Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

nat28
27. jan 2011

@gmartina teda ta obdivujem ze ste sa 2 roky snazili a bez testov. Mne moja dr. robila testy hned na 3.mesiac a muz bol tiez hned na spermiograme. Ale to preto, lebo som koncom jula vysadila po 9r. HAK a bola som skoro 3 mesiace bez menzesu co sa dr nepacilo, tak nas testla pre istotu.

nat28
27. jan 2011

@nat28 ja som vlastne otehotnela hned na 2. cyklus po vysadeni hak. takze velmi skoro, vzhladom na to, ze som mala ovulaciu raz za 3 mesiace a nizku hladinu progesteronu...zazrak

gmartina
27. jan 2011

@nat28 no ja som stále dufala a dúfala a odkladala som to...možno to bola chyba, ale ja som tak nejak cítila, že to je môj problém, lebo v práci som robila od vidím do nevidím každý deň a stále som to vnímala tak, že je to zo stresu...

nat28
27. jan 2011

@gmartina stres je pri snahe svina to je pravda, ci uz z dovodov pracovnych, alebo tych, ze sa clovek prilis snazi otehotniet. Inak tiez mam znamu ktora robila vysoku manazerku a nevedela co je to volno a ked sa jej roky nedarilo otehotniet, lekar jej povedal, mila pani, ak naozaj chcete otehotniet, dajte vypoved. Tak dala a o chvilu bola tehotna. Nieco na tom bude...

gmartina
27. jan 2011

@nat28 ja som to aj nejak tušila, preto som vyšetrenia odkladala...ale ku konci mi to už nebolo všetko jedno...chytala som nervozitu každý mesiac...no a nakoniec to prišlo vtedy, keď sme to najmenej čakali...zrovna som vymenila prácu, chceli sme kúpiť byt....bola som si istá, že tehotná nie som, tak som sa dosť utrhla z reťaze, oslavovala, bavila sa s hups 🙂 akurát problém, že som bez práce, žijem v čechách, cudzinka, takže prakticky nemám nárok na žiadne prachy...bude to ešte ťažké..ale hlavne, nech je Spiďa v poriadku 🙂

gmartina
27. jan 2011

@nat28 inak podarilo sa vám to veľmi rýchlo, gratulujem 🙂

nat28
27. jan 2011

@gmartina ale matersku budes dostavat, nie?

gmartina
27. jan 2011

@nat28 budem dostávať rodičovský príspevok....na materskú nárok nemám...ale ukľudňuje ma to, že je vyšší ako na Slovensku, tak to potom bude v pohode...najväčší problém bude vydržať do porodu, to budeme žiť len z manželovho platu

nat28
27. jan 2011

@gmartina no tak vidis, este aj lepsie dopadnes ako my tu. ja si platim dobrovolne nemocenske od augusta, matersku budem dostavat tych 6 mesiacov, tak som rada ze som si to stihla platit, inak by som nemala narok, kedze ja si vlastne platim len zdravotne a plat sama sebe nedavam. Ale musim sa poradit s uctovnickou ci to nemam teraz nejak pomenit ked bude ina situacia. Ja som z tychto odvodov jelen

gmartina
27. jan 2011

@nat28 z odvodov je jeleň každý 😀 inak skvele, že budeš mať nárok na matersku, to si potom ešte len užiješ ..u nás dokonca zrušili aj porodne, takže to bude o to zložitejšie..najhoršie je, že na Slovensku ma nechcú, pretože som tam nikdy nepracovala, v Čechách tiež nie, lebo som cudzinec...takže lepšie to až tak mať nebudem, hrozí mi, že si budem musieť sama platiť zdravotné a teda tie peniaze budú takmer rovnaké

mirus11
27. jan 2011

@nat28 vydis a ja ju stale nemam.som zvedava,kedy ju da aj mne.

gmartina
27. jan 2011

@mirus11 mne ju dali dnes... v 12. týždni 🙂

mirus11
27. jan 2011

@gmartina no tak to si budem musiet este par tyzdnou pockat.mozem sa ta nieco opytat?ked si bola v 10tt bral ti doktor krv?

nat28
27. jan 2011

@gmartina to je v pohode, ja si zdravotne platim sama uz 2 roky. Nie je to taka palka, ako napr. socialne. Ktore si mimochodom neplatim, z coho ide porazit moju mamu, ale setrim peniazky inak, resp. inde. A v cechach nie si dostatocne dlho aby si dostavala nezamestnanecke, prip. potom matersku? Maju to tam take prisne pre cudzincov?

gmartina
27. jan 2011

@mirus11 nie, nebral...mne prvýkrát bral krv teraz v 12., teraz v 12. mi bral na základný krvný obraz, kto nevie tak na krvnú skupinu a hlavne RH faktor kvôli protilátkam, glukózu, kvôli tehotenskej cukrovke a na prvotnú genetiku

gmartina
27. jan 2011

@nat28 no tu musíš mať na materskú odrobené posledné dva roky, pričom posledné zamestnanie musí byť minimálne 6 mesiacov pred pôrodom a to mne nevyjde, lebo už teraz som na úrade práce...teraz riešim, ako sa vyhnúť plateniu zdravotného, mala by som možno mať nejaké výhody, keďže som tu vydatá a nie som tu "niekto, kto prišiel zneužívať sociálny systém" 🙂 tak uvidíme

mirus11
27. jan 2011

@gmartina a muselasi byt nalacno?

