Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

xpetka1x
2. apr 2010

pepe a su mliny otvorene aj v pondelok?? ja si tam cem ist pozriet nieco na oblecko...

pepppe
2. apr 2010

petka su kazdy ma otvaracie hodiny ako uzna za vhodne,niekto je zavrety niekto ma do obeda a niekto ako my ma od obeda,,,cize ti neviem povedat,kto ma presne ako otrvrene

xpetka1x
2. apr 2010

jaaj no dobre ved pojdeme teda inokedy pre istotu🙂 ale dakujem
inak baby ja od zac 17tt uz citim drobca ak kopcekuje jeej

lulu4
2. apr 2010

pepppe: no s tym kostolom to ti nezavidim, ale ved ste chodili na tu pripravu tak to zvladnete, prepac mi mozno trufalu otazku ale vy ste nabozenski zalozeny alebo to skor kvoli rodine svadba v kostole? fuuu z toho by som mala aj ja dobre nervy ale neboj ak mate dobreho fararka tak bude v pohode, ved vas usmernia, ja to iste na urade... budem ako blb ale co uz... pani tam bola mila ked sme boli zahlasit sobas, povedala, ze nas tam budu na vsetko nasmerovavat a tak, ze sa nemame bat.... ani neviem na ktoru ruku sa davaju obrucky, tusim ze na lavu a ked sa tam po obrade podpisuje to ja sa tam uz budem novym priezviskom? ani to netusim? to aby som si nejaky podpis uz nacvicila s novym priezviskom 😀

lulu4
2. apr 2010

xpetkax: tak ty uz cakas druhe babenko u druhorodiciek zevraj uz skor citit drobceka ako kopka 😵 to musi byt krasne.... ja este necitim alebo som si to neuvedomila neviem aky je to pocit lebo dnes ma starka vyplasila sme spolu volali a ona sa ma kazdy den pyta ci uz citim male, ze to by som uz mala... ale ved u prvorodiciek je to zevraj neskor niekedy aj po 20tt tak neviem... najblizsie idem na gyndu 19.4. na velky UTZ....

vy ste kočky odkedy citili prve pohyby babatka a aky je to pocit? urcite budem vediet ze je to ono aj ked budu slabunke tie prve kopanceky?

pepppe
2. apr 2010

lulu neni sme nabozny,ale ja som chcela,ze je to krajsie,ale aj som to potom trosku olutovala,ale co uz,,,nam na nauke povedal,len tolko ze 3krat povieme ano ,beriem a slubujem,,,,,cize ziadna slava vam pvoiem 😒 ze mu je jedno ako prideme do kostola,on pride az ked nas tam uvidi,,,potom sa nejake sluby budu citat a koniec,dali sme si to bez omsi 😀 lulu noo vsak stres ktomu patri,tak budeme stresovat,no a co 😀 ja tiez tusim ze na lavu,ja som si ju na tu skusala,,na pravej mi je taka tesnejsia,,,heh tak bude musiet byt na lavej 😉

pepppe
2. apr 2010

neboj lulu pohyby su u kazdej inak,ja som mala tusim od 18tt....ale tak to bolo len take slabucke nieco,,,,ako teraz su to uz riasdne kopance,,ale niektore citili az po 20tt,,cize nech ta babka tolko neplasi 😉

lulu4
2. apr 2010

peppe: tak urcite v kostole je to take slavnostnejsie, ja aj keby som chcela tak by som tam draheho nedostala a uz vobec nie na tie nauky... 😝 ale co uz, ten urad kde to budeme mat ze je ta miestnost prerobena trosku, ze to tam nevyzera zle a ta pani ked videla ze moj drahy je z BA tak mu povedala, ze nebojte sa nemusite lutovat, ze sa nebudete zenit v BA, ze tu robime take krasne sobase, ze budete mat nadherny zazitok...tak som zvedava...
a stres k tomu patri aj ked my dve sa teraz musime krotit lebo to neprospieva drobcom...
inak vcera som s buducou svokrou behala po obchodoch a skusala tolko spolocen.siat mali v troch predajniach zlavy 50% ale skoro nic pre tehulky, tak som si kupila peknu bluzku a budem mat tie elegantne tehu nohavice a je to vybavene po polnoci...

