Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

usjak
7. máj 2011

@natyi25 zaciname 11tt

simi251
7. máj 2011

@diano Ahoj. Myslim si, ze by si mala ist k doktorovi co najskor, prave preto, ze mas uz jeden potrat za sebou. Ja s tym osobne skusenosti sice nastastie nemam, ale co tu citam na konikovi, tak lekari v takychto pripadoch predpisuju lieky, aby sa predislo dalsiemu potratu. Tak chod co najskor a uvidis co ti povie lekar. DRzim palce. 🙂

simi251
7. máj 2011

@veva82 Ahoj Veva. Ako dopadol zakrok? dufam, ze si OK. Len som to tu nepostrehla v diskusii predtym...to bol zakrok kvoli tym krizom? 😕 😕 😕 Ja mavam tiez mierne bolesti v podbrusku pravdepodobne z krizov. Mala som to aj pred tehotenstvom a lekari mi tvrdili ze je to z krizov. Teraz idem v utorok ku gynekologicke nech to pozrie, ci je to fakt nie nieco ine. Som zvedava, co si este vytrpim v neskorsom stadiu tehu. A dufam, ze to nebude kontraindikacia pre epiduralku. Aj ked neurolog tam nikdy nic dolezite na RTG nevidel.

gabika84
7. máj 2011

@veva82 ahoj moja. som dlho nepozerala do tejto temy. teraz uz mas pravdepodobne po. neboj, vsetko dobre dopadne 😉 a kolko ti namerali krcok? ked ta pustia, hold, bude to chciet lezat pekne v postielke asi a setrit sa. urcite to ale za to stojiiii 🙂 zistili, ci to malo nejaky suvis s tymi krizami?

veva82
7. máj 2011

@gabika84 ahoj ešte som v nemocnici...robili ma včera ráno.Začal sa mi otvárať z vnutra ako je drobec do Včka ☹ a skrátil sa zo 42mm na 31mm. Neviem či tá bolesť krížov s tým nejak súvisela uvidíme ked pridem domov ale predstav si že ma tak nebolia dnes ako ma boleli do štvrtku.Maličkému sa včera zákrok nepáčil lebo celý deň vystrájal v brušku a dnes je uuplne kludnučký.A ty sa máš ako?Už je dobre?

veva82
7. máj 2011

@simi251 ahoj...nie nie bol to zákrok kôli tomu že sa mi otváral krčok.S krížami to asi súvis nemalo i ked ma už asi ani nebolia a to od včera len ležím bez pohnutia.Uvidíme časom ked ma pustia z nemocniceči budu bolieť alebo nie.Aj ked už sa tak nebudem môcť namáhať ako predtým lebo budem musieť mať kľudový režim.Teba môžu bolieť kríže z toho že sa ti rozťahuje panva.Mňa tiež pobolievali na začiatku tehu 😒

simi251
7. máj 2011

@veva82 aha tak dufam ze si uz ako tak ok a ze teraz to uz pojde ako ma az do porodu. Mna tie krize bolievali uz asi 3 roky. spustila mi to jedna smutna stresova situacia a odvtedy mam vacsie problemy s chrbtom. Ale lekari s tym nic nerobili, nebolo treba. Ale tie bolesti z krizov mi niekedy vystrelovali do lytok aj stehien. v podstate ma ani neseklo v krizoch, ani ma to neobmedzuje v pohybe ale zavse ma picha v nohach alebo v podbrusku. Uz som bola na to zvyknuta len teraz ako som tehotna tak som z toho nervozna, lebo to neviem definovat ci je to od chrbta alebo od tehotenstva. Ja som nervozna aj preto ze som v zahranici a tu sa sono robi az v 12 tt. Takze hned ako ma pichne, namyslam si, ze je to nieco zle. Ale v utork mam termin u gynekol. tak jej to snad vysvetlim a to sono spravi aby som bola spokojnejsia. Tak ti zelam,, pevny krcok,, 😀 a nech to tehu prijemne prebieha. Pa

diano
8. máj 2011

@simi251 ahoj.dakujem ze si mi odpovedala a poradila.vcera som mala troska hnede tak som isla na pohotovost lebo ja uz sa bojim a dietatko strasne chceme obidvaja.predpisal mi utrogestan 3x dene a pondelok uz idem svojmu doktorovi.ale videla som tam zatial take male hrozienko taky balonik uz len musim cakat co dalej bude.dopra sprava je ze je to v maternici.takze uz len cakat abi to vsetko dobre dopadlo.zelam ti ab si mala tiez vsetko poriadku abi si si to uzivala.zatial 🙂

