Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

leanax
3. dec 2009

Ahojte. Tak sa pridám aj ja k vám. Ja som zistila len pred týždňom, že som tehotná. Mešká mi MS a testíky boli pozitývne. Nebola som ešte u lekára to potvrdiť idem až 1O.12. tak som zvedavá či mi to potvrdí. Príznaky mám len také ako pred MS. Bolesti brucha, pobolievajú prsia, mám výtok. To sa dá zniesť. Ale najviac ma trápi moje brucho, nemám veľmi chuť do jedla takže jem minimálne a napriek tomu má pocit akoby som ziedla pol prasaťa. Akoby som mala brucho plné kameňou. Nevolnosti zatiaľ nemám. Pachy mi nevadia. Tak neviem prečo to brucho. Mali ste to niektorá???

iwanna
3. dec 2009

ahojte dievcata,
tinka - je mi luto, tiez som dvakrat zazila ☹

Dnes som bola u dokiho, mame srdieckoooo 😀 a mame aj knizku

Tiez mi je tak, ze akonahle nieco zjem aj ked len malicko, tak to potom rozdychavam niekolko hodin - nastastie nevraciam ale brucho plne balvanov.

Maminky, vsetkym nam drzim palceky 🙂

leanax
3. dec 2009

ahoj iwanna. Ja tiež nezvraciam ale predýchať to musím. 🤐 Ja som zadychčaná celé dni, mňa to drží vkuse pocelý deň. A to ešte ani neviem na 1OO% či som vôbec tehotná. 😖

sysinka
3. dec 2009

ahoj leanax, gratulujem. Ja mam tiez take plne spodne brusko, obcas citim take palenie ako pred menzesom. este sice brusko nemam, ale citim sa tak nafuknuto. kocky, neviete, ze ci je normalne, ked ma stale pobolieva podbrusko?

pastuska
4. dec 2009

Tak toto mám tiež, nemusela by som vôbec jesť, proste nemám na nič chuť, ale keď zjem, tak hrozný pocit ťažoby. A ešte nemôžem dobre dýchať, to som mala aj pri prvom.

leanax
4. dec 2009

Takže je to zrejme príznak tehotenstva. 🤐 Trošku som sa ukludnila, ale už som nasadila opatrenia proti zápche tak dúfam, že to pomôže. 🙂 Ja len dúfam, že ma vo štvrtok doktor poteší dobrou správou 😎 . Držím palce dievčatá 🙂

nanula1108
4. dec 2009

ahojte!!peppe, no ako to dopadlo?? daj vediet, som na teba velmi myslela!!
mojalili dufam, ze ti je uz dnes lepsie!
to brucho trapi aj mne, tiez sa mi moc papat nechce, a mam ho "obrovske" nafuknute, nic prijemne! krasny vyraz, akoby som zjedla pol svine, to vystihuje aj mna 🙂 , az nato ze skoro nic nezjem.
a este novinka, v noci som nemohla spat, pred telkou unavena, prisla do postele a nemohla som zaspat, a v noci som sa stale budila. no ohormne, fakt nechapem! pijete kavu?? ja si dam hned rano, a na obed, ale mam taky pocit, ze to obmedzim iba na tu ranajsiu, dufam, ze to na noc pomoze!!

dydynka
autor
4. dec 2009

ahojte baby,,tak ja som bola vcera na poradni a moj doktor ma poslal na kramare do bratislavy este jednemu doktorovi lebo sa mu nieco nepacilo,,,a ten druhy doktor mi nic nepovedal konkretne iba to ze za 10 dni mam dojst na kontrolu,,tak teraz neviem co si mam mysliet,, ☹

iwanna
4. dec 2009

dydynka a nepytala si sa, co sa im nepaci? Mozno velkost babatka alebo tvar alebo dutinky? Na sprievodnom liste na kramare bolo co napisane?

dydynka
autor
4. dec 2009

no moj gynekolok tam nasiel taku gulicku a si mysli ze to je pomotana pupocnikova snura,,,

nanula1108
4. dec 2009

joj, dydy, nevesaj hlavu, ja viem ze myslienky su svina!, ale keby to bolo take vazne, tak by asi nacakali a povedali by ti nieco hned. skus sa trosku ukludnit, a nejako tych 10dni zvladnete!!!!

dydynka
autor
4. dec 2009

no hej ,,,ale ako babo je normalne velke ako ma byt tak neviem,,uvidim za 10 dni,,,

iwanna
4. dec 2009

to som netusila, ze uz v takom skorom tehu by sa mohla pomotat snura 😨 A doktor na kramaroch si to mysli tiez? Alebo videl tam aj on tu gulicku? A nebojkaj sa - Musi to byt v poriadku!

dydynka
autor
4. dec 2009

no ten na kramaroch mi nic nepovedal,,,no a podla toho co napisal na papier tak v tom sa nevyznam,,,ale je tam nieco ze pri danej velkosti plodu primerany nalez,,tak fakt neviem,,

iwanna
4. dec 2009

to co napisal je dobre 🙂 neboj. On tam nevidi nic zvlastne a preto ani nic nepovedal, lebo nemal co a pre istotu ta zavolali o 10 dni, aby si boli fakt isti, ze to je ok.... Neboj Dydynka, nic sa nedeje 😉

dydynka
autor
4. dec 2009

dakujem si ma trochu upokojila,,uz nejsom taka nervozna,,

iwanna
4. dec 2009

drz sa! 😉 Musim ist, ideme s malym cvicit...

