Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

andrea0903
30. júl 2010

@vi3ka no zatial som mala robene 3sona teraz idem na stvrte uvidime ako casto mi ho budu robit pretoze pred dvoma rokmi mi robili kazdy druhy tyzden........posledny znel ze dieta je priecne otocene do porodu daleko krcok ok a o dva dni som porodila 😀 😀 😀 😀 😀 ja sa teraz tesim velmi na USGcko hadam sa nam drobec ukaze v celej krase.kazdy mi vravi ze nam treba chlapca ked mame dve dcery a ja furt chcem dievca.........ale je to aj tak jedno hlvne nech je zdravucke 😀 😀 😀 len uzatvarame stavky.....a male mi dokaze prebrat iba manzel ten ked si da hlavu na brucho a vravi mi do pupku 😀 tak to male sa vyduva za nim jak toto.........ja tiez vsetko furt zabudnem co sa chcem spytat a to som tehotna uz 7krat a furt to iste urobim..........idem zobnut dajaku sladkost a som tu

vi3ka
30. júl 2010

@andrea0903 no osud je nevyspytateľný vo všetkom 😒 ja keď som chcela aby sa hýbalo, tak nič, ale tiež keď prišiel manžel a začal bozkať a hladkať bruško a rozprával sa s ním, tak vtedy dobre že z bruška nevyskočilo a teraz ešte viac. manžel ešte len odomyká dvere a ona je už v pozore a napína ušká,či je to tatko 😀 zlaté moje malé. skús mu spievať. ja keď malej spievam, tak je taká aktívna.... a najlepšie sú práve vymyslené pesničky s nezmyselnými kombináciami slov a melódií 😀 😀 😀

vi3ka
30. júl 2010

ja už som si dneska dala 2 keksíky aj dyňu, ale ešte by som si niečo dala. 🙂 asi vyberiem nejakú čokoládu

lulu4
30. júl 2010

@zabkaevka no veru veru ani nevrav ja som si vzdy tak odpocitavala tehulky ze teraz ide ta, teraz ta a ja mam este cas ale mas pravdu uz je na rade lindus a ja... ozaj to ubehlo...
len pekne vyper detske vecicky ved aj toho zehlenia bude dost neboooj, nad tym som hromzila lebo som zehlila v tych horucavach ale vecer nastastie ale mala som dost...aj mne prisiel z bazarika jeden kabatik biely taky obojstranny krasny, sa tesim a vcera mi dosli plienky som este doobjednavala a malemu sme kupili este take body s dlhym rukavom 3 kusy za jednu cenu... tak este hodim oprat posledne kupene veci ale inak uz vsetko nachystane...

@vi3ka to bud rada ze ti stale nepuchnu nohy no mne teda uz asi dva tyzdne skoro stale len ked viacej sedim alebo lezim je to lepsie akonahle uz nieco porobim v byte, varim alebo idem nebodaj von tak je to dost blbe ale mne v clenkoch tie mam ako pampuchy niekedy, no co uz, dokina hovorila ze pokial je tlak a moc oki je to dobre, nemam sa bat, ze to uz ako babo tlaci nizsie a nizsie a zadrziavana voda v organizme ze to sa po porode ustali...
pytala si sa na tu vahu tak u mna je to tak ze 9 mesiac 9 kilov 😀 este tipujem ze kilo dve do konca naberiem urcite.. ved uvidime...ale som spokojna ved to je uplne super nie ako niektore baby 20kg a viac...

@dydynka nadherna fotecka, ste tam zlatucke, malinkej je u maminky dobre vidno podla foto 🙂 musi to byt krasny pocit...

andrea0903
30. júl 2010

@vi3ka tak skusim co to urobi mozno deti budu kukat na mna trochu divne 😕 ale verim ze sa pridaju a drobceka zobudia a s tym pichnutim to ja som mala teraz dva dni inak kosti ma boleli jak fras a brucho s krizami no des 😢 ja verim ze sa dogulam do konca septembra potom uz budem vylihovat v nemocke tak uvidime 😝

andrea0903
30. júl 2010

@lulu4 s tou vahou mas pravdu ja som pri prvej dcere pribral 24kil amala som dva roky co robit........zo 70kilo aom ale behom rozvodu schudla na 46kil 😀 😀 😀 velmi ucinna to dieta 😝

andrea0903
30. júl 2010

zeny vypadavaju mi pismenka tu normalne asi unavou.celu noc som behala bo moj manzel v horuckach no katastrofa preto sa ospravedlnujem za chyby 😀

