Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

xpetka1x
13. feb 2010

dorik no veru niekedy je lepsie necitat..ja som tiez po kyretazi mala som ho v koncom jula 2009 potom sme si dali pauzu do decembra a podarilo sa nam tiez hned..viem dobre co prezivas ja po kazdom cikani kontrolujem papier ked sa utrem alebo zacitim vlhko..

dorik
13. feb 2010

jaruska8 dakujem este raz za podporu a dufam ze tiez niekde v sebe najdem tolko odvahy a optimizmu ako mas ty aj ak by to pre tentokrat znovu nevyslo ale ved raz to vyjst musi... 🙂 myslim ze pri hcg nad cca 7000 jak by asi v tomto stadiu tehotenstva malo byt na tej ciarke uz aj tak nezalezi kedze testy reaguju uz od 25... ale aj tak dakujem za rady a podporu 🙂

jaruska8
13. feb 2010

Tak sa drž a optimizmus!! 😀

dydynka
autor
13. feb 2010

ahojte tehulky,,,vidim ze tu mame nove tehulky,,,tak sa vitam,,,ja sa citim uplne fajn len som coraz viac unavena,,,a mam taky pocit akoby sa mi koza na bruchu natahovala a ma to boli sem tam,, ☹

myangels
13. feb 2010

Kočky chcem sa opýtať...keď v tom 7 tt ma začať byť srdiečko bude to vidno alebo počuť ?Keď pôjdem na kontrolu vychádza mi to na 6-7 tt. Neviem sa už dočkať na prvu kontrolu,ale mam ju až o týždeň.Mám obavy aby bolo všetko v poriadku.Dúfam že je to normálne 🙂Ozaj ako často sa chodieva k doktorovy na kontroly ?

lucia.kl
14. feb 2010

ahoj myangels.
srdiečko bude vidno na utz, počuť až okolo 12tt.
myslim že obavy mame každa, to su obavy, ktore už budeš mať cely život.
na kontrolu k doktorovy sa chodi raz mesačne.

kiwi82
14. feb 2010

ahojte dievcata, dobre ranko.
ahoj dorik, my sme tiez prisli o druhe babo vo februari 2009 asi v 9tt. a predtym v roku 2005. Kazde tehotenstvo je vsak ine, nic sa neboj, 5tt je este skoro. vela zien vobec ani este netusi v tomto tt ze su tehu a to nehovoriac o tom, ze ziadne tehu pocity este namaju. mne sice od 5tt zacalo byt zle ale ako hovorim, kazde tehu je ine.
to s tym uk to je hrozne, ze az v 13tt moze ist zena prvykrat na usg. ale snad, keby si povedala dokimu, ze uz jedenkrat ste potratili..... mozno su nejake vynimky, kedy sa da aj skorsie. asi je to financne narocne ale mozno, keby to neslo cez positku.... neviem......
myangels, ja, kedze som rizikova tak som v prvych tyzdnoch bola na usg viackrat, najprv v 4tt, to este nebolo vidiet iba maly fiacik, potom o tyzden nato a potom este raz o tyzden nato. to uz bolo vidiet srdiecko. Potom sa zvykne, aspon u mna je to tak, ze kazde dva tyzdne chdim na poradnu. usg, robia uz zriedkavejsie, raz za mesiac alebo teraz mi kazal prist az o 6 tyzdnou. a tiez mam tie pocity, medzi jednotlivymi ultrazvukmi, ci je vsetko v poriadku, tiez sa vela sledujem......
mate pravdu, ze ked uz zena zacne citit pohyby uz to bude o niecom inom...... tesim sa na to uz.

pepppe
14. feb 2010

dobre ranko,ja uz zarezavam v praci,jajha to bol vcera den,tolko narodu ako pred vianocami ☹ vsak vsetci kupuju na valentina darceky,nieco strasne 😠

reha25
14. feb 2010

Ahojte baby mozem sa pripojit?
Dorik, ja tiez zijem v Anglicku, presnejsie v Birminghame. S tym zdravotnictvom to v UK mas uplnu pravdu. Ja len zacinam moj 9 tt a na scan som objednana tento utorok.Moja kamoska je midwife takze ona mi vzdy vsetko vysvetli.Ona hovorila, ze ten prvy scan by mal byt do tych 12 tyzdnov. 13 tyzden to sa mi zda dost neskoro. Mozno by bolo dobre keby si este raz zasla za midwife a vysvetlila jej situaciu a ona by uz mala vsetko zabezpecit. Tu musis s nimi doslova bojovat, aby sa na teba poriadne pozreli. Vela stastia a nedaj sa. 😠

