Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

tinka349
8. feb 2010

no ma nafotil jeden znamy fotograf v londyne pred rokom ked som bola este mlada a pekna 😀 a teraz mi uz drobec ubral z krasy, tazke to bude asi dievcatko 😝 ale ja sa s nou rada podelim

xpetka1x
8. feb 2010

no vyzeras tina ak barbia 🙂 si pekna babula tak sup prec od toho co si ta nezasluzi a nekaz si zivot,,,

tinka349
8. feb 2010

😀 ja uz ten barbienovksy look prenecham mojej bambulke, ale dufam, ze skor inteligenciu zdedi po mne ako po otcovi 😝 no idem ja popapat dajake vitaminy...v poslednej dobe mi straaasne chutia jablka, co som ich predtym ani nemusela 🙂

elko69
8. feb 2010

no tak chod a zajtra volaj k dokymu co s tym objednanim ci ti to neprelozi nahodou...a veru sup od tvojho naničhodnika...

norikk
8. feb 2010

mozem sa spytat?? som v 8. tt a obcas v poslednom case som citila ze ma "boli" v lavom boku, 2-3x v pravom. co to moze byt?? nebolo to silne.....

rosannar
8. feb 2010

mia...no mala som dostať teraz v sobotu no ale nedostala som 😀

elko69
8. feb 2010

norikk to som mala aj ja take pichanie v lavom vajecniku a doky mi to vysvetlil ako ze volakedy som sa mohla silnjesie buchnut n ato miesto,vytvorili sa mi tam nejake zrasty a teraz ked rastieme a vsetko sa nam tam vnutry posuva tak to moze sposobovat to pichanie,ale vyskusaj sa opytat dokyho ke dpojdes na poradnu....

norikk
8. feb 2010

a potom si to ako liecila??

elko69
8. feb 2010

njako,to sa nelieci nijako..teda mne n ato nic nedaval,povedal ze v tehotenstve sa stretnem s roznymi bolestami ale pokial mi netvrdne brucho moc a nemam ziadne ruzove,krvave vytoky a nejake strasne krce v brusku tak sa nic nedeje...

norikk
8. feb 2010

len som chcela vediet ci to nie je jeden z tych lepsich priznakov,ze som tehotna....lebo u mna ich nejako moc neni :( nezvraciam, bolesti ziadne, joj uz sa neviem dockat,ked doktor uvdisi na ultrazvuku nase male...len to az v marci

xpetka1x
8. feb 2010

norik ja som mala tiez take bolesti na zaciatku na lavej strane.. no a moj gynekolog mi to vysvetlil tak ze oplodnene vajcko sa mi uvolnilo z laveho vajecnika a ostala tam po nom taka dierka ktora zrasta a preto to boli.. ale uz je to ok..

xpetka1x
8. feb 2010

inak baby ja som strasne smedna no ale nic mi nechuti pit vsetky vody dzusi a malinovky vygrckam no a teraz mi zacal xutit cmar alebo zakysanka 🙂 a tu som pila aj pri prvom tehu a mala som dievcatko.. tak zeby zas??? 🙂

tinka349
8. feb 2010

norikk - to ako casto chodis k lekarovi? ja kazde tri tyzdne a stale mi robi aj ultrazvuk...

norikk
8. feb 2010

no,pred tyzdnom som bola, a mam prist o mesiac, cize o tri tyzdne

lucinika
8. feb 2010

Prajem pekny vecer baby 🙂
pisete tu o lekaroch... mozem sa vas spytat co vam robil pri prvej prehliadke? Pretoze mam pocit akoby ma moja lekarka doslova odflakla,nic poriadne mi nepovedala,ani termin??? Bola som u nej asi tyzden a pol dozadu,cakala som tam tri hodiny a pritom boli predo mnou len 3 zeny,ked som prisla na vysetrenie,urobila mi ultrazvuk,nic mi nepovedala,iba sa pytala na choroby v rodine a poslala ma domov s tym ze mam prist o 5-6 tyzdnov od tej navstevy,je to normalne? ved ked som to tak pocitala to uz budem v nejakom 10 az 11 tyzdni,zda sa mi to byt nejako neskoro...

romini
8. feb 2010

lucinka aj ja som sa zlakla pri prvej prehliadke tiez mi robila len ultr. ale to je normalne. ale mne dala knizku uz v 10 tt. a ty si ten v 8 tt. tak preco ti kazala prist az o 5-6 tyzdnov? no vies co netrapa sa. oni to tak robia lebo do 13 tt oni pozeraju ci sa ti babo udrzi uvidis ked k nej pojdes tak ti uz da knizku aj predbezny termin ti povie.

