Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

alexis13
23. aug 2010

kočky aky mate nazor na odber pupočnikovej krvi dali ste si to? myslite ze je to dobra investicia? dakujem

adrika3544
23. aug 2010

@nikol1104 ....ahoj...presne aj mne to tak ukazalo....lenže hned na to som dostala o tri dni babské dni, takže teraz čakám a urobím ešte jeden a som zvedavá......bože, nie som si toho moc vedomá, že by sme nejak "zamiesili".....ale aká by som bola šťastná 🙂

nikol1104
23. aug 2010

@dydynka ono je to zlozitejsie ja som totizto mala aj mrchu slabu a kratsiu ale bola a po nej ma zacali nenesitelne bolet krize,co ma bolievaju len na zaciatku mrchy a preslo to do celej chrbtice tak neviem co mam robit...asi sa objednam k doktorovi na krv to bude najistejsie len sa nechcem strapnit, lebo si obcas myslim ze si to len nahovaram, lebo by som to babo veli chcela,aj ked ma caka VŠ ale keby sa pritrafilo bola by som rada velmi 🙂 a inak mala je neadherna ja teraz len tak pozeram na vsetky male babuliatka..ach asi mi uz kvalitne sibe 😀

nikol1104
23. aug 2010

@adrika3544 ja bohuzial patrim do skupiny zien s PMS a je to otrasne lebo asi styri dni pred mrchou mavam bolestive prsia a mierne bolesti v podbrusku inak ani nic....a teraz som mala tie bolesti pred mrchou asi viac ako tyzden a prsia ma boleli tak ze som myslela ze mi idu odpadnut...potom prisla o den skor dokonca...bola som prekvapena lebo som cakala ze nepride...pravdaze ma boleli krize asi prve dva dni mrchy..a potom uz nic,,a zrazu tri dni po nje ma opat vsetko boli ako pred kramamy prsia sice nie ale mam ich napate co sa mi nestavalo...len sa bojim aby som si to nenahovorila ☹

andrea0903
23. aug 2010

@dydynka ze jaka mala velka krasna zena..........no rozkosna je 😀

andrea0903
23. aug 2010

@alexis13 myslim ze ak si to mozes dovolit preco nie..........jeden nikdy nevie
@adrika3544 moja to ze tuzis po babatku je myslim ze celkom ok.........keby zalezalo odo mna ja by som mala deti ako smeti.........keby vsak ina doba bola 😀
@nikol1104 moja nechaj tomu volny priebeh co sa ma stat stane sa.........este je skoro fakt myslim toho testu nechaj prirodu nech to zariadi aby si potom nebola sklamana

adrika3544
23. aug 2010

@nikol1104 ......no, tak potom fakt len počkať a urobiť ešte jeden test....a ked aj ten bude pozitívny, tak navštíviť gyndu 🙂....ja som tiež taká nervozna....lebo ešte pár dni musím vydržať.....🙂

adrika3544
23. aug 2010

@andrea0903 ....pravda??..ja som teda zo šiestich detí a teraz to mám ako výhodu....neplatené chuvy pre moje deti, ked potrebujem 🙂)).....a držíme po kope a pritom sme každý iný 🙂

andrea0903
23. aug 2010

@adrika3544 ja som sice len z troch ale ked ja tak lubim tie babatka a furt to nejde tak ako ma.......ja uz teraz mam vyhodu ak sa mala narodi mam dve chuvicky pre nu a viem ze sa mozem spolahnut 😀

nikol1104
23. aug 2010

ved presne o tom hovorim ze sa nechcem sklamat.ale chcem si byt ista ci by nieco mohla byt lebo ak dobre pocitam mohla by som byt tak v tretom tyzdni asi...to je asi aj priskoro aby test daco ukazal myslim..no v krvi by to uz mohlo byt vidiet...a mam take tlaky v podbrusku obcas akoby mechur a obcas aj vajecniky..tak som mimo z toho

veronkaj
23. aug 2010

dydynka krásnu princeznú máš 😵

andrea0903
23. aug 2010

@nikol1104 fuha no krv by mala ukazat usg urcite nic neukaze a tie tlaky jaj to moze byt hocico.............vyckaj chvilinku len malilinku

adrika3544
23. aug 2010

@andrea0903 .....aj moja staršia dcera by už vedela postrážiť....bude mať 7 rokov, akurat mi ide do školy ale zodpovednosti ma v sebe viac ako ktorýkoľvek dospelák 🙂.....a aj ten mladší by prijal surodenca 😀

nikol1104
23. aug 2010

@andrea0903 no ved to ze tie tlaky mozu byt hocico a este ma aj neskutocne boli hlava ide mi ju roztrhnut a teraz si radsej ani nechcem davat tabletky aby nahodou ak by nieco predsa len bolo...no tato neistota ma zabija...