dorik
14. feb 2010

kiwi82, dakujem za mile slova ale aj ked sa to moze zdat niekomu hlupe ale postupne sa zmierujem s pocitom ze do tretice vsetko dobre lebo mam velmi spatny pocit ze ani tentokrat to nedopadlo tak jak by sme chceli... viem ze kazde tehu je ine ale ked najskor tie pocity mas (teda ranne nevolnosti sa este nestihli dostavit) a potom zrazu nic tak to asi nesvedci o bezproblemovom priebehu... ale aj tak je mile ze sa uplne cudzie babeny - tehulky - snazia pomoct jak vedia, dakujem a prajem spokojne rastuce brusko 🙂

elko69
14. feb 2010

myangels no ja som bola na prvom takom ozajstnom sone az v 12 tt a srdiecko bolo krasne vidno ako bilo takze neviem ako to je v 7 tt ale doktor by to mal vidiet urcite neboj....

reha vitaj medzi nami aj ty, zijes v Birminghame?tam som bola v septembri na vylete s kamaratkami,my tak bludime ze si kupime letenky a ideme ale uz asi tak skoro nepojdem,asi mi ten vas vzduch tam prospel lebo to tak vychadza ze ked som sa vratila hned sme otehotneli :D :D :D

jerrymona
14. feb 2010

skusim sa spytat aj tu. babenky, som priblizne v 5tt a mam suchy kasel uz viac dni. niekedy kaslem menej, niekedy viac, az ma boli brusko a bojim sa, ci to neublizi babätku. moze to byt velmi nebezpecne?

elko69
14. feb 2010

jerrymona mala by si zajst k lekarovi,mne na kasel dali iba homeopatika ale to som bola v 8 tt pretoze ziadne lieky sa neodporucaju lebo teraz sa mu zacne vsetko este len vyvijat a lieky by to mohli ovplyvnit,ak kasel pretrvava skus toho lekara naozaj...

dorik
14. feb 2010

reha25, vidim ze dalsia tehulka s uk skusenostami ale je super ze mas tu kamaratku midwife to myslim dost pomoze a hlavne neni clovek v takom strese a nemusi sa tak doprosovat o pozornost! 🙂 tebe sa asi ani nemusim rozpisovat co sa uk zdravotnictva tyka kedze vies svoje 😉 ja som uz jakz takz zmierena s tym ze tu budem musiet na tu kyretaz ist (teda "zmierena" za posledne 3 dni len na striedacku placem s obhryzavam si nehty). doktor mi povedal ze sa mam next week zaregistrovat ako tehu aby mi pridelili midwife a hned si mam "skusit" zavolat na early pregnancy unit ale jak to tu poznam aj tak ma nebudu chciet zobrat lebo tu pokial cloveka nedonesu v totalne dezolatnom stave na nositkach na emergency tak si z toho nic nerobia (z vlastnej skusenosti ked som bola s mojim priatelom) ale kedze mi vsetky pregnancy symptoms vymizli (teda morning sickness mi este ani nezacali ale prsia ma prestali uplne boliet) a teraz som v 5tt + 3 tak snad ked sa tam budem unuvat osobne tak mi budu ochotni pomoct aspon nejak aj keby tam mam cely den presediet lebo ja sa z toho vazne zblaznim! ale co pisali baby ake maju skusenosti tak to je des jednej sa dokocna spytali ci si to chce zobrat domov (!!! 😲 !!!) po zakroku... no uznaj to moze spravit len totalny kreten to co si mala ako vystavit doma na policku?!?!?! ☹ ja hlavne potrebujem potom dake vysledky z histologie kedze by to bolo uz po 2.x aby mohli porovnat priciny ked uz nie tu tak aspon moj lekar doma. ak by si nahodou nieco o tomto vedela prosim napis mi ci uz sem alebo do sprav budem moc povdacna!!!
dufam ze u teba je vsetko v najlepsom poriadku a uz sa nevies dockat prveho scanu 🙂 viem si zivo predstavit to radostne ocakavanie a dufam ze pojdes aj s partnerom nech sa mas s kym o tu radost podelit! 🙂 daj potom vediet ako si dopadla a ci sa ti tebou (resp. midwife) vypocitany termin o nieco posunul 🙂 good luck 😉

jerrymona
14. feb 2010

vdaka elko. spytam sa lekarky. 🙂

dorik
14. feb 2010

jerrymona, tak ako ti pise elko69 najbezpecnejsie je vsadit na homeopatika alebo len dake bylinky pripadne dat na rady lekarnika (ktoremu urcite min. 3x prizvukuj ze si tehu) lebo 6-10 je pre vyvoj vsetkych vnutornych organov babatka klucovy!!! prajem skore vyzdravenie 🙂

elko69
14. feb 2010

no radsej lebo pozor na lieky,jako potom neskor sa uz nejake lieky mozu brat ale na zaciatku by si nemala vobec nic...moja mamina tak dosla o dietatko pred 27 rokmi lebo nevedela ze je tehu a bola chora abrala lieky na zaciatku nejake a potom v 7 mesiaci prestalo srdiecko bit lebo bolo nejako zle vyvinute ci co to ,ale odvtedy hadam zdravotnictvo uz postupilo a vyvinulo sa....takze ziadne obavy len lazkaj a skus sa info na tie homeopatika,tie som brala aj ja a srdiecko maleho je v uplnom poriadku...

