Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

stanka04
28. jan 2011

Ahojte!
@nat28 Nikto ma neupozornil,len som šla cez net platiť január a kukla som ich stránku pre istotu.Dnes sa mi na to bola u nás mamka pýtať,zatiaľ sa z toho nevyvlečiem...A máš pravdu,keby aspon upozornili..... 😖

Inak ma chytilo niečo ako chrípka,teplota zatiaľ len 37,5,ale cítim sa pod psa,neviem vyliezť z postele,celé telo ma bolí,o hlave ani nehovorím...Dúfam,že teplé čaje a pobyt v posteli budú ok.
@damka Mne tiež začal štrajkovať žalúdok,ale asi to mám teraz tým prechladnutím.. Dočítala som sa,že treba mať pri posteli piškóty al.také niečo a pred vstaním zobnúť,skús 😉

gmartina
28. jan 2011

@damka ďakujem, tiež som rada...inak tú nevoľnosť si si asi fakt privolala 🙂 neboj, za chvíľku ti to prejde, už len dva tri týždne 🙂 a inak fakt vraj pomáha sa najesť, aj keď sama to posúdiť neviem, mne nič nebolo 🙂 . Neboj sa priberania, ja som teiž myslela, že hodne priberiem (hlavne po Vianociach, keď ma mamka naozaj vykrmovala), ale zatiaľ mám len kilo naviac...to sa ti stratí, aj keď ješ viac...Inak váženie je pre mňa najhoršia časť poradne 😀
Ohľadom materskej sa budem informovať určite, zatiaľ mám takéto informácie, ale nechcela som to riešiť, kým nemám informácie, že všetko bude v poriadku. Inak manžel je Čech, trochu to mení to, že mi umožnili, že mi budú platiť zdravotné poistenie. Tak aspoň to, inak ďakujem za rady.

rukjatko
28. jan 2011

@mirus11 mne dali tehu knizku uz v 6. tyzdni a aj mi brali krv na KO a pohlavne choroby. ja idem za dva tyzdne na kvazi prve povinne sono a odber krvi, kde sa rozobera vsetko to, co sa inak riesi v 16. tt (geneticke mutacie). mam celkom pokrokoveho gynekologa, ktory asi ide podla najnovsich trendov, lebo som uz citala na nete, ze vysetrenie v 12. tt uz predci to v 16. tt. tak som zvedava na vysledy vzhladom k mojmu veku a to, ze sa jedna o moje prve tehotenstvo 😉 a dnes som vyfasovala opar, tak dufam, ze sa nic nestane. kamaratka totiz pred rokom v 12. tt potratila .. snad to bola len nahoda ... nepripustam si negativne veci, aj ked niekedy to prefrci cez nos ...

mirus11
28. jan 2011

@rukjatko no dufam ze bude setko v poriadku.na mna zasa nieco lezie.je to hrozne,kedze nemozem teraz ziadne lieky brat.

rukjatko
28. jan 2011

dakujem a dufam, ze z teba to velmi rychlo zlezie 😝 cajickovat a odpocivat, telicko si uz poradi. ja sa buduci tyzden hodim preventivne na PN, lebo ten opar mi naznacuje, ze sa nieco deje. opar sa mi vzdy vyhodi, ked mam vnutornu teplotu. som bola vzdy "oparova", ale dufala som, ze cez tehu by ma to mohlo obist. tak teda nemohlo 😠

damka
29. jan 2011

@stanka04 joj, dakujem za tip, dnes si idem hned kupit piskotky 😵 mnam, mnam.
@gmartina o tom vazeni ani nehovor, moj muz ma uz davno nahovaral, nech si kupime vahu aj na domov, ale som mu povedala, ze ja nemam odvahu sa vazit 😝 😀 s tymi kileckami sme my dve na tom asi podobne 😉

gmartina
29. jan 2011

@damka s manželom žijem 8 rokov a za ten čas som mu nepovedala koľko vážim...no a teraz vidí knižku a má to pekne pred sebou....bože tak dlho som to tajila a teraz nič z toho 🙂 my doma váhu máme, ale samozrejme je len pre ňho, ja ju v zásade nepoužívam a odmietam čo len pohľad na ňu...tak som si povedala, že budem pravidelne cvičiť...čo naozaj dodržiavam 😀 aby som to neprehnala, tak cvičím tak po 15-20 min asi dva trikrát do týždňa 🙂 🙂 bože, som zvedavá, ako budem vyzerať za pár mesiacov..