zabkaevka
23. aug 2010

ahooj kočky 🙂 tak dnes tiež slniečkovo to vyzerá vonku, ako cez víkend 🙂
ciiiiiii tak vy ste sposovateľky 🙂 tooooľko ste zase popísali. No ale toto, vidím že niektoré neviete v noci spať a o 3ej koníkujete 🙂
@vi3ka : tak to máš tiež perný tento týždeň, tak ako ja 🙂 dnes vlastne ešte tak v poho, ale zajtra začíanjú ešte prípravy na sestrinu svadbu : konenčne kúpiť nejaké šaty, so sestrou idem na skúšku účesu a makeupu, ja si dám zafarbiť vlasty a konenčne vytrhať obočie ☹ a potom v stredu má rozlúčku, tam pôjdem len na chvíľočku, bude to u jednej z jej kamarádok, a vo štvrtok chystanie koláčov čo sme dali piecť, tak triediť do krbíc a rodávať do rodín, no a v piatok je ten veľký deň, takže to iste budeme na ihlách od rána. V sobotu zase dozvuky u našich budú tkaže aj tam ideme. Nooo parááda a ďalší týždeň za nami 🙂 jaaaaaaaj a medzitým vo štvrtok ráno poslednú poradňa u svojho gynekológa, zoberie mi ster a budú aj výsledky z krvi. Tešíím.
Nooo a veru, po @lulu4 ty si na rade 🙂 a potom jaaaaaa 🙂
@lulu4 : maličký si dáva na čas 🙂 ale veď to nevadí,len dávaj pozor s tým dýchaním, nehc ťa manžel za to kontroluje noci, či dýchaš.držkaj sa 🙂

@lindus1 : jeeeeeej gratulujeeeeeeem 🙂 krásny je maličký 🙂
@dydynka : a tvoja fešanda, jeeej má naušničky 🙂 rozkošná je 🙂 ja sa taakt eším keď ich budem pre maličku vyberať, už teraz viem že chcem pre ňu buď v tvare srdiečka alebo motýľa. dúfam, že nájdeme také 🙂

ciiii kde je kiwi, nehlási sa ☹ dooosť dlho

vítam nové kočky medzi nami 🙂 a držím pršteky pre bezproblémové a úspešné tehulkovanie 🙂

zabkaevka
23. aug 2010

kočkyyyy ja som taká šťastná, keď si predstavím, že budem mať svoje vytúžené bábätko o chvíľu u seba 🙂 to asi vidno aj z mojich správ, samé smailíky 🙂

pepppe
23. aug 2010

@lindus1 waaaaaa gratulujem 🙂 malinky je krasnucky,,takze uz aj ty si maminka,,super pocit,ze??co ako si spokojna s nr porodnicou?

lulu4
23. aug 2010

@vi3ka no veru caka drobec na svoj den D len keby sme vedeli ktory to je... no mas pravdu ved nech sa narodi aj na termin ja by som nebola proti ale nech to stihne este v auguste to ho velmi prosiiim... 😀 zda sa mi ze brusko mi trosicku kleslo ale nie moc... ono je to individualne ako s tou hlien. zatkou som pocula ze niekomu neodide vobec, takze mozno budem ten pripad a mozno ani plodovka neodtecie a budu ju musiet prasknut v nemocke... ale ti poviem ze uz asi tyzden ma drzia dost silne bolesti podbruska ako pri silnej MS ale pridu a odidu a hlavne uz par dni mi bolest alebo ako to nazvat vystreluje do vnutornej strany stehien a to ked sedim alebo akurat stojim to sa na chvilu musim zastavit co ani prejst neviem, a prestane to potom ale je to nechutne akurat rozmyslam ze ked sa maju takto u mna prejavovat kontrakcie tak amen rodina... som stale myslela ze vystreluju bud do bruska alebo krizov kde je to znesitejnejsie ale takto do stehien zvnutra to akoby si mala krc do lytka, no otrasne....
no veru uz si potom ty dalsia na rade ale to zbehlo az sa mi verit nechce... ale tak musia ist tie nase deticky von vecne tam byt nemozu a ked chce tvoja mala nech sa kludne predbehne mne je jedno kto pojde skor 😀 😝

