Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

vi3ka
19. júl 2010

@zabkaevka ďakujem ďakujem 😉 no ja by som tiež najradšej všetko pokúpila sama, ale mi zakazujú, že ešte ani neviem, aké veľké bábätko sa mi narodí, že radšej oni kúpia keď budeme v nemocnici, no ale odolaj tým krásnym malilinkým vecičkám 😀 ja som práveže kupovala viac také na 2, 3-6 mesiacov pre istotu. ale aj tie najmenšie.
no aj my sme obrovská rodina, ale aj u nás je v tej najbližšej naše bejby prvé, takže každý len toto nerob, tamto nerob, toto zase musíš a bla bla bla, ale ja viem, že to robia z lásky.
no veľmi sa teším na tú zajtrajšiu poradňu, len nech sa drobček ukáže. už mu od minulej poradne dohováram, aby sa ukázalo, čo to je. 🙂 no podľa toho ako som to ja vypočítala, tak ja by som mala ísť na materskú 6. augusta, ale poradňa bude určite až po tomto termíne, tak neviem, čo mi zajtra povie.

andrea0903
19. júl 2010

@kabulko tak si vybav PNku kym pojdes na matersku.......ja nie som na PN ke mne este trva rodicovska dovolenka do buduceho roka so starsou dcerou.dala som si ju predlzit do jej 6.tich rokov pretoze bola narodena na 6mesiacov 😝 ja ked som brala magnecko prave z toho odkrvenia hlavy 😀 som hned po uziti magnecka sla pekne do postele vylozila si nohy a snazila sa co najrychlejsie zaspat 😀 i ked cely den som bola ako matoha.......no chapem chytit mozme hocico ale co narobime....radim ti daj sa vypisat kym ti nezacne materska ak sa da tak pomoz sebe aj babatku 😀

kiwi82
19. júl 2010

Ahojte dievcence, my sme boli dnes na monitor, chvala Panu Bohu vsetko ok. a potom za porodnickou, ta ma pozrela odspodu, ze tiez ok, usg az buduci tyzden bude robit, lebo hovorila, ze kazde dva tyzdne sa moze, ze radsej castejsie nie. tak uvidime, ci dovtedy vydrzime 2 v 1 😅 tiez by sme to uz mali radi za sebou.
@zabkaevka ano dala som si novu fotecku, dakujem 😉
@kabulko si myslim, ze skrateny na 2,5 cm. ja som mala na poslednej poradni na 1,5 cm. aspon som to tiez takto pochopila. Nemyslim si, ze je to nieco vazne, lebo keby bolo, tak by ta poslal do nemocky. magnezium je bezne, ze sa berie. ja som brala dvakrat denne magne B6, a napr.moja kamoska mala brat tusim az 6 ci 8 tabl.magnezia lebo sa otvarala ale vobec nemala kludovy rezim. myslim, ze by ta na to dr.upozornil, takze bud kludna 😉

avila
19. júl 2010

@kiwi82 tak super, ze je vsetko OK. Ani u Teba ziadne predporodne priznaky? Inak aspon nejake vyhody toto stadium ma. Na spovedi ma normalne pustili prvu, ze pani chodte, vsetky na mna volali 😀 😀 😀

vi3ka
19. júl 2010

@avila na spoveď si mala ísť asi až po pôrode. čo keď budeš na sále nadávať 😀 😝 to budeš musieť ísť ešte raz 😀
inak aj mňa minule staršia pani v obchode pustila pred seba, že som tehotná, tak to mám prednostné právo byť obslúžená 😀

vi3ka
19. júl 2010

a ešte som zabudla.... ale čo sa týka MHD, tak tam ani jednému človeku nenapadne aby ma pustil sadnúť a tu zákruta, hen zákruta a metá to so mnou v tom buse a nikto nič.

kiwi82
20. júl 2010

ahojte baby, dobre ranko.
@avila ani ty sa este neotvaras? tak neviem dokedy to potiahneme este 😉 Musime sa s tymi nasimi drobcami dajako dohodnut. ja jej uz zacinam dohovarat 🙂 ale asi oni najlepsie vedia, kedy maju svoj cas. No to je super, ze ta pustili ved v tej horucave stat v rade, nic moc. ja som bola na spovedi pred asi 3 tyzdnami ale prisla som radsej skorej aby som nemusela stat, bola som asi tretia a aj tak ma ujo co bol predo mnou pustil. zlaty. a fakt
@vi3ka v elektricke je to hruza. brucho vystrcis jak sa da a nikto nic. ale minule stojim nikto nic a naraz jeden ujo a bol to rom ma pustil sadnut. zlaty bol. u nas v Bale v potravinach je jedna pokladna, kde sa pise, ze pre tehotne zeny a dochodcov ale ta nikdy nefunguje 😀

30lenka
20. júl 2010

@vi3ka ja viem niekedy ta tak zlomi unava ze hoci ani nespis tak skoro nevnimas okolie. Dobre ranko sa praje 😀

30lenka
20. júl 2010

aj ostatnym maminkam dobre ranko 😀

30lenka
20. júl 2010

@kiwi82 dobre ranko aj tebe

kiwi82
20. júl 2010

@30lenka aj tebe dobre ranko a pekny dnik. este pracujes? ci dovolenkujes?

lucia2244
20. júl 2010

cawes babuleeee,dlho som tu nebola,ale tusim uz vacsina z vas ocakava kazdym dnom 🙂
my sme boli na prvom utz a videli sme malu fazulku a srdiecko nam bije ako zvon 🙂
doki hovoril,ze vyborne sa vyvijajuce tehotenstvo 🙂
no som zvedava...prajem pekny dnik