lucatko87
29. jan 2011

chcela by som sa spytat som v 8 tyzdni a dnes rano mi zacal hnedy vytok taky slabucky myslite ze je to nieco vazne mam ist radsej na pohotovost nakolko je sobota, nedela??dakujem za rady ..bojim sa

eronika
29. jan 2011

@lucatko87 Pokial je ten vytok len slabucky, tak moze ist este aj formu menstruacie. Odporucam viac oddychovat, a to "poleziacky". Ak by to do zajtra neskoncilo, tak skoc radsej do nemocnice na gyndu. 🙂

lucatko87
29. jan 2011

@eronika tak tak dakujem za radu aj to tak urobim

marulka83
29. jan 2011

som v tejto teme nova,tak pozdravujem vas zienky 😉
@jancikes ahoj,takze ty zijes v Londyne,ja som 100mil od teba v Norwich 😉 ako sa citis?nie je ti zle?u mna je to zatial ok. Kedy planujes GP?

nat28
31. jan 2011

@gmartina ahojky, minule som sa ta zabudla opytat, ked si bola na poradni pred par dnami, robili ti NT screening, nevies? Teda ci ti zmerali nosovu kosticku ci co sa to meria kvoli genetickym porucham. Hm?

jancikes
31. jan 2011

@marulka83
ahoj...ano v Londyne som...ku GP asi pojdem zajtra..ale zatial sa len zaregistrovat...lebo sme sa stahovali tak potrebujem noveho GP...a na app. sa objednam asi o tyzden...teda podla toho ako bude mat volne...
citim sa inak ok, ziadne nevolnosti ,zvracanie (tuk tuk) tak dufam ze ma to pekne obide🙂))
iba prsia ma bolia, hlavne rano ked vstanem...
Nemas vobec strach rodit v uk??????? lebo ja som si teraz precitala same hororove porody a mam pocit ze tu ta nechaju viac vytrapit ako na sr :(...mam tu aj celkom strach rodit:(

marulka83
31. jan 2011

@jancikes ja som objednana na 17steho k midwife 😉 ano,bojim sa rodit v uk a rozmyslam nad porodom vo vode,ked to vyjde a telicko sa udrzi. Aj mna bolia prsia,som sa v noci nasla,ako sa rukami podopieram..Vela pijem vody a casto na wcko. Radim ti,necitaj si tie negativne clanky. Zbytocne ta vystrasia..Kazda zena zvlada tehotenstvo a bolest rozne.Mozno to,co je pre niekoho bolest, pre teba nemusi. Prekladala som jednej pani od 5teho mesiaca tehotenstva,musim povedat,ze napriek jej veku a nhs lekarom a sestrickam,staraju sa o tehotne celkom ok.(mozno nie tak detailne ako na Slovensku). Neboj,bude dobre 😉 drzime si prsty.

gmartina
31. jan 2011

@nat28 ahoj, áno áno ,robili mi to,všetko mi pomerali..NT screening je nejaká nuchleárna trubica či niečo, je to vzadu na hlavičke, má to byť do hranice 2,5 mm, takže to sa meria ako hlavné, potom tie nosné kostičky či čo a tak dalej...všetko mi to pomerali, vyzerá to dobre...a čo ty? tebe tiež budú , nie? to už je snád štandardné vyšetrenie

jancikes
31. jan 2011

@marulka83
no vsak uz si radsej tie clanky ani necitam..naozaj ako si napisala , kazda zena je ina 🙂
inak som rada ze sme sa tu tak nasli a vlastne iba o tyzden je medzi nami rozdiel🙂 aspon si mozeme pisat zazitky s midwife a navzajom vymienat skusenosti a rady 🙂
a co ti povedal GP ked si u neho bola???????

marulka83
31. jan 2011

@jancikes ano,aj ja som rada,ze si tu,lebo - ano - aspon si vymenime skusenosti.. ..ja idem v stredu k GP sa poradit,lebo o 10 dni mame ist do Thajska a mam dilemu ci ist alebo nie..ved uvidim,co mi povie lekar. BoLA BY SOM NAJRADSEJ,KEBY MI PREDTYM UROBILI scan,ale to pochybujem.. Drzim palce a naozaj necitaj tie negativne clanky. Ja som si minule citala jednu temu (jedna baba prezila mimomaternicove tehotenstvo) a tak to tam opisovala,ze az....radsej uz necitam.

jancikes
1. feb 2011

@marulka83
ahoooj..ja sa idem dnes registrovat u GP ...tak som zvedava kedy mi da cislo na midwife a ozvu sa mi..podla mna ak nemas ziadne problemy tak urcite by si mohla ist..len si davaj potom pozor co tam zjes🙂)...