pepppe
2. apr 2010

lulu noo ja by som teraz brala etn urad,ziadne extra velke ceremonie,ale uz to nejako prezijeme,,tolko som do draheho ripala,ze to chcem mat v kosotle a nakoniec som to ja,ktora by to teraz aj odvolala 😀 noo hej my nemozeeme extra stresovat,,vsak sme tehulky predsa,ale saty co mam po polnoci vnich som hotova tehula,nezapriem to brusko,lebo to mam site pre tehulky,moc sa mi nepacia,ale tak co uz 😉 svadobne sa mi pacia,snimi nemam nic,,,heh vsak tie popolnocne dlho nebudem mat ,,,par hodin a vyzliekam ich,,,noo vsak aj ja som nohavice,ale tak nasli sa aj saty tak budem mat tie,ze za tyzden znas budu panicky 😉 no a ten podpis,tam sa uz podpises,,,manzelovym priezviskom,treba to nacvicit,,,ja neviem kao dlho si budem zvykat aj tak budem hovorit to moje lahke stare priezvisko 😉

lulu4
2. apr 2010

pepppe ani nehovor na nove priezvisko si budem musiet aj ja zvykat aj ked v abecede sa neposuniem vobec lebo moje sa zacinalo na B a aj manzelove sa zacina na B, takze tam zmena nebude 😀 veru uz zacnem nacvicovat podpisy 😀 😀
urcite sa budeme ako cerstve panicky mylit zo zaciatku a hlavne to vybavovanie novych dokladov a nahlasovanie v banke a vsade mozne... uz nech je to za mnou... veru po polnoci budeme v tom oblecku len chvilu takze nestresujem a ked som si to vcera vyskusala s tou bluzkou tie nohavice, tak aj drahy povedal, ze to moze byt... taku romanticku bluzku sme vybrali s volanikmi na rukavoch aj pri vystrihu.... taka bielo ruzovkasta a takou akoby zlatou nitou presivana.... mam k tomu aj fialove topanky sice na dost vysokom opatku snad to v nich zvladnem ak nie dam si take bezove balerinky s takou kvetinkou v predu aj tie vyzeraju dobre....
tak ten kostol uz neodvolate ale neboj dobre bude a ked tam nemate omse ale len tak ako si pisala to sa bude dat zvladnut...
svadobne mam na vrch korzet a potom take dve sukne jedna priesvitna sa oblieka prva a na nu taka volanikova ako keby nazberkana druha.... a dole je taka vysivana flitrami lesklymi tak ako aj na korzete ale neviem aku podprsenku pod ten korzet, ty budes mat tiez tusim korzetove aku podprsenku budes mat pod to?

pepppe
2. apr 2010

noo ja som sa v abecede piosunula doteraz so mbola posledna Z a teraz idemna K 😉 nooo to budes mat super oblecko popolnocne 😉 ja mam tiez korzetove,,,je to len jeden diel tie popolnocne to mam dva diely,,,,,pod satami budem mat ten obrovsky kruh ,,,,podprdu mam uz bielu klasicku a len dam dole ramienka a bude,,,nemam nic extra si mylsim ze zvacsovat ih vtejtio nasej situacii aj tak nemusime 😀 jujha sa na satky uz tesim a ze ako ma namaluju a tak,ze aky uces,,teraz v stredu idem na skusku ucesu,,,,,ze dame nejaku farbu a podla katalogov nieco vyberieme,,nechty mi robi kamoska,,tak aspon nieco 🙂 bizutku budem mat obycajnu nic extra som nechcela,,,,naco vsak aspon ze tam nieco budem mat a saty svadobne mam ozaj okolo krku

