Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

pepppe
26. máj 2010

jaj noo ja ci nahodou sa mu uz aj nechce,,,,a co inak ako sa citis?

zbibo
26. máj 2010

Elko, dakujem 😀
V piatok dam vediet ako som dopadla.Preco sa ale vytratili tie bolesti ako pred mrskou, to netusim, strasi ma to, pred tym som to brala ako znak ze sa mi to tam roztahuje a teraz nic, uz od nedele, je to ok? ☹

dydynka
autor
26. máj 2010

no tak doki mi nerobil ultrazvuk ale inak je vsetko v poriadku,,,tak teraz budem cakat na buduci stvrtok na kramare,,,som zvedava co ma caka,,

elko69
26. máj 2010

@pepppe asi este nie..jemu je u maminyzatial asi dobre,pekne sa napapka kedy chce,potom je sice mamina hladna ale hlavne ze on nam rastie ako z vody...citim s afajn akurat ma dnes teraz trosku pobolievali krize inak vsetko ok..
@zbibo tie boelsti nebudu stale,ono ani ja som ich nemala zase kazdy den a stale..a casom to uplne zmizne...

30lenka
27. máj 2010

Ahojte babuľky. vcera mi volali z kliniky vysli pozitivne AFT testy vzali mi este raz ak budu pozitivne ze vraj bude nasledovat amino test. zblaznim sa s toho cakania.A ked mi povedali ze ak to bude zle tak mi ponuknu vyvolanie porodu do 24tyzdna. vzalo ma to neskutocne. nechcem si take ani predstavit.strasne sa tesim na babo nechcem on prist 😢

denne73
27. máj 2010

ahoj lenka. klud , pohoda , neboj sa. Tie AFT vychádzau do bludu naozaj je velmi dôležitá tá amniocentéza .Neboj nič to nieje ja som ju absolvovala. 😉 Odporúčam nie Prešov ja som bola v KE- šaca suproví lekári. treba sa tam ale objednať

30lenka
27. máj 2010

@denne73 dakujem bojim sa strasne nie je problem ak budem chciet ist do KE?

lutsine
27. máj 2010

V SR plati slobodna volba lekara...

avila
27. máj 2010

@30lenka hlavne klud, na babo neposobi dobre tvoj stres a plac. Viem, ze sa to lahko hovori, ale pokus sa. Je pravda, ze AFT vychadzaju niekedy vselijak a nemusi to nic znamenat. Staci, ked sa doki pomyli v tyzdni, alebo ze babetko ma ine hodnoty ako kaze norma.

Prave idem od zubara ☹ 3 kazy mi nasla od januara ☹ Teraz mi jeden spravila a dalsie o mesiac. A to si cistim zuby 3 roznymi kefkami, stnu vodu furt pouzivam... No chapete?

pepppe
27. máj 2010

@30lenka lenka presne to vynde kazdej druhej zene zle tie testy,ale uvidim nakoniec to budes mat ok,,,,,nebojkaj sa,,,su to stresy,verim ti...musim teraz mysliet pozitivne

slniecko174
27. máj 2010

Ahojte, chcem sa opytat, minuly tyzden mi potvrdili na zaklade krvneho testu tehotenstvo. Tak mi robili ster krcka maternice, na zaklade testov z cytologie mi zistili, ze mam zapal krcka maternice, ktory mi zatial neliecia, nakolko som tehotna. Chcem sa Vas opytat, ci ste sa s tym aj vy stretli a ci to moze nejako uskodit babatku. Dakujem.

nat29
27. máj 2010

ahojte, baby ako je to vlastne so zubarom v tehotenstve? mozu ti opravovat, plombovat zuby?

pepppe
27. máj 2010

nat jasne,ze mozu,,,,,,ono to neskodi na babatko,lebo sa aj hovori v tehu sa kazia zuby viac,,,,,kazda by mala sit na prehliadku v tehu,,dokonca sa moze ist dva krat,mne tak povedal zubar

vi3ka
27. máj 2010

@nat29 dokonca by sa mali ošetrovať zuby v tehotenstve, ak má žena kazy, lebo práve neliečené kazy môžu ublížiť bábätku. to som vyčítala v nejakom článku. ja som mala jeden kaz, dala som si ho ošetriť a ešte sa ku mne tak pekne správali v ordinácii. sranda sem-sranda tam, a že ešte vydržíme a bla bla bla. 😀

baby minule som si kúpila červenú dyňu (asi 4,5 kg) a celú som ju spráskala 😅 😝 júj, ale fajná bola, síce nebola ešte taká mňam ako v lete, ale aj tak... 😀