damka
1. feb 2011

@gmartina ahojcek a ake cviky cvicis? ja som sa niekde docitala, ze napr. ziadne posilnovanie brucha sa v prvom trimestri nesmie a co som tu pozerala jogu pre tehotne, tak sa moze zacat az od 15teho tyzdna... tiez sa chystam nahnat manzela, nech so mnou cvicieva, ked je uz ten fyzioterapeut 😉 ale chcem este pockat do kontroly a chcem sa spytat lekarky, mozno mi nieco odporuci.
@stanka04 dakujem za tip s tymi piskotkami, u mna to zabralo!! teda musim ale povedat, ze musim permanentne nieco jest, lebo inak som hned hotova a zaludok mam uplne roztraseny a som cela o nicom. kolegyna mi ale dnes hovorila, ked ma v robote videla tlacit rozok 😀 , ze u nej to bolo tak isto, ze kazde telo je ine a co potrebuje, vypyta si 🙂 u teba je to ako? uz sa to zlepsilo?

damka
1. feb 2011

@lucatko87 ja som mala tiez taky vytok, skor slabsie krvacanie, lekarka povedala ze to nic nie je. ale radsej by som hned isla na pohotovost. bola si? alebo ti to ustalo?

gmartina
1. feb 2011

@damka ja mám doma fitloptu, takže cvičím na nej...ale len veľmi opatrne, na brucho vobec....skor len také základné hopsanie a a točenie panvou a také to pochodovanie na lopte..našla som to na nete, aspoň pomaly sa snažím do niečoho dokopať, lebo inak som strašne lenivá na to. Ale postupne si budem pridávať ..teda aspoň tomu verím. Ja v zásade cvičím, len keď manžel nie je doma, to by ma ani nenapadlo, ale ty máš určite výhodu, takže svojho využi a zapriahni..až za nejaký čas samozrejme, zatiaľ máš času dosť. Inak som rada, že ti je lepšie, myslela som na teba, ja mám naopak pocit, že jem čím ďalej tým menej, včera som si dala na večeru 2 jablká a už som bola prejedená ako keby som jedla neviem čo 🙂 každé telo je naozaj iné

nechsazadari
1. feb 2011

@gmartina - ahojky, prišla som pred chvíľou z poradne. Priniesla som si fotečku ultrazvuku. Prvú od tohto lekára. Keď som mala foto z 1.sona z inej ambulancie, tak som tam videla aj veľkosť bábätka, ale tu nie....Fňuk, tak to neviem. Ale hlavné je, že je maličké v poriadku. Teším sa 😵 A predstav si, že ja herečka, predsa len mám tie kvasinky. Vraj je to z liekov, kt. beriem (utrogestan). Dr. mi predpísal nejaký jednorazový krém, tak to hádam bude o chvíľu o.k. Ďalšia kontrola o mesiac. A tebe sa ako darí? Čítala som, že pravidelne cvičíš- chválim, si šikulka. Spíďa asi skáče cez "švihadlo", že? 😝 😀 😀 Naše Mišátko sa veľmi nevrtelo, len hýbalo trošku nožičkou. 🙂

gmartina
1. feb 2011

@nechsazadari tak predsa len kvasinky? tak to nevadí, to sa skoro vylieči, hlavne je, že je Mišátko v poriadku... že to bol krásny pohľad? ešte aj teraz keď si spomeniem, tak sa mi chce plakať od šťastia. Inak ak berieš za pravidelné cvičenie 2x týždenne po 10 minut, tak ma môžeš pochváliť 😀 ja sa skôr hanbím, že to tak flákam...a ty si menila lekára alebo čo? a ako sa cítiš? všetko ok?

stanka04
1. feb 2011

@damka Ahoj,som velmi rada,ze ti to pomohlo,aspon mozes trochu fungovat 😉 U mna to bol plany poplach,ked som myslela,ze mi zacinaju nevolnosti,ono ma chytila 4-dnova chripka alebo co.Polezala som v posteli s cajikmi a som fit. Inak co by som dala za suchy rozok 😀 Tu niesu,ale v piatok idem konecne na utz domov,tak sa "napcham" 😝
Baby,a ako to mate s bruskom? Viem,ze este velmi nieje cas na zvacsenie,ale mne sa zda,ze sa nejak rychlo nafuknem. Resp.rano ploche a staci mi vypit trochu vody alebo nieco zjest a uz vyzeram na 4ty mesiac min.Manz.ma aspon zabavku,jak si ma dobera,ja som skor "pavukoidna"postava...
Cviciacim ticho zavidim,ja som leniva,jak vos.... 😠

