Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

pepppe
9. júl 2010

@lutsine noo tak hadam pojdeme aj naraz 🙂 jaj vsak nech u zto mam zasebou,,,,ako uz ma ozak vsetko boli,aj teraz mam riadne krce,,,,ale zakazdym to prejde,,,no uvidime cez vikend,,ale sa uz tesim teda 😉 ten moj je velky hadam uz na 18rokov 😀

vi3ka
9. júl 2010

@pepppe no s tou poslednou poznámkou si to "zabila" - že na 18 rokov 😀 😀 😀 dobre si ma rozosmiala - musela som zareagovať..... a ja som ti tak priala, že už si v pôrodnici, no nikdy nehovor nikdy 🙂

@zabkaevka nooo, tak ty si sa dnes pekne rozšupla 😉 ja pôjdem proviant do nemocky kupovať asi v pondelok, lebo dnes by som to asi nerozdýchala tam vonku 😎 a to čo opisuješ je podľa mňa asi stria. myslím. 😒 ja už ich mám celkom požehnane, zase nie veľmi veľa, ale sú.

juuuj baby ja sa tak vytešujem. zajtra ideme na svadbu bratrancovi, tak už teraz sa navnadzujem. dúfam, že si zajtra aj trošku zatancujem, len škoda, že čardášik (môj najobľúbenejší) si už nebudem môcť trsnúť, ale to vydržím-dúfam 😀 😀

zabkaevka
9. júl 2010

@vi3ka : nooo aj ja to vidím na striu ☹ nechcela som mať, krémikujem sa každý deň, vlastne stále večer pred spaním, nech to fajne pôrobí. ale čo už ☹ nič to, len nech je mimi v poriadku 🙂
Tak pred tromi týždňami sme aj my boli na svadbe, kamošom, ale tancovala som len dva sladáčiky, ale sestra budem mať koncom augusta, tak to si riadne zatancujem, to už nebude vadiť, ak by mi spustí pôrodné cesty 🙂 ve´d to budeme už bližšie k cieľu 🙂 Tak si to zajtra uži, len dávaj pozor 🙂

zabkaevka
9. júl 2010

skúsim priložiť fotku bruška 🙂

vi3ka
9. júl 2010

@zabkaevka peknééééé 😀 no ta to ja potom nemám nejak extrémne veľké bruško na daný mesiac v ktorom som. a to my každý hovorí, či čakám dvojčatá 😀 😀 😀 len nech pekne rastú drobci naši maličký 😉
no jasné, v auguste to už môže prísť kedy chce že? ty máš síce termín koncom septembra, ale si myslím, že to neva. moje keby nechcelo prísť do termínu, tak ešte týždeň pred (11. sep) sme pozvaní na svadbu, tak by som ho roztancovala, aby už vyšlo von 😉
a nohy ti nepuchnú ešte? mne len vtedy, ak dlho sedím v jednej polohe, alebo keď dlho stojím na priamom slnku, inak nie.

zabkaevka
9. júl 2010

@vi3ka : nooo aj mne vraveli včera v práci, že pekne sme vyrástli, že bruško mám ako tesne pre pôrodom 🙂 ale mne to nevadí, skôr naopak, som happy že tak pekne rastie 🙂 Áno aj ja si myslím, že asi budem skôr ako v termíne, tak druhý septembrový týždeň počítam. Aj keď ako vidím niektoré tuto kočky, ktoré nejako nejdú ani na termín ( však @peppe 🙂 ) tak neviem neviem. Ale však už toľko sa dá dovtedy počkať, na krásne mimčo 🙂

lutsine
9. júl 2010

@zabkaevka asi to bude stria...u mna to tiez tak zacinalo.... 😀

zabkaevka
9. júl 2010

@vi3ka : ty vlastne dnes začínaš 8. mesiac, všaak. Ten začína od 31t., aśpoň tak je v tabuľke. Takže my ešte jeden týždeň a tiež sme tam 🙂
@lutsine : nooo tak asi fakt to bude to. nič tooo 🙂 hlavne že sme tehu 🙂 manželíkovia tých pár kíl a strie snáď prepáčia, všaak 🙂

vi3ka
9. júl 2010

@zabkaevka noooo... teoreticky by som dnes fakt mala začínať 8. mesiac. 😕 🙂 kokso, to neuveriteľne letí..... aaaaaaa.... 😲 už sa mám začínať báť pôrodu? dúfam, že nie, ale taká malá dušička tam stále je 😀

tinkarisko
9. júl 2010

Ahojte baby co je s romini?Uz je v porodnici?Neviete nieco nove?

