Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

mirka7582
7. aug 2010

ahojte mozem sa kvam pridat som uplne na zaciatku v pondelok idem na krv 🙂 🙂

andrea0903
7. aug 2010

@mirka7582 no tak vitaj medzi nami tehulami a prajem uspesne tehulkovanie a konikovanie s nami 😀

mirka7582
7. aug 2010

@andrea0903 dakujem velmi pekne 😀

susika
7. aug 2010

ífha. dnes ej tu tichúčko....
a čop tak všetky chodíte tak skro na začiatku na krv? u nás beru krv až potom na tie testy.....v 10tt alebo najneskor do konca 13+6
tak mi sme dnes konečne boli vonku. páni, ale som to hend cítila, zasa sna tom mieste, kde sa doki smial, že čo to tam bolí, že tam nič nie je....a stretla som 2 známe a že vraj bruško vyzerá OK na tento týžden a že narastlo za 2 týždne pekne...sa gulatí🙂))tak snad bude ten piatok 13-teho všetko OK🙂))

@mirka7582 -vitaj medzi nami🙂))

anet2212
7. aug 2010

Ahojte 🙂 tak aj ja sa k vam uz mozem pripojit 😀 kedy ste boli prvy krat u dr.? mne vysli len testy, ale uz je to moje tretie miminko 🙂))) tak viem, ze som tehotna ale neviem kedy mam ist k dr. poradte? dakujem pekne 🙂

lucia.kl
8. aug 2010

@anet2212 ked ti bude tak dva až tri tyždne meškať, to už by malo na UTZ byť vydno

lindus1
8. aug 2010

caute kocky, ako nedelujete? ja som vyvalena, obedik mame od vcera, tak len tak lenosim 🙂 a musim sa pochvalit, totalne si odpuchli nohy, mam ich jak modelka, teraz jak sa ochladilo, tak sa vytesujem, neviem sa vynadivat 😀
@anet2212 @mirka7582 vitajte a gratulujem 🙂

andrea0903
8. aug 2010

@lindus1 no ja sa vytesujem tiez pretoze po dvoch mesiacoch aj moje nozky su jak lan 😀 my mame takisto obedik od vcera tak veget pocasie dost blbe ale mne vyhovuje
@anet2212 zavolaj objednaj sa oni si ta uz objednaju v pravy cas...vitaj medzi nami 😀

mirka7582
8. aug 2010

@lindus1 dakujem 🙂

lulu4
8. aug 2010

@lindus1 ahoj citala som si ze sa vytesujes z odpuchnutych noh... no mne sa zda ze ich mam tiez ovela menej odpuchnute este to nie je celkom ono ale je to ooovela lepsie co ma tiez tesi a hlavne si meriam kazdy den tri krat denne ten tlak, rano, naobed, vecer a mam ho stale dobry... aj okolo 125/75 som mala a najvysssi len jeden krat do 140 ale ten spodny ani raz som nemala ani nad 85 takze sa aj z toho tesim... si hovorim len tak dalej ale na poradni zase vyskoci - ved syndrom bieleho plasta ale tie zaznamy z merania tlaku beriem v stredu so sebou nech si precita dokina ze doma to je oki..
ja som tiez dnes nevarila mame od vcera navarene ale nakoniec sme boli u svokrovcov na obed a este nam aj skvelu tvarohovu strudlu nabalila a nedaj si.. inak tebe nechuti teraz ku koncu viacej jest? lebo ja som si na sebe vsimla ze mne hej a dokonca za posledne 2 tyzdne mi chuti viac aj sladke co som nemusela pomaly cele tehu..

lulu4
8. aug 2010

@mirka7582
@anet2212 kočky gratulujem k vam k zaciatku tehulkovania, kludne sa k nam pripojte ved tu treba temu ozivit aj novymi prirastkami tehuliek 😀 ved ja uz pomaly finisujem takze nove tehulky tu treba aby ste si mohli vymienat skusenosti, pocity... vitajte medzi nami

anet2212
8. aug 2010

dakujem pekne vsetkym aj za rady 🙂 zatial je vsetko ok, a pri prvych dvoch detoch ma dr. vratila, ze som prisla skoro, no ale ked sme sa tak vsetci tesili 🙂 chceli sme to mat aj oficialne potvrdene 😀 no teraz radsej teda pockam ale neviem dokedy vydrzim 😀
A este by som sa vas rada spytala, kto ma skusenosti s lietanim? Totis, ideme na dovolenku lietadlo moc nemusim a teraz ked som tehu tak sa dost bojim ako to zvladnem ☹ viete mi odporucit co si mam dat? su na to nejake lieky? alebo nemam nieco pred letom jest? ...... dakujem 🙂

susika
8. aug 2010

@lulu4 -ty si dobrá, s tým sladkým..ja som bola vždy na sladké, bo som chcela pribrať..ked som otehotnela, nič také som nejedla až do teraz🙂)minulý týžden to azčalo a dnes som asi na vrchodle..už len čakám, kedy zuby začnú pociťovať to sladké🙂))hotová kyselina..našťastie musím koli malje normálne ranajkovať, obedovať a večerať a aj to medzitým, lebo inak mi ani ona nechce jesť, takže hluposti až potom a večer🙂)ako vždy...nočným vyjedaním som znama asi od malička, takže v tehu nič nenormálne🙂))

