Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

dydynka
autor
3. jan 2010

uz som to nasla na nete ak chcete tak tu si to pozrite http://zena.atlas.sk/nepriatel-v-krvi/deti/teho...

elko69
3. jan 2010

myslim ze ak mate rovnaku krvu skupinu to nevadi len faktor sa nesmie lisit,hlavne matka by nemala mat RH faktor negativny...ja a aj manzel mame 0 pozit takze j eto v poriadku...

dydynka
autor
3. jan 2010

no a ja mam rh negativ a priatel asi pozitiv,,,teraz potom co som si precitala mam aj strach,,, ☹ ☹

elko69
3. jan 2010

ved uz ti robil lekar testy na krvnu skupinu nie??to mas v knizke zapisane,tak on bude vediet neboj co ma robit...

dydynka
autor
3. jan 2010

nie praveze mi ich este nerobili,,,, ☹

elko69
3. jan 2010

jako vobec ti nerobil ziadne krvne testy????????a to ako je mozne??mne to robil myslim v 10 tt..a uz ta objednal aspon na nejake krvne testy??ja idem teraz uz 3x a to som v 16 tt

simonka28
3. jan 2010

elko v 16ttsa to robi ten test,vsak?lebo ja idem12.1.znova na krv.

elko69
3. jan 2010

ten tripltest??no ano teraz niekedy medzi 16 az 20 tt tusim....ano to bude z ten test,ja idem zajtra nan...a 14. n aporadnu takze sa tam dozviem vsledky a hadam budu len a len dobre...

simonka28
3. jan 2010

tak drzim palceky!

elko69
3. jan 2010

dakujem aj ja tebe budem toho 12.1. 🙂

simonka28
3. jan 2010

sak my dve mame skoro rovnaky termin 😉 no uvidime kto to da skor,vsak?som sa napapala a idem s malym vonku po snehu pochodit,nejako snehuliaka vytvorit!konecneeeeeeeee nasnezilo 😀

elko69
3. jan 2010

no veru mne dali termin 24.6. tebe??a odkila si presne ze tam mate sneh??tu je sucho ako na pusti..ja som z Trnavy

simonka28
3. jan 2010

ja som z Kysuc tak to preeto.no mne na 25.6.

panki
3. jan 2010

Ahojte baby. Potrebovala by som malú radu. Všera som podľa testu (robila som si 3 rôzne) zistila, že som asi tehotná. Poslednú MS som mala 1.12. a ďalšiu som mala dostať 28.12., tú som už nedostala. Viete mi povedať, kedy by som asi mala k doktorvi na krv? Počula som od švagrovej, že až okolo 8 týždňa, lebo, že dovtedy mi aj tak nič nebude robiť, ale to sa mi zdá neskoro, veď aspoň krv by mi mohol zobrať, nie? Ide totiž aj o to, že do toho 8. týždňa to asi v tejto neistote nevydržím, lebo o dieťa sme sa snažili dosť dlho, a bol by to najkrajší darček do nového roka 😉

mojalili
3. jan 2010

Panki, k lekarovi mozes ist okolo 6.tt podla mna, vtedy uz je aj embryo vidiet v tehot. dutinke, v 7.tt uz zacina bit aj srdiecko.Dovtedy sa len tes a nesttesuj,oddychuj.

Vidim, ze sa tu bavite krvnych skupinach. JA mam 0+ co je super krv, len neviem, aku ma muz, ani on sam to nevie.
Dnes sme dali dcerku k mojim rodicom na 2dni, jejda, ja sa tak moc tesim. Dopociniem si, vecer ideme s muzom do kina a zajtra do BA na nakupy.

Malicke v brusku ma kope o dusu, ale vacsinou oddychuje a chruni. LEn sa mu nepaci, ked sa zrazu prevalim na bok, vtedy sa zacne vrtiet a poriadne to dava najavo 😀 😀 😀

V utorok idem na zistenie co to bude, ved uz je celkom aj dobry cas na to🙂

elko69
3. jan 2010

simonka tak uvidime ktora bude skor,alebo mozno aj narovnako??hihi jeeeeeee kysuce tam musi byt krasne teraz..tu v nizine nic moc...

panki ja som sla asi 5 dni po tom co mi to meskalo a uz mi povedal ze zacinam 6 tt takze kludne mozes ist podla mna aj teraz niekedy, to mi robil vysetrenie tam dole hmatom a potom to kuk na sone a uz to tam aj videl,takze kludne zavolaj zajtra a objednaj sa,povedz ze ti uz tyzden meska a ze ti vysli testy alebo tam rano chod,ved zajtra to uz mas 7.denmeskania??neboj on uz bude vediet kedy si ta ma zavolat a mozno ta vysetri hned...

