5 krat co sa mi ten isty sen vracal dokola 😉

peppe lahni si, odpocivaj a uvidis ze sa ti ulavi 😉 mozno sa ti drobec zahniezduje, aj mna v ten den strasne bolelo podrusko 😉

mirka007
20. nov 2009

Prosim vas chcem sa vas spytat...3 tyzdne dozadu som si robila tehotensky test teda nie jeden ale asi 5 🙂
A vsetky boli pozitivne..obe ciarky na nich boli velmi silno vyrazne,,,,potom som bola v nemocnici robili mi krvny test a brali moc a tehotenstvo potvrdili....sono mi zatial nerobili...ale dnes aj vcera som si len tak dala este 2 testy,ktore mi ostali reku este si ich urobim,,,,a ciarky su tam sice dve ale ta jedna je dost slaba...ze ako je to mozne...ze tri tyzdne dozadu obe ciarky boli silno vyrazne a teraz ta jedna z nich je velmi slaba,,,ze ci je to normalne....

Dakujem 🙂

mojalili
20. nov 2009

fuuuu MIrka, tak toto ti neporadim..snad lekar by vedel podla toho HCG viac urcit prebiehajuce tehotenstvo.. 😨

monci78
20. nov 2009

Mirka a to akoze citis nejaku zmenu na sebe, nieco co sa ti nepaci? Tak ale ved ty uz si v ktorom tyzdni? tak toto som este nepocula. mozno bol stary test alebo netusim, podla mna pokial necitis nejake zmeny tak je to o.k.