Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

lulu4
4. aug 2010

@avila ahoooj cerstva mamina, musi to byt krasny pocit, blahozelam z celeho srdiecka...no vidis predsa nebol Matusko taky veliky ako sis a obavala, mal peknu vahu aj hmotnost... uz mate svoj batoztek doma.. to zladenie sa s babatkom asi trva chvilocku kazdej prvorodicka ale neboj ono to pride, ved aj mna to caka...prajem vam vela zdravia a nech vam Matusko prinasa len samu radost...
ak by ti to nevadilo napisala by si mi aspon do IP ako prebiehal tvoj porod, ze co mozem cakat a tak... a hodis na MK aspon jednu foto maleho krasavca nech sa pokochame? 🙂

soni1
4. aug 2010

Ahojte baby, prepáčte, že vám sem tak vtrhnem, ale dnes som 14 deň po KET. Robila som si test 12 deň po KET a ten bol negatívny. Dnes idem na krvičku. Príznaky nemám vôbec žiadne, ale ani menzes sa mi ešte nedostavil. Chcem sa vás opýtať, pociťovali ste nejaké tehu príznaky? A keď mi test ukazoval negatívny výsledok, mohla by mi krv ukázať aj pozitívny? Ďakujem za odpovede.

andrea0903
4. aug 2010

@dudinka80 no tak tak pockaj a uvidis........na zapal to nebude a nevrtaj zbytocne do seba 😀
@jaruska8 odporucam davat hned po krmeni malu na brusko.popripade jej vyvysit polohu pri spani to znamena aby hlavicka a hrudnicek boli vyssie ako ritka a bnozicky tak mierne do sikma......... 😀 kojenie by nemalo trvat dlhsie ako 15minut a aj to kazde kojenie iny prsnik nenechavat dieta zbytocne dlho inak si zvykne zaspavat na cicuske a potom bude problem 😀
@vi3ka daj mi potom vediet ze co a ako si dopadla.....vela som nad tym vcera rozmyslala..........na nic som neprisla...drzim palceky

andrea0903
4. aug 2010

@soni1 s testami to je vselijake krv je najpodstatnejsia.......ja som teho.priznaky mala az ked som bola na konci tretieho mesiaca.je to individualne

soni1
4. aug 2010

@andrea0903 pociťujem len večer také mravenčenie v brušku a neviem zaspať a ešte chodím možno častejšie cikať.

pepppe
4. aug 2010

@avila gratulujemmmm 😉 takze si sa uz aj ty dockala,,co ako sa mate??A FOTO nezabudni pridat,nech aj mi vidime drobceka 😉

dydynka
autor
4. aug 2010

ahojte babulky,,som tu dlho nebola lebo prerabame v byte tak spavame teraz u mojej mami,,,

@avila tak gratulujem,,,,konecne to mas za sebou,,,,no mna zo zaciatku tiez boleli bradavky ale jak som si zacala odsavat mlieko tak ta odsavacka ich nejak uvolnila a uz to tak neboli,,je to lepsie,,ale zo zaciatku som az plakala od bolesti,,,

pepppe
4. aug 2010

@dydynka fuu takze prerabate???noo mna tiez boleli,,,ked som sa snazila este v nemocke kojit,mali mi ich tak dohrizol az som mala chrasty ☹ bolelo to teda riadne,potom som si odsavala a teraz uz len dokrmujem .coo ako sa mate&???malinka ako??

zabkaevka
4. aug 2010

ahoj kočky 🙂 predpoveď počasia : v KE strašneeeee, v noci neskutočná búrka, teraz pod mrakom, ešteže máme nízky tlak, že si môžeme dopriať kávičku 🙂
@avila : paráááááááda, gratulujeeeem k maličkému 🙂 a prajem hlavne zdravíčko a lááásku do celého života 🙂 áno áno foto si prosíme 🙂

andrea0903
4. aug 2010

@soni1 no uvidis ja som nemala fakt na zaciatku nic..stale som mala pocit ze mam mat mrchu ale nica piskanie nebolo castejsie len vytok bol zväcseny....no uvidis 😀

andrea0903
4. aug 2010

@zabkaevka ale burka bola dobra husta.......rano o tretej som bola zatvarat okna na balkone a tak dobre sa na to kukalo 😎 ja pijem teraz kavu po neviem kolkych mesiacoch a konecne mi z nej nie je uz zle 😖

lulu4
4. aug 2010

@zabkaevka hihi tak vies sa to otocilo teraz islo to skarede pocasie co sme tu mali vcera v BA k vam na navstevu to aj hlasili vcera v predpovedi ze sa to takto otoci, ved vcera tu bolo chladnejsie zas a aj prsalo nastastie nie v kuse cely den ale to stacilo... dnes tu uz slniecko svieti 🙂 ale ved uz mas poprate to je zaklad a ja som praveze na take pocasie ako tam mate dnes cakala len kvoli zehleniu, zacni a uvidis ze ti to pojde lepsie ako v horucavach pri horucej zehlicke stat 😀

lulu4
4. aug 2010

@dydynka takze ste sa dali do prerabania? no to nezavidim... tak nech to mate rychlo hotove ja som zo vsetkych prerabok vzdy bola na nervy, rada menim veci v byte a tak ale ta hruba praca ako malovanie, pokladka dlazby a parkiet take nemusim... z toho je moc bordelu 😝
malinka sa ma ako, rastie rastie?