lulu4
2. apr 2010

tak tvoje svadobne saty vyzera byt podla opisu ze supeer, som zvedava potom na foto, dufam ze aspon jednu svadbonu zverejnis 😵 ja nechcem urcite prsia zvacsovat teraz... ved sa same zvacsili tym ze som tehu 😀 som rozmyslala nad tou silikonovou podprdou co sa tak pricucne na prsia a drzi nema ziadne haciky, zapinanie nic... ale stoji 10 Eur a potom ju aj tak bezne nevyuzijem tak si kupim normalnu bielu a tiez dam dole ramienka a basta... lebo ja co mam bielu je mi mala uz 😀
no ja som sa radila s kadernickou kedze ma bude cesat jedna ku ktorej obcas chodievam ale v Prievidzi kde budem mat svadbu tak na skusku nepojdem kedze my tam pricestujeme az vo stvrtok...ale chcem mat rozpustene vlasy a natocene a na jednej strane pripnute do boku a do toho zivu ruzu ako budem mat vo svadobnej kytici....make up mi bude robit kamoska, na tom usetrim lebo ona ma vystudovanu skolu umelecky masker... a nechty mi spravi jedna nechtarka tiez v Prievidzi a ta robi v pohode za slusne ceny ale to chcem len francuzsku manikuru maximalne nalepit nejaky ozdobny kamienok na niektore nechty
este som bola kupit vykresy a chcem na ne na pocitaci napisat mena na stol - menovky a vytlacit to...

avila
2. apr 2010

No baby, pozeram, ze ste uz vo svadobnej nalade. Peppe,. my sme mali svadbu v kostole aj s omsou, bolo to neskutocne 😀 Neda sa opisat. Obaja sme ale veriaci, teda ja asi viac, ale mm sa uz pri mne naucil 😉 Sobasil nas nas kamarat a zbor bol tiez od kamaratky, proste nadherny obrad. Nechce sa mi verit, ze to uz bude pomaly rok.

Drzim palce Lulu, Peppe, obe budte iste nadherne a nezabudnite zavesit fotky 🙂

Inak baby, neviem ako Vam, ale ja mam prsia asi o 2 cisla vacsie - katastrofa. To ako si budem kupovat kojenecke? Vsak to uz len padaky, hadam.

Lutsine, hadam Ta posle teraz, ja som bola trosicka skorej, ale nevolal mi, takze vsetko je OK. Dietu by som neprezila...

tinkarisko
3. apr 2010

Ahojte baby.Ja som v 12tt je tu niektora tiez?Povedzte svoje pocity a atd... diky 😉

tinkarisko
3. apr 2010

Ahoj dydynka.Ides pokecat a vymenit pocity a atd...?

lutsine
3. apr 2010

Ja som sa dnes zobudila s nadchou......k tomu este sa pridali dva male herpesy na ustach a cerveny nos ☹ esteze som mala doma compeed naplaste,tak uz su nalepene,dufam,ze rychlo zaberu....to budem kocka cez velku noc.

elko69
3. apr 2010

pepppe no tie nkupne centra tie si nedaju pokoj ani cez sviatky,to je strasne,ja si teraz uzivam 4dni volna a teda v utorok do prace a v pondelok na poradnu 12.4. ta uvidim svojho drobca a uz len potom necely mesiac a MD je tu...strasne to leti rychlo...

elko69
3. apr 2010

lulu4 no ja som take prve bublinky v brusku citila asi v 18 tt ale to som si nebola ista ci su to pohyby a potom asi okolo 19-20 tt ma tak riadne uz kopol raz a potom take male kopanceky a teraz skor viac citim ako sa tam prevaluje ako kopance..uz mu je tam asi tesno...

kiwi82
3. apr 2010

ahojte,
lulu4 nic sa neboj ja som tiez zacitila prve bublinky az po 20 tt. asi az v 21 tt.
moje babetko je take dajake flegmaticke, kopka len tak malicko, rano, potom torsku poobede a potom az ked idem spat. asi je lenivsie po mamine 😅

dydynka
autor
3. apr 2010

ahojte tehulky ako sa mate?pripravena na šibačku?ja ju nemam rada ale nejako ju prezijem,,

tinkarisko no jasne kludne mozme pokecat 😉

avila
3. apr 2010

Baby, dnes asi vsetky peciete a varite. Ja sa strasne hanbim, ale posledne 2 dni som mala neuveritelnu chut na colu. Male kopalo ako besne 😉

Prvy ale isty pohyb, kedze predtym som mala len tusenie, bol v 22.t.t. a tak ako mi povedala kolegyna, budes vediet na 100pro, ze je to ono. A... mala pravdu 😀

