Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

iwanna
11. dec 2009

iris, vcera som to akurat riesila v lekarni. Lekarnicka povedala, ze v podstate vsetky lieky su len na odporucenie lekara. Jedine co ti mozem poradit, ja to casto robim, dam si lyzicu medu. A pomalicky si ho necham stekat po hrdle.... ale to je asi len taky slaby balzam na velku bolest hrdla 😒

kiwi82
11. dec 2009

ahoj irsina83, skus len cmulat tie cukriky antikol, to sa daju kupit v potravinach, caj s citron a medom a kloktat si s vodou s lyzickou morskej soli.

iwanna
11. dec 2009

iris, prave som nasla na internete homeopatikum
HOMEOGEN 9, jednu tabletu za hodinu rozpustit v puse

lutsine
11. dec 2009

ahoj iwanna uz si bola u lekara? ja dnes, potrvdeny 7 tt+3 a TP 28.7.2010,srdiecko bije.🙂

iwanna
11. dec 2009

lutsin, akurat vcera : 7tt +2 tiez termin 28.jula. Velkost 1,2cm. 😀 Bola som aj minuly tyzden, vtedy sa to dokine trosku nezdalo, boli sme o tyzden mensi, ale vsetko sme to krasne dobehli. Vcera som bola este raz pre istotu, lebo v nedelu odlietame do USA, skoro na styri tyzdne tak som sa bola poradit aj co a ako v lietadle. Velmi sa toho bojim, ze sa nieco stane, ale musim mysliet pozitivne, tak sa snazim 🙂 A ty? Ako prebieha tehu? vsetko v poriadku?

lenkaaninka
11. dec 2009

homeopatika su super mne vždy pomohly na nádchu a na hrdlo som sice neskúšala ale na nádchu mi pomohli aj ked kvapky nezaberali tak nádcha za 3 dni prešla...
treba skúsiť niekomu zaberá niekomu nie ...
🙂

irsina83
11. dec 2009

ivana a kiwi dakujem kocky, rano som bola zufala, mala som hnusnu noc. Vela cajikujem, pijem citronovu stavu s horskym medom a kloktala som vodu s morskou solou a mam pocit ze mi to pomaha no a mam omotany sal okolo krku...uz je to lepsie ale to rano a noc boli des... 😒

adka1986
11. dec 2009

ahojte babulky 🙂 prave si zacinam citat tuto temu, kedze som aj ja len na zaciatku toho krasneho obdobia... no ale citam si tu, ze v 7tt malo babo 1.2 cm? moje iba 5.7 ☹ tiez vraj o tyzden mensie, ale vsak to je strasne velky rozdiel, snad to dobehneme...

iwanna
11. dec 2009

adka, ja som pisala, ze vcera som bola u dokiho a mali sme 1,2. 7tt+2. To uz je osmy tyzden. Sice na zaciatku, ale predsa. Presne pred tyzdnom od vcerajska som bola tiez na merani a babatko malo iba 46mm. Za ten tyzden sme to vsetko dobehli, aj trosku nadbehli. Takze 5.2 si myslim, ze je uplne ok, vzhladom na to ako sa to behom tyzdna dokaze vsetko zmenit. Tak sa neplas, vsetko je v poriadku 😀

iwanna
11. dec 2009

teda pardon nie 46mm ale 4.6 🙂

mib
11. dec 2009

iwanna, pred tym tyzdnom si videla aj babo alebo iba dutinku? ja sa totiz trosku trapim s tym, ze som bola na uzv v stredu. doki mi povedala, ze som 6tt+2 ale na obrazku vidno iba dutinku, nic vo vnutri.

