Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

odabinka
29. apr 2011

Ahojte, ja som sa pred tyzdnom dozvedela ze som tehu a som v 5tt... Zistila som to tak, ze ma bolelo brucho a len tak som si urobila test 🙂 Lekar mi to potvrdil. Zle mi nieje (zatial) iba ma boli brucho a lekar mi povedal, ze to preto, ze mi chybaju vitaminy. Este je skoro sa na nieco tesit, ale verim, ze vsetko dobre dopadne 🙂 A fotku mojho 3mm mimina mam v mobile na pozadi 🙂

16katka16
30. apr 2011

Stalo sa mi nieco zvlastne. Snazilkujeme s mm ale menzes mi prisiel, uplne normalny, ako inokedy. Stale mi bolo tak zvlastne, dnes som 9DC, teda stvrty den odkedy mi skoncil menzes (ak neratam slabucke jednorazove spinenie po skonceni menzesu). Meriam si BT, ktora sa mi zda pomerne vysoka na zaciatok cyklu. Menzes som dostala pri dost vyssej teplote ako zvyknem a to pri 36.8. Na 7DC som teraz mala 36.65 a vcera a dnes 36.7. To sa mi zdalo cudne, nakolko ma aj dost svrbeli a svrbia bradavky- da sa to vydrzat, nic neznesitelne a intenzivne. Tak som si vcera skusila spravit tehu test- teda to som mala tri dni po menzese a nic tam nebolo. Ale ked som mala aj dnes vyssiu BT tak som aj dnes spravila test, ale z ranneho mocu a je tam taky dusik (neskor pridam do albumu), ktory je celkom dobre viditelny volnym okom. Ale robila som si aj ovu test, lebo som pocula, ze aj ten vie potvrdit tehu, ale musia byt obe ciarky rovnako silne, alebo testovacia silnejsia (neviem co je na tom pravdy) ale na ovu teste bola testovacia slabsia ako kontrolna. Myslite, ze to moze byt tehu?Samozrejme pojdem lekarke a v pondelok chcem kupit druhy test este-lebo dnes odchadzame na zajtrajsiu velku oslavu. Ten menzes som mala fakt uplne normalny, dokonca islo zo mna take kusky, akoby sopel. Nie vela, ale bolo tam toho zopar krat. Mohlo sa stat ze som aj tehu bola ale potratila som?Ale zas ked vcera bol test neg. a dnes tam bol duch. Ako to je? Mate niekto skusenosti?Podelte sa so mnou, poradte prosim.Prave som na nete citala, ze mnohym kockam ukazal test az dva tyzdne po ms-a boli tehu. Strasne tuzime po babatku, ale teraz sa toho obavam a bojim. Pretoze som raz vzala nalgesin a chodim cvicit, dvihala som tazke veci a vcera som prvy raz uzila Femi kvapky ,ktore sa vraj v tehu nemozu.....

lauricka
30. apr 2011

Stava sa, ze zena otehotnie, ale tehotenstvo velmi rychlo skonci a odplavi sa pri beznej ms, takze zena o tom ani nevie. Hormon hcg sa po potrate neodplavi hned, ale postupne, takze aj po potrate moze test byt pozitivny este nejaku chvilu.
Toto su veci, co som citala, zvacsa ale ms pride neskor a je silnejsia alebo tak. Aspon tolko som citala.
Najlepsie je nesledovat sa tolko, nemysliet na to tolko, jedine, na co treba mysliet, je mat pohlavny styk kazdy druhy den, tak si to rozvrhni a tak to dodrzuj, uvolni sa a nechaj to na prirodu. Trpezlivost a pohodu ;)

lauricka
30. apr 2011

@16katka16 inak, co sa tyka tych testov, tehu test je pozitivny, aj ked je ciarka slabsia ako kontrolna, ovu test je pozitivny ked je testovacia ciarka silna ako kontrolna, slabsia este nie je ono. Nezda sa mi, ze by sa dal ovu pouzit na tehu, s tym sa nezaoberaj.

