Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

pepppe
22. dec 2009

takze babenky,dnes som bola na sone a mame uz aj fotku🙂) parada ....doktorka mi povedla ,ze som v 12tt cize viac ako mi doktor hovoril,noo babo je asi dost velke ,ked uz vraj 12tt taham: 😀 neskor si sem dam aj foto,mozete ak chcete aj pozriet,,,,

pepppe
22. dec 2009

a este som sa chcela spytat ,,take co su v takom 13tt,kolko meralo vase babo,ked ste boli na sone??

pepuch
22. dec 2009

ahojte babenky, aj ja mávam celodenné nevoľnosti, ale odkedy som skúsila ráno v posteli chlieb ešte poležiačky, tak to fakt zaberá. Najhoršie mi býva, keď som čo i len trošku hladná, vtedy musím niečo zjesť, inak sa nepozbieram do večera. Zvláštne je, že stále chudnem a priberať sa mi nedarí. Už mám 3 kg podváhu, čo by ma za iných okolností celkom tešilo 😒 , ale ve´d určite skôr, či neskôr priberiem 😉 . Som v 8 tt a dúfam, že nevoľnosti čoskoro prejdú.

mojalili
22. dec 2009

🙂))) PEpuch dufaj🙂)))
JA som do 12.tt nemala ziadne nevonosti, a po 12 tt sa dostavili vcerne nevolnosti, proste vecer, mi je priserne zle, boli ma hlava...no hruuuuuza.

Peppe - gratulujem, super spravy🙂

KOCKYYYY, JA MAM KONECNE 19 DNI VOLNAAAA, TAK SI ODDYCHNEM A SNAD NABERIEM SILY (len nie preboha do brucha, sak som ako sudok....) 😀

pepppe
22. dec 2009

dakujem mojalili,ja idem este zajtra do prace a potom dva dni volna,aspon nieco,pekne sviatky stravit,,oddychovat budeme

zica1
22. dec 2009

Ahojte kocky 🙂 No tak je oapt vecer a ja sa citim opat pod psa, zacina mi byt poriadne zle uff uff 😒
Lutsine - ja mam taky isty problem, vsetko co by malo vonat mne smrdi, nehovorim o jari, kreme, vonavky do zastrcky, chladnicka a moj oblubeny parfem nemozem ani citit, je mi zo vsetkeho zle :D a este, predtym som fajcila a teraz bleee nemozem ten smrad ani len citit je to nesmierne silny smrad 😝

zica1
22. dec 2009

aj ja som bola dnes posledny den v praci, potom idem este na jeden den 28 ale to nejako vydrzim 🙂 tak sa tesim, ze uz je tu to volno 🙂 Tak aj vam prajem prijemne sviatky, poriadne si oddychnite a naberte novych sil, hlavne vela zdravicka 😵

mib
22. dec 2009

ahojte kocky, trosku som konika zanedbala, ale to iba preto, ze som mala vcera vela robotky.

... u nas je vsetko v poriadku. dokonca aj spinenie sa uuuuuplne stratilo. 🙂 ja nemam ziadne nevolnosti. obcas mi byva tazko, ale nevraciam a nemam ani problemy s pachmi. skor mam problem, ze nemam na nic chut a jem az vtedy, ked mi skrka v bruchu. takze nieco sa predsa len deje. 😀

mojalili, tie problemy s bolestami hlavy mam aj ja. boli ma uplne kazdy den. nedavam si na to zatial nic, vacsinou sa to snazim riesit nejakym obkladom. myslis, ze to moze nejako suvisiet s tehotenstvom? ja som to pripisovala tomu, ze som bola posledne tyzdne cely den zatvorena doma. ale dnes som napriklad bola cele dopoludnie vonku a hlava ma aj tak boli. ten paralen je neskodny? na ibalgine som citala, ze nie je vhodny v tehu. 😖

peppe, blahozelam. aj ti drobcek zakyval? 😉

mati .. 😉

mojalili
22. dec 2009

Mib - skusam co sa da na bolest hlavy, aj konecne nosit okuliare, aj viac pit,ale najviac mi pomoze lahnut si do ticha a tmy a pospat si trosku. Aspon polezat a oddych, ale po chvili opet sa bolest dostavi. JE to tehotenstvom, musim sa lekara spytat co to...preco...

Manzel nas dnes fotil s LILI, no nevyslo to tak, akoby malo, ale tak pridala som foto...teda LILI s babatkom🙂

pepppe
22. dec 2009

hehe nezakyval,len sa mi to tam vlnilo a vlnlo.hybal sa mi z jednej strany na druhu a do knizky mi ta sestricka popisala take veci,ze nemam ani sajnu co je to medzi funkciu srdca mi dala plusko alebo krizik,ani to neviem identifikovat,mneviete co to asi znamena?

zica1
22. dec 2009

babenky, moze sa jest v 1.trim tuniak v konzerve a trecia pecen?

jaruska8
22. dec 2009

Ahojte,
no tak aj ja som bola v poradni, bábätko má 5,7 cm, šija je 0,87, vraj v norme. A stále nám s manželom ukazovalo pästičku a musela som zakašľať, aby sa trošku pohlo a mohol ho doki dobre premerať. 😉 Leháro, ako sa patrí. 😉 😉 Inak srdiečko krásne bije a doktor povedal, že sa má k svetu. Len placenta je trošku nižšie, takže kľudný režim a ostávame doma. 😉 Ešte mi aj krv zobral kvôli double testom, hádam budú dobré výsledky.