simi251
8. máj 2011

@diano To som rada ze je vsetko OK. Dufam ze aj nadalej bude. Tes sa z babatka a oddychuj. Pa

diano
9. máj 2011

ahojte.dnes som bola u svojho doktora a ten tehotenstvo potrvdil mam dojst za 2tyzdne a vystavimi tehotensku knizku uz abi to bolo.tak sa tesim 😀 dufam ze to pojde rychlo tieto tyzdne.najspokojnejsia budem az ked budem pocut srdiecko az vtedy budem v klude a ze je vsetko OK. drzte palce

enrikad
10. máj 2011

ahojte baby... chcem sa Vás spýtať, dokedy Vám trvali tehotenské nevoľnosti... ja som v 17tt a ešte stále ma trápia...

simi251
10. máj 2011

@diano Ahoj. a spinenie prestalo?

fnova
10. máj 2011

Ahojte, vcera som zistila, ze som mozno tehotna, viacere veci tomu nasvedcuju, test mam pozitivny. Snazila som sa uz asi rok, ale ked to pride, tak to zaskoci 🙂 Nasla som tuto temu pre zacinajuce tehulky, tak sa pridavam. 18teho idem k lekarovi nech mi to potvrdi, ak som naozaj tehotna, predpokladam, ze som teeraz v 5 tt plus minus. Viete mi prosim povedat co sa deje na tom prvom vysetreni u lekara? Zoberie krv? alebo ma nejako vysetri? Alebo ultrazvuk? Dakujem pekne za info 🙂

tatiana77
10. máj 2011

@fnova ahoj mne robili vnutorny ultrazvuk, kde potvrdili, ci je tehotenstvo v maternici a teda ci som tehotna...potom po nejakom case som isla na krv.....gratulujem a dufam, ze bude vsetko v poriadku....🙂)

ivusiatko
10. máj 2011

Ahojte, fnova aj ja som na tom ako ty. Vcera som tiez prisla na to ze som tehotna, teda podla testu, aspon ten to tak tvrdi. Tak hadam aj doktorka mi to potvrdi, len sa k nej este musim objednat. Dnes sa to chystam povedat polovicke tak som zvedava na reakciu ale kedze sme chceli a vyslo to dost rychlo tak sa hadam bude tesit🙂 drzte prsty

odrik
10. máj 2011

@fnova
Blahozelam!!! Najprv najcastejsie vaginalne sono, neskor potom krvna hodnoty tehotenskeho hormonu HCG. Vychutnavaj, oddychuj a drz sa!
@ivusiatko
Tiez blahozelam!!! Drzim palce!

ivusiatko
11. máj 2011

odrik dakujem🙂
no zobral to v pohode, potesil sa, tak super...v pondelok sa chystam k doktorke tak hadam mi to potvrdi. Dam vediet potom.

veva82
12. máj 2011

@simi251 ahoj....ja som ešte stále v nemocnici lebo ma chytil obličkový záchvat do pondelku rána...takže tie bolesti krížov mohli byť aj s mojej opúchajúcej obličky.Zajtra by som mala mať výsledky a uvidí sa čo bude dalej.Hmmmvy baby v zahraničí to máte ťažšie s tým UTZ.Ja som šťastná že som tu a robia mi ho pomerne často kôli môjmu rizikovému tehu.Ako ti dopadla kontrola???,Ukecala si dr nech ti spraví sono???Neboj nič ked ťa čo len trošku pichne.Treba myslieť hlavne pozitívne kôli bábätku.Budete ok a vynosíš drobca až do konca a budeš mať pekné tehulkovanie 🙂

jamka31
12. máj 2011

@susubaba
Ahojček 🙂 tak to sme na tom obe rovnako 🙂))

odrik
12. máj 2011

@ivusiatko
Nooo super! Drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo! Ja sa sem rada pozriem a s Vami potesim. Inak som bohuzial na inych, smutnejsich temach, lebo patrim tam. Ale tu pookrejem a moooc sa s Vami tesim! Drzte sa vsetky mile tehulky, uprimne zavidim! A drzim palce!

