Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

lindus1
10. máj 2010

lulu viem, ze klasicka koliska sa da nova zohnat cez net okolo 70 €, co som kukala a moze byt teda cez bazar aj menej.. ale ja som myslela, takyto kosik alebo kosikovu (prutenu) kolisku a tych je malo, preto su take drahe, ale zasa su lahucke... nam sa s manzelom velmi pacila, tak sme sa rozhodli pre tuto 😉

lulu4
10. máj 2010

lindus, jasne, ved dolezite je aby ste boli s vyberom spokojni vy a babatku aby sa dobre spinkalo 😵 ale inak vyzera to velmi pekne co ste kupili, ozaj uz mate pre synceka aj nejake meno vymyslene?

lindus1
11. máj 2010

vdaka lulu 🙂 nooo s menami..... ja som chcela adama, manzel michala, ale v nasom okoli samy adam a michal 🙂 a teraz najnovsie rozmyslame, ze by to mohol byt marko, obom sa nam paci to meno, ale tak som sama zvedava, ci to tak ostane, lebo do augusta este kooopec casu 😉

lindus1
11. máj 2010

inac lulu tvoj vladko bude oslavovat spolu so mnou, ja som narodena na vladimira 🙂

pepppe
11. máj 2010

irsina jasne ze to zvladnete,to je uz len chvilka a pekne sup,sup domenkov,,,,,,,,,,,a co malinka??ake je to byt maminkou??uzasne,ze??

lutsine
11. máj 2010

... 🙂

lulu4
11. máj 2010

lutsine: noo kreativite sa medze nekladu, krasny vytvor :o) mile je to, a uz mas teda pekne brusko 😵

lulu4
11. máj 2010

lindus: pekne mena ste vyberali aj tie na ktorych ste sa nezhodli mne sa presne pacia Michal, Adam, David, Filip ale mojmu manzelovi ani jedno z nich a on chcel vzdy ked to bude prvorodeny syn aby sa volal po nom, tak som mu tu tuzbu splnila, teda zatial tym vyberom mena 🙂 Vladko je podla mna este jedno z tych peknych mien 🙂 juuj takze nas malicky bude s tebou oslavovat? no to bude dvojita zurka 🙂

lulu4
11. máj 2010

Pepppe: no co ako si na tom? uz si nieco ponakupovala? dufam, ze si uz doplnila zasoby pre maličkeho? potom vsetko pekne nafot som zvedava a aj brusendo by si si aktualne mohla odfotit 🙂 co ty na to?

elko69
11. máj 2010

simon no mame sa na co tesit,inak sestre stale hovorili ze malinka je mala a ked sa narodila v termine tak mala 4 kg a 53 cm,takze fakt neviem ci tie ich vypocty su az take presne...uvidime ked sa drobci narodia aky teda budu 😉

lindus pekny kosik veru, dobre to vyzera a myslim ze bude aj velmi prakticky 😉

zuzumajko
11. máj 2010

baby tak aj ja som na zaciatku kolotoca zvaneho tehulkovanie 😀 vcera som cely den prevracala a prespala, ale dnes uz ficim v praci 😀 na pol cloveka, lebo velmi sa mi nechce, ale ficim 🙂

elko69
11. máj 2010

zuzumajko neboj to bude dobre,tie prve tydne su najnarocnejsie aj kvoli tym nevolnostiam aj kvoli unave,ja som spavala vzdy ked som dosla z prace od 16 do 19 hod a potom uz okolo 21 hod som spala znova,a teraz uz nespavam dost dlho ale zase vecer dobre zaspim a rano som uz od 7 hore...

avila
11. máj 2010

Ahojte babulky,

tak uz som doma... Moj doki mi neodporucil, aby som chodila do prace. Je to vaginalna mikoza ☹ Dal mi nejake lieciky a hadam uz bude dobre. Dostala som z robotky pracu na doma a mozem robit s nozkami hore... Ale aspon doki pozrel malinkeho a je uplne v poho. Zas ma nenapadlo spytat sa, co stale chlapcek... O 2 tyzdne mam ist znova na poradnu, tak uz sa ho spytam.