gmartina
27. jan 2011

@mirus11 musela som byť...práve kvoli glukóze, tá stúpa po jedle....a tiež kvoli tomu PAPP, tam to tiež musí byť nalačno

stanka04
27. jan 2011

@susibjork Ahoj,ja lyžujem stále,na miernom svahu,nie ako blázon a nič zlé na tom nevidím. Dokonca sa cítim lepšie po takom "relaxačnom" pohybe,veď v prírode je pohodička 🙂

nat28
27. jan 2011

Baby a farbite si v 1. trimestri vlasy? Ja som sa vzdy smiala ze preco si niektore prestanu vlasy farbit, ale ked doslo na lamanie chleba a ja som ta tehotna a treba mi zufalo zafarbit, tak vaham. Chodim kadernicke a tam tie vypary...su na to rozne nazory. Ale uz som vyrastena a mam na temene aj par sedin 😝 asi as objednam predsa len

stanka04
27. jan 2011

@nat28 Tiež si zdravotné platím sama,ako dobrovoľne nezamestnaná (som mimo SVK kvôli manž.),ale pred pár dňami som došl na top,že nám to zdvihli skoro dvojnásobne,tak som sa riadne vytočila....Pravdupovediac rozmýšľam,ako to obabrať. Aj tak si vo finále platím sama to,čo potrebujem (napr.zubárku),tak nechcem vyhadzovať 46EUR do "koša"..
Inak ja idem na prvú kontrolu 7.2.a doktorka vravela,že sa berie nejakých 5 skúmaviek krvi,neviete,na čo?

stanka04
27. jan 2011

@nat28 Mne akurát teraz začali vykúkať šediny,idem na otočku domov,tak si asi čapnem tú novú penovú Paletku,pena snáď neuškodí a už som ju skúšala,dobre kryje a nesmrdí 😀

nat28
27. jan 2011

@stanka04 co, ono sa to od januara zvysovalo? To akoze kazdemu? Fiha, musim sa popytat uctovnicky.

nat28
27. jan 2011

Idem ja uz domov kocky, este som stale v praci, uf. Majte sa krasne a nech nam tie nase cervicky v noci pekne rastu 😵

stanka04
27. jan 2011

@nat28 Mne osobne z 28,92 na 46,06 EUR,čo je teraz minimum pre dobrov.nezamestnaných a samoplatiteľov..Na porazenie..Aspon som si zdvihla tlak,inak mám biedne nízky 😝 Pekný večer!

gmartina
28. jan 2011

@nat28 ja som si vlasy nechala u kaderníčky nafarbiť pred týžňom 🙂 nech mi to svedčí, ktovie, či potom bude čas ...inak tiež som mala obavy, či to vzládnem, ale zhodou okolností som tam bola sama a tie výpary mi vobec nevadili... mňa ani nenapadlo, že by na tom malo byť niečo špatné, všade sú predsa nejaké výpary, ide len o to, či ich zvládneš alebo nie 🙂

nat28
28. jan 2011

@stanka04 a poistovna ta na to upozornila listom, alebo si to clovek ma sledovat sam?

nechsazadari
28. jan 2011

@gmartina - chi,chi som sa pobavila, ako sa Spíďa hral so šnúrou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Hlavne, že je v poriadku a navyše vynachádzavý a tvorivý 😉 Fotečku máš už vystavenú a vypusinkovanú?

gmartina
28. jan 2011

@nechsazadari no mňa to tiež pobavilo, ale hlavne vystrašilo 😀 ..no vynachádzavý je, strach nám nahnal, najlepší pohľad ako sa budil a začal naťahovať 😀 jak malý kocúrik 😀 fotku mám v pc, tak sa ňu pravidelne pozerám, bolo to špatne vidieť, tak som ako odškodné dostala fotky 4, aspoň mám čo obdivovať.

damka
28. jan 2011

@gmartina ahojky, gratulujem k vysledkom!!! super, tesim sa! este nech aj tie ostatne dopadnu na jednotku a si za vodou 😉 mne zacalo byvat asi pred 2 dnami strasne zle - to asi preto, lebo som vykrikovala, ze mi nic nebyva 😅 hlavne rano je to najhorsie... zatial nevraciam... a zistila som, ze ked sa najem, hocicoho, tak mi je hned dobre 😉 najhorsie na tom je, ze vsetko sa mi protivi jest, ale ked uz sa do niecoho pustim, neviem prestat... ach jo, som zvedava kolko priberiem za tento cas 😠 😀
a ohladom tej materskej, skus sa na to popytat, lebo viem, ze slovaci, co sa im tu v nemecku narodilo babo, tak si davali vybavit slovensky rodny list pre maleho a viem, ze ta baba dostavala zo slovenska aj matersku (v nemecku ona nikdy nerobila)... ale oni su obidvaja slovaci, neviem, ci aj tvoj muz je a ci to na tom nieco meni...?

@nat28 ja som si kupila taku penu, tusim je to Loreal a ta je bez amoniaku a este bez niecoho. tak podla toho, co som sa docitala by mala byt neskodna. ja mam kratke vlasy, take pod usi a tak si to viem zafarbit aj sama doma a najlepsie na tom je, ze nemusim minut celu tu penu, iba si dam tolko a tam, kam potrebujem 😉