Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

xpetka1x
28. jan 2010

vierka je to dobrovolne nemocenske poistenie a platiti ho musis 270 od datumu porodu smerom do zadu...a 26 tyzdnou musi byt splnenych pri novom prihlaseni pripadne ked je urobena zmena vymeriavacieho zakladu a tycgh 26 tyzdnou musi byt spl. do nastupu na MD ale od prihlasenia

vierkaha
28. jan 2010

Ale mne sa zmenil aj vymeriavací základ, a takto mi to povedali na soc. poisť. a tých 270 dní sa myslím týka rodičovského príspevku a nie materského ale istá si nie som, dokonca som písala aj na ústredie soc.poisť a odpoveď bola taká tak dúfam že mi dali dobré info

vierkaha
28. jan 2010

Petka teraz som si čekla mail čo mi poslali a je to do nástupu na MD a nie do pôrodu ( ale spĺňam to aj tak) - už mám v tom chaos tak sa ospravedlňujem za mylnú info 😅

xpetka1x
28. jan 2010

no vierka takto 270 dni musis splnit aby si mala narok na materske so socialky ku dnu porodu, a 26 tyzdnou od zaciatku platenia ale ak si robila niaku zmenu ze si sa odhlasila a nanovo prihlasila alebo si menila vysku platenia tak od toho dna do nastupu na md musis mat splnenych 26tyzdnou
platis si teraz do socky?? smiem vediet kolko a odkedy

elko69
28. jan 2010

no tak to je super ked o vsetko super dopadlo a malinka je zdravucka av poriadku...

vierkaha
28. jan 2010

Platím mám vymeriavací základ 570,- € a platím od decembra tak mi to vychádza len tak tak, dovtedy mi platil zamestnávateľ z toho najvyšieho základu ( myslím že je to niečo cez 1000,- €) dúfam, že je to čo mi napísali a povedali v SP je ok lebo ich pôjdem nakopať 😠 ale asi by som to mala mať ok lebo ak za mňa zamestnávateľ prestal platiť a ja som sa potom dobrovoľne prihlásila tak by sa to malo brať ako to prerušenie a tých 270 dní sa berie za posledné 2 roky či nie ? už v tom mám fakt chaos

xpetka1x
28. jan 2010

no dakujem nech to tak nam vsetkym dopadne nech su nase deticky zdrave aj v brusku aj potom 🙂

xpetka1x
28. jan 2010

ano tych 270 sa rat aj ked prerusis cize za posledne dvaroky... dobre zamestnavatel platil za teba z VZ 1000 a ty si terz platis kolko eu mesacne??

elko69
28. jan 2010

no veru po tom co sa stalo Mirke na druhej teme - junovky alebo prvy krat tehotne tak sa az bojim...

xpetka1x
28. jan 2010

myslis tu co jej praskla plodova voda v 20tt

vierkaha
28. jan 2010

25,- nevedela som koľko si mám dať, ale ak mám správne info tak mi materskú budú rátať, ako 50% z priemerného vymeriavacieho základu za rok 2008

avila
28. jan 2010

Ahojky,

DPN si platim aj ja, ale kedze som zamestnana, tak len z minimalneho zakladu, co mesacne cini 13,54 Eur mesacne. Na prilepsenie 😉 Platim si to uz od maja. Som si povedala, ze radsej skor ako neskor a keby som bola aj PN, tak by mi vysla lepsia.

xpetka1x
28. jan 2010

nie budu ti ho ratat od kedy si sa prihlasila teraz naposledy takze z tych 25 eu..co platis od decembra a ak stihnes tych 26 tyzdnou..aspon ja si tak myslim

xpetka1x
28. jan 2010

avila no to ano..ja som nebola zamestnana bo som hned po mature otehotniela tak si to teraz platim z max VZ a materska by mi mala vynst na 580 eur mesacne

elko69
28. jan 2010

xpetka1x no odisla jej ta zatka v 22 tt.... ☹

xpetka1x
28. jan 2010

no to je hrozne budu jej ho musiet vybrat,,

elko69
28. jan 2010

no ved este cakaju ci sa to nejako zlepsi ak nie tak budu musiet robit cisarsky...tak hadam keby aj museli ze mame natolko vyvinute zdravotnictvo ze by malinka v inkubatori bojovala...