Irsine, dufam, ze uz coskoro pojdete domov, teda aj to, aby mala bola v poho. Ty si s nou cez tyzden a na vikend chodis domov. Este je v inkubatore?

Dnes som zase neodolala a kupila som gatuse na traky. Dala som si uz zakaz chodit do obchodov s detskym oblecenim.

Lutsine, krasne brusko, Ty este v robotke fachcis, vsak? A Ty Pepppe si uz domka?

lulu4
11. máj 2010

Avila: a ako sa prejaovala ta mikoza, tym vytokom hnedkastym co si pisala? tak radsej bud pekne domka a oddychuj, teda aj ked pracovne ale predsa doma je vacsi klud... a co neveris tomu ze cakate chlapceka ked si sa zabudla dokiho opytat? mne to ta moja dokina uz potvrdila dva krat a aj sa ukazal v plnej krase aj ked ja som na tom klasickom sone nevidela nic iba machule lebo mi to neprepla do 3D sona ktore tam ma tiez 😀 ved nakupujem uz vo velkom a v modrom zvacsa aj co sme podostavala ich krasne chalanske oblecko - tak sa z toho tesim ako mala...

alexandra1705
11. máj 2010

Ahojte, tak už som dostala prvý termín u gyndošky, 26.5.2010, to budem cca v 7.tt, som zvedavá, dúfam, že to tehotensvto je, keď som nedostala mrchu, dva testy ukázali // a mám sfarbené už aj bradavky, čo bolo aj v pri prvom synovi...

avila
11. máj 2010

Lulu, prejavovalo sa to tym hnedastym vytokom. Bol uplne iny ako ten bezny tehulkovsky. Sponzala by to podla mna kazda. Nemala som ziadne bolesti ale som sa pozorovala ako besna, uz mi z toho sibalo.

Mne len raz povedal, ze to bude chlapcek, a to sa vrtel a na chvilku sa nam ukazal. Viac som sa dokiho nepytala a na 3D som nebola. Tak to bude prekvapko🙂 Kupujem vsetko chlapcenske (takmer) a hovorim mu Matusko, tak to by bola sranda, keby bola ona. Ale vsak to je uplne jedno.

Alex, cakat tak dlho, no, nie je to lahke, ale vsak ono je to uz tamer iste. Malemu ste uz povedali?

zabkaevka
11. máj 2010

ahoooj kočky. Od piatku som sa neukázala. Mám trochu teraz pogram s mangelom, totiž niečo mu doniesli maďarský partneri a potrebuje moje tlmočenie.
Vidííím tu nové "tváre" tak som veľmi rada, že sa tehulkuje tento rok intenzívnejšie 🙂 Supeeeer

Avila : nooo len pekne čuč domka, a nerob nič namáhavé. A už by si ani nemala chodiť do práce, aj keď sa to ti napraví. Ja som bola v práci v pondelok doobedu, namiesto dvoch hodín som sa dzdržala na štyri. A stretla som koelgyňu, ktorá je tehu, asi o 5 týždňov dopredu ako ja, a vraví, že nevládze a nechce sa jej. Ale jej mangel zarába veľmi málo, a tak by z jej sociálky nevyplatili čo majú. Tak to ešte nejaký mesiac potrebuej potiahnúť. A taak som rada, že môžem byť domka. Nehovorím že nepotrebujem peniažky, ale dá sa aj tej PNky dačo vyplatiť.