kiwi, ja picham fraxik kazdy den. tiez mi ho picha manzel, lebo som sa rozhodla zmenit brusko za rameno. do bruska som si pichala sama, to bolo v pohode. moj drahy nema rad injekcie, ale tieto zvlada velmi hrdinsky. 😉 vcera uz bola tretia a dokonca chcel trochu zaexperimentovat, tak ma to stipalo. aj som na neho skaredo pozrela. 😠

mojalili
11. dec 2009

irsina - ahoj, teraz som po celom dni prisla. To mi je luto, ze si chora. Vies, ze som prekonala silnu anginu, a zabralo mi kloktanie slanej vody a vela vela pitia a spanku...noa my uz mozme Bioparox....jasne aj homeopatika su super, ale niekomu nezaberaju....no a v noci, ked kaslem a drhne ma v krku, tiez si davam lyzicku medu....
Irsina - tiez sme boli na NT a mali sme 1,2 mm, takze tiez super, tesime sa. LEn mi ma doktor v pondelok zobrat OC - stery, ale zase som zacala dnes spinit...take karamelove trosku...ale je.....od utorka to preslo a dnes opet zacalo...a boli ma pobrusko. Ale zistila som, ze by som mala mat mrchy v tomto obdobi....tak mozno preto...fakt neviem co s tym, ale dufam, ze to bude ok a nestresujem...
Dnes sme boli s manzelikom v Trnave a kupila som si vysnivane cizmicky...hura kocky, tak som sa z nich tesila.... 🙂 🙂 🙂 konecne budem ako kocka, lebo ja ked nemam podpatky a elegantne spice tak si ripadam hrozne...:_)

iwanna
11. dec 2009

mib, ano, bolo vidiet aj plodik a srdiecko. Ale to ze ti nebolo este vidiet, to nemusi este nic znamenat. Zalezi, kedy bola ovulacia a kedy sa vajicko uhniezdilo. V tomto rannom obdobi kazdy den znamena vela. Teraz sa tie bunky mnozia neuveritelnou rychlostou. Takze si myslim, ze bude vsetko v poriadku. Kedy ides znova na sono?
A doktor povedal co? Ze je to v poriadku, nie?

mib
11. dec 2009

iwi, ano ... doki povedala ze to zodpoveda 6tt+2, kedy plod este nevidno. ale vacsina kociek pise, ze uz okolo siedmeho tyzdna videli drobceka, takze som trosku nervozna. na dalsiu kontrolu idem buduci tyzden v piatok. to uz budem v 7tt+5 a malo by byt vidiet drobca a snad aj srdiecko. som trosku v strese, pretoze som zaciatkom tyzdna zacala spinit a uzv ukazal, ze okolie dutinky je prekrvacane. teraz lezim a iba relaxujem, aby bolo babatko v poriadku.

mojalili, tak si si kupila predvianocny darcek. 😉 doki nevie povedat, co je pricinou toho spinenia? 😕

mojalili
11. dec 2009

HEj, okolo 6 + nieco je vidiet, ale ty nemusis byt v tom tyzdni podla plodu babatka...tak nestresuj.....dlzka tehu sa upresnuje az neskor,podla babatka... 😉
Nie, nepovedal, lebo sam v pondelok nevidel nic, co by nasvedcovalo spineniu....pondelok idem na kontrolu, mozno odhali preco....

iwanna
11. dec 2009

mib, velmi drzim palce. Pri malom som tiez spinila az do 14-teho tyzdna... velmi som sa bala, ale nakoniec bolo vsetko v poriadku a tesime sa z chlapcurika 🙂 Nikdy mi teprisli na pricinu toho spinenia. Takze vela krat to fakt nic neznamena. Mozno len nejaka cievka, ktora sa stale narusi.... Tak len pekne oddychuj a relaxuj. Ja som bola na PN cele tehu...