simonka28
3. jan 2010

no uz sme sa posanovali,dala som si jednu jazdu a som blazena!je tu nadherne,ja som stastna,ze konecne nasnezilo-prava zima a nie slnko a clapanice 🙂 elko a na co sa citis,na dievcatko ci chlapceka,hmm?

janulienka89
3. jan 2010

dydynka svokra bola na tom podobne a ma 4 zdrave deti takze sa nemusis bat. Ked je prvé tehotenstvo tak nie je žiaden problém, po pôrode zoberú krv dieťatku a zistia krvnú skupinu a ak je aj ono negatív tak je to ok, ale je väčšia pravdepodobnosť že bude pozitiv. Ak by bolo pozitív tak dostaneš po pôrode protilátky a aj počas ďalšieho tehotenstva budeš dostávať, lebo budeš tvoriť protilátky proti červeným krvinkám nenarodeného dieťatka a to môže viesť k potratu.

mib
3. jan 2010

dydynka, ja by som na to radsej lekara upozornila. moja sestra s tym mala velke problemy ... az niekedy v polovici tehotenstva. ak si dobre pamatam, tak problem bol v tom, ze jej dietatko zdedilo krv po otcovi a rozdielne rh faktory sa bili. myslim, ze su na to nejake lieky, ale presne to neviem. na najblizsej kontrole sa popytaj lekara a urcite ti povie co treba robit. urcite to bude v poriadku, len to netreba podcenit. 😉

kafoditka
3. jan 2010

MOJALILI

ahoj, vidim, ze si 17tt a uz mas dcerku, ja som 16tt, prvorodicka a mam podobne pocity-hlavne rano, ked sa zobudim a prevalim na bok, tak ma neprijemne pichne v podbrusku. Neviem, myslis, ze by to kopkalo babenko? Lebo svokra mi hovori, ze to by bolo velmi skoro.... tak neviem

Simonka28
zdravim ta, aj ja pochadzam z Kysuc a termin mam skoro rovnaky ako ty- 28.juna 🙂

janulienka89
3. jan 2010
janulienka89
3. jan 2010

dydynka a ake mu dokymu chodis?

pepppe
3. jan 2010

ahojte,,,,noo ja som tiez este nebola na krvnych testoch,,,takze som zvedava kedy mi sestricka zobere krv,asi uz na najblizzsej poradni

kafoditka
3. jan 2010

Simonka 28
pozeram tvoj album a akurat som zistila, za sa vlastne pozname- nepozname. Kristina K. z Kycerky je moja sestra 😉

mojalili
3. jan 2010

KAfroditka - 15 tt je dost skoro, ale nemozem vylucene povedat, ze to nie je ono....pohyby su zo dna na den intenzivnejsie, a od prveho kopakania musis seldovat, ci ta aspon raz za den kopka....takze ak sa to nezopakovalo, tak to boli creva...ALe neboj, ked to bude ono, tak to riadne spoznas a budes vediet...tak toto je ono🙂

tinka349
3. jan 2010

baby a ako je mozne ze mne ten TRIPLTEST robili v 12 tyzdni? teda myslim si, ze to bol ten test....so specialnym 3D ultravzukom, a do 24 hodin pred mi brali krv, aby skombinovali vysledky....na downov syndrom a pod....a odbery mi robili zatial len dva, a stale newem, preco mi este nedali tehu knizku???

dydynka
autor
3. jan 2010

elko no viem ze mi brali krv ked som bola v 6tt,,ale od vtedy nie,,,

janulka ja chodim do modry pavlitovi,,,

simonka28
3. jan 2010

kafoditka a ty si zhora z kycerky Kikina segra-dominika?

elko69
3. jan 2010

simonka28 neviem preco ale mam pocit ze dievca tak uvidime ci ma to klame alebo nie,a ty???

tinka to aj mne bral vtedy nejako prvy krat krv atiez na nejake testy myslim ze HIV, zltacka, toxo a taketo veci a teraz mi bude brat na tie dalsie az...

dydnka tak asi teraz ta niekedy urcite posle na dalsie krvne testy, neboj toho si este uzijeme vselijakych vysetreni :D

simonka28
3. jan 2010

no ja si myslim,ze to bude chalan!kazdy mi to aj hovori.no celi sme babu ale hlavne nech to dobre dopadne a je zdravucke.