Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

avila
12. máj 2010

S tym Ti Zuzi nepomozem.

Lulu, ja chcem pouzivat prirodnu kozmetiku, ale nazov som teraz zabudla 😀 . Vazne si ma navnadila na to penove lehatko, je pravda, ze to umele je dost tvrde... Asi sa necham inspirovat 😉 No veru, zamyslam sa nad tym, ze by bolo nadcim sa aj zbalit do porodnice... Vsak co, taska moze byt v kute.

Ani ja si neplatim porodnika, 7000 je dost... Baby, ktore si platite DNP (dobrovolne nemoc. pripoistenie), nezabudnite na socialku sa spytat, ci tam nahodou nemate nedoplatky, ak su vyse 100 SK, robia problemy...

kiwi82
12. máj 2010

ahojte dievcata, dakujem za rady ohladom obruskov a sfarbenia mocu. asi to bolo z toho, ze som malo pila, lebo pocas dna uz to bolo ok.
zabkaevka ja som bola na 4D v saci. urobil nam nejake videjka aj fotky ale sam povedal, ze je to menej kvalitne a to tym, ze mam placentu na prednej stene a tym je mala dost natlacena na placentu a je pred tvarickou menej plodovej vody. lebo cim viac je plodovej vody pred babom tym je kvalitnejsia fotka. ale nevadi aspon nieco mame a sme radi, ze je mala ok. pripajam fotecku.

lulu4
12. máj 2010

Avila: napis mi potom tu znacku kozmetiky a kde ju budes kupovat to maju v lekarni? a je draha? babatko toho ozaj moc nepotrebuje nejaky olejcek, kremik, zasyp alebo krem na zapareniny a vlhcene utierky....ja budem len tolko kupovat... no ty sa uz ozaj pomalicky mozes zacat balit do nemocky, a ake si budes kupovat vlozky po porode, nejake normalne v drogerke len hrubsie ako Lidie alebo nejake v zdravotnickych potrebach? aj tie jednorazove podlozky pod pacienta budes kupovat, lebo niektore nemocnice to vyzaduju? to ti potom sestricky vymienaju aby nebola krvava postel...

lulu4
12. máj 2010

zabkaevka: no veru tak uz sa treba venovat nakupu vecičiek, ono ten cas rychlo leti a neviem si predstavit ze by som vsetko zhanala na poslednu chvilu, zatial mama vsetko to co mam v albume a teraz som cez vikend od rodiny dostala nieco nove, to este nemam nafotene... ale nemyslim ze mam toho vela, tak akurat, ved nieco som uz aj na 1 rok dietata dostala.. takze to si pocka...ale v horucavach sa mi nebude chciet nahanat po meste a aj tak to treba este poprat, pozehlit... takze nech je to radsej uz doma 😀 ved aj ty budes o mesiac behat a nakupovat a este aj znamy alebo rodina ti nieco kupia urcite ako nam, takze nemusim zase uplne vsetko kupovat 😀

zabkaevka
12. máj 2010

kiwi _ krááásna je 🙂 Prosím ťa napíšeš mi číslo do tej Šace, asi sa aj tam poinformujem ohľadom morfologického ultrazvuku a potom sa rozhodnem, či nová nemocnica alebo oni. Dakujem
lulu_noooo už sa veru veeeľmi teším na nákupy 🙂 hmmm pôjdem s mamkou a potom ešte v Prahe chcem niečo dokúpiť so sestrou 🙂

simonka28
12. máj 2010

ahojte maminy.tak som domka.akurat tak som sa v tom Martine rozculila bo mi na drzovku povedali,ze nemaju pre mna miesto,nech sa hospitalizujem u nas a k nim dojdem o tyzden na kontrolu a ze uvidia co-ako! 😠 clovek pomaly pred porodom sa trepe 120km a poslu ho spat!no arogantni bo si myslia,ze ked su Fakultna nemocka tak mozu secko! 😠 vobec neberu ohlad na clovek-co uz take je na mnohych miestach Slovenska nase zdravotnictvo!!! ☹ aspon som si urobila radost a kupila som malemu letnu deku 🙂

kiwi82
12. máj 2010

zabkaevka cislo do sace na usg je 055 723 41 84 . morfo tam stoji 20 euri. da ti k tomu aj fotecku 3D.

