Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

mata299
14. dec 2009

je to beh na dlhé trate, ale to víťazstvo na konci za to stojí....tak bojujme 🙂

romini
14. dec 2009

dakujem babule vsetko je ok a pekne rastieme. drzime palce vsetkym tehu.
mata299 ja tiez idem zubarovi na preventivku tak som zvedava co mi povie. pak napisem

mib
14. dec 2009

mojalili, to ma potesilo, aj ked tie kvasinky tiez niesu nic povzbudzujuce. ale tie sa urcite coskoro preliecia. 😉 predpokladam, ze to spinenie sa rozbehlo preto, ze som bola vonku. spinenie som zistila ked som prisla domov a teraz - po dalsich troch hodinach mam pocit, ze to zase ustupuje. u doki som nebola. zajtra ani neordinuje a v piatok mam kontrolu. tak uz nebudem zliezat radsej z postele a ked sa to ukludni, tak pockam do piatku. nic so mnou aj tak nespravi. nekrvacam, beriem utrogestan, ... aj v stredu ma poslala domov lezat s tym, ze musime vydrzat. 😒

kiwi, nedovolala som sa jej. budem skusat zajtra. super, ze mas dobre vysledky. budes pokracovat stale s pichanim do bruska? nepovedala ti, kedy by si mala zacat s pichanim do ineho miesta?

romini, to je super, gratulujem. bola si na prvom uzv?

mata, tak skoro bolo vidiet uz aj srdiecko? to musi byt velky bojovnik. 🙂

mojalili
14. dec 2009

Kočky, dala som do albumu tvaricku, skoda, že mi to nei je tak vidiet, doktor mi vytlacil velku fotku, tak som si ju odfotila, tak to nie je original..., ale peknaa 😉

duja
14. dec 2009

Jeej mojalili tak to je parada 🙂 blahozelaaam 🙂
Ja v poslednom case ani nedojdem na konika som nejako moc unavena :( No dufam, ze 29.12 mi lekarka povie, ze je vsetko v poriadku 🙂
Pekny vecer tehu papa

mib
15. dec 2009

ahojte babulky, mam hrozny strach a neviem ako sa cez neho preniest. ☹ v noci som zase spinila. vecer to uz vyzeralo tak, ze sa to zlepsuje a rano ma cakalo dalsie prekvapenie. dnes to budem trosku sledovat a ked to do poobedia neprestane, zavolam doki a zmenim termin kontroly na zajtra. chcem sa vas spytat ... ak by sa babatko nevyvijalo tak ako by sa malo, rastlo by napriek tomu hcg?

mib
15. dec 2009

mojalili, krasne fotecky. urcite ti po tom vystraseni zdvihli naladu. 😉

krish
15. dec 2009

ahojte. aj ja som tehulka na zaciatku tehu, mozem sa pridat? 😉

mib, ja som mala MA vo februari, a HCG sice rastlo ale velmi pomalicky. UTZ ukazal ze je zle a bolo. ☹

lutsine
15. dec 2009

ahojte,tak ja som vcera bola na vianocnych nakupoch, uz mam nakupene darceky pre celu rodinku. Citim sa ok, obcas citim podbrusko,stale mi skvrka v bruchu ale inak super. Do poradne idem az 13.1. ,vtedy mi budu aj prvykrat brat odbery a vsetky vysetrenia robit.

krish
15. dec 2009

lutsine ahoj, mne uz odbery brali a 1.poradnu mam 4.1. co budem v 12tt tak som zvedava, je to moje 1.tehu a vobec neviem co mam cakat 😅

krish
15. dec 2009

a ja nemam este ani 1 darcek na vianoceeeeeeee ☹ 😀

lutsine
15. dec 2009

ja som tiez natom podobne, aj ja som prvykrat tehotna. mne budu odbery robit az na prvej poradni,zatial som bola len na vaginalnom ultrazvuku minuly piatok a bolo potvrdene srdiecko a 7tt+3 a poradna je az 13.1,co predpodklam,ze uz tiez budem mat za sebou prvy trimester.

krish
15. dec 2009

a nevies kedy nam uz budu robit UTZ cez brusko a nie vaginalny? zabudla som sa spytat.

lutsine
15. dec 2009

no asi uz na tej poradni, predpokladam.

krish
15. dec 2009

to by bolo fajn lebo vag. mi trosku prekaza. a chcem vziat do poradne aj manzela takze...

mib
15. dec 2009

krish, gratulujem a pozeram, ze si uz 9tt. tak to uz mas do konca prveho trimestra iba par tyzdnov. 😉 ja som momentalne 7tt+1 podla posledneho uzv. minuly tyzden mi robili kontrolny odber hcg a sestricka mi volala s tym, ze sa pekne zvysilo. mam komplikacie spojene so spinenim uz od minuleho tyzdna. preto sa snazim zistit, ci hcg rastie aj v pripade ze sa drobcek dobre nevyvija alebo v pripade, ze by slo o tehotenstvo iba s dutinkou.

kocky, nemate niektoru tuto smutnu skusenost, aby ste ma trosku ukludnili? od rana mam hnacku a bolesti brucha ... od nervozity.

pepppe
15. dec 2009

rominy gratulujem k srdiecku🙂 ja idem na prvu poradnu o tyzden,sa uz neviem dockat..co to bude 😉 noo ja mam niekedy take chute ze hruuza.ako mandarinky,tie som uz hadam pojedla neurekom 😉 a take raz za cas chut na klobasu,potom na sladke a stale nieco ine🙂parky,ktore som uz nejedla pekne dlho a teraz by som ich jedla stale,,no mnam nanuky heh dydinka si mi urobila chute,,hm 😉

lutsine
15. dec 2009

no neviem,ale ked som bola na kontrolu v 7tt+3,tak vravel doktor,ze miminko je uz pekne velke 1,2 cm,tak sa tesim.