andrea0903
4. aug 2010

@lulu4 joj zenusky chvalabohu mna zehlenie mina vzdy....dovod je jednoduchy moj manzel sa ukludnuje pri zehlicke 😀 😀 😀 akurat dneska tiez zehlil take kopisko ze az a pocasie mi akurat vyhovuje aspon sa tak nepotim 😝

lulu4
4. aug 2010

@pepppe ahojcek dlho som ta tu nevidela, ze nas aj popri mamickovskych povinnostiach kuk dojdes 😀 😀 co maly betar tvoj ako si nazivate? uz je to lepsie v noci ako si spominala minule, kolko ti uz po nakrmeni potiahne spinkat? a co to brusko uz to preslo nehneva ho to uz?

lulu4
4. aug 2010

@andrea0903 tak pocuj to si stastna zena som este nepocula ze muz by zehlil, teda cest vynimkam a ze by sa pri tom este aj ukludnoval, tak to uz hej, to je vyhra 😀 to moj akurat tak povysava a vysype smeti to su vsetky jeho domace prace, som zvedava ako to vsetko pri malom budem zvladat, celu domacnost, varenie a dieta ale tak nejako sa zosuladim so vsetkym, ked zvladaju ine budem musiet aj ja 😀

avila
4. aug 2010

@andrea0903 pocuvaj a nechce sa tvoj mm prist ukludnit aj k nam? 😀

Baby dakuje za gratulacie, pridala som foto. Akurat mu pustam pesnicky co pocuval este v brusku. Normalne vnima 😉 Ja plne dojcim aj cez bolest, ono sa zahoji 😉

andrea0903
4. aug 2010

@lulu4 v pohode to zvladnes ja som bola sama s dvoma detmi dcera mala vtedy 3,5roka a mladsia bola cerstva.a musela som 😉 teraz ani depky nemam lebo moj muz aj poprata aj navari a este sa odreaguje aj pri umyvani okien tie umyva kazdy mesiac aj na balkone........a tak ja si nozky vylozim a ake pecie kolace mnam.......je to moja zienka v domacnosti ale kedze je doma len velmi velmi malo tak mi to chce vynahradit aspon takto 😀 😀 😀

andrea0903
4. aug 2010

@avila ze by som ho ponukla na internete ze ponukam muza vyzehli navari poprata umyje okana vy mate veget a on relax 😀 😀 😀 ktovie nikdy nehovor nikdy.......kriza je strasna vec 😝

zabkaevka
4. aug 2010

@lulu4 : nooo presne ako píšeš, včera som žehlenie odložila na dnes práve pre počasie, rpetože hlásili ochladenie 🙂 takže dokončím triedenie a ukladanie šekov, a vrhnem sa na to 🙂 teším sa 🙂 vraj zajtra aj u nás má byť opäť slniečkovov, tak trochu ohcladenia prežijeme, to je dobré že neprší, len je pod mrakom, tak snáď to takto celý deň vydrží.
@andrea0903 : noo veru, presne o pol tretej to bolo, práve som bola cikať, a vtedy to začalo, hrmenie, búšenie, brr hnusné, nemám rada to, bojím sa trochu. a najmä myslím, na tých ktorých zaliala voda, že oni aké stresy zažívajú. hmm ☹

zabkaevka
4. aug 2010

@avila : jeeeeeeeeeeeeeeeeeej tak ten je rozkošný 🙂 to bublinkovanie na prvej fotke sa mi neskutočne páči, keď mimi robia 🙂 a tá keď má rúčky pod hlavičkou a usmieva sa, nooo dokonalý model je už teraz 🙂 a ty si tiež krásna, a vôbec ti netrebalo upraviť sa. to si neviem predstaviť, že by som sa po pôrode pustila do makeupovania a úpravy vlasov, hmm síce to nerobím ani teraz 🙂 a iste ani väčšina maminiek na to vtedy nemyslí 🙂

susika
4. aug 2010

@avila -ja som mala cicadermu na bradavky. bylinková a velmi dobrá,mne ju poradili v nemocke. ja som ich mala poranené a velmi citlivé z odsavačky, kedže malá nemohla byť na začiatku jojená, lebo bola velmi malinká v inkubátore. nevadí ani bábätku, ked kojíš.a skontroluj si techniku. poranené možu byť aj zlou technikou sania bábätka.
včera som sem davala jeden link a to bolo ohladne pordu a po porde rozne temy. aj o kojení tam bolo. som sa začítala, je tam toho vela a kopec rád.