lucinika
8. feb 2010

dakujem romini... nebola som si ista,ale aj tak silno zvazujem ze ju vymenim,nepozdava sa mi a aj ked som na nu hladala ohlasy na roznych forach neboli s nou ziadne baby,ktore boli tehulky spokojne... a inak pomylila som sa,robila mi sono - a vnutorne,ziaden ultrazvuk,za to som si zaplatila 10 eur a ani fotku mi ziadnu nedala :( citala som niekde ze je to zakazane v tehotenstve ci je to na zaciatku jedno?
Prepacte ze tak vyzvedam ale bude to nase prve dietatko,sice neplanovane ale aj tak lubene a na zaciatku tehotenstva,ked som o nom ani netusila,bolo dost faktorov ktore mohli babatko ohrozit,je nam ale fajn,len uz nechcem nic podcenit a chcem pre nas len to najlepsie 🙂 isto ma chapete

norikk
8. feb 2010

ani ja este nemam knizku a tiez len ultrazvuk mi robili na ktorom bolo ledva daco vidiet :(

romini
8. feb 2010

lucinika vies co mne tiez zo zaciatku robila vaginalny ultrazvuk to je v pohode. keby ti robila vonku na brusku aj tak by tam este nic nevidela. mne to tiez tak robila. neboj nic. vsecicko bude ok. mne az ted na posledy robila normlany ultr. na bruchu lebo mam hrubsie tkanivo na bruchu.
ja cakam tiez nase prve babtko, a tiez sa stale vypytujem druhorodiciek je to ok. sak na to je tu tato tema aby sme si pomahali a radili sa navzajom. a neni ti zle?? mne byvalo do troch mes. strasne stale som bola pri zachodovej mise.. fuj

romini
8. feb 2010

lucinika a ty chodis do TT gynekologicke? ja som z PK chodim do modry dr. matusovicovej je to super zena aj dr. vyborna. ma taky kamaratsky pristup.

elko69
8. feb 2010

lucinika aj mne uplne prvu navstevu vybavil tak z enajprv ma vysetril z vnutra s rukou,zistil ze maternica je nejaka vlhsia ako spongia a trosku vacsia a potom teda ultrazvuk vnutorny a tam videl len nejaku dutinku tak mi len potvrdil tehu a potom mi kazal prist za 2-3 tyzdne na odbery a n aprvu poradnu a az tam som dostala tehu knizku a prvy ultrazvuk s foto som mala az v 12 tt a teraz idem zajtra...a dalsie dva su az o par tyzdnov lebo poistovna preplaca len 4 ultrazvuky z acele tehotenstvo a to je rozdelene podla tt...

avila
8. feb 2010

Ahojte zenusky,

tak mam za sebou tripple testy, aj nas pozreli na UTZ 😀 Tak sme sa opat videli, krasne je vdiet stavceky a cely chrbatik, srdiecko, tvaricku (tu videl len doktor 🙂 ), no a proste som bola taka happy, ze som sa zabudla spytat na pohlavie... a poviem vam, ze v tej chvili mi to bolo jedno, hlavne ze je vsetko OK. Vysledky mi zavolaju do tyzdna, tak uvidim. Len som bezala, tak som sa bala, ze mi budu merat zase tlak, z toho vystrasenia a bezania by zase vyzeral...

Lutsine, davaj pozor na seba aj ked viem, ze nie vzdy sa to da. Ja som sa tiez dnes skoro vyrubala a lade... Ale ked sa zlaknem, tak citim, ze mojmu pampusiku to nerobi dobre.

lucinika
8. feb 2010

jee dakujem baby,tak aspon viem co mam cakat a ako to chodi 🙂

romini,myslela som si ze budem po mojej mamine,ta ani prve mesiace poriadne nevedela ze je tehotna,nebyvalo jej zle,bola uplne v pohode,mna rano len straaaaasne napina,vracat to nie,ale napinanie je otrasne,dam do seba stvrtku jogurtu aj to takym sposobom,ze dam lyzicku do ust,napne ma a az potom prehltnem... ale myslim ze je to asi z toho,ze som prilis citliva na pachy a posledne dva dni mam nadchu takze mi je aj lepsie 🙂 uvidime ake to bude ked mi nadcha prejde

jedine co som sa bala (aj som to sem pisala) bolo to,ze som mala pocit,ze mam tvrdsie brusko - aj priatel si to vsimol,ale vtedy som mala take na nic dni,same stresy... teraz som uz v poriadku,mozno aj preto,ze si hovorim,ze mi nikto nestoji za to aby sem sa aj s babatkom nervovali 🙂

ked sa smiem spytat ako ste to mali vy? planovali ste babatka?

