Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

zabkaevka
30. jún 2010

@lutsine : tak to písla tiež včera či predvčerom niektorá z nás, tiež už tesne pred pôrodom, a odpoveď znela že asi je to ten hlien, čo uzatvára krčok. Neviem ja nemám s tým skúsenosť. a dúfam, že tak skoro nebudem. stačí v takom týždni ako si ty 🙂 ale vieš čo, radšej volaj zdravotnú pohotovosť, aspoň telefonicky sa spýtaj, či sa máš plašiť. držkaj sa 🙂

zabkaevka
30. jún 2010

@lutisne : našla som to : lindus1 to písala pre romini, dnes

lindus1
30. jún 2010

@lutsine no akurat nam o tom hovorili na kurze pre tehulky, ze v 9 mesiaci, ku koncu tehotenstva je normalne ked sa objavi pasik svetlej krvi, ze to povoluje postupne hrdlo aj vsetko tam dole.... ale nemoze byt tej krvi vela, ani tmava, vtedy treba utekat k dokymu...

lindus1
30. jún 2010

@lutsine akoze ta zatka ked odchadza, to uz ma byt viac hlienovite, co zrejme este nie je tvoj pripad.... asi si len viac prekrvena a pokial je ta krv svetla a fakt ze trosku, tak by to malo byt ok... ale kazdopadne oddychuj, vyloz nohy, aby si sa nepretazovala..

pepppe
30. jún 2010

@lutsine nooo ja by som skocila,,,dufam ze nebudes rodit 😉 nepredbiehat sa 😉

elko69
30. jún 2010

@lutsine bolo to take slizke?lebo to by mohla byt hlienova zatka...ak by si zacala krvacat urcite bez do porodky a aj´k budes mat aj nejake bolesti,radsej to nepodcenuj...mne ked odtiekla plodova voda tak bola takej ruzovkastej farby...

simonka28
30. jún 2010

ahojte maminy 🙂 som tu dlho nebolo bo stale cosi kdesi nahanam.dnes som konecne zaniesla vsetky papiere na urad takze pol roka pokoj kym pojdem zasa rodicovsky vybavovat 😒 maly je zlaty,uz moc nece spinkat,bavi ho sledovat okolie 😎 na mna ide akasi total unava ☹ inac dydynka tu nebola ako som spetne precitala takze asi rodi alebo to uz ma za sebou,neviete? 😅 pocasie sa konecne umudrilo,vsak?bolo na case!!!my sa chystame akurat grilovat,maly si spinka v kociku tak pohodka 😉 pekny vecer aj vam vsetkym!

elko69
30. jún 2010

@simonka28 no zevraj dydy porodila ale nevieme nic este,cakame kedy sa prihlasi

pepppe
30. jún 2010

@simonka28 dydy je ve nemocnici akurat ,,porodila uz malu lili,viac nevieme,pockame si kym nam napise a prida foto malinkej,hadam sa zajtra vrati domenkov alebo v piatok,,,,,,,uz sa to tu rozbieha,len my stale nic ☹ hadam aj romini pojde cochvila,,,,noo vsak hadam mali nebude len spinkat treba aj popozerat okolie a tak,,,,,ozaj a to ohladom tych 700eur,,ci kolko to je,si si uz bola vybavit??

simonka28
30. jún 2010

hej pepppe to som bola vybavovat,to musis pockat kym sa babo dozije 28dni a potom ti to detska potvrdi a este aj od svojho gynekologa potrebujes potvrdenie.tie papiere ti daju na urade.no mas pravdu,ze len spat je o nicom 😅 no mas pravdu to z tych zaciatkoch uz len ty si na rade,coo? 😉 este ma napadla mojalily mala tak termin ako ja ale nebola tu dlho 😨

simonka28
30. jún 2010

som kocky este pridala par fotiek maleho v brusku,uz len spominam ☹

lutsine
30. jún 2010

ahojte, uz som doma z pohotovosti, asi to bola hlienova zatka, mala som so sebou aj tu intimku,robil mi sono aj ctg, kontrakcie nastastie neboli, otvorena som volne na prst, hrdlo skratene do polovice.....tak ma poslali domov s prislubenim ze budem lezat a setrit sa,vraj ak by nieco tak mam hned prist, ze je riziko ze moze odtiect plodova voda. Zatial som v piatok objednana na kontrolu,tak uvidime....doktor vravel,ze bude dobre,ak este take tri dni vydrzim...no co ja rozkazem babetku,ked sa tlaci von....

simonka28
30. jún 2010

to mas lutsine pravdu malemu nerozkazes ked bude cet ist von 😉 drz sa!

elko69
30. jún 2010

@lutsine no pozri my sme sa narodili v 37 + 4 a dr co ma prijimala povedala ze to nevyzera na 38 tt ale na 40 tt ze som mala asi len zle vyratany termin..robili ti aj sono, a povedali ti aj vahu???no teda uz to coskor asi pride ked uz hlienova zatka odisla 🙂 tesis sa uz??