16katka16
30. apr 2011

@lauricka dakujem za odpoved. ono to je vsetko zatial velmi zvlastne a este tomu nechcem moc prikladat i ked sa uz potajomky troska vytesujem 😉 idem hodit do albumu fotky, tak uvidim co poviete na to vy, ine kocky. viac oci viac nazorov. nechem si nahovarat, ale doteraz prvy krat, kedy ju tam vidno lahko volnym okom. ale je este velmi bleducka. tak neviem, ci to nemoze byt aj falosny duch. 😒

16katka16
30. apr 2011

@lauricka jeeej, prispevok pred tym som si nevsimla. 🙂 my to nase snazikovanie nesilime. viac menej mame styk ked mame chut, a snazime sa trosku priblizit k ovu, no niekedy to ani nejde, pretoze je muzik daleko v praci. 😒 ja som sa ani nejak nesledovala. proste som len normalne cakala na mrchu ci pride alebo nie, ako kazdy mesiac. proste prisla, tak som si povedala ze mesiac maj, lasky cas bude nas vitazny a vypytala som od dokiho dalsie balenie duphastonu a po prvy krat kupila femi kvapky. menzes skoncil, a tak som opat zacala merat BT ako kazdy mesiac a znacim do FF grafu. Tak som si vsimla, ze je teplota nejak vyssie ako zvykne byvat pred ovu, tak som skusila test, ktory bol negativny. tak som si povedala, ze to mozno zmenou pocasia ci co. Dalsi den, teda dnes, bola teplota stale taka ista, vyssia ako inokedy pred ovu, a skusila som aj druhy test tej iste znacky woman secret a tam uz bol dusik. Bojim sa aby to nebolo zvysne hcg s mozneho potratu, ale to by mi musel ukazat aj vcera ducha, nie?-si aspon myslim. a mrcha mi vobec nemeskala, prisla ako mala, a ani obvzlast silna ani slaba. uplne normalna ako inokedy. tak neviem. uz som aj do albumu vlozila foto testov, - jedna je original ostatne su upravene kontrastom aby bolo lepsie vidno. inak volnym okom vidno ducha, netreba ho tam lustit a hladat ako inokedy skusam.neviem, co si mam mysliet. 😒

lauricka
30. apr 2011

mas nejaky zdravotny problem, ked beries duphaston?

lauricka
1. máj 2011

@16katka16 tak ako to pokracuje? S tym kazdym druhym dnom to nemusi byt presne, ma to byt kazdy druhy az treti, citala som to v knihe od Karen Trewinnard, viacdnova abstinencia znizuje kvalitu spermii, ako aj kazdodenny sex, to len aby som to upresnila ;)

16katka16
1. máj 2011

@lauricka zial, na teste, ktory som si robila znacka woman secret viditelny duch ale dnes som spravila pre istotu mamatest 10 a nic. ☹ takze to bol zly, falosny test. ☹ no nevadi, som plna sil a nergie do noveho kola. Od stvrtka do soboty ocakavam ovulku, tak sa moc tesim na nase snazilkovanie a verim, ze sa mrcha tento mesiac nedostavi a budem robit test na ktorom budu //. 😀 verim v to, a normalne viem, ze to tak bude. a ak nahodou nie, tak urcite jun bude vitazny. tieto dva mesiace su nase 😀 duphaston mam, lebo som mala lutealnu fazu kratku, 10dnovu. uzivam ho tri mesiace a pomohlo. konecne mam lutealnu fazu dlhsiu, 12 a viac dni. Teraz som mala az 14. takze sanca ze sa podariiiiii 😀 Inak vyzeram byt zdrava a podla dokiho nemam ziaden problem. problemom bola kratka lutealna faza.

rainbow0508
1. máj 2011

Ahojte...tak aj ja sa pridavam. Len par dni dozadu som zistila, ze budeme styria. Trochu mam obavy, ako to zvladneme, lebo nas prvy drobec ma o par dni 16 mesiacov. Tak uvidime.

lauricka
1. máj 2011

@16katka16 drzim palce

natyi25
2. máj 2011

ahojte žienky, pridávam sa do Vašej témy...dnes sme začali 7tt 🙂

veva82
2. máj 2011

Ahojte baby ako sa máte a ako pokračujete v tehulkovaní???

odabinka
2. máj 2011

Ahojte, mozno zbytocne stresujem, ale dnes mam cely den krvavy vytok :( Je to normalne? Som v 6tt. Zajtra mam termin u lekara, ale.... ten pocit bezmocnosti a nevedomosti ma zabija :(

susubaba
3. máj 2011

Ahojte, aj ja sa pridávam, pred pár dňami som sa dozvedela, že čakam bábätko, k lekárovi idem len budúci týždeň, teraz som začala 6tt.