xpetka1x
28. jan 2010

no mojej kamosle sa mala narodila v 25 tyzdni

pepppe
28. jan 2010

elko co sa stalo?:??baba zacala rodit v 22tt?

dydynka
autor
28. jan 2010

no mirka ma to ma tazke,,,pred tymto babetkom cakala dvojicky a tie potratila,,, 😒 a teraz toto,,,budem sa modlit aby to dobre dopadlo,,

pepppe
28. jan 2010

uz som si to aj ja precitala,strasne nieco drzim mirke ajj e muzovi palce,nech malinka vydzi co najviac

happy8051
28. jan 2010

toto asi nie je celkom spravna tema ale aj tak.... babulky, neviete mi poradit kolko dni po oplodneni by som mohla skusit urobit tehu test Rapi Clear?

avila
28. jan 2010

Baby, inak coraz viac sa zacinam bat... Take temy fakt radsej nerozoberajme. Drzim Mirke a babatku vsetky palceky, im prajem hlavne vela sily...

Pepppe, som Ti zabudla napisat, gratulujem k predlzeniu zmluvy. Inak to musia byt celkom fajn sefovia, v tejto krize sa mnohi spravaju neludsky.

pepppe
28. jan 2010

ako avila musim povedat,.ze je ferovy chlap,tak aspon to mamp redlzene,nemam to sice na dobu neurcitu,ale nevadi..a co ako sa mas dnes?ja za chvilku koncim v praci,este zajtra a vikendik volny 😀

jajka28
28. jan 2010

xpetka, avila - mudro vravíte 😉 myslím s tým dobrovolným nemocenským mne to kamoška poradila pri prvom tehu, pekne som si platila z max.vymer.zakladu a mala som materskú pol roka 15000,-sk to bolo supiiiiš

a teraz som sa tiež v juni prihlas. na minimum, len tak a od novembra na maximum, tak dufam, že to vydá nejak a bude zasa pekná materská a pri dvojkách by to malo byt na 9 mesiacov, ale nechcem byt vypočítavá, lebo ak ste počuli už min. rok sa hovorilo o zmene zákona, takže chytro nám niekto može klepnút po prstoch 🙄

a otázka? od januar sa zmenila výška max.vymer.zakl. kolko teraz do 8.2. odvediete??? /47,70 eura?/

janinna11
28. jan 2010

peppe a kolkykrat ti uz takto predlzil?? Lebo to sa da len asi 2 or 3x podla zakona a potom musi dat neurcitu..

jajka28
28. jan 2010

janinna - max. 3 krát

romini
29. jan 2010

Baby moze sa nieco babtku stat ked trebars placem? ale velmi vela?

xpetka1x
29. jan 2010

happy rapid clear mne ukazal az po 18 dnoch oplodnenia a pepino test z tesca este pred menstruaciou..

jajka teraz sa nic nemenilo vymeriavaci zaklas sa bude menit az v july ale ty nebudes potom platit viac ved ty mas svoj co je teraz maximalny...a ten si platis.. 🙂

romi moze aj nemusi ale urcite mu to nerobi dobre ked sa ty trapis a bude nepokojne..horsie by to bolo v prvych 3 mesiacoch ale ani teraz to neni vyhra snaz sa byt v klude a neplackaj aj ked su v zivote cloveka veci kedy sa placu neubrani...

romini
29. jan 2010

no mne doniesli novu trubu elektricku dotykovu a vobec mi to nejde ani podla manualu tak som sa vytocila lebo kura bolo nasolene a zemiaky ocistene, ze to upeciem a neslo mi to tak som sa vyelmi vytocila