avila
12. máj 2010

Lulu, zistim, nechce sa mi teraz hladat. Zajtra hodim kuk. Priznam sa, ze neviem kolko stoji, vyzistim tiez 😉

No ja budem rodit v BS, dufam a tam nepisu, ze by to vyzadovali. Ale asi by to bolo dobre. Vlozky mam este od starkej, riadne hrube 😉 ale zbehnem do zdrav. potrieb, chcela by som aj tie poporodne nohavicky.

Ty si doma Lulu, ci robis este?

lulu4
12. máj 2010

avila: ja som doma, ja som denny student na VS, takze mam toho vyse hlavy a hlavne teraz ked je skuskove... platim si DNP a tak by som mala mat matersku tu vyssiu lebo som aj pracovala min. rok, takze by mi to malo vychadzat ako mi povedala tetuška na socialke...ty si teraz PN a budes uz asi az do nastupu na MD ze? inak ak nie som prilis zvedava co robis, myslim aku prac. poziciu?
no ja si tie podlozky pod pacienta asi kupim v tych zdravotnickych potrebach, aj tie porodnicke vlozky a tie jednorazove nohavicky no a este aj tie postolky co sa davaju na plienky kvoli klbikom pre deti, doktor vzdy povie kolko to treba davat a kedy uz netreba tak nech mam aspon jedny kupene...
ok zisti tu kozmetiku kedy budes moct, ja ta nesurim, ved to nejdem hned zajtra kupovat 🙂

vi3ka
12. máj 2010

no kiwi musím ti povedať, že sa na teba tvoja malá veľmi podobá. minimálne nosík má ako ty na fotke. 😀 veru nezaprieš ju 🙂 🙂 držte sa

dydynka
autor
13. máj 2010

ahojte tehulky,,,no mne volala sestricka od dokiho ze musim ist zase na odber krvy,,,vraj su leukocity vyssie,,,,ach,,,

lutsine
13. máj 2010

No bud mas v tele nejaky zapal ,ale vraj zvysene leukocyty su v tehu normalne, aspon tak mi to ukazal google. 🙂

lutsine
13. máj 2010

dufam,ze nie z toho termalparku co si bola....

dydynka
autor
13. máj 2010

no ved uvidim,,zajtra pojdem zase na krv a uvidim ake budu zase vysledky,,,,

kiwi82
13. máj 2010

Vi3ka dakujem 😉

elko69
13. máj 2010

simonka28 no veru hej jako nas maly zatial vyzera ze bude velky ale tak uvidim 25.5 idem na poradnu do nemocnice a povedia mi kolko vazi zatial...

ja uz som konecne oficialne na MD...

elko69
13. máj 2010

apple7 ja som nemala vobec nevolnosti,nieje to pravidlom 🙂 tak s azatial tes ze sa nedostavili..

pepppe no dal, iba som tam doplnila cislo uctu a kedy nastupujem na MD a podpisala a dala zamestnavatelovi a uz to sefka aj poslala na socialku takze teraz by mal len prist nejaky papier asi ze vyrozumenie o MD , teda dufam,nech viem kolko budem dostavat a este musim na socialku kvoli 2. pilieru co mam aby to za mna stat teraz platil pocas MD...

adikia
13. máj 2010

Ahojte, doteraz som nemala cas sa zapojit , ale niekedy som si precitala zaujmave info v tejto teme. Prosim Vas ake mate skusenosti so soferovanim od 8 mesiaca? My cakame babatko 1. jula a pocula som, zeby som uz nemala sama soferovat, tak neviem.

avila
13. máj 2010

Adikia, ja soferujem stale. Vsak aj ak dostanem prvu kontrakciu v aute, tak to nebude tak ze upadnem do bezvedomia 😉 Len mi zacina byt v sedadle nepohodlne, maly je dost vysoko, tak tlaci....