kiwi82
12. dec 2009

mib, tie fraxiky ti predpisala hematologicka? asi to je blbost, mna len napadlo, ze ci pricinou toho spinenia nemozu byt prave tie fraxiky vzhladom k tomu, ze ty mas dobru krv, pichas si to len preventivne a kazdy den... mne hematologicka povedla, ze ak by sa objavil vytok alebo krv tak si mam dat hned tabletku dicynone a hned jej mam volat. neviem sice preco ale tak kazala. tak uvazujem, mozno je to blbost, ale ci nahodou tie fraxiky nerobia sarapatu. a kedy mas ist na kontrolne odbery po fraxiku? ja mam ist v pondelok a podla toho ake budu vysledky predpokladam, ze upravi davkovanie......
ja idem na usg az 22.12 to by som mala byt podla mojich vypoctov podla http://www.pregnology.com v 7 tt a 3 dni. Modlim sa aby tam okrem dutinky bolo este cosi vidiet.....
Vnoci som mala take divne pichanie vo vajecniku. ale vecer som jedla zemiacky s masielkom a zda sa mi, ze ma to s prepacenim dost nafuklo, tak mozno preto. uz je to lepsie ale to pichanie je dakedy fest hnusne, hlavne pri zmene polohy. co sa tyka nevolnosti tak zda sa mi, ze mi je vkuse blbo aj ked nevraciam ale napr. rano ako keby som mala preplneny zaludok a pritom ked som isla spat som bola skor hladna..... neviem.....

zica1
12. dec 2009

Ahojte babenky 🙂 Mozem sa k vam pridat? Aj ja som na zaciatku tehu, lekar mi vcera povedal podla sona, ze som v 5 tt a malinke ma 4mm 🙂 . Len mi povedal, aby som neprechladla a nedostala teploty 39, ze to je najvacsia pavdepodobnost potratu.Tak sa velmi bojim, vsade naokolo je chripka :( a ja uz asi 4 dni mam plny nos...

kiwi82
12. dec 2009

ahoj zica1, tak to ti blahozelam. a to uz v 5 tt ti bolo vidiet 4mm plodik? alebo zatial len dutinku?
Takze pekne v teple a nenavstevovat masove podujatia 😉

zica1
12. dec 2009

dakujem kiwi, no ja som videla len taku malinku gulicku 🙂 a doki si robil srandicky ze ako na nas mava rucickami 🙂 no budem sa snazit vyhybat velkemu poctu ludi, ale kedze pracujem v nechtovom studiu tam sa tiez toci vela ludi a nie vsetky klientky su zdrave :( ale dufam, ze to vsetko dobre dopadne

mib
12. dec 2009

zica, vitaj medzi tehulkami. ked tam bola gulicka a mala 5mm, tak to bola asi dutinka. ale neboj ... ja tu skumam uz par dni, co vlastne ma byt vidiet v ktorom tyzdni tehu. 5tt je este asi fakt skoro na plodik. ak ti to nieje trapne, nos v praci rusku. moja kozmeticka to tak robila, ked bola chripkova epidemia. koniec koncov ... hanba nehanba, ved ide o tvoje babatko a tak ako hovoris - su aj netolerantne klientky, ktore nez by mali neupravene nechty, pridu radsej prechladnute. ☹

kiwi, ved aj mna to napadlo, ked si mi napisala, ze ty ho uzivas tri krat do tyzdna. ja som totiz otehotnela po ivf. jednym z vysetreni bola aj hematologia, kde zistili, ze mam vrodenu predispoziciu a odobrali mi dalsich 10 ampuli na komplexnejsie testy. z ich vysetrenia sa nezistilo nic zle, ale doktorka mi vyslovene povedala, ze hormonalnymi zmenami sa to "moze" zhorsit a preto mam uzivat denne fraxik. takze preto hovorim, ze ho beriem preventivne. na kontrolu mam ist az v polovici januara. ale asi v pondelok zavolam do ambulancie a spytam sa na to, ci to moze mat nejaky suvis a ci by som nemala na tie testy prist radsej skor. ak sa smiem spytat, kam chodis na hematologiu? ja chodim do antolskej nemocnice v BA k dr. pavlikovej. velmi zlata zena.

iwana, ono samotne to spinenie by nebol taky problem, ale na uzv videla doki ze maternica je prekrvacana. takze u mna vie uplne presne preco som spinila a preto sa toho obavam. teraz uz ale nespinim a verim tomu, ze to tak zostane. 🙂

mojalili, ja viem ze je dobre byt v klude a najlepsie na to ani nemysliet. ale co s tym malym cervikom, ktory mi stale hloda v hlave a nechce von? 😠

pepppe
12. dec 2009

ahojte 🙂co ako sa mame? ja fajne,konecne vikend a volny,nemusim makat 😉 baby tak ma vcera pichalo v brusku,ze som sa normalne bala,ale som citala,ze je to vraj tym,ze sa roztahuje maternica,co vy nato?dnes uz je vsetko chvalabohu ok