romini
8. feb 2010

lucinika my sme planovali uz pol roka len sme tak skusali ja som vysadila lieky a furt nic nic uz som mala nervy. tak som sa prihlasila na VS ze kaslem na to ze teda idem studovat nie. a zrazu som ostala v oktobri tehu. v skole som pokracovala no ale v januari ked som chodila soboty piatky do skoly vlastne uz od oktobra a videl na mne aj priatel ze som uplne hotova ani navarit som nestihala, tak mi povedal aby som to skoncila ze chce aby som sa venovala malemu a jemu. moj buduci manzelik je o 20 rokov starsi o do mna. takze skolu pri nom nepotrebujem lebo podnika a dokaze nas zabezpecit co sa tyka financii. tak povedal ze v tomto smere sa nemusim bat a radsej bude mat zenusku doma pri malom ako v lavici. ze ak neskor chcem tak mozem ale teraz ze na co a ma pravdu.

romini
8. feb 2010

avila gratulujem super....tesim s tebou. ja idem v stredu na velky ultrazvuk dr. mojej tak uvidim tiez ho bude z kazdej strany pozerat. a som zvedava na pohlavie ci mi potvrdi chlapca 🙂

elko69
8. feb 2010

lucinika moja mamina tize netrpela nevolnostami a ani ja a ani sestra tak mozno to je v genoch??hihi

no idem uz off babue lebo dosiel manzelik a idem sa mu venovat..tak papa

lucinika
8. feb 2010

romini tak to mas fajn,my sme spolu s priatelom este len vyse roka,fakt sme si sadli a planovali sme aj spolocnu buducnost no a ta sa ohlasila o cosi skor. bol to pre nas velky sok,ale vysporiadali sme sa s nim a uz teraz sa na babatko vsetci tesime. u nas je jediny problem v tom,ze obaja studujeme,tento rok nas cakaju bakalarske statnice,ale malinke sa ma narodit az koncom septembra takze by sme to mali zvladnut. obaja chodime na denne studium,ale uz davnejsie sme planovali ze druhy stupen pojdeme studovat externe popri zamestnani,takze ja si to odlozim o rok a priatel bude pokracovat v externom inzinierskom studiu ( to bola moja podmienka 🙂 ) noo a problem mame jedine v tom,ze co sa tyka financii,musime sa spoliehat na rodicov z oboch stran,takze sa teraz stale riesi to,kde budeme byvat a ako to vsetko bude ked sa malinke narodi. v tomto je priatel super,ked je treba zastane si ma a stale sa o mna stara,ani mi nedovoli nalozit umyvacku,zniesol by mi aj modre z neba 🙂

avila
8. feb 2010

Lucinka, my sme uz spolu 8 rokov pomaly... Tak sme si povedali, ze hadam uz je cas a ze uz sme pripraveni a dlhsie tuzbu po babatku nemozeme potlacit 😀 A tak sme si "prestali savat pozor", no a hned na prvy sup 😀 nam papulka vysla. Vdaka panu Bohu.

My sa snazome s muzickom prispievat rovnakym dielom, i ked sme sa zoznamili, ked som studovala, ale vzdy som sa tesila, ze ked budem zarabat, tak mu to oplatim 🙂 Sranda, ako roky bezia... A cochvila sme v dalsom "levely" 😀

avila
8. feb 2010

Lucinka, drzim Vam palce, vzdy sa da, hlavne ked mas pri sebe dobrych ludi a muzicka 😉 Platis si i DPN, ci nie? Bakalarky zvladnes a II. stupen si mozes dokoncit aj pri babatku.

lucinika
8. feb 2010

u nas s financiami nebude problem,len potrebujeme pomoc od rodicov na zaciatku - na taky rozbeh a priatel je sikovny vie kopec veci,a je ten typ,ze sa o nas kazdopadne dobre postara 🙂

avila tymto "vyrokom" si mi ho strasne pripomenula,nepaci sa mu ked napriklad niekto hovori ze: "ta je v druhom stave" on si zauzival to,ze ked tak budeme hovorit ze my sme v "druhom leveli" 😀 😀 😀