nechsazadari
3. feb 2011

@gmartina - mám taký pocit, že kvasinkám sa preč nechce, ale uvidíme. Teraz si ešte "vylepšujem skóre" s tehotenským herpesom. Našťastie to nemá vírusový pôvod a nebolí to tak veľmi, ale zato toho mám po tele....habakuk. Pani lekárka ma bude pozorovať, mala taký prístup ako som si predstavovala, keď som tehotná. No a áno menila som aj gynekológa. Pri sone som mala hlavu takmer vypnutú a naskočené len emócie. Keby sa dalo, tak mám ultrazvuk doma a miesto telky pozerám na drobčeka. 😵 A bruško ako? Mňa už odhaľujú podľa neho, keď nie som veľmi naobliekaná. 😝

gmartina
3. feb 2011

@nechsazadari neboj, prejde to....ja som mávala herpes tak raz do roka, odkedy som tehotná, tak už aspoň 5krát a pekne ma to štve...no čo už. ja som chcela meniť doktora tiež, ale u nás je teraz taká blbá situácia, že som rada, že vobec nejakého mám. vobec sa nedá vyberať, tak už to nejak doklepem s týmto, ale že by som bola nejak spokojná, to sa teda rozhodne nedá povedať.
inak s tým sonom súhlasím, tiež by som sa na ňho dívala stále dokola 🙂 a bruško zatiaľ nijak, ľudia to neodhaľujú, ja som mala brucho stále, tak zatiaľ vyzerám, že som to prehnala na vianoce 😀 a to teda pekne štve! a máš ešte nejaké novinky? kedy ideš zasa do poradne?

nechsazadari
3. feb 2011

@gmartina - našťastie toto nie je, ak to tak blbo poviem - naozajstný herpes. Tak ma to tak moc neznepokojuje, hoci toho mám po tele dosť. Možno som taká pokojná, lebo o tom málo viem 😝 Na nete nič moc o tom nie je. Blažená nevedomosť 😀 Do poradne idem zasa prvého (1.3.) A s tým bruškom- ja som normálne taká podvýživa, takže preto už bruško vystupuje. Len mi je srandovné, že ma ľudia hladkajú po žalúdku. Našťastie ma to zatiaľ nevytáča, len sa snažím tak nenápadne vysvetliť, že maličké je zatiaľ predsa len južnejšie, xi. Viem, že je ešte pár týždňov čas, ale som zvedavá na prvé pohyby 😵 😵 😵

damka
3. feb 2011

@gmartina ahoj, tak to ti trosku potichu zavidim s tym jedenim, ze jes malo, ja sa neviem zastavit, stale do niecoho zobem... zatial som si na sebe teda nevsimla ziadnu zmenu, ale nasi pacienti v robote si vsimli, ze som pribrala... hmmm 😖 😀 ako pises, aj ja som mala vzdy brusko, takze ja to na sebe nejak prilis nepozorujem. teda az na jedny rifle... uz ich nezapnem 🙂
@stanka04 no tu nie su tiez take klasicke rozky ako su doma, ale objavili sme jedny, co sa im blizko podobaju, su to skor take zemlicky. nasim rozkom sa nic nevyrovna!!! inak mam pocit, ze uz mi byva lepsie, nechcem to ale zakriknut! jedine co ma stve, ze sa neviem napit, nic mi nechuti pit, jedine caprisonne dzusiky, mnam mnam. skoda, ze tu nevyrabaju rajecke, tie milujem... a od vianoc sme ich uz vsetky vypili, co sme si doniesli. kedy idete na svk?

gmartina
3. feb 2011

@nechsazadari hladkaju ti žaludok? 😀 to si ma teda pekne pobavila, ešte teraz sa smejem....mňa zatiaľ nehladká nikto, naši su daleko a ostatní si myslia, že príliš tučniem a mám prestať jesť...no čo už, nikdy nebudem mať ideálnu postavu. Inak myslím si, že je lepšie ak o tom nevieš veľa, by si sa zbytočne nervovala a to ti stejne nepomože...ja ak mám z niečoho obavy, radšej hodím za hlavu, že sa nič nedeje - čo tiež nie je ideálny stav

gmartina
3. feb 2011

@damka ja chvalabohu zapnem ešte všetko, ale rifle už nosím na opasok, inak mi spadnu pod brucho 😀 a vyzerám ako tí puberťaci s rozkrokom na kolenách ...inak, to že jem menej, už prestalo platiť 🙂 takže nemusíš závidieť...bol to len krátky krásny stav a radšej sa ani nestaviam na váhu...to až na poradni 🙂