@vi3ka -teba ked z aujíma o porode niečo. vela sa tiež na tom linku dozvieš dozvieš🙂))tiež solm to rpeštudovala, elbo ten moj porod, to bol rýchlik, tak ani neviem, čo a ako , ked bude taký riadny ten další.teda ak🙂

@dudinka80 -to bolí v azčiatkoch. teda aspon mna. v druhom trimestri to už bola pohodička, iba občas panva "ťahala" v začiatkoch. a teraz je to úplná paráda...keby nemám pred sebou bruško a malý nie je taký aktívny, tak ani neviem, že tam neičo mám🙂)

zabkaevka
4. aug 2010

Kočky, mne je nejako divne dnes.ťahá ma spať, nechce sa mi nič, a ani jesť mi nechutí ☹ Vidím že tu tiež takmer nikoho niet asi spinkáte, tak idem aj ja. Snáď to je z počasia, taký zvláštny tlak. paa neskôr nakuknem.

palesandra
4. aug 2010

ahoj zabkaevka, mne sa dnes tiez nic nechce (mozno to bude tym pocasim)..az som z toho cela znudena..a len myslim na jedlo 🙂..musim sa premahat, aby som vsetko nezrala..papa

dydynka
autor
4. aug 2010

malinka sa ma fajn len teraz u mami mame prenosnu postielku a nechce v nej hajat,,tak to hadam vydrzime kym prerobime izbu,,,no hej mi ideme malovat a davat parkety,,,,inak sa mame fajn,,,len teraz vybavujem tie papiere na prispevky,,je to strasne,,,,este ze sme to stihly kocky kym nezrusia ten prispevok tych 670 eur,,, 😀 som pocula v spravach ze ho maju zrusit,,,ach moj drahy by sa chcel milovat ale bohuzial ma este boli to zosite,,ked mohol tak nechcel a teraz ked nemoze tak chce 😀 😀 sak chlap 😀

vi3ka
4. aug 2010

@andrea0903 no, takže výsledky vyšli skvele, až sa divím, keďže na pohotovosti mi povedala máte tam hnis a riadny a teraz je všetko OK. tak som rada, že sa nemusím dopovať nejakými liekmi. 🙂 a čo sa týka toho "výtoku", tak doki povedal, že z tých odberov čo mi robili to byť nemôže, takže ak by som ho mala ešte aj zajtra, že hneď ráno mám prísť a že keď to bude krv, tak idem rovno ležať do nemocky. ale už to aj skoro prestalo, už len také dozvuky, takže ak sa to do rána nebodaj nezhorší, tak to nechám tak. budúci týždeň aj tak idem k tomu môjmu (ten čo ma vyšetroval je zastupujúci a nie je dvakrát príjemný), tak aj jemu poviem čo bolo vo veci, čo mi on na to povie. ale keď ma na pohotovosti vyšetroval z dola, tak napísal do správy, že hrdlo tuhé, všetko uzavreté, voda neodteká, takže tak. no mám ja ale "šťastie" na rôzne diagnózy a stavy počas tehu 😒 🙂

vi3ka
4. aug 2010

@zabkaevka no dnes je taký deň a počasie na nič nerobenie. ani mne sa nič nechce, ale keď som pozrela na tie riady, tak som to musela ísť umyť, aby si manžel nemyslel, že som bordelárka 😅 tak len si pekne ľahni, zdriemni si a bude fajn.

pepppe
4. aug 2010

@lulu4 noo zase to mame ako predtym,budime sa kazde tri hodinky,,,hadam sa to zase upravi 🙂 noo mame sa dobre,malinky poslucha,brusko este obcas pobolieva,hlavne ked sa mu neda vykakat ☹ jajha som uz aj vycerpana,ale tak stastne,nemenila b& som za nic,,vsak je to krasne byt mamou,za chvilenku to caka aj teba 😉

pepppe
4. aug 2010

@dydynka heh pocula som aj ja,ze to chcu zrusit,mame veruze stastie stamto,,no chlapi,ten moj by uz tiez chcel,,heh ale ma smolu,musi veruze cakat,,,aj ste to uz skusali cie ee??hlavne si musime dat pozor aby nebolo dalsie baby 😀

andrea0903
4. aug 2010

@zabkaevka no ja som si dnes pospala urcite to bude tym tlakom nic sa mi nechce som jak lemra 🙄
@vi3ka no tak to som rada ze si ok.......a tie diagnozy ty mas hahaha aspon sa nenudis a ti doktori su niekedy zvlastne to stvorenia a mozno ti ten chcel dopriat trosku rozkose tak ta rozcievkov 😉 al 😝 verim ale ze uz budes do porodu dobra.lebo ty s tymi diagnozkami sa hrnies stale nejako skor do nemocky ci to len nacvicujes ? 😀
@pepppe no ja som bola schopna az po prvej prehliadke ale citila som sa jak Panna.............normalne mal zo mna muzicek srandu.....