elko69
9. júl 2010

@lulu4 a kto za teba odvadzal peniazky do 2. piliera ked si studentka???no ja som tam odniesla jedno tlacivko, najdem ho na nete a poslem ti link , ty si to vytlac a odnes ..a potom po narodeni dietata by tam mal ist kopia RL dietata,potom prehlasenie take a registracny list FO al eto mi kazali priniest az pred koncom MD,cize mne konci 24.11. a tieto tlaciva si musim doniest do toho datumu este...a tie tlacivka by ti mali dat na socialke...

elko69
9. júl 2010

@lulu4 ale neviem ako to je ked si studetka,ale ja som davala toto tlacivo http://www.socpoist.sk/616/1567s a tlacivko sa vola Oznámenie sporiteľa o účasti na starobnom dôchodkovom sporení

zabkaevka
9. júl 2010

@elko69 : to treba niekam niečo niesť aj za 2.pilier?? keď som na PNke a potom idem na MD tak to platí aj na mňa?? a nevieš, ak by som si teraz chcela dobrovoľne platiť 3. pilier nejakú čiastku dá sa?? doteraz mi to totiž odvádzali z platu a tak isto aj zamestnávateľ mi prispieval.

vi3ka
9. júl 2010

@tinkarisko ahoj, no romini sa mala hlásiť v nemocke myslím, že v utorok, takže pevne verím, že už na stopro porodila. už by aj domov mohla čoskoro dôjsť.

elko69
9. júl 2010

@lucia2244 sak uveri ked budes mat tehu knizku,neboj bude to dobre hadam a ak sa nezmeni a nezmieri s tym ze si tehu tak to nema vyznam s nim potom...hlavne sa nestresuj ak nechces aby sa nieco stalo,stres ti teraz vobec nerobi dobre,skor naopak,tes sa z toho je to zazrak..kolko zien chce mat deti a nemoze a ty ho mat budes tak sa raduj z toho a budem drzat palceky nech aj on s azacne tesit..je to sok a velky,lebo sa Vam obom zmeni zivot o milion %

elko69
9. júl 2010

@zabkaevka no ked si zamestnana a mas 2.pilier a chces aby pocas MD za teba odvadzal stat do toho pilieru tak ano,musis si to na socialke vybavit tak ako som to pisala lulu...inak ti tam nepojdu ziadne peniazky pocas toho ako budes doma...

zabkaevka
9. júl 2010

@elko69 : hmm noo tka potom musím sa íst fakt popýtať na detailnejšie info. ale asi to platí od MD, a teda ešte chvilunku času mám. ďakujem za info 🙂 a ten tretí pilier, to asi zavolám rovno do toho DDP.

elko69
9. júl 2010

@zabkaevka no mne ta pani z poistovne povedala ze do 30 dni od nastupu na MD to prve tlacivo a potom to ostatne do 45 dni od narodenia dietata,ale ja som to tam bola odniest az ked s amaly narodil a isla som tam hned aj s RL..tak neviem

tinkarisko
9. júl 2010

@vi3ka no ved uvidime.A ona bola v ktorom tyzdni?

pepppe
9. júl 2010

@vi3ka jaj a stale nic 😀 vsak ale tak to vidim,elbo ozaj ako ziadny zajem,kasle na nas krpec,je mu tak uspis,tak naco by siel aj von 😀

dydynka
autor
9. júl 2010

@lulu4 tak stichy vypadaju casom same,,najhorsie je ze si nemozes par dni poriadne sadnut,,teraz sa mi uz celkom fajn sedi,,no jedna maslicka asi ta posledna ked ma sila je silno upevnena a este nece vypadnut a ta este trocha boli,,,no hej krvacam este stale ale uz to prechadza,,,to je u kazdej ine ako dlho krvaca,,,tie vlozky mi uz lezu na nervy v tomto teple,,je to hrozne,,bojim sa aj oholit bo neviem kde su tie stichy a tak a aj to ma teraz svrbi 😠 😒 tak nejak to uz vydrzim,,,