pepppe
4. dec 2009

ahojte,,,nanula takze sme dnes boli u dokiho a mame uz aj srdiecko🙂)babenky taka som stastnaaa 🙂 a sme v 9 tt uz mam aj knizku,do poradne idem prvy krat 22decembra,,,,

nanula1108
4. dec 2009

dydy, iwa ma isto pravdu! tak klud a nohy v teple!!

mojalili
4. dec 2009

Pepee, vidis, ako si sa bala a vsetko je OK, gratulujem.

Dievcata, tak do rána som stale zvracala a hlavne hnačkovala. Rano mi volalo 5 rodičov detí z mojej triedy, to isté čo ja - brušná chrípka. bolí ma celé telo, kosti...žalúdok...tak mám prísnu diétu, nejaké lieky, aby mi to prešlo ☹ Snad babetko netrpí tak ako ja. tUSIM som schudla aj 5 kg za ten den.. 😒

nanula1108
4. dec 2009

pepppe, nic ine sme ani necakali!!! tesim sa s tebou!mojalili drz sa!

pepppe
4. dec 2009

mojali dakujem a pekne sa liec....drzte sa aj s babetkom, 🙂

simonka28
4. dec 2009

ahojte kocky.dlho som tu nebolo?tiez som bola chora,cely clowek ma bolel ale uz to preslo nastastie 🙂 semtam tam sa pogrcam a najzaujimawejsie na tom je,ze wzdy okolo pol11 wecer...

pastuska
5. dec 2009

Peppe super, gratulujem.
Inak baby , ja som neskutočne unavená, môžem spať celý deň aj noc a nič, únava a únava. Chudák prcek, viacej odpočítam cez deň, takže sa toľko až nehráme. No, nemôžem inak. Aj teraz mi tu rozhadzuje skrinky v kuchynskej linke, kým ja pijem kávu, aby som mohla fungovať.
Ja som sa inak mudry pýtala na tú kávu, 2 denne je vraj ok, napríklad čaj maté mi neodporúčala, tak je viac kofeínu ako v káve. A ja som pila práve ten čaj, takže teraz som na káve 🙂

leanax
5. dec 2009

Ahoj Pastuka. A tú kávu môžeme piť riadnu so spodkom 2x denne, alebo len nesku s mliekom? Ja zatiaľ len zbieram informácie. 🙂 Ja pijem riadnu so spodkom a povedali mi, že mám radšej takú s mliekom piť. 😝

pastuska
5. dec 2009

leanax, mne povedala doktorka, že okrem drog, alkoholu a cigariet môžem všetko, ale s mierou. Vraj sa nič nemá preháňať. Takže si myslím, že môžeš. Napríklad na môjho nemalo nijaký vplyv, ak som pila kávu počas kojenia - nespával aj tak 🙂 Ja takú nemám rada, ja pijem s mliekom (pohánkovým). Takže ak to nepreháňaš, podľa mňa môžeš. Je to stále lepšie, ako mať chuť a stresovať sa, že nemôžeš. Stres sa prenáša na bábo.

leanax
5. dec 2009

Sestra tiež čaká bábo tak veľa informácie čerpám aj od nej, ale teraz niesom doma, pracujem v Rakúsku tak sa snažím získať informácie od skúsených. Ďakujem ti pekne za radu. Prešla som na nesku, ale mňa to neprebere tak ako riadna káva. Ale čo pre bábo človek nespraví. Som úplne na začiatku, ja nemám ešte ani potvrdené tehu, ale istota je istota. 🙂

jaruska8
5. dec 2009

Ahojte baby, Dydy, určite bude všetko OK. A Peppe super!! Si na tom skoro ako ja, aj ja mám poradňu 22.12., aj testy mi budu robiť, aj moč mám doniesť. 😉 😉 Mojalilli - skoré uzdravenie!! Akurát som schrúmala chipsy-hneď po cereáliách na raňajky-zdravá tehotenská výživa. 🙂))))

mojalili
5. dec 2009

JAruskaaaa - dobra strava...ja som uz 2 dni o rozkoch a bananoch...ach jo ☹ Snad to bude lepsie, ale som slaba ako caj, uz som aj schudla nieco...ale snazim sa jest trocha kvoli babetku.
Kočky, je mozne, ze mi kvoli chorobe zhustol vytok? teda je vacsi...smotanovo zlty..klasika len viac...asi to bude tou chorobou ☹

pastuska
5. dec 2009

Že schudla, ja už nosím tehotenské nohavice, iné neoblečiem...aj pri prvom som priberala hneď od začiatku, pol kila mesačne prinajmenšom, potom sa to rozbehlo a skončilo pri 20 kilách navyše...zostalo mi 5, tie už nešlo dať dolu. Teraz už normálne mám brucho ako v piatom mesiaci, pri prvom som márne čakala, kedy mi začne rásť 🙂