lulu4
23. aug 2010

@zabkaevka veru veru dava si na cas, betar jeden , tiez sa na neho velmi tesim, chcem uz vidiet ako bude vyzerat nas drobcek... citit z tvojich spraviciek ze si stastna, optimisticky naladena a tak by to malo byt... len sa teskaj na malinku ved uz onedlho budes aj ty na rade ani sa nenazdas...
tak si kup pekne pohodlne saticky na sestrinu svadbu este si dobre zatancujte, samozrejme tolko kolko budes vladat a potom cakame aj nejaku peknu foto ake si zohnala satocky a ako si bola vystrojena 🙂
a s tou kiwi mas pravdu tiez obcas na nu myslim, ze nam mohla dat vediet ze co a ako... ved sem dost dlho pisavala a takto nas necha na pochybach ze co sa deje?? hmm.. divne... ved aj ked nema cas tak dve vety by sa patrili aspon...
no veru noci su uz u mna passe, uz ich v poslednom case neznasam lebo viem ze ich presedim bud pri koniku alebo knihach... a nevladzem uz vazne teraz som asi od siestej do deviatej spala aspon tak... uz periem, idem prach utriet a dlazky ak sa mi podari lebo cakame vecer navstevu tak nech to tu vyzera k svetu, teraz tak na etapy upratujem 🙂 a este idem do potravin asi 5. min. od nas snad zvladnem... 😀 uz sa bojim sama chodt von ze co keby nahodou plodovka rupla alebo tak....

larmimi
23. aug 2010

ahojte, vyzaduje socialka pri vyplacani prispevku aby som mala v tehot.knizke zapisane prehliadky od zubara? dakujem, 😉

lulu4
23. aug 2010

@pepppe no aaahoooj mamina ako si nazivate s Alexikom co mate nove? poslucha? a ty stale kojis ci prikrmujes uz si nepamatam uz je tu tolko mamiciek ze uz stracam prehlad... a co malinky koliky a bolesti bruska vas obisli ci ste s tym zapasili, co mu zabralo? a ako v kociariku chodite na vychadzky dobre sa mu v nom spinka?
a co tie prispevky co sa maju dostat pri narodeni dietata, ste uz vsetko obehali a poslali? uz asi len cakate kedy vyplatia ze? inak kedy chodi prva materska nevies, lebo ja som od 18.7. na materskej a podla mna za tie zvysne dni v juli by mi mali vyplatit teraz v auguste a nic sa nedeje, ziadny papier som nedostala o tom kolko budem dostavat a od kedy do kedy nic a ani presule este, je mi to divne... nas stat to aby si clovek este aj matersku nahanal kade tade... sila 😠

lulu4
23. aug 2010

@larmimi to som nepocula ja som bola za cele tehu len raz u zubara lebo mi opuchlo dasno a mala som tam hnis tak s tym nieco museli robit ale inak by ma tam nevideli ani mi tak nikto nekazal chodit, bolo to na mne ako aj inokedy ked som nebola tehu ze kedy tam pojdem...

lulu4
23. aug 2010

@dydynka eeejha no hotova kočica z tej tvojej dcerky o chvilu uz aj chlapcov bude balit 🙂

vi3ka
23. aug 2010

@lulu4 hi hi hi 🙂 moja musí vydržať ešte aspoň týždeň-dva, hoc by som už ako chcela aby som ju mala pri sebe, ale nech si ešte pekne dozrieva v brušku. ja zase chcem, aby bola septembrová, hoci jej budú zle roky vychádzať do školy, ale radšej tak, než sa narodiť 31. augusta, no ja si nevyberiem, ona si to zariadi samá. 🙂 🙂
úúú, takže možno ani tá zátka nemusí odísť hej? no to som nevedela. plodovku viem, mojej mame ani raz neodišla plodovka, stále jej prepichovali. tak som zvedavá. no o kŕčoch ani nehovor... ja sa stále ráno budím s nenormálne silnými kŕčami do lýtok a do oboch nôh, čo sa ja prestonám, kým to prejde. 😒 manžel sa furt zobudí, že čo sa deje. 🙂 no veď chodíš do nemocky na tie ozvy, tak uvidíš, čo ti povedia, či už náhodou to nebudú možno kontrakcie. hm? už nech to máš za sebou, lebo to čakanie je hrozné. a najhoršie je, že ani nevieš kedy to máš čakať. ale už keď sme 9 mes. vydržali, tak tých pár dní zvládneme tiež. no nie?