@lutsine tak mozme cakat ze mozno dneska uz pojdes rodit 😝

@pepppe budem sa modlit aby vam ten sex vysiel,,mne tiez prvy termin co som mala povedal doki 28 juna a tak sa aj narodila,,,tak hadam ti to vide,,,,

pepppe
9. júl 2010

@dydynka jaj keby to tak chelo byt lebo zatial ten sex nic,asi ma len otvoril,ale u mna je aj to velky pokrok,,,lebo som bola stale zavreta,,,vsak vecene ma nenechaju prenasat,,,uvidime ale teraz ma byt riadne horko,tak ziadna slava,,a co vy ste uz s lilli boli aj na prechadzke,????co robka,spinka princeznicka?

dydynka
autor
9. júl 2010

@pepppe ja som snou bola na prechadzke uz v nedelu 😀 a to nas v piatok prepustili z nemocnice,,,nech je odolna 😅 a vonku bolo stale teplo tak som ju ani v perinke nemala,,,ja som ju mala iba raz v zavinovacke a to ked bolo tak trochu chladnejsie,,,inak ju mam len tak,,,sak chudatko aj jej je teplo,,,som rada ze mi teraz spinka mam chvilu cas sa pozret na net,,,uz tri noci po sebe nespala tak sa modlim aby uz konecne spala,,,moj drahy je nejaky soplavy a ma kasel tak ten ju teraz nepestuje tak je to namne 🙄

pepppe
9. júl 2010

@dydynka boze chudatko,,,a corobka ked v noci nespinka,???placka ti??vsak jasne ked je tak teplo naco by sa mala parila v perinke,zbytocne,,,,noo ja sa budem hned chystat na prechadzku,pokila bude teplo,vsak naco budeme trcat doma,na nervy by to len bolo 😉

dydynka
autor
9. júl 2010

@pepppe ona ani neplace ale len tak si mrnci v postielke ale to ja nemozem spat bo sa uz zobudim len ked jej suchne plienka,,,potom je hladna a tak,,do stvrtej ako tak sa zobudi kazde dve hodky,,no po stvrtej rano si ju dam k sebe na postel bo to uz je skoro stale hore,,,no hej doma je to strasne,,,vonku je to predsa len fajn,,ona cez den by stale spala no a potom cez noc je hore,,,musim nejako vyzdrzat a modlit sa aby sa to upravilo

pepppe
9. júl 2010

@dydynka noo to sa upravi,,musi si sama zvyknut ze spinka oapcne,,ze v noci ma hajat a poobede ma tiez hajat,ale aj byt hore,,,no nieje to ziadna slava,ale aspon ju mas pri sebe a uzivate si jednu druhu,,,,ja ani neviem kedy sa dockame,vsetci mi volaju co a a ko,mi to strasne lezie na nervy,,,,si pripadam ako vadna,ked prenasam,,,hadam sa to po vikende zmeni,v pondelok idem zase do nemocky,vraj teraz casto,kym neporodim,keby mi to chceli aspon vyvolat,lebo je to na nervy,,vsak ma nehorazne vsetko picha a boli a hlavicka riadne tlaci na spodku,som dnes myslela,ze ho vyplujem po ceste,,tak ma vsetko dole tlacilo,,,,,ozaj kontrakcie su moc bolestive,myslim co si mala vecer,lebo neviem aby som ich spoznala,,,dost taka mrchovska bolest,alebo slaba bolest??

dydynka
autor
9. júl 2010

@pepppe to ja som tiez neznasala ked som niekoho stretla a seci sa ma stale pytali ze co tu este robim uz som mala davno porodit,,,a hlavne mama mi stale volala ze ci som este cela a tak,,,som mala nato strasne nervy,,,,no hej je to dost silna mrchovska bolest,,hlavne ti to hrozne vraza do krizov,,to som skoro umierala ,,,hlavne uz ked som sla rodit a mala som tie silne kontrakcie tak som myslela ze si vyrezem krize jak ma boleli,,

pepppe
9. júl 2010

@dydynka takze ich spoznam??? 😀 lebo toho sa bojim,,,tie aby som spoznala,aby som vedela kedy do nemocky..no mne mama vola furt a ze sleduj si pohyby,,,tak ma len plasia 😠 keby mi dal kazdy doma pokoj by som bola kludnejsia,,,dnes aj teta volala,babka,,,nervy moje,nech je uz na svete,daju aspon na chvilku pokoj,potom budu volat ako sa mame a tak

eva1611
9. júl 2010

Ahojky ja som tiez na zaciatku ,zatial mi este zle nieje ale tiez ma niekedy napne 😉

eva1611
9. júl 2010

@dydynka ahoj v ktorom tyzdni si?