Juuj ja sa už teším na morfologický ultrazvuk, škoda že namjú tam ten 3D, ale aspoň zmerajú mimi. Len neviem či bude vidno čo vlastne mi pláva v brušku 🙂

lulu4
11. máj 2010

zabkaevka: na morfologickom nebude nic vidno pekne lebo to nie je 3D ultrazvuk, tam si doktor potrebuje namerat vsetky potrebne hodnoty babatka ale mne na tom morfologickom povedali pohlavie a potom na dalsej poradni po nom mi to opat potvrdili 🙂 tak ti budem drzat palceky nech sa dozviete co cakate a kedy nan ides?

lulu4
11. máj 2010

Avila: tak uvidis teda ked pojdes najblizsie, nezabudni sa opytat ale ved jasne je to jedno aj ked mne dokina tvrdila na 100% ze je to chlapcek - tiez kupujem chalanske, modre a tak, no aj keby sa pomylila ale to neviem u mna akym zazrakom tak by mala nosila chlapcenske ved u malych babatiek je to jedno ale toho mojho drobca uz tiez volam menom 🙂 kedy mas najblizsie sono?

pepppe
11. máj 2010

lulu nieco nakupene,ako vanicka,,kocar objednany aj do porodky mame uz nieco,,foto neviem neviem,pokazeny fotak mame 😠 nooo strasne,,,sme mali vcera s manzelom mesiac co sme svoji,vsak aj vy lulu 😉 tak ma prekvapil nasla som na stole penovu tortu a ruzu na nej,no parada,som necakala nic a predsa nezabudol

pepppe
11. máj 2010

avila ja uz odrobim len den a pol a som doma,este vycerpavam dovolenku a od 21som na materskej 😉

elko69
11. máj 2010

pepppe tak uz aj ty budes mat frai??no super...mne to dnes vsetko skoncilo...

skacelka
11. máj 2010

Ahojte dievcata,

ja som takisto na zaciatku tehu.
Teda dufam 🙂 Dnes som bola u lekara a objednal ma na 1.juna na krv a na ultrazvuk ... Tak dufam, ze bude vsetko o.k.
Trochu ma vystrasil, tym, ze mi povedal, ze 60% tehu samovolne potrati .....
Snazili sme sa od septembra a to sme obidvaja zdravi 🙂

lulu4
11. máj 2010

pepppe: nooo teeeda, aky pozorny manzel 🙂 ja som to akurat precitala tomu mojmu co si pisala a on mi na to a ty si si spomenula vcera? ze tiez nie ako ja 😀 no a mam to ani stazovat sa nemozem 😀 ale nie zlate od toho tvojho ze si spomenul, normalne si mi pripomenula ako ten cas neskutocne leti....akoby bola ta svadba vcera...
to je super ze uz ta caka MD aspon si oddychnes, nakupis este pre maleho co treba a budeme pekne tehulkovat a cakat na nasich drobcov 😵

lulu4
11. máj 2010

skacelka: tak vitaj medzi nami tehulkami, tak musim podotknut ze mas divneho dokiho ked ti hned na uvod povie takuto spravu, tak je to tak ze do toho tretieho mesiaca je kazde tehu rizikove, lebo az po tretom mesiaci sa rozhodne ci sa ten plod udrzi alebo nie...ale tak treba hned od zaciatku mysliet pozitivne to je dolezite, ziadne stresy zbytocne, treba byt stastna ze sa to podarilo a uvidis bude dobre... hlavne sa nepretazovat, nezdvihat tazke veci a nerobit prudke pohyby... papaj co ti chuti... hadam ta aj nevolnosti obidu, tie ale zacinaju niekedy az po 10 az 12 tyzdni tehotenstva, u kazdej je to ine... budem drzat palce a kedykolvek sem napis, ked tu budem rada poradim, pokecam...

lutsine
11. máj 2010

skacelka nechodila si do skoly do PO?

simonka28
11. máj 2010

kocky tak ja idem hajat bo ma zajtra caka"zaujimavy"den...drzte palceky!elko mas pravdu tie ich vypocty stoja za prt 😅

dydynka
autor
12. máj 2010

kukuk baby,,,tak ja som bola rano na krvi u dokiho,,,,zobrala som si papier na matersku a urobil mi hned aj poradnu,,,u neho poslednu,,,takze sa teraz musim objednat uz na kramare 😀 😀 ach ako rychlo ide ten cas,,,

lutsine
12. máj 2010

Takze uz si oficialne na MD Dydy?

dydynka
autor
12. máj 2010

no vlastne od zajtra.....no ale musim tie papiere odniest na urad prace kedze som bola nezamestnana a tak,,,,