Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

katrin31
29. júl 2010

@larmimi podla mna cez internet..aspon co som ja zistovala

katrin31
29. júl 2010

@zabkaevka ale to vies ze ked si chces dat odobrat pupocnikovu krv tak aj samotny porod je trosku iny? citala som to tu na mk od bab co si to dali..neviem presne co vsetko to obnasa,ale viem, ze nemozu davat nejake lieky, neviem presne, nepamatam si to, su pri tom vacsie opatrenia..a mne jeden doktor znamy povedal ze je to viac o biznise..ze malokedy sa to da pouzit. ale zase kolko ludi tolko nazorov

andrea0903
29. júl 2010

@pepppe no ak by bola stolica velmi tvrda tak rozhodne zmen mliecko 😀

andrea0903
29. júl 2010

@larmimi urcite cez internet a v bazare mas kociky tiez v dobrom stave a za lacny peniaz väcsinou su tam kociariky ktore sa pouzivali len ten prvy rok a potom uz nic skus sa poobhliadat ale v obchode je to dost draha zalezitost 😀

pepppe
29. júl 2010

@andrea0903 noo uz sa nam chvalabohu sam vykakal,,,dosla som a len som zacitila smrad 😉 celi vysmiaty bol drobcek moj 😉

larmimi
29. júl 2010

@andrea0903 dakujem 😉

larmimi
29. júl 2010

@katrin31 dakujem 😉

vi3ka
29. júl 2010

@zabkaevka poteším ťa, dnes som v rádiu počúvala, že víkend zase 30tky teploty hlásia, tak sa budeš môcť zapratať do prania vecičiek 😀 nooo tak ja mám tiež pocit, že sa to ten 8. mesiac vlečie nejak dlhšie. aj ja sa sledujem, každú chvíľu šiaham na bruško, či netvrdne, malá sa vrtí hore-dole, z ľava-do prava, vypučuje, ale ešte to nejak zvládneme. ked sme až tu došli.... no nie? 🙂 tašku si si už zbalila? ja už mám, ale aj tak sa mi furt zdá, že mi niečo chýba, no taška už je napraskaná až až.

zabkaevka
29. júl 2010

@vi3ka : jupii že má byť teploo 🙂 tak sa teším už teraz 🙂
Noo tak ja som práve že rada, že sa malinká tak vrtí, som aspoň kľudná, a nemusím do bruška šťuchať, aby som vyvolala jej pohyby 🙂 akurát včera pred spaním asi dve hodiny sa vrtela, mojaa nejaká nekľudná bola, ale presne ako píšeš, raz hore, raz dole raz na bok 🙂 zlatéé . Ciii nieee ešte nemám tašku, akurát mám nakopkované spodné prádlo a pyžamo, ale nemám to spolu aj s kozmetikou a hyg.potrebami. A to už treba teraz?? či pre istotu . Tak si to dám tiež do tašky. Trochu nie som stotožnená s kojacou podprsenkou, taká je zvláštna, možno nezvyk, ale akoby mi tie prsia pri bradavkách tak stlačilo. Ale druhú podprsku mám celkom dobrú. Tak neviem či ju mám ísť vymeniť, či už nechať tak.

andrea0903
29. júl 2010

@pepppe tak to je dobre.moja dcera mavala velmi tvrdu stolicu az jej raz popraskala kozicka kolo zadocku ☹ a po zmene mliecka bolo dobre.........obom mojim dceram bolo najlepsie len na brusku aj takto po krmeni spinkali trosku dohora naklonene a aj si stale pekne odgrgliaj vsetko ostatne........ 😝