mojalili
22. dec 2009

NO super JAruska, parada...
PEPPE - + znamena, ze je zaznamenana akcia srdiecka, ze je vitalne....
JAruska, ja mam placentu na zadnej stene a aj maternicu am otocenu dozadu....takze mohol mi stlacat brucho ako chcel, nepodarilo sa zmensit babenku plac, aby sa pohlo🙂

pepppe
22. dec 2009

takze je vsetko ok?? noo super🙂 ja mam so vsetkeho taky strach,,,jajha strasne somnou ,,,, noo hej a meriame uz 5.2cm takze sme uz aj poriadne veliky

mojalili
22. dec 2009

to je normalne Peppe, ked cakas prve babenko, nemozes vediet, co sa deje...co je ok.
JA cakam druhe, a neboj...som z casti taka ista🙂 MY meriame uz nad 10 cm..🙂 ved uz sa aj pekne ozyva babo, jemnym steklenim a prevracanim sa🙂

pepppe
22. dec 2009

to uz aj citis???waaau a ty si uz v 15TT??? noo takze sa mozem hadam aj ja za chvilku tesit,,,noo hej za kazdym ma nieco napadne,ci je vsetko ok,ale uz viem,srdiecko bije pekne ako ma a to je hlavne,,,,

jaruska8
22. dec 2009

Presne, ja keď som videla obe ručičky a nožičky, tak som bola neuveriteľne šťastná. 😉 😉 Je to nádherný pocit.

pepppe
22. dec 2009

noo hej to hej a ked mi este doktorka hovorrila,kolko meria co je co a tak,,,ja som na tu obrazovku len cumela,,,hehe 🙂 😀

mojalili
22. dec 2009

Pepee, ja uz som druhorodicka, tie maju skor pohyby. TY mozes cakat tak okolo 20 tt . Ale neboj, dockas sa🙂
Pri mojej dcerke som mala pohyby v 17.tt.

pepppe
22. dec 2009

jaaaaaaj no ale nevadi ja si na to s radostou pockam,ked mam na co 🙂 teraz sa mozem tesit na dalsiu poradnu,ale na to si este pockam,idem aj 18 januara,noo tak is tie pohyby pekne uzivaj 😉

mojalili
22. dec 2009

Peppe, ja mam take brusisko uz, ze ked sa ohnem, tak uz m zavadzia🙂)) Sama sebe sa smejem, ze to je neuveritelne, taketo brucho som mala v prvom tehotenstve az v 6.mesiaci:-))) Mna bude musiet vozit v 8. a 9. mesiaci buldozer🙂)))

pepppe
22. dec 2009

ale nieeeeeeeeeeeee🙂) noo vsak aspon,je pekne vidiet ze si tehulka,ja mam tiez brusko,ale take este len malinke,a co kedy asi budu vediet ,ze cco cakam?tebe to este nepovedal?

mojalili
22. dec 2009

Povedal, ze to vidi, ale este si pocka az na 20tt, ked to bude uz definitivne, aby sa nekopol, to on nerad🙂 A nechcel mi povedat, ale ja si myslim, ze budem mat chlapca....uvidim, ci mi to vyjde, pri dcerke som vsetko mala inak...a aj na sone som videla nieco ako chlapec🙂

jaruska8
22. dec 2009

Jéj, to by ste mali super, keby to bol chlanisko, mali by ste párik, paráda, samozrejme, aj dve krásavice sú nádhera. 🙂)

pepppe
22. dec 2009

noo a pri dcere si sa citila nejako inak ??ze ci to bolo ine,keby si teraz mala chlapceka🙂)

mojalili
22. dec 2009

Hej, uplne inak. Pri nej mi bolo prvy trimester zle, pri druhom nie. Priberala som pri dcerke do bokov, a tak rozlozene, teraz som schudla z noh, bokov, zadku a ide to do spicatejsieho bruska...mam cistu plet, lepsie vlasy, nepadaju...co sa nedalo predtym povedat. JE vsetko inak, dost inak...

MAnzel chce dceru, ze aby bol obletovany babami🙂 typickeee 😠 JA chcem chlaceka a dalsie nech je dalsia dcerka🙂 len keby sa to dalo objednat, ze?

pepppe
22. dec 2009

noo hej to si asi objednat nemozeme,,my by sme chceli dievcatko,ked ja uz aj meno mam pre nu,ale tak mozno ma to prekvapi a bude to chlapisko,vsetci mi hovoria,ze to bude mala Lea tak som velice zvedava co to bude nakoniec,,,,,,,,,,,,,,,uvidime ako slepi povedal,akurat som pozerala,ze ked pojdem najblizsie k dokimu budem v dakom 18tt,mozno to uz aj vidiet bude

pepppe
22. dec 2009

ee v 18tt ale v 16tt som sa sekla trosku s vypoctami 😀

jaruska8
22. dec 2009

No, podľa pleti by to teda u mňa malo byť dievčatko. 🙂)))) Ale možno je to tým Duphastonom, čo som brala. 😉 A vlasy mi veľmi nepadajú a pribrala som do bruška, hlavne, ale tak to je ešte mini. 😉 😀 A inak, mne je to jedno, ak bude dievča, tak bude Nina a ak chlapec, tak Maťo. 🙂 Hlavne, nech je zdravé. 😀

elko69
22. dec 2009

lutsine no neviem co pomaha ale aj mne dost veci smrdi,dokonca starsi ludia a to je tiez co povedat 🙂 neviem ako sa toho zbavime,jednoducho to mame a musime s tym vydrzat... inak blahozem citam ze ty si nova a cerstva mladomanzelka..tak nech ste stastny spolu a s tym mimcom co pride o par mesiacov este viac...my sme svoji uz 2 roky a ked to tak ratam tak nasho drobca sme splodili na 2. vyrocie svadby :D