susika
8. aug 2010

@anet2212 -ja som bola u dokiho aj pri prvom tehu aj teraz dosť skoro. pri malje mi meškalo asi iba 3 dni, lenže bola som chorá a potrebovala som to mať potvrdené koli antibiotikám....a pri malje sommusela utekať, lebo potom som nemala kam dať malú a tom som bola iba 1 den po meškaní..ale ja som pri oboch vedela, lebo boli planované🙂)

dudinka80
9. aug 2010

@andrea0903
@susika
ahojte tak tehu uz niesom ☹ vecer to bolo vsetko ok ale v noci sa mi to pustilo ☹ ja som s tym aj trosicku pocitala, ☹ ale nevadi zivot ide dalej a my sa budeme snazit znova 🙂

lindus1
9. aug 2010

@lulu4 to som rada, ze mas ten tlak ok, to je najdolezitejsie...
mne sa zda, ze mi chuti furt rovnako, je den kedy zjem viac, potom zas menej... ale oproti minulej poradni som schudla 1 kg, doktor hovoril, ze to ta voda trosku padla, co som bola opuchnuta... dokopy som pribrala 11 kg, este mam vsak 14 dni do terminu, tak mozno nejake kilo este priberiem... dnes idem znova k dokymu do nemocnice,tak uvidime co nove,ale ja sa teda na porod este absolutne necitim po ziadnej stranke a aj brucho mam stale rovnako vysoko...

vi3ka
9. aug 2010

ahojte kočky 🙂 ako po víkende? tak my sme boli na poslednej "predpôrodnej" 😀 svadbe. ale už som bola riadne unavená, hoci som tak veľa netancovala. teraz si už doprajem len pohodičku. bambuľka sa dnes nejak veľmi vrtí. asi ešte dotancováva sobotňajšiu svadbu 😀 dúfam, že bude po mamičke folkloristka. zajtra idem na poradňu a dostanem papier na MD. hurá hurá. to by mala byť tuším už posledná poradňa u môjho dokiho nie? potom už asi do nemocky budeme chodiť.

fúúúú, posledný mesiac je pred nami a už som nedočkavá. ale nebojte sa @lulu4 a @lindus1 budem sa snažiť nepredbiehať sa 😀

tak pekný deň tehuľky a mamičky

PS: vítam nové tehuľky a prajem úspešné tehuľkovanie 😉

lulu4
9. aug 2010

@lindus1 ved aj ja pocitam ze este nejake to kilo sa na mna do konca nalepi... ale to je jedno lebo ja som bola na 9 kg navyse teraz je to asi 10 takze pohodka.. 😀
no inak ja sa tiez necitim ze by som mala ist rodit... obcas ma zaboli podbrusko ako pri zacinajucej MS alebo ma od spodu tak neprijemne pichne... ale to je vsetko, uz mavam brusko ovela tvrdsie ako kedysi ale to sa aj maly vypuci raz tam raz tam... no jedine co mi vadi ze neviem spavat poriadne keby som sa mohla este pekne vyspinkat nejde mi to... aj v noci som spala asi od 23tej do 02:00 hod a potom som do 06:00 citala knihu a podarilo sa mi este potom zaspat na dve hodky... no ako u blbych potom vysvecujem v izbe nocnou lampickou a mm to kazi spanok lebo aj ked spal vedla mna rano vstal chudacik taky dolamany, ze akoby ho niekto bil palicou, a ja mu na to: ze ja som to nebola ja som sa len na teba pozerala ako pekne spis 😀

lulu4
9. aug 2010

@vi3ka pocuj vy co mate tych svadieb na vychode az zavidim, ja by som tiez aspon na jednu isla aj ked nie teraz pred terminom to by som uz neriskovala ale isla by som na nejaku tak celkovo... ked vidim teraz tu reklamu na T Com o tej svadbe tak si tak poviem jaaaj snad nejaki znami budu mat svadbu aj ked buduci rok, svadby mam celkom rada pokial tam nie su tie priblble sutaze a hry, niekedy dost primitivne... ale tak kazdy ma iny vkus...
no ved ja ti nebranim sa predbiehat 😀 aj tak je to na nasich detoch kedy sa im uraci prist von 😀 nechajme sa prekvapit... uz ti brala tvoja dokina vyter na streptokoka, to je posledne vysetrenie co by ti mala spravit a este aj krvny obraz mne brala kvoli tomu zelezu ci sa mi ta anemia zlepsila... hlavne ked som sa objednavala na prvu poradnu do nemocky tak sa ma tam hned sestricka pytala ci mam ten ster zo streptokoka teda vysledky uz v tehu knizke zapisane? takze neviem ci ti to teraz bude robit na poradni alebo ta este raz objedna tak cca od toho 36tt niekto od 37tt zacina chodit uz do nemocky ja som od 37tt...