dydynka
autor
30. júl 2010

@lulu4 tak ked sa jej nechcelo ist von tak jasne ze je jej umna dobre 😀

lulu4
30. júl 2010

@andrea0903 niekedy sa tie kila ale lepia na tie tehulky ved neviem co robila moja kamoska ale ta nabrala tiez 25 kilov cakala babu ale je pravda ze jej velmi chutilo sladke... mala bude mat 9 mesiacov a este sa stale nezbavila okolo polovice z toho co nabrala...
z vypadavajucich pismenok si nic nerob.. to sa stane kazdemu...co mas mm choreho? a co kočky posluchaju? a ty by si chcela zase babu, taky babinec mat doma? ja by som praveze chcela aj aj, cize ako druhe by som prijala babu...

vi3ka
30. júl 2010

@andrea0903 prečo by si mala ležať v nemocke? si akože riziková? 3 mesiace tam chceš ležať? úúúha... ale keď už si mala tie zlé skúsenosti, tak to radšej podstúpiť takúto procedúru, ako trpnuť, či sa niečo nestane. myslíš to spievanie? ešte sa im to aj zapáči určite. veď je to zábavné ak vymýšľaš nejaké slová piesne a keď sa ešte náhodou rýmujú 😀 😀

@lulu4 to za celé tehu si len 9 kg pribrala? dobre tomu rozumiem? cííí tak to si dobrá. no ja 10kg ale tiež ešte nejaké 2-3kg určite pribudnú. no dnes som čítala na jednej stránke, že koľko z tej váhy tvorí bábo, voda atď. tak keď by som to mala podľa toho brať, tak som nepribrala ani deko 😀 to je fuk, jasné, teším sa aj ja, že to nie je tých 20kg navyše ako hovoríš.

lulu4
30. júl 2010

@dydynka no este aby sa stazovala ze? 😀 😀 ved pockaj ked zacne rozpravat 😀

lulu4
30. júl 2010

@vi3ka hej hej spravne tomu chapes, zatial za cele tehu tych 9 kg... inak aj ja malickemu obcas spievam stare somariny ako kukulienka kde si bola, a neviem co este alebo si len tak vymyslam 😀

lulu4
30. júl 2010

@andrea0903 si spominala ze si rizikova ze si mala nejake potraty a teraz to vyzera tak ze budes musiet lezat od konca septembra v nemocke? nebudes moct mat doma kludovy rezim aj ked to pri dvoch detoch asi nejde ze?

vi3ka
30. júl 2010

@lulu4 ja spievam len také vymýšľaniny a to sa jej najviac páči. ale je zaujímavé, čo všetko tehuľku napadne, staré pesničky, hovadinky.... sranda

zabkaevka
30. júl 2010

uuuuuuuf ako ste sa tu rozpísali. Tak zatiaľ som nezačala prať vecičky pre mimi, ešte som mala dve várky našich vecí, a posteľného, tak nech mi to pekne prečístí práčku, a asi zajtra dám zo dva várky z vecičiek 🙂 A teraz som tu mala kamarátku, ktorá bola v anglicku na nákupoch, tak sme dostali tri kusy overálikov, splu s čiapočkami a podbradníkmi, takže máme ďalšie vecičky 🙂 väčšina je ružových, cii 🙂 jedny s bodkami, druhé s hviezdičkami, tretie pásikavé, ďalšie s macíkmi, fííha ale ružovo biela záhrada 🙂
@vi3ka : nooo ja som pribrala, niečo medzi 8-10kg, neviem presne, pretože sa mi zdá že váha u gynekológa, je akosi divná. A doma nemám váhu. ALe tak nejako, viac ako 10kg to nie je a menej ako 8 tiež nie je. No áno ešte nejaké 2-3 max. by som chcela. Snažím sa málo sladkého jesť, ale niekedy ma chytí takáá chuť, fííha že až. No už radšej som si dávala doobedu keksík, a poobede keď tak jogurt alebo trochu zaváraniny.