kiwi82
14. feb 2010

dorik, aj tak si mysli, ze by si nemala byt taka skepticka a mysliet na to najhorsie. mozno budes milo prekvapena 😵 a babenko bude v poriadku.

xpetka1x
14. feb 2010

baby ja som uz dva dni nezvracala?? je to normalne predtym som asi tyzden zvraciavala ale nie po kazdom jedle len sem tam no a teraz uz dva dni nic&,,

dorik
14. feb 2010

kiwi82, to by bolo len super ale pocity neoklames ale radost by to bola urcite prevelika 🙂 dakujem aj tak za podporu! 🙂

dorik
14. feb 2010

xpetka1x, to ze si nezvracala nie je urcite ziadne zle znamenie akurat sa mozes tesit z toho ze sa mimi postupne dohodlo s tvojim telom na nejakom tom kompromise 😉 ani nepises v kolkom tt uz si? netreba sa niecim takym stresovat lebo ranne nevolnosti su od zeny k zeny dost odlisne a hlavne aj ich intenzita pocas jednotlivych tyzdnov sa moze lisit takze z toho si hlavu urcite nerob a uzivaj si chutneho a zdraveho jedla bez nasledneho... ved ty vies co 😉

elko69
14. feb 2010

xpetkax ja si tiez myslim ze ti uz ustupuju tehotenske nevolnosti takze sa skor mozes asi tesit ako stresovat ci sa nieco nedeje 🙂

avila
14. feb 2010

Ahojky babulky, tak co mate prichystane pre svojich milacikov? Ja som svojmu uz nechala take male prekvapko 😉 a ideme na viletik, tak sa tesim.

Vitam aj ja nove tehulky a ja viem, ze to pocuvate zovsadial, ale snazte sa mysliet hlavne pozitivne a negativne zazitky pripisovat minulosti. Drzim Vam moc palceky a dufam, ze sa budeme visat castejsie 😉 Btw, som rada, ze som sa z UK vratila... Inak, kotra ste to tu spominala? Ze bat sa uz budeme zrejme o nase ratolesti sami, vsak si vezmite nase mamy... davaj si pozor, chod opatrne, ako si dosla?...

lutsine
14. feb 2010

Ahojte baby, ako sa mate? My sme mali valentina uz vcera, boli sme v Kine na Avatare 3 D. 🙂 Bolo super, citila som aj bublinku v podbrusku,asi sa to babenku pacilo.... 😉

jankaa15
14. feb 2010

dydynka ahoj🙂
waau ty si tehotna? tak gratulujem,,,,sme na tom asi podobne🙂
a zdravim vsetky tehulky ja som sa len dnes zaregistrovala ale velmi sa mi tu zatial paci

xpetka1x
14. feb 2010

no mala by som byt v niakom 10 tt ale uvidime v utorok idem na gyndu co mi doky povie jajj nech uz je utorok🙂 inak baby stastny valentiin🙂)

pepppe
14. feb 2010

jankaa gratulujem,moj valentin je taky,ze musim byt v praci,ale vecer si to vynahradime urcite 😉nooo na vyletik by som veru sla aj ja,,,

lucia.kl
14. feb 2010

k tomu kašlu, ja som sa pytala doktorky, čo môžem ako tehu brať proti kašlu a povedala že hedelix - ten je na prirodnej baze,
a s tym batim o deti som tiež spominala ja a myslela som to tak, že sa o ne budeme bať cele tehotenstvo, či sa narodia a potom ked sa narodia, tak či sa im nič nestane a tak dalej.
mne moja mama stale hovori čo nesmiem a zakazujumi v podstate všetci všetko až ma to prestava baviť 😠 😠

jankaa15
14. feb 2010

peppe ďakujem 🙂
konečne moje vytúžené,,,lebo bo hak to nebolo lahké a ani hneď 😒
držim palce na večer 😀

xpetka1x
14. feb 2010

no tak to je cim vacsie deti tym vacsie starosti nasa mala ma 3 roky a ked ona neni pri mne v kuchyni ale kuka tv v obyvke a ja varim tak sa idem na nu kukat kazdych 30 sekund alebo ked daco buchne no hned som tam ale uz jej zakazujem a berem si ju do kuchyne tam jej dam nech sa hra kresli lebo by som varila aj tyzden sa strasne bojim o nu aj vonku furt beham za nou.. az si niekedy myslim ze to prehanam a ze som zrela na psychosa 🙂