pepppe
15. dec 2009

a co kedy mas prvu poradnu?

pepuch
15. dec 2009

Ahojte tehulky, ja som v siedmom týždni a rada by som sa pridala k vám - šťastným spolučakateľkám. 🙂
Začali mi ranné nevoľnosti a pomerne ťažko ich zvládam. Babská rada - pohár vody pred vstaním z postele síce zaberá, ale vracia sa okolo obeda, keď som unavená a chce sa mi spať. Nemáte nejaký dobrý recept na boj s nevoľnosťou?

lutsine
15. dec 2009

prvu poradnu mam 13.1.2010

pepppe
15. dec 2009

ahoj papuch,,takze gratulujem 😉 stymi nevolnostami neporadim,bo ja ziadne nemam ,len obcas rano ale to je len chvilkove,ale babby ti tu urcite poradia,co pomoze

lutsine
15. dec 2009

ja tiez len obcas pocitujem taky divny pocit v ustach,zvlastnu chut,este som ani raz nezvracala,a to som dnes zacala 8tt

lutsine
15. dec 2009

a vlastne odkedy zacinaju nevolnosti,mozu sa objavit aj neskor?

kiwi82
15. dec 2009

ahojte dievcata, tak dnes som prvykrat vracala. ale nevolnosti mam silne uz od piatku. isla vonku len coca cola, cize aj s tou som uz skoncila. ale zda sa mi , ze sa mi po tom troska ulavilo. volala som dokimu, tak si mam prist, resp.poslem manzelika po cipky torecan, to su proti tym nevolnostiam a skusim nech mi daco pozrie aj v lekarni na volny predaj, mozno zazvorovy caj alebo tie homeopatika,... neviem ale je mi cely den strasne zle. teraz jem len chlebik nato tenuckz vrstvu masla a tenucky platok sunky. vcera som jedla len par piskot a dva rozky. uz som schudla 3 kg a to som len v 6tt aj nieco.
mib, picham si tie fraxiky nadalej do brucha, neviem, nic nespominala lekarka, ze by som mala zmenit miesto vpichu. vcera ma to inac dost stipalo. neviem, ci mi manzel pichol uz do stareho vpichu ale prvykrat som zapistala pri tom. aj mi to troska napuchlo. mib a ako riesis tu vzduchovu bublinu. lebo na navode pisu, ze to nevadi, ze sa nema vytlacat.

akdarka
15. dec 2009

ahojte dievcata🙂 gratulujem vam vsetkym!
ja som si v nedelu nasla // takze radost prevelka 🙂 robila som si mamatest citlivost 20 a bola krasne viditelna aj druha /
teraz mi to vychadza na 5tt a menzes uz meska 4dni tak DUFAM a VERIM 🙂 akurat som vcera bola trochu smutna, ze mi test Pepino (tiez citlivost 20) ukazal len velmi slabu druhu / ale neviem ci to je aj inou znackou...tak mi drzte palceky 😀
pekny dnik!

mata299
15. dec 2009

ahoj mib...myslím, že to bude v poriadku, mne kolegyňa vravela, že špinila skoro celé tehotenstvo a má krásnu dcéru....podľa mňa je to tými liekmi z hematológie...ale s bábom to nemá nič spoločné, musíš tomu veriť a hlavne sa neboj....urob s malou/malým dohodu, že to vydržíte pekne spolu... 🙂

mib
15. dec 2009

ahoj kiwi, ja zatial nevolnosti nemam. ja skor trpim nechutenstvom a aj ked mi je trochu spatne, nevraciam. skus na to nejake tie homeopatika. mohli by zabrat ... kamoske zabrali. ;-
ja som sa dnes spojla s doktorkou. nedavala to spinenie a zakrvacianie sice do priameho suvisu s fraxikom, ale aj tak ho odporucila na cas vysadit. mam sa ozvat zase po kontrole v pondelok na urcenie dalsieho postupu. snad to vysadenie zase nevyvola ziadne komplikacie. ☹
ja som sa na tu vzduchovu bublinu pytala aj doktorky. vravela, ze ta sa nema vytlacat, ale ze ak mam pocit, ze mi to robi problem, tak nech vytlacim opatrne vzduch po prvu kvapku. ja som sa totiz stazovala na to, ze mi miesto vpichu obcas opuchne, akoby ma pohryzol komar ... ale ten opuch zostene taky velky a niekedy aj niekolko dni tam mam tvrdu akoby uzlinku. pri pichani do ruky sa mi to zatial nestalo.

mib
15. dec 2009

matka, ty si zlaticko. nevies si predstavit, ako taketo slova povzbudzuju. dnes rano som uz bola fakt na rozplakanie ... co je u mna nezvycajne. urobila som si testik a ciarky su stale velmi silne, tak mam zase trosku lepsiu naladu. fraxiparin od dnes vysadzujem a spolu s drahym drobcovi stale dohovarame, aby sa nedal a drzal sa pevne. dakujem za podporu, velmi dobre to padne. 🙂

tiriel
15. dec 2009

ahojte dievčata,chcem sa opýtať, či je normálne,že mi vobec nie je zle, aj prsniky ma už bolia menej , akurat ta unava ale aj ta je už na tom lepšie a bolesti bedr.klbov a ten syndrom nekludnych noh a občas bolesti v križoch,take normálne . beriem aj duphaston a pred 5 dnami na usg bol 1cm gest vak , zatial AS nebola , vraj to je vzhladom k 5+5tt normálne . začinam mať strachy či je vše OK .