Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

dydynka
autor
7. máj 2010

aj som zacala prat ved ked bude vonku pekne tak sa to skoro ususi,,,tak dneska prva pracka,,,,som zvedava kolko ich bude dokopy kym operem vsetko co mi este chyba,,,,a to su tri plne policky v skriny,,,a kedze jednu uz mam a prala som ju na dva krat tak dokopy asi 6 praciek a mam poprate 😀

elko69
7. máj 2010

co?tak ty ams peknu vybavu...ja som oprala v dvoch prackach,ale to som zatial prala len tie najmensie veci,tie co boli od 1/2 roka este nie...

dydynka
autor
7. máj 2010

no ved ja uvidim ze ci si budem prat aj tie vecsie veci,,,to sa mi asi nebude chcet 😀 som taka hrozne leniva 😝

elko69
7. máj 2010

no to pranie nieje az take zle ale to zehlenie..uff

dydynka
autor
7. máj 2010

no ved to,,,, 😀

elko69
7. máj 2010

mne mamina helfla lebo ma po chvili boleli tak krize ze sm to uz neustala pri ten doske zehliacej tak sa mamina zlutovala a dozehlila za mna..

dydynka
autor
7. máj 2010

no ja som si to spravila tak aby som mohla pritom sediet,,,bo tiez nevydrzim dlho stat na nohach,,,

elko69
7. máj 2010

aj teba uz asi pekne boli chrbtica po dlhsom stati,ze?

dydynka
autor
7. máj 2010

no hej ale potom sa mi tazko dycha a pride mi nevolno

kiwi82
7. máj 2010

ahojte baby, v com ste prali tie vecicky? v nejakom specialnom prasku? a pouzili ste aj avivaz? Zevraj ta Lovela je dobra.

dydynka
autor
7. máj 2010

prasok pouzivam normalny ale avivaz mam silan ten s aloe vera

elko69
7. máj 2010

ja som prala v lovele,tekutom prasku + avivaz...to je taka klasika pre detske veci ale casom zacnem prat v normalnom prasku postupne aby si maly zvykal aj na inu znacku pracieho prost.

avila
7. máj 2010

Ja sa chystam prat v mydlovych orechoch, poznate to niektora? 🙂 Slniecko svieti, ale dnes mam nejaky mrcha den. Musim ist na kopec zmrzliny.

elko69
7. máj 2010

avila nie nepocula som o tom teda pocula ale to sa myslim tykalo tych latkovych plienok...

zabkaevka
7. máj 2010

ahooj kočky. Tak som domka. Bola som na poradni a potom na trhu nakúpiť zeleninku a ovocie, a potom keď som prišla domkov, tak som zjedla plllný tanier zeleniny s cotage cheesse, mňaaamiky, ale teraz funííím 🙂
Jeeej a výsledky triple testov sú OK 🙂 aj mimi je OK, váži 367g, veľkosť nevedel poriadne namerať, len tak krivo, nejakých 13,5cm, tak sa vytešujem, ja som zo spodu v poriadku, a vážim 62kg, teda od prvého váženia sú to 4kilá, aj keď sa mi dnes tá váha nezdala, akoby bola rozladená, hmm ale nič to. Orientačne je to OK.

vi3ka
7. máj 2010

ahojte kočky

zabkaevka: no super, že máš výsledky OK. a ešte ti nepovedal, čo čakáte? chystáš sa aj na 3D/4D? ja už sa teším na pondelok a dúfam, že sa nám ukáže, čo to rastie v brušku. 🙂

vi3ka
7. máj 2010

moje bruško 21. tt, už mám 12 malinkých strií vpredu pod pupkom, ale mne to nevadí 🙂

zabkaevka
7. máj 2010

vi3ka : kráásne bruško 🙂 S tým obyčajným ultrazvukom nevidel poriadne, teda nevie povedať, ale vravel, že zatiaľ nevidno vyvíjajúce sa vajíčka alebo penis a teda zatiaľ vraví že dievčatko, ale ruku do ohňa za to nedá. Na morfologický ultrazvuk sa chystám, ale tam kde pôjdem nemajú takú klasicky 3D ultrazvuk, ako v tom centre kde som bola v 13. týždni (teraz ma tam už nechceli vziať, majú veľa toho a odišli od nich lekári), ale kamoška tam bola v pondelok,a vravela, že pekne všetko premeral doki, takže mne to úplne stačí. Nemusí byť ani foto,, čo tiež tam nerobia.

zabkaevka
7. máj 2010

v KE je ešte jedna nemocnica kde robia 3D ultrazvuk, ale neviem či tam chcem ísť, ale uvidím, ešte sa dohodnem s mangelom. a prípadne tam zavolám, pretože tam sa treba objednávať, a tam v tej nemocnici kde nerobia fotky, tak tam netreba.