lulu4
23. aug 2010

@vi3ka no chodim na ten monitor do nemocky ale teraz mam v stredu len poradnu, monitor mi naposledy robili v piatok a to mi este do tych stehien nevystrelovali krce... takze nechapem co to je,... ako ked este do lytka pride krc to rozmasirujes alebo sa zapries tak do nohy ale do stehna z vnutornej strany, brrrr striasa ma ze ake to bude dnes zas...
no ved ale asi ma poslu v stredu aj na monitor alebo co... netusim...
no ja by som aj 31. august brala aj moj mm lebo on je 31.1. narodeny ze by si to dobre aspon pamatal... svokra zase preferuje 28.8. vtedy bol jej nebohy tatko narodeny a mne je jedno len nech to je august... 😀 tak ako bolo v plane... ale maly si rozkaze, je to tak...
no ako pises uz vydrzime, zatneme zuby a budeme sa tesit

zabkaevka
23. aug 2010

@lulu4 : nooo tak to spanie viem si predstaviť, ako vie človeka rozladiť. ale skús nejak aspoň cez deň pospať. Noo veru už sama ďaleko nechoď, ale tých 5 minút od vás je ešte v poho.
Tak na svadbe tancovať veľa neplánujem, tak max. slaďák s manželíkom, nejaký taneček s nevestou, a možno trochu pomaaaličky redovi 🙂 Celé to nebude veľmi dlllho, vlastne to nie je klasická svadba, skôr taká dlhšia večera, od 20ej do tej 3ej max. No ja tak do 1ej plánujem ostať. ale jasné všetko prispôsobím k tomu ako sa budem cítiť 🙂 Jasné pripojím foto 🙂 Čo sa týka vyplácania materskej, fííha tka to si mala už dostať od tedy nejaké peniažky. Papier iste príde neskôr, mne k PNke prišlo o 3 mesiace an to, ako mi začali vyplácať ☹ Ale peniažky hmm tak to malo prísť. U nás vraj materská a PNka sa vypláca cca do rovnakého termínu, teda okolo20.teho dňa v mesiaci. Asi je to individuálne v každom meste a okrese. Tak sa radšej aspoň telefonicky pýtaj. A daj vedieť čo ti povedia.

vi3ka
23. aug 2010

@zabkaevka no veď perný ten týždeň bude a ešte k tomu som bez auta, dali sme ho do servisu, lebo treba niečo vymeniť. tak len dúfam, že sa drobec min. tento týždeň nebude pýtať na svet. ale už to mám premyslené. ak by autíčko nebolo, tak ak bude mm doma ideme taxíkom a ak budem doma sama, tak si určite volám sanitku, veď nebudem tú ťažkú tašku vláčiť sama. no nie? 🙂
takže si si ešte šatočky nekúpila hej? no tak to rýchlo rýchlo a ako hovorí lulu, nejaké pekne pohodlné. a samozrejme tešíme sa na fotečky potom. a to svadbu má v piatok? síce v dnešnej dobe už obvyklé, ale v našich končinách je to uaaa 🙂 hlavne sa zabav, ale tak aby si si neuškodila. 😉
no vidíš, už sme my dve na rade a to ešte pred pár mesiacmi sme tu boli posledné čakateľky. 🙂
samozrejme že vidno ako sa tešíš na maličkú, veď čo ste sa načakali, kým sa rozmyslela, že si z vás spraví rodičov 😉 aj ja sa už neviem dočkať ako bude vyzerať a tak... každý vraví, aby som to až tak neprežívala, ale tak povedz, dá sa to? veď je to naše krásne malé očakávané bábätko, ktoré človek ľúbi odkedy o ňom vie. ach jaaaj. už nech je tu 😀

zabkaevka
23. aug 2010

@vi3ka : jasné, že sa nedá neprežívať. Druhí nech si hovoria čo chcú a oni nech sa podľa toho riadia,a nekážu tebe.
Noo veru v piatok je svadba, trochu nezvykle, ale tak chceli, aspoň na dozvuky bude celý víkend, nielen nedeľa 🙂
Noo veru radšej potom volaj taxík alebo sanitku, ak by fakt maličká sa tento týždeň rozhodla prísť 🙂

Neviem ktorá z vás písala, že tŕpnu jej ruky a nohy, ale mám pocit, že aj mne posledné dva dni, nejako tŕpne ľavá ruka, presnejšie lakeť, a prsty, sprevádzané takou pichľavou bolesťou. Hmm tak to asi maličká na niečo tlačí 🙂

vi3ka
23. aug 2010

@lulu4 veď keby ťa neposielali na ten monitor, tak im povedz o tých kŕčoch, určite ťa naň pošlú. a nehovorili ti, že čo bude, ak by si do termínu neporodila? či sa máš hlásiť v nemocnici a tak? či ti to možno povedia až teraz nie?
no s tými dátumami..... aj mne mama včera hovorí, že ešte mám 4 adeptov na spoločný dátum: 26. bratranec, 30. sestra, 2. budúci švagor a 22. ujo. no myslím, že toho 22. už nehrozí. aspoň dúfam 😀

vi3ka
23. aug 2010

bože baby ja som taká unavená, viečka mi oťažievajú a to som celú noc prespala. asi to bude z toho počasia. neviem, či si nezdriemnem. 😔