Baby, mame postielku za 10 centov 😀 V Ikey je akcia, ak kupite matrac nad 30 E, mate postielku. Segra kupovala a teraz mi nasu postielku nechce dat, vraj az pred porodom 😒

lulu4
4. apr 2010

ahoj avila, ja nepeciem a nevarim nic, tuto velku noc si uzivam.... v piatok sme boli na obede u draheho rodicov, dnes ideme zas, svokruska pozvala vsetky svoje tri deti s partnermi takze ideme vsetci... to nas tam ale bude 😀
tak to ti segra dobre kupila postielku za 10 centov, moze byt 😀 tak je poverciva ze az pred porodom... tak clovek by si to chcel aj pripravit uz doma nie? ja mam termin v auguste ale v juli by som uz urcite chcela mat postielku pripravenu v izbe s matracom so vsetkym... aj kocik potom objednat.... vecicky uz pomalicky nakupujem sem tam....

lulu4
4. apr 2010

babenky co sa tyka tych pohybov babatka tak ste ma trosku ukludnili, ako vidim u kazdej je to indi vindi 😀 take bublinkovanie som za tento tyzden citila aj ja, tusim vcera... ale teraz mam problem aj so stolicou nechodim pravidelne ako by som mala a vcera som si dala aj taky sirup proti zapche od gynekologicky.... takze neviem ci to boli creva alebo ono... ale teda hadam prvy kopanec riadne rozlisim 😀 nase bude asi flegmatik po tatovi, ten zacal chodit aj hovorit neskor, nic sa mu nechcelo, totalne lenive dieta

pepppe
4. apr 2010

lulu. my mame tiez tie menovky na sttol a dali sme si este aj etikety na flase urobit,,,,ocinov znamy nam to len vytlacil......fotky urcite nejake pridam,tak potom omrkneme 😉 babenky dakujeme za pobz 😉 budenie.....hadam nam aj pocasie vynde 😉

elko69
4. apr 2010

baby aj vy mate pocit ze stale nemate dost veci pre drobcov??ja mam zatial na zaciatok 0-3 mesiace 15 bodiniek s kratkym rukavom,asi 4 s dlhym, nohavice asi tak cca 10 ks, ponoziek je myslim dost, tricka s dlhym rukavom tiez asi tak 8 ks, ciapocky, rukavice a asi 4 dupacky ale myslim ze je toho malo ale zase na zaciatok co mu to bude asi za chvilu male myslite ze bude stacit??stale mam pocit ze mi nieco chyba sakra...este podbradnikov mam asi 6 a plienok obyc.asi 15 ks,myslite ze to bude stacit?bo ja bych este nakupovala ale sak kazdy hovori ze aj staci a neviem ci naozaj staci...

dydynka
autor
4. apr 2010

no elko ja tiez neviem kolko toho budem potrebovat,,,ale ved sa skus porovnat zo sestrou 😉 to mas super ze aj ona je tehotna,,,no ja som to nepocitala,,,neviem,,,konecne sme dokupili policky tak cez tyzden mozem zase prat a zehlit a ukladat do skrine..

dydynka
autor
4. apr 2010

spravila som si novu foto

elko69
4. apr 2010

no len ona mala toho nejako moc ked sme minuleu nej boli a prala vecicky,ona uz aj dost podostavala aj zdedila od kamosiek a ja len co som ja kupila a od svokry a maminy,jako mam dost veci ale vela aj takych co su 6-9 mes a tie som vyclenla do extra krabice...ty mas toho kolko na zaciatok?myslim tie uplne najmensie veci??

elko69
4. apr 2010

a inak pekne brusko mas...

avila
4. apr 2010

Dydy, krasni ste 🙂

Ja Ti Elko neviem, musim to poprat vsetko a potom uvidim. Chybaju mi ale kosielky a spustu veci. Musim spachat najazd do bazarikov, este uvidim... Na nete je kopu zoznamov pre vybavicky, skus vygooglit. Ja sa snazim ist podla toho.

Ale uz mam postielku 😉 , odsavacku, babyvak, niekolko plienok (planujeme latkovat), zopar bodiniej, dupacky a tak... Proste, este viac chyba ako mam....

My sme doteraz upratovali... Ak sa chceme stahovat, musime makat 😉 Ale uz to nabera podobu, snad bud. vikend.