zabkaevka
13. máj 2010

ahoooj kočky. No šialenstvo ja k netíham tu prísť dnes ☹ Stále chodím tlmočiť mangelovi k tým HU partnerom, a teraz sme boli niečo s nimi naháňať v meste, tak som K.O. Ani práve teraz nie som doma, len v garáži u mangela ťukám do PC, vraj mám zostať ak by bolo treba tlmočiť. Aspoň že je tu kanclík.
Dnes od ráno do obeda som necítila žiadne pohyby ani mravenčenie, tak už som pomaly začala myslieť na to, že čo treba robiť, a potom pri obede sa mimi ozvalo, trochu pokopkalo 🙂 takže som bola happy 🙂

kiwi : dakujem za cislo, uz to tam nedvihaju, asi je vela hodin na nich, tak skusim zajtra. Ak ma budú vedieť vziať budúci týždeň, tak pôjdem k nim.
avila: aj ja šoférum, ale pás mám len na hrudi, a myslím, že dlho aj budem, pre mňa je to relax, a taká voľnosť. Nemusím žiadať a ani s tým rušiť mangela, keď potrebujem niekde ísť.

adikia
13. máj 2010

Ja sa citim v pohode pri soferovani, ked uz pojde do tuheho, dam sa odviest manzelom 🙂 Ja som pred dvoma dnami necitila ziadne pohyby az do vecera, z coho som uz zacala byt nervozna, este ze potom par krat pokopkal. Inac je to velmi aktivne babatko.

elko69
13. máj 2010

adikia a v ktorom tt si???dopln si to do profilu aby sme vedeli o tebe viac :D aj ja som jednu dobu maleho necitila asi 2 dni tiez a potom sa chvalabohu ozval...

adikia
13. máj 2010

Aj si doplnim len musim zistit ako 🙂

avila
13. máj 2010

No ja som dnes malemu dala colu 😖 a zazdila som to nutelou.... Zly a unavny den, niecim sa musim pozdvihnut. Ocakavam burlivu odozvu, snad mi dovoli spat. Inak je to sranda, ako mu silneju kosticky, citim ho zretelne, hlavne ked sa vypuci von, maminke pod rebra 😀

elko69
13. máj 2010

avila aj ja si to uzivam plnymi duskami ked sa uz opre s neicim to pekne zaboli obcas...a teda ten nas junak s alubi hmyrit a roztahovat aj ked tam chudacik nema uz moc miesta..

elko69
13. máj 2010

adikia tam kde mas aj odhlasit sa - hore na tej liste modrej tak vedla mas ze nastavenia,tak tam to mas...

pepppe
13. máj 2010

bry vecer kocky🙂) jajha dufam,ze vela vybavovaciek okolo toho nebude,,,dufam ze pol roka bude aspon dobra materska,,,, 😉bola som dneska pd 12do 16v meste,ma uz potom nozky boleli,kupila som oblecenie do porodnice pre malinkeho,plienky,älatkove) na sopliky odsavacku,podprdu ,a osusku pre malinkeho,taku aj na hlavicku,,,,,,takze sme minuli peniazky a mohli sme ist pokojne domov 😉 ale som rada ze som aspon nieco kupila,kocik je uz na ceste,tak sa tesime. 😀

elko69
13. máj 2010

pepppe treba nakupovat ja stale nieco kupujem a stale aj nieco dostavam a stale s ami zda ze mam toho malo... 😒

dydynka
autor
13. máj 2010

ja uz nekupujem nic bo mam toho vela,,,drahy uz nadava naco jej bude tolko vec ved vyrastie,,,a to som velmi vela dostala,,,

pepppe
13. máj 2010

nooo ja uz tiez oblecenie nekupim,ale doplnky treba,nemam teplomer a tak,proste drobnosti,,,,baby kolko budem dostavat prvy pol roka matersku,je to 60alebo 90percent z platu,mne veduca tvrdila 90,co sa mi zda vela,co myslite?