simi251
12. máj 2011

@veva82 No nakoniec vsetko bolo super. To sono mi sama navrhla, len co pocula ze som tehotna. Takze je to asi jedna z mala Dr; ktori s tymto neriskuju a radsej hned zistuju ci to nie je nahodou mimomaternicove. Takze som mala stastie na vyber lekara. Predtym mi jedna doktorka a jedna sekretarka na klinike tvrdili ze sono sa nerobi. 🙂 🙂 Takze som ju nakoniec vobec na nic nemusela presviedcat. Ale napriklad v januari, ked som bola u nej na preventivke, vtedy mi nechcela sono urobit. Ze len ked budem mat potiaze. 🙂 Tak vidis, v kazdej krajine ma zdravotnictvo svoje pravidla. Ale lutujem zeny v Irsku. Tam je to fakt biedne. No a na kontrole vsetko bolo OK , babatko je na svojom mieste, vajecniky su normalne takze sa tesim. srdiecko bilo ostosest. 🙂 A to obcasne pichnutie je urcite z krizov.

No a ty co teda? Takze oblicky? Fiha. No to muselo boliet. Mala si s tym problemy aj v minulosti?

solinkarka
12. máj 2011

@fnova
@ivusiatko ahojte tiez som na tom ako vy 😉

fnova
12. máj 2011

@ivusiatko Tak to je super, blahozelam, super, ze sa aj Tvoja polovicka tesi 🙂
@solinkarka @ivusiatko Ja uz som medzi tym si nastudovala ako sa pocitaju tyzdne a zistila som, ze to mam este plus dva, takze ak je vsetko OK, tak som v 7tt, fuha ja idem k lekarovi az buduci tyzden, som z toho uz uplne na nervy, ci je vsetko ok, ci je zdrave, ci je v poriadku. Sama nemozem uverit tomu, ze ako je mozne, ze mam tolko stastia a som tehotna. Asi to uz ine nebude, ked sa stanes rodicom, uz si budes navzdy robit starosti o dieta. nemyslim ako mindraky vecne, ale ...no ved to poznate - je to to najvzacnejsie co mame (alebo budeme mat 🙂 a tak sa o to bojime 🙂

dzu
12. máj 2011

Ahojte baby, toto je moj prvy prispevok, zaregistrovala som sa v Marci a hned v Marci som otehotnela. Pred dvoma tyzdnami mi lekar oznamil, ze necakame jedno babo, ale hned dve 🙂 teda cestu od lekara si nepamatam, sok obrovsky....no a zle mi je uz od 6 tyzdna, cely den, od rana do vecera :( zatjra ideme na kontrolu, tak sa tesime a cakame kedy tie nevolnosti prejdu a konecne nam bude dobre..pekny vecer..papa

diano
12. máj 2011

@simi251 ahoj. to spinenie prestalo.to som mala len raz a trosku,no ja to teraz moc prehanam lebo uz nechcem aby sa to zopakovalo.prvy krat ked som potratyla tak som bola sama doma a neskoro vecer sa mi to stalo a isla som az na druhy den.tak ze si hovorim radcej nech sa presvedcim ze je vsetko ok nez aby sa to zopakovalo este raz .ako sa dari tebe.

odrik
12. máj 2011

@dzu
Blahozelam!!!! Ved to je uzasne! Ja viem, ze najprv asi sok, ale inak fantasticke!!!! Drz sa, nevolnosti odidu okolo 12tt. Drzim palceky!

diano
12. máj 2011

@simi251 teraz som si precitala ze mas vsetko ok tak nech to je aj nadalej a blahozelam ti 😅 . nech to pekne raste .ja som stale hladna to je strasne.no neviem co by som jedla.byva ti aj spatne cez den?

dzu
12. máj 2011

@odrik dakujem ti velmi pekne!

odrik
12. máj 2011

@dzu
Nemas za co, vsetko dobre a pekny vecer!

simi251
12. máj 2011

@diano ahoj; ano byva mi tak tazko na zaludok ze uz mam niekedy pocit ze hodim tycku ale nastastie nie. este som ani raz nezvracala. ale uz som aspon prisla na to, ze vzdy mi ostane tak blbo ked vyhladnem. Lenze niekedy sa tomu neda predist, pride to tak zrazu a hned musim nieco zozrat. 😀 😀 😀 A posledne asi 3 dni mam pocit ze musim stale nieco zrat. Predtym som mala skor odpor k jedlu. Nic mi nechutilo. 🙂