zabkaevka
9. aug 2010

ahooj kočky 🙂 tak u nás v KE celkom príjemné počasie, dala som už druhý krát prať, prezliekla som totiž posteľné a všetko tiež som vymenila, ako uteráky, pyžamo, hmm no mám dnes čo prať 🙂 a taktiež chcem dožehliť a doukladať vecičky pre mimi, úúžasnéé sú, neviem sa na nich vynadívať 🙂
@vi3ka : tak paráááda že si vydržala, snáď aj aj vydrím sestrinu svadbu 27.8.. To rpáve budem začínať 9. mesiac, tak sa tešíím, že trochu môžem sa aspoň pohýbať. Aj keď hmmm bujaré to iste nebude, pretože pôrodníčka príde z dovolenky 30.8., takže musím na ňu počkať 🙂 Ešte nemám šaty, takže to ma čaká tento alebo budúci týždeň na zháňanie.

rusalka22
9. aug 2010

Ahoj dievcata, chcem vas poprosit o radu......
kedze o babatko sa snazime uz strasne dlho a teraz som absolvovala umele oplodnenie, a zatial uspesne, som asi 5tt + niekolko dni ale velmi ma trapi to ze mi vobec neni zle. Nie ze by som si to priala, ale vraj zeny co maju tehotenske nevolnosti maju uspesnejsie tehotenstva. Velmi sa bojim ze pridem o babetko, preto ma velmi potesi ak mi tu napisete vase skkusenosti.

zabkaevka
9. aug 2010

@rusalka22 : hmmm ja si myslím, že tie nevoľnosti sú veľmi individuálne. Ja som ich tiež nemala a myslím, že tehulkujem bezproblémovo a verím že aj úspešne 🙂 Takže sa neplaš z tohto, radšej sa ukľudni, a pozitívne mysli. BUde to iste lepšie pre úspešné zahniezdenie,ako sa stresovať nad takýmto čímsi. Ja som si od začiatku naordinovala Duphaston tabletky, to pomáha k uhniezdeniu,a le myslím, že po IVF, to máš aj predpísané.

rusalka22
9. aug 2010

@zabkaevka dakujem za tvoj nazor, ja mam utrogestan. V ktorom si mesiaci? SNazim sa mysliet pozitivne ale ked je vsade okolo mna tolko informacii o vsetkom moznom, co sa komu stalo a ktore baby potratili, ze sa tak velmi bojim....
Ale musim to premôct 😉

rusalka22
9. aug 2010

@zabkaevka joj takze ty uz 9 mesiac? Parada aj ja chem 🙂

krtica11
9. aug 2010

rusalka22 suhlasim s zabkaevka musiš myslieť pozitivne hlavne odychovať a byť v klude ja som prve tri mesiace poctivo odležala a stalo to za to už som v 34.tyždni.Tak sa nestresuj a odychuj. 🙂

zabkaevka
9. aug 2010

@rusalka22 : zatiaľ sme ešte v 8. mesiaci, ale blížime s k deviatemuu 🙂 Juuuj nečítaj všelijaké príbehy a prípady, to je fakt veeeeeľmi individuálne. Teraz je tvojou jedinou úlohou, ostať v pohode, a myslieť fakt pozitívne. A samozrejme nerobiť nič čo by ohrozilo tehulkovanie, napr. alkohol, námaha, stres, .... Držím silno prsty 🙂

vi3ka
9. aug 2010

@lulu4 hi hi... no jasné, že je to na detičkách kedy sa im bude chcieť ísť von 😀 júúúj, no vidíš to, je pekný okrúhly rok, tak sa všetci pobláznili a ženia sa, vydávajú 😀 a to ešte do termínu sme mali ísť na 2 svadby, ale to už určite nebudem riskovať, aby som tam dakde ešte porodila 😀 a po pôrode ešte jednu a poslednú máme, len dúfam, že už budem vtedy doma z pôrodnice a že budem vládať vôbec niekde ísť. ja som taký živel a svadby mám rada, takže sa teším. nechceš ísť na tie dve, čo ja nepôjdem? ak sa ti tak veľmi chce 😉 u nás také nie je, že hry a súťaže, len čistá zábava.
no ešte mi nerobil doki výter, možno zajtra, nechám sa prekvapiť 🙂 no ja tiež tak počítam, že o 2 týždne začnem do nemocky chodiť.
a ty sa ako cítiš? bruško ti ešte nekleslo?

lucia.kl
9. aug 2010

@rusalka22 žiadne stresy. ja som po IVF dokonca špinila a slabo krvacala a tehotenske priznaky som dostala až niekde v 7tt a vidiš, dnes mam už dvojčata na svete, tak všetko dobre prajem, tvoje prve IVF??

alexis13
9. aug 2010

ahojte tehulky...rada sa k vam pridam ak možem 🙂

alexis13
9. aug 2010

chcela by som sa vás opytat pár otázočiek.....som na konci 15 tyždna cítim sa fajn už som pribrala 2 kg, prsia sa mi zvačšili hadam o číslo, len to bruško nejak neraste a neraste je to normalne? zachvilu 5 mesiac a na mne skoro nic nevidno?