vi3ka
29. júl 2010

@zabkaevka ved ja som tiež rada, že sa vrtí. včera sa tak vrtela a manžel mal ruku na brušku, tak sa ma pýtal, že či ma to nebolí keď sa až tak vrtí 😀 akože nemusíš mať už tašku pripravenú, ale pre istotu. nikdy nevieš kedy to na teba príde a potom lietať po byte, že ešte toto, ešte hento. ja to už mám radšej pobalené. no tie podprdy sú také divotvorné, ale uľahčia prácu 😉 ja som s mojimi spokojná, práveže by som teraz len tie nosila, lebo mi teraz všetko zavadzia a tlačí na bruško.... a koľko si kupovala? ja mám len dve, ved stačí nie? ja intenzívne rozmýšľam, či si mám teraz kupovať odsávačku na mlieko, alebo nie. potom si zase hovorím, že ani neviem, či mliečka budem mať veľa alebo nie, a že keď bude treba, tak pošlem muža, alebo mamu nech mi ju kúpia. a kupovala si si aj tie popôrodné nohavičky? a koľko? ja mám len dve. mám si kúpiť viac? asi hej nie?

zabkaevka
29. júl 2010

@vi3ka : tak podprsenky mám dve. jednu takú "plnšiu" teda so širšími pántmi na pleciach a jednu takú staromódnu, aké nosí moja mamka, ale dá sa odnímať predná časť, keď kojíš. A dve mám tiež z tých popôrodnýh nohavičiek, čo akceptujú v nemocnici. Hmm neviem či treba viac, ešte som rozmýšľala že kúpim zo 5 ks jednorázové, to nie je drahé, a tak pre istotu aby som mala.
Tak už som si práve doukladala veci do nemocky na jednu poličku v skrini, aby som bola kľudná že mám prichystané 🙂 ale do tašky to dám až oveľa neskôr. Akurát tie podprsky a nohavičky mi treba ešte preprať.
Nooo tak my sme dostali celú krabicu vecí na kojenie od svokry, vieš čo som písala, a je tam aj odsávačka na mlieko, takže ak sa zíde, tak mám. akurát som uvažovala že dám ešte dokúpiť k tej sade ohrievačku na mlieko, ale to ešte je času. Na nete som tiež našla to z tej značky, tak možno to ja doobjednám. No aj to sa dá kúpiť takú cestovnú alebo elektrickú. takže ešte nad tým treba uvazžovať, ktoré skôr budeme potrebovať. Možno niektorá z kočiek ktoré to používajú by mohli dať radu, napr. @andrea0903 🙂

pepppe
29. júl 2010

@andrea0903 to si mala super,ked lubili byt tiez na brusku,,,,,uvidime ako to bude dalej davam aj cajik,stoho mi dobre prdka

jaruska8
29. júl 2010

@pepppe Ahoj peppe, viem, aké to je, keď bábo nevie kakať, my sme to zažili od soboty do včera a veľa prdkala a ešte aj prdká, snáď to prejde. Aký mu dávaš čajík??? My HIPP harmančekový. Inak, ja kojím, vy ste na umelom???

jaruska8
29. júl 2010

@zabkaevka S tým ohrievačom počkaj, možno ho vôbec nebudeš potrebovať, keď budeš kojiť a ja som ešte zatiaľ nepoužila ani odsávačku, lebo malá vycická všetko. 😀 😀 😀 😀

pepppe
29. júl 2010

@jaruska8 my davame umele mliecko,a cajik davam tiez hipp....a stoho mui pekne prdka,,, 😉 uz sa nam to zlepsuje,klop klop aby sme nezariekli a co inaK ako sa vam dari?

zabkaevka
29. júl 2010

@jaruska8 : ahaa ďakujem, tak jasné, síce neviem či nebudem kojiť aj ja intenzívne. no to potom aj na čajík sa zíde, niee?? ale jasné, počkáme s tým, však aj potom je času dosť.