veva82
5. máj 2011

ahojte baby,tak môj zákrok sa preložil na zajtra...našťastie mi dnes doniesol mm notebook do nemocky lebo by ma asi šiblo.Držkajte palce

venny26
5. máj 2011

Zdravím baby,
ja som tiež na začiatku. V pondelok idem prvý krát gynďošovi. Mám dva pozitívne testy a vynechanú menštruáciu, náladky, chute...všetko je 🙂
Zo začiatku som mala nehorázny stres, ba priam strach, že nie som pripravená.
Veľmi mi pomohli baby z modrého koníka, dosť ma to povzbudilo, moc Vám ďakujem.
Asi sa začínam už ukludňovať a tešiť a užívať si tehotenstvo.
Držím palce

venny26
5. máj 2011

@rainbow0508
To zvládneš neboj, držíme Ti palce a muž aj babky pomôžu 😉

venny26
5. máj 2011

@odabinka
podľa mňa je to normálne a nemusíš sa stresovať.
Moja kamoška mala normálne krámy do šiesteho mesiaca. 🙂

kubkomatko
5. máj 2011

Ahojte tehuľky, ak môžem rada sa ku vám pridám 😉 🙂

diano
5. máj 2011

ahojte.mohli by ste mi poradit. minuli rok som bola tehotna a potratila som v 4tt. teraz idem do 4tt ci ze som na zaciatku a bojim sa abi sa to nezopakovalo znova.neviem ci mam ist skorej doktorovi alebo mam pockat a ist neskor. test som si robila a boli tam //.menstruacia mi meska 13dni. doktorovi by som mohla ist bud pondelok to je 9.5. alebo az 17.5. a to budem asi 6tt. ostatne dni robim. poradte ci racej skorej alebo neskor doktorovi.

odabinka
6. máj 2011

@venny26 No dostala som lieky a kazde dve tyzdne musim chodit na injekciu a na ultrazvuk :( Vcera som sa bola nahlasit v nemocnici a to mam termin 23.12. 🙂

odabinka
6. máj 2011

@susubaba Ahoj, ja som zacala 7tt 🙂 Uz mam aj dve krasne fotecky z ultrazvuku 🙂

odabinka
6. máj 2011

@16katka16 mozem sa opytat co su tie lieky duphaston?

natyi25
6. máj 2011

dievčatá, aj vás pichá v bokoch, resp. máte pocit, že sa vám chce cikať (aj keď sa nechce)? nie je to stále, len občas večer, cca pol hodinku hodinku a prejde to...myslíte, že je to zväčšovaním maternice???

usjak
6. máj 2011

@odabinka duphaston obsahuje hormony, uziva sa napr. pri liecbe nepravidelneho menstruacneho cyklu a liecbe hroziaceho potratu sposobeneho nedostatkom progesteronu - dava sa na udrzanie tehotenstva, ak sa vyskytlo krvacanie, alebo v tehotenstve po potrate a tak. Co ti povedal doktor na to krvacanie dnes? Predpisal ti Duphaston?

odabinka
6. máj 2011

@usjak Dakujem za info. Presne to mi doktor predpisal a kazde dva tyzdne nejaka injekcia plna hormonov. Snad to dobre dopadne 😅

usjak
6. máj 2011

@odabinka drzim palce, urcite bude vsetko dobre, aj ja to uzivam a som spokojnejsia.. ak ti mozem este poradit, ak nabuduce budes krvacat alebo len spinit co dufam ze nie, urcite chod radsej hned k doktorovi, alebo na pohotovost.. ja som to naposledy podcenila s tym ze som si myslela ze to je asi normalne a bolo zial uz neskoro.. takze radsej ist a uistit sa ze je vsetko v poriadku.

usjak
6. máj 2011

@natyi25 mna picha asi od zaciatku a myslim ze to je sposobene prave roztahovanim maternice. Zaujimave je, ze vcera som si uvedomila ze ma uz nepicha v podbrusku, ale viac na bokoch. A s tym cikanim.. pozorujem mensi prud, dlhsie mi to trva a chodim castejsie.. dokonca aj v noci sa zobudim a musim sa ist vycikat, co som predtym nikdy.

natyi25
6. máj 2011

@usjak tiež tak cikám...hocikedy a pomaly 😉 v ktorom si tt???