pepppe
27. máj 2010

@vi3ka mnaaaaaaaaaaam,inak aj ja som si minule kupila asi 3kilovu,,ale spraskla som ju na dva krat,,a co na wc si chodila asi stale,ze??? 😀

vi3ka
27. máj 2010

@pepppe no to hej. to som ju mohla jesť rovno na wcku 😀 😀

avila
27. máj 2010

@slniecko174 no zapalova aktivita nie je ktovieco. Ale co chvila budes mat po 1. trimestri, tak uz Ti bude moct nieco dat. Vsak doki vie posudit, ze co je viac rizikovejsie, ci ten zapal alebo lieky.

@nat29, mozu sa, to je jasne, co je nebezpecne, tak lokalne anestezy, bo vsetko prechadza aj do babetka. Moj to znasal statocne, dva krat sa trosku prevalil, inak OK. Zubarka sa fakt snazila, aby co najmenej bolelo. Ale pojdem tam este aj v 9. mesiaci, tak dufam, ze to tam nezmenim na porodnicu 😀

pepppe
27. máj 2010

😀 😀 neviem ci by si si to potom tak vychutnavala,,,heh ale dala by som si,len sa mi nechce ist do obchodu,leniva som

nat29
27. máj 2010

dakujem kocky, no musim sa uz odhodlat. tusim by sa kontroly mali absolvovat v kazdom trimestri. dufam, ze nebudem mat kopec kazov :(

pepppe
27. máj 2010

uvidis ja som sa napriklad cudovala,mne pred tehu nasiel vzdy aj 4kazy a ked som tam bola,tak len jeden,,hadam mi to aj prospieva 😀

elko69
27. máj 2010

@30lenka presne tak klud, lebo uz vela babam vysli zle tie testy a ked sli na amio tak im to vyslo dobre,ono to ovplyva vela ukazovatelov,moze byt zle termin vyratany,vek matky a hocico ine,tak nezufaj,zatial ak nieje dovod n apaniku tak sa hlavne ukludni a mysli len pozitivne..budem drzat palceky...

avila
27. máj 2010

S tou prreventivkou u zubara je to tak, ze okrem klasickej rocnej mate narok este na jednu navyse v tehu, takze vlastne tak vyjdu 2 za rok.

elko69
27. máj 2010

@avila hej mas pravdu aj mne to tak bolo povedane, bola som vo februari a povedal ze mozem prist este teraz v juni ak chcem ale nemusim,ze zubky mam zatial zdave a pokial ani nebolia tak je dobre..

pepppe
27. máj 2010

elko a co bola si vcera na socialke??co ti povedali?tam si musela ist ohladom tej materskej?

elko69
27. máj 2010

nebola lebo henten moj mm nechcel ist somnou lebo s anemohol zobudit ale tak uz budem musiet ist,sak ajtak musim ist vybavit pediatra a to je hned budova oproti tak potom to vybavim,ajko mne povedali ze s ato ma podat do 30 dni od nastupu na MD ale potom som citala ze 30 dni od toho kedy dostanes rozhodnutie zo socialky o MD,takze mame asi este aj cas...

pepppe
27. máj 2010

mal by nam dojst nejaky papier zo socialky,,,o materskej,lebo ja neviem,dala som to do prace a hadam to vybavili,,,ani len netusim,,dufam ze daju nejako vediet,ze je vsetko ok a ze kedy sa bude presne md dostavat k jakemu dnu

romini
27. máj 2010

pepppe aj ja som len odovzdala papier o materskej do prace a oni to poslu aj z podkladmi na socialku, a co este treba nahlasit do 30 dni? nieco ste s elkom pisali.

pepppe
27. máj 2010

ja neviem,ja som sa len na to pytala,ci bola vtej socialke,,,

ani_sama_neviem
27. máj 2010

Caete mam taku jednu otazku torku taku cudnu ale man to celkom trapi, no problem ej v to mze som v 16tom tt ale na mne to vobec nieje vidno proste ziadne brusko nic :(( A je to take zvlastne na inych to bolo apson torsicku vidiet a ja nic neviete neikto ci to nieje nieco zle? nejaka chyba alebo tak :(

elko69
27. máj 2010

@pepppe no ja si myslim ze nejake vyjadrenie o vyske materskej by malo prist,nie???
@romini ak mas 2. pilier dochod.poistenia tak aby to za teba platil stat pocas MD a nedosla si o tie peniazky.lebo ked robis tak to plati zamestnavatel ale ked si na MD tak nikto..