makaga
7. máj 2010

ahoj....som tu nova ....kto je tu hned na zaciatku....ja som 5tt

vi3ka
7. máj 2010

zabkaevka: ďakujem 🙂 ja som tiež rozmýšľala nad 4D čo u nás robia, ale nakoniec sme sa dohodli s mangelom, že pôjde teraz so mnou na poradňu, aby videl mimi a keď nám spraví aj fotku, tak nám to bude stačiť. aspoň ušetríme peniažky. bolo by pekné ísť na to 4D, ale ... no možno sa nakoniec ešte namyslíme a pôjdeme aj tam. 😀 daj aj ty nejaké foto bruška.

makaga vitaj medzi nami 🙂

simonka28
7. máj 2010

ahojte kocky.ja som sa bola dnes uclovekovat u kadernicky a este pokupit co bolo treba no a ako my zeny, aj to co moc treba nebolo...sak to poznate,nie?nozky ma bolia a o krizoch ani nehovorim.s tym pranim mate pravdu,ze je to jednoduchsie ale to zehlenie je raaadna fuska:.(este som si nove zaclony vyvesila a uz mozem ist aj na"Havaj"...pocasie je take vseliake ale hlave,ze nie su nejake horucavy to nemusim.stava sa aj vam,ze sa vam blbo dycha?mne sa cele doobedie nedalo riadne nadychnut:.(

lulu4
7. máj 2010

Avila, tak chvalabohu, ze je vsetko v poriadku, drzim palceky nech Matusko vydrzi este dlho v brusku... a kolko dni si ta tam nechali? drzkaj sa a pomaly uz vsetko chystaj pre maleho aj do porodnice nech toho naraz nemas vela...ja uz chystam teraz, uz pre maleho budem mat pomaly vsetko, inak dnes sme boli vyzdvihnut postielku s matracom, dali sme si osobny odber, tak sa tesim, som zvedava kedy ju manzelik posklada 😀 ja uz len flasticky, cumlik, pre mna veci do porodky a pomaly aj budem mat vsetko, aha este vanicku a kocik ale na to je este cas zatial 😀

lulu4
7. máj 2010

simonka: daj nam potom vediet ci si ta nechali v nemocke alebo nie, a to ako moze byt vela plodovej vody? to ti ako doktor vysvetlil, to sa z coho moze tolko vytvorit, to som este nepocula, tak prepac tu blbu otazku... drzim palce aby si nemusela ostat v nemocke a nech je len maly pekne v brusku...
to je dobre, ze si bola dnes u kadernicky, ja by som uz tiez mala ist, som bola naposledy zaciatkom aprila a uz mam zase par sediniek 😀

simonka28
7. máj 2010

lulu4 ja mam diabetes od 13rokov takze aj s tym to suvisi pravdepodobne.pri prvom som to mala tiez no nastastie secko dobre dopadlo a je dnes z neho prvacik.no ak ma tam nechaju tak vam dam vediet hned ako dojdem domov ale to uz bude pravdepodobne aj s krpcekom.mne naplanuju cisarsky v Martine,takisto ako v prvom tehu.sa citim lepsie ked mam nove vlasky.

matula55
7. máj 2010

Ja som tu tiež nova ale tu uz vsetky idu rodit tak ako je to s tymi začiatočníčkami??? :(

lulu4
7. máj 2010

matula: ale neboj pribudaju sem stale nove tehulky ako si ty a je dobre, ze su tu aj nejake skusenejsie, ktore ti mozu vo vela otazkach pomoct a podporit ta, takze je to dobre ked je tu mix 😀 vitaj medzi nami... kedy si zistila ze si tehu? mas uz nejake priznaky? babatko ste planovali?

makaga
7. máj 2010

ahoj matula55:ja som nova....v ktorom si tyzdni?a je to prve babetko...

matula55
7. máj 2010

🙂 dve // som nasla min.piatok, vychadza to ze som v 6 tyzdni tak nejako. Nic mi nie je, asi by som na to neprisla nebyt toho ze som to nedostala 🙂)
planovali sme tak neisto, lebo sme nemali tu odvahu si to tak narovinu povedat..xixixi..asi strach zo zodpovednosti a totaknej zmeny, no ale hned v prvy mesiac to vyslo...tak dufam, ze to bude vsetko ok.

makaga..vyzera to ze sme na tom uplne rovnako, to je super!!!!! 😀

lulu4
7. máj 2010

matula, makaga: obom vam velmi drzim palce, vsetko bude dobre len musite mysliet pozitivne, mne zacali tehu priznaky az okolo 12tt, to mi zacinalo byt zle, akoby ma vysadili z kolotoca, napinalo ma obcas sa hlava tocila... ale po nejakych troch - styroch tyzdnoch to preslo.... aj som takto na zaciatku musela viacej papavat, lebo keby som si nieco nedala tak asi odpadnem... ved uvidite ako sa to bude prejavovat u vas...