30lenka
20. júl 2010

@kiwi82 uz som doma ale este pomaham naslednicke z domu 😀

30lenka
20. júl 2010

@lucia2244 😀 tak to je super len tak dalej 😉

zabkaevka
20. júl 2010

ahoooj kočky 🙂 klasika ako vždy prév info o počasí 🙂 tak dnes to vyzerá už opäť letnejšie 🙂 jupii
noo moje tak to sú hnusáci že vás nepustia sadnúť si v MHD ☹ ja to nepoznám keďže mám autíčko, takže ním chodím, ale iste by som sa prinajmenšom nad tým pozastavila, a pomyslela si svoje, ak by som to zažila. Ja som si akurát všimla že ma napr pri strentuií vo dverách, pustia ako prvú alebo minule mi pani na trhu, kde som kupovala zeleninu,odniesla nákup do auta, zlatá. odvtedy len u nej kupujem a robí to už zakaždým 🙂 a taktiež aj v potravinách u nás keď mám väčší nákup, čo je zriedka, snažím sa pomenej, ale stane sa, tak šéf, keď je na dozore, mi odnesie tiež do auta 🙂
@avila a @kiwi82 noooo tak možno dnes pôjdete na to?? 🙂 moja sesternica má presne dnes termín,a el amličká je o týždeň pozadu, tak asi sa jej dnes nebude chcieť, a tak radšej by boli ak by taký týždeň ešte vydržala.

Inak mangel včera videl prvý krát, keď tak mimi riadnu kopne, alebo sa natihne s nôžkami, že až bruško sa vypučí. doteraz vydel len také slabé kopance, alebo keď sa mrvilo, tak len cítil, ale včera bol z toho šokovaný, že či ma to nebolí 🙂

lucia2244
20. júl 2010

@30lenka dakujeeeem,trsoku mam stresy ako to povedat v praci ale asi pockam na 13tt

lucia2244
20. júl 2010

@schumianca drzim pasticky,aj ja som bola na prvom utz (7tt) a videli sme malu fazulku a srdiecko bilo o 106...
drz sa,ja som mala take nervy,ze som sa triasla na tom stole ani utz mi nemohol najskor robit,musel cakat kym sa ukludmim a potom to bolo hned vidno 😀

lucia2244
20. júl 2010

@moniciak ajoj,mne povedal doki,ze knizku mi da az v 11tt,takze ty si by s ju uz teoreticky mohla dostat 😉

moniciak
20. júl 2010

@lucia2244 uz mam🙂 a preco az v 11-tom??? 😕

lucia2244
20. júl 2010

@moniciak juj gratulujem 😉

lucia2244
20. júl 2010

@moniciak 🙂
neviem,ale niektore baby mi hovorili,ze im dal doki az v 12tt,ale nevadi,ja som stale v praci a ujde mi to velmi rychlo

30lenka
20. júl 2010

@lucia2244 kludne povedz nie je to nieco co by nemali chapat a hlavne ak mas tazku pracu tak to povedz cim skor 😉

lucia2244
20. júl 2010

babule mozem vas poprosit o radu???mam taky problem s nechutenstvom,nebyva mi zle aj unava ustupila,ale kym nieco zjem musim sa do toho doslova donutit,uz som schudla 3kg a bojim sa aby to drobcovi neuskodilo...
zjest mozem vacsinou len ovocie,zeleninu,nejake celozrnne pecivo a polievky,ale ked mam dat do ust varene a nebodaj do seba napchat celu porciu na taniery mam s tym dost problem,lebo potom mi je tazko,akoby som mala scvrknuty zaludok na velkost hrasku ☹ doslova sa nutim a mozem len male porcie a to ma obcas prepadne taky vlci hlad,ale ked mam nieco zjest,uz je problem ☹
nikdy predtym som s tym problem nemala,normalne som jedla,az teraz ked som tehu...dost ma to stve,nie su na to nejake caje??? Dakujem

lucia2244
20. júl 2010

@30lenka tazku pracu nemam,sedim v kancli,takze v pohode,ale este asi pockam,ale nie dlho,lebo oni boli ku mne vzdy fer,tak budem aj ja a po dalsom utz a ked budem mat knizku tak im to hodim na papier a oznamim 🙂

30lenka
20. júl 2010

@zabkaevka ja tiez radsej autom chodim ale v MHD je to pravda tie dnesne deti uz nevedia ako my ze sme hned pustili sadnut starsich a mamicky tehotne. ja tiez velakrat som stala v buse a mlades si sedela spokojne na prdelkach a aj sa mi stalo ze mi zle doslo a musela som vystupit a cakat na druhy 😒

30lenka
20. júl 2010

@lucia2244 tak fajn pockaj teda na tu knižôčku 😀

lucia2244
20. júl 2010

@30lenka bude to asi take oficialnejsie 🙂
v praci si dost potrpia na pristup a vyjadrovanie sa k urcitym veciam 🙂

30lenka
20. júl 2010

@lucia2244 s knizkou urcite 😉 ale hlavne je aby bolo vsetko v poriadku 😉

lucia2244
20. júl 2010

@30lenka samozrejme,to je nadolezitejsie 🙂

moniciak
20. júl 2010

@lucia2244 no a ja mam zas presne opany problem ja zas zjem vsetko co vidim jasne ze mi je niekedy zle a clovek sa musi vediet kontrolovat ale ked mam ten vlci hlad som schopna zjest celu tu obrovsku milku a som pribrala uz 5kg a partner ma vola moja buchticka 😀 ale myslim ze to je v pohode ved skoro na kazdej stranke o tehotenstve mas ze na zaciatku tehotenstva mozes schudnut...len nie nejako extra vela