zica1
12. dec 2009

mib - dakujem 🙂 a ja nosim rusku no viac menej preto lebo sa z nechtov veeeelmi prasi ked sa brusia...no priaznam sa viac som ju nemala ako mala ale uz ju zacnem podstivo nosit ;)

kiwi82
12. dec 2009

mib, nic za to nedas, ked zavolas hematolgicke, ci to s tym moze suvisiet, aspon budes kludnejsia. ja som z kosic. chodim do novej nemocky, zacala som chodit k pani doktorke benovej.
peppe to pichanie trapi aj mna, ale skor ide na strany ako keby pichal vajecnik.
dievcata, ja mam este stale taky problem, ze mi je zima. fakt mi pomoze len ked si lahnem pod deku a paplon a kus si zdriemnem. ale pripisujem to aj tomu zaludku mam ho furt jak na vode....

mata299
12. dec 2009

čaute baby, najmä tie, čo navštevujete hematológiu...tiež mám tieto problémy, mutácia MTHFR A1298C heterozygótna forma, mutácia F XII C46T homozygótna forma a mutácia FXIII heterozygótna, bola som na anopyrine 2,5 roka a nevedela som otehotnieť...a aj keď som mala pocit, že sa to konečne podarilo, vždy mrcha prišla...pred 2 mesiacmi som totálne vysadila anopyrin, s tým , že mi lekárka povedala, že mesiac pred plánovaným otehotnením mám prejsť na injekcie....neprešla som a otehotnela som....a mám taký divný pocit, že tie lieky s tým nejako súvisia...aj keď lekári predsa vedia, čo robia a určite je to u každej iné----výsledky mám teraz dobré a dokonca mi ani nedala žiadne lieky na riedenie krvi, len že to budú sledovať

mata299
12. dec 2009

ahoj kiwi si z košíc?aj ja 🙂

mib
12. dec 2009

kiwi, mata, dakujem za radu. v pondelok zavolam doktorke na hematologii. nechcem nijako ohrozit babatko vysadenim liekov, ale ak mu maju ublizovat, tak potom nech sa to radsej zisti skor, nez neskoro.

irsina83
12. dec 2009

mojalili uz mi je lepsie omnoho...vitaminky a cajiky zabrali a aj som kloktala... takze sa tesim s tebou zo super vysledkov. s tymi cizmany sma na tom rovnako, neznasam nizke... 😖 ja idem na tripple testy 28.12...dufam, ze aj tie dopadnu ok. s tym spinenim neviem...mna pobolievalo podbrusko tak mi dal magnezium.... 😉

mojalili
12. dec 2009

Irsina - uvidim v pondelok, co mi povie. DNes som sa nezastavila este, dorobila som medvedie labky a este som mala robit perniky,a le nevladzem, strasne ma dnes boli chrbat...krize..hruza 😒 To je dobre, ze ti je lepsie, mne vazne ta slana voda zabrala super, aj ked mi bolo vselijako od zaludka, zabrala....

nanula1108
12. dec 2009

ahojte kocky!!zdravim aj najnovsie tehulky!tak som sa konecne v piatok odhodlala, bola som u doktora, mam babatko tam kde ma byt, mam dve fotecky, mam dokonca teh.knizku(sice prazdnu ale mam 🙂 ). povedal, ze malinke je o necely tyzden mensie ako by mal byt podla posledne mrchy, ale ze nemam panikarit, lebo moj cyklus nie vzdy bol 28-dnovy.tak ze to nemam prehanat s vianocnym upratovanim a vypekanim a mam prist 13.1. do poradne.tak dufam ze bude vsetko ok....!este som zabudla, bral mi krv. a k bolavemu hrdielku, mavat to dost casto, hlavne kvoli alergii, tak ja to riesim s repikom, normalne si ho zalejem, a popijam. aj v noci mam pri sebe jupikovu flasku, lebo napr. ja by som asi slanu vodu nezvladla, a homeopatika na mna moc nefunguju....