lutsine
30. jún 2010

Dostala som nejake lieky Salbutamol na potlacenie kontakcii....brali ste niekto take tablety?

lutsine
30. jún 2010

@elko69 no lekari by boli najradsej ak by sa rodilo az po ukoncenom 37 plus 6 vtedy vraj sa uz nejedna o predcasne narodene dieta....ja sa tesim,nech uz to pride kedykolvek.

elko69
30. jún 2010

@lutsine ja nie 🙂

elko69
30. jún 2010

@lutsine no mne nepovedali nic iba ze si ma tam nechaju a ze maly sa narodi uz coskoro a nic nehovoorili o zom zeby bolo zle keby sa narodil..

lutsine
30. jún 2010

@elko69 no mna si nastastie nenechali, v nemocke mali dost plno,akurat tam aj jedna rodila,nastastie to mam blizko ,byvam 4 km od nemocky, ved ak by odtiekla plodovka tak hned utekam,ak nie,tak piatok sa mam u neho hlasit na poradni.

romini
30. jún 2010

@kiwi82 lenze dydy prenasala treti den, ale aj ja by som uz rada isla. neviem no ta hlienova zatka sa mi postupne uvolnuje uvidime co vecer bude.

avila
30. jún 2010

@lutsine no fuha... Toto je najhorsie, ze clovek moze mat nastudovane tisice stran, ale ako ma co konkretne vyzerat, si nikdy nie sme uplne iste. Moja porodka je 30 km, tak dufajme, ze dobehneme 🙂 Ale este nex aspon 2 tyzdne vydrzi.

vi3ka
30. jún 2010

@lutsine tak ty už sa chystáš rodiť? 🙂 ak to príde tak držím palce.
@romini ty si ešte tu? a ja že už budeš niekde v pôrodnici. 🙂 tak sa pekne sleduj, či neprídu kontrakcie. myslím na teba, aby to dopadlo na výbornú. 😉

môj drobček sa dnes taaaak prevaľoval v brušku, až mi ho riadne nadvihovalo 😀 asi tancovalo. všetko by bolo OK, len keby ma dnes tak nepálila záha. hrozné. tak dobrú noc dievčence.

PS: mamičky už môžete pomaly zakladať tému na pokračovanie tejto diskusie, čoskoro vás tu bude neúrekom 😀 😎

lulu4
1. júl 2010

@avila ahoj no presne tak aj mne sa uz blizi MD ale az od 18.7. dovtedy si mam zaniest papier na socialku... ja tak neznasam tie urady, ach jaaaj... ale to pekne ubehlo... ved som velmi rada ze u tej dokiny dopadlo vsetko tak dobre, a hlavne ze mi porobila vsetko mozne ved uz mi robila aj ten vyter na streptokoka tak som zvedava ako to dopadne...
a ako si pisala s tym receptom ja tak varim najcastejsie, co mame to sa snazim vyuzit... lebo ja dopredu malo kedy viem co uvarit... to je moje trapenie ked sa opytam mm co by chcel mne je to jedno.. no tak var a to ma caka cely zivot 😝

lutsine
1. júl 2010

pekne ranko. No ja sa este nikam nechystam,tablety asi zaberaju brusko ma az tak neboli,len krize trosku. Doki vravel,ze treba vydrzat este aspon 5 dni. Zajtra mam poradnu a kontrolu v nemocke,tak uvidime ci sa to otvaranie a skracovanie krcka zastavilo

avila
1. júl 2010

@lulu4 no s tym varenim.. Ja varim pre troch a niekedy tak dufam, ze to zostane do 2. dna, malokedy sa stane 😉 Ale v podstate ma to este bavi, ked im potom chuti.

Tie vybavovania... Mohli by to zjednodusit alebo by sa to malo dat urobit cez net, lebo toto... A strasne mi uz puchnu nohy, tak sa mi tazko chodi, esteze som pojazdna 😉

avila
1. júl 2010

@lutsine som na Teba myslela, ze ako si prezila noc 😉 Tak dobre, Maxim este chvilku hadem pocka 🙂

Dnes vraciam svoj firemny laptop, preco??? Budem robit na muzikovom...

lucia.kl
1. júl 2010

ahojte babenky.
tu sa to tiež nejak rozrodilo, v dvojičkach nam porodili tiež dve maminy.
pridala som nove fotky do albumu, môžete kuk 🙂

romini
1. júl 2010

Caute tehule ja som este doma zatial ziadna kontrakcia ani voda neodtiekla. budem cakat asi az do pondelka 😀

tinkarisko
1. júl 2010

@pepppe a neviete zatial nic este nove? No ja som uz zvedava 🙂 😀 A ako rodila?Normalne alebo cisarakom?

lutsine
1. júl 2010

romini a pijes malinovy caj a skaces na fitlopte,milovanie ste neskusali? Mozno to urychli odtok plodovky.