@lulu4 : noo aj ja som si na niektoré veci vravela, že juuj kedy ja to budem mať, alebo kedy mi budeme v takom týždni, a tiež nám to rýchlo ubehlo. začiatok ani nie, prvé 4 mesiace, ale potom sa to rozbehlo, fakt.

andrea0903
30. júl 2010

@vi3ka hej ja som vysoko rizikova pacientka a nevedia si dat so mnou rady ziadny lekari 😀 😀 😀 som pre nich orieskom aspon sa pri mne nenudia 😀 😀 😀 musim to podstupit len otazkou ostava ci to vobec pomoze...........
@lulu4 kludovy rezim mam podla lekraov teraz 😀 😀 😀 dievcata su ok da sa to pri nich zvladnut v pohode respektuju ze som tehotna a pomahaju mi pretoze si povedali ze uz chcu aby mamka prisla domov konecne s babatkom a nie na prazdno 😢 su velmi ohladuplne 😝 ma nejaku virozu najprv ju mlal mladsia dcera teraz manzel uz ostavame len my so starsou dcerou hadam nas to obide 😖 no ja chcem babinec velmi.....bojim sa mat chlapca ...totizto kolkokrat som chlapceka cakala tolkokrat sa to skoncilo zle.mozno preto som za baby ale nikdy nehovor nikdy 😝 😝 😝

vi3ka
30. júl 2010

@zabkaevka jeee, tak tebe sa tá výbavička riadne rozrastá, ale radšej mať viac kúskov ako málo a potom nemať čo obliecť drobčekovi. no nie? tak to si tiež ešte v pohode s tými kilečkami, len nech po pôrode idú pekne dole. mne by nezaškodilo, ak by zišlo ešte viac 😀 😝

@andrea0903 júúú, tak to máš riadne zaujímavé, no len nech je všetko v poriadku, aby si už ako vravíš prišla domov s malým uzlíčkom radosti 🙂 😉 držím ti silno prsty. tak ak sa bojíš mať chlapčeka, tak nech ti doki nehovorí, čo čakáte. prekvapko až do konca. a keď to bude dievča, tak sa bude mať manžel ako kráľ 😀 aj ja som z troch dievčat a otec sa nikdy nesťažoval 🙂 veď by aj skúsil 😀

zabkaevka
30. júl 2010

@vi3ka : noo veru tak ako píšeš, radšej bude mať 8 dupačiek, ako len 5 a mať málo, a tak isto s ostatnými vecičkami 🙂 však to nepýta jesť, ostane pre ďalšie detičky 🙂
@andrea0903 : juu tak to si si iste zažila v živote už svoje, moooja, tak to ťa obdivujem fakt. Potraty, úmrtie, rozvod, ciii fakt sila ☹ My sme prešli 3 krát neúspešnými IVF, a myslela som si že je to najhoršie, ale potom som počula iné príbehy a osudy a tak som si povedala, že necháme všetko na osud a fakt to zabralo, čakáme zázrak, pretože sa nám to podarilo prirodzene. síce manžel bol ešte medzitým na jednej operácií, ale ja verím, že v brušku mám náš zázrak 🙂

andrea0903
30. júl 2010

@vi3ka manzel si tiez zela syna aj dcery ale ak bude baba tak maju smolu aj oni 😀 ale ja musim vediet co cakakm bo ja to nevydrzim mne ked doktor pred dvoma rokmi povedal lebo sa preriekol ze cakam chlapca tak ako som zacala revat u doktora revala som celu cestu domov a cele poobede uz manzel bol hotovy zo mna 😀 moj manzel povedal ze ak bude baba tak cely zivot bude robit len na vlozky potom na malovatka topanky sukne a podprsenky a ked sa najde kusok miesta tak po prani aj jemu ostane aspon meter na zavesenie jeho pradla 😀 😀 😀 😀 😀

vi3ka
30. júl 2010

@andrea0903 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak to je podarené

andrea0903
30. júl 2010

@zabkaevka vies ze mas pravdu ja som si v 18rokoch vypocula verdikt ze cysty zhubneho charakteru co najskor otehotniet podarilo sa az po dvoch rokoch aj to az vtedy ked som povedala ze uz na to kaslem ked sa nedari a zrazu som ostala tehotna a dnes je to 8rocna slecna 😀 a ja si na druhej strane hovorim tiez ze su aj horsie veci a pripady nez som ja a tesim sa aj s tym co mam 😀 😀 😀 😀 😀

vi3ka
30. júl 2010

@zabkaevka môžem otázočku? dlho ste sa predtým snažili o bábo? také postoje sa mi páčia, že ak to nejde takto, tak to treba nechať na osud. buď je nám to dané, alebo nie. teším sa s tebou, že vám sa to nakoniec pekne prirodzene podarilo a budete mať malú princezničku. 🙂

zabkaevka
30. júl 2010

@vi3ka : jeeeeej ďakujem. ach no pre niekoho dlho pre nieho málo. tak intenzívne sme začali od jari 2005 do zimy 2007. a potom sme šli na tie IVf. a posledný nepodarený bol začiatkom minulého roka ☹ takže v podstate štyri intenzívne roky. no predtým sme spolu samozrejme tiež intímne boli, teda myslím milovali sa a nič, no vtedy sme to tak nebrali že skúšame. noo asi veľa urobila tá manželova operácia na varikokelu. Počula si o tom??