zabkaevka
29. júl 2010

jeeeeeeeej moja kamoška mala dnes doobedu cisársky, dvojičky Natálka a NIkolka. Teraz mi volal šťastný tato 🙂. Taaaaaak sa teším. Trošku to museli urýchliť, už plánovaný cisársky na koniec tohto týždňa mal byť po ukončení len 36t, ale dnes po ultrazvuku museli rýchlo reagovať, vraj jej ubudla plodová voda a začala sa otvárať. Ale to nič, halvne že sú OK 🙂

jaruska8
29. júl 2010

@pepppe Aha, a ako sa to dá v noci zvládnuť, vieš si rýchlo pripraviť fľašku a tak??? lLbo ja len priložím a ide to. 😉 😉 Aj keď aj pri dojčení to je neraz fuška a ešte si dávať aj pozor na jedlo a tak. Inak, my sa máme (až na tie prdíky) dobre, už máme 4 kg a 54 cm, tak sme pekne pribrali, nás pani doktorka dnes pochválila a vy ako???

pepppe
29. júl 2010

@jaruska8 ja si vzdy nachystam vopred,,,cize napapme sa a nachystam nove,cize potom len prihrejem a to je rychlo,,,noo zatial sa to da zvladnut,,co ako ti spinkava???neplackava ti?? 😉 nevieme kolko sme pribrali,idem na poradnu az 9,,lebo ma dovolenku,ale hadam priberame 😉

jaruska8
29. júl 2010

@zabkaevka Ak budeš kojiť, tak čajík je lepšie dávať lyžičkou a nie fľaškou, lebo potom si bábo zvykne, že to veľmi rýchlo a jednoducho tečie a nebude sa mu chcieť namáhať sa s prsníkom. 😉 Ale inak, neboj, ja som tiež aj fľašky pokupovala a neskôr sa naozaj zídu, keď už kojiť nebudem, možno a možno ju bude odmietať, tú fľašku, mnohé kojené deti ju nechcú a idú rovno na pohár. 😉

jaruska8
29. júl 2010

@pepppe So spánkom je to celkom fajn, sú dobré dni a aj horšie, keď boli horúčavy, tak to bolo cez deň veľmi zlé, ale teraz sa dá. Určite priberáte. 😉 😉

jaruska8
29. júl 2010

@pepppe A plačkáva, keď ju to bruško bolí, to mi ide srdce puknúť, že jej pomôcť neviem. ☹ ☹

pepppe
29. júl 2010

@jaruska8 hadam hej,presne teraz dva dne noci boli suprove papali sme o 20 a pootom az o 3rano,,klop klop nesmiem zakriknut,hadam to bude aj dalej tak 😉

pepppe
29. júl 2010

@pepppe o nsa tak krci a mrnci,neplace nejako extra vela

pepppe
29. júl 2010

sama sebe pisem 😀 teliatko som

jaruska8
29. júl 2010

@pepppe Ty brďo, že 7 hodín ti prespí??? No, to je tá umelá výživa, materské mlieko sa rýchlo spracuje a vytrávi, my máme rekord 6 hodín a sem-tam 5, ale najčastejšie sú to 3-4 hodky a cez deň bežne aj po hodine až dvoch a tiež aj nadránom, ale ja sa nesťažujem, som rada, že jej chutí a to je hlavné. 😉 😉

jaruska8
29. júl 2010

@pepppe Aj mne sa to už stalo. 😀 😀 😀 😀

pepppe
29. júl 2010

@jaruska8 noo ale to bol rekord inak cez den papava kazde tri hodky,,,malokedy vydrzi viac,,,si hned pyta placom 😀 jaj keby to tak chcelo byt stale,aj mamina sa vyspinka aj tatinko...no uvidime ako dneska,,,ale tak ani kazde tri hiodky su neni zle,,,dalo sa vstavat ,,len som sa menej vyspala

jaruska8
29. júl 2010

Si tiež myslím, že sa nemôžeme sťažovať, keby to takto bolo, to by bolo fajn, ja si to rátavam a nejmenej som spala 5,5 hodky, ale cez deň som si potom zdriemla. 😀