A najväčším paradoxom je, že po nevydarených IVF som nám dala vypočítať najvhodnejšie termíny Dr. Jonášom, a tak sme to skúšali podľa toho pol roka, a tiež nešlo, a vtedy sme si povedali, že stop, a necháme to a potom na Vianoce sme sa opäť začali pokúšať, presnejšie na silvestra a nový rok a vyšlo to 🙂 a potom, asi po štyroch mesiacoch som sa pozrela do tých papierov od Dr. jonáša, a tam stál termín s najideálnejším faktrom na oplodnenie a na dievčatko : 1.1.2010 . Takže tento áno je to osud a zázrak v jednom 🙂

zabkaevka
30. júl 2010

@andrea0903 : áno sú aj horšie prípady, ale ty si fakt obdivuhodná , že si to takto psychicky vydržala. A preto .... si treba povedať, že za každý deň je treba ďakovať, a miminká ktoré sa počnú a privedú na svet sú darom 🙂 veeeeeeeeeelikánskym 🙂 a nič nie je v dnešnej dobe samozrejmé

zabkaevka
30. júl 2010

ňoo ja som potriedila vecičky a rozhodla sa že asi všetko nebudem prať, že také väčšie a hrubšie asi nechám na neskôr, teraz prioritne vyperiem, tie mini vecičky 🙂 do 62ky. Ale neviem či treba odstrihávať vysačky?? potom nebudem vedieť aké je číslo. hmm dávali ste to dole??

vi3ka
30. júl 2010

@zabkaevka waaaaaaauw 😀 😀 tak super vám to vyšlo na 100 %. no vidíš, všetko zlé, je na niečo dobré. podľa mňa je to dosť dlhý čas na snaženie. poznám jeden pár, boli spolu už 10 rokov a stále nič a kde sa vzalo, tu sa vzalo minulý rok sa im podarilo priviesť na svet krásne dievčatko. netreba to siliť a ono to raz príde.

zabkaevka
30. júl 2010

@vi3ka : presne taaak 🙂
Koočky tak ja idem na svoju siestu pred TV, mám rada ten seriál 2a1/2 chlapa, takže paaaaaa a ak by som sa cez víkend neozývala, pretože máme dosť veľa na programe, tak nech je príjemný a hlavne slniečkový 🙂

zabkaevka
31. júl 2010

ahoj kočky 🙂 tak nejako vás tu niet 🙂 iba ja?? čo cez víkendy ani nechodievam 🙂 chichichi
Len hlásim, že tri várky vecičiek vyprané 🙂 ešte min. dve
ma čakajú, ale to asi až cez týždeň, keďže nemám to kde vešať 🙂 aj skladací sušiak aj šnúry na balkóne sú plné 🙂 vytešujem sa ako malá 🙂 aj suseda si všimla a pýtala sa, či sa už chystáme 🙂 a dnes sme začali 33t 🙂 jeej kočky, ja som taká happy z toho 🙂

moniciak
31. júl 2010

baby uz asi od 10. tyzdna ma bolieva panva a chrbat nemate niektora podobny problem pripadne nieco na zmiernenie???

zabkaevka
31. júl 2010

@moniciak : hmm ja som nemala v takom týždni tieto problémy ktoré popisuješ, teraz sem tam pobolieva chrbát v krížovej oblasti, ale to len k večeru, a po dni kedy som buď veľa sedela (pri PC na koníku 🙂 ) alebo chodila, tak si ľahnem na bok, alebo mi trochu manžel premasíruje, ale to tiež neviem dlho zniesť, takže fakt len trochu. hmmm tak neviem čo by sa dalo na to odporúčiť. spýtaj sa prípadne gynekológa, čo on/ona na to. A každé ráno a večer ja robím tot : ľahnem na chrbát, zohnem kolená, pätu ľavej nohy dám na koleno pravej, a snažím sa pätou dotknúť sa podložky na pravej strane, pričom trup vytáčam do ľavej opačnej strany, a to zopakujem aj s druhou nohou. takto si uvoľním chrbát, a sem tam mi aj prasknú kostičky a ešte viac cítim úľavu.