Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

kiwi82
24. feb 2010

ahojte, ja som tiez na pn a tiez na dobu urcitu. ale kym ste sme pn, tak sme v ochrannej lehote, to znamena, ze nam nemozu dat vypoved. aj ked uz uplynie doba urcita a my sme stale na pn, tak je to uz len na zamestnavatelovi ako sa s vami dohodne.

elko69
24. feb 2010

nanulik ale jasneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee vitaj... 😉

dydynka
autor
24. feb 2010

elko no neviem,,,,aj ja sa cudujem ze je take male :D

a nanulik vitaj medzi nami 😀

avila
24. feb 2010

Ahojky,

Nanulik pekne vitam, pod medzi nas🙂

Ak mate zmluvy na dobu urcitu, tak ci tak vas nesmie prepustit predcasne. Iba naozaj v pripade porusenia prac. povinnosti, ale aj to ma urcity system (ustne, pisomne upozornenie...) Ak ste PN tak plati ochranna lehota, ako pise kiwi. Baby, brante sa, nex s nami nezametaju ako so smetami 😠

Lutsine, presne ten vodavy vytok riesim aj ja. A to som sa tesila, ze 9 mesiacov budem volna 😉 No co uz. Ale tiez sa musim spytat dokyho. Mne sa ten unik mocu nezda... Kedy mas najblizsiu poradnu? Ja mam volat o tyzden. Myslis, ze uz budeme vediet, co to je? Zas budem nervozba...

nanulik
24. feb 2010

Pekne ďakujem za privítanie. čo som čítala aké máte problémy v zamestnaní tak mne to nehrozí. som od júla nezamestnaná a už sa ani tak ľahko nezamestnám.ale hlavne aby bolo všetko v poriadku

elko69
24. feb 2010

ok babule tak ja dnes uz offujem lebo letim na cvicenie pre tehulky tak aby som stihla busik z robotky.majte s atu krasne..papa

avila
24. feb 2010

To mi je luto nanulik... A vyjde Ti ta vyssia materska?

nanulik
24. feb 2010

ja netuším ani aká je tá nižšia. pozerala som že rodičovský príspevok je asi 256 €, ale či budem dostávať aj materskú to netuším.

vi3ka
24. feb 2010

ahoj nanulik, vitaj medzi nami.... 😉

...no tak keď ma neprepustí počas PN, tak to by mal poslať aj nejaku zmluvu na predlženie pracovného pomeru nie? mne končí teraz vo februári a zatiaľ žiadna správa. ja už sa nechám len prekvapiť, že čo z toho bude.

kiwi82
24. feb 2010

dievcata, chcem sa prosim opytat, ci mate skusenost s tymi brusnicovymi pripravkami na mocovy mechur. ci sa vobec v tehu mozu a ak ste brali tak ktore? je ich viac urinal, uroval, megabrusnice....
mna mocovy mechur pobolieva uz skoro od zaciatku tehu a ten moj doki hovoril, ze ked ten papierik na poradni ocikavam a nic tam nevidi, tak je to ok. ale aj tak sa mi to nezda. tak som bola dnes dat k obvodakovi moc na kultivaciu, vysledky budu az v pondelok tak som zvedava....
mocak ma boli ked sa vycikam, nie pri cikani ani nereze ani nepali.... mozno je to len tlakom maternice na mechur. no v pondelok budem mudrejsia.

vi3ka
24. feb 2010

kiwi ja som mala v minulosti dvakrát problémy so zápalom, takže som si kúpila najprv brusnicový džús, alebo Mami džús s príchuťou brusnice. asi sa potom môžu piť brusnicové džúsy, keď aj ten mami džús je taký. teraz to nepijem, lebo mi vadia džúsy hocijakej príchute.
takže asi toľko moja rada

kiwi82
24. feb 2010

dakuje vi3ka a kde sa da zohnat ten mami dzus, to som este nepocula 🙂

avila
24. feb 2010

Mala by si byt v ochrannej lehote, ale teraz neviem, ci je to po celu dobu PN alebo len na pol roka. To si skus zistit Vi3rka. Tych 256 Eur nedostane kazda matka. Ma to urcite podmienky. Nechcem Ta popliest, tak Ti nebudem hovorit ake. Niektore zienky Ti urcite poradia lepsie alebo skus vtysondovat na nete.

Kiwi, aj ja mam problemy s moc. cestami a iurolog. caj mi neodporucali. Vyborna je alchemilka žltozlatá, ta je aj pre tehulky. Aby som nepila stale ten isty striedam ho s brusnicovym - ale ten tak obcas.

kiwi82
24. feb 2010

Avila, a to sa riadne da kupit brusnicovy caj? brala si na mocovy mechu aj nejake antibiotika alebo tie extrakti z brusnic? mne moj doktor povedal, ze mozem urologicky caj a vsade citam ze by sa nemal. a teta v lekarni hovorila, ze napriklad urinal biotic sa moze, aj to pisau na pribalovom letaciku, ale ze pre istotu az od 16 tt lebo mozu vyvolat stahy maternice. a alchemilka sa moze? mne odporucili v lekarni harmancek a repik, ze maju protizapalove ucinky.

dydynka
autor
24. feb 2010

nanulik ak si robila dva roky pred otehotnenim tak by si mala dostat tych 265 eur,,ak nie tak iby tych 165....ja som otehotnela po strednej skole tak som nerobila,,tak by som mala dostavat materśku iba 165 eur

nanulik
24. feb 2010

no tak potom by som to mohla dostávať lebo som robila 5 rokov a v júny 2009 výpoved a teraz som zostala tehotná. ráta sa to pred otehotnením alebo pred pôrodom?

dydynka
autor
24. feb 2010

no to ja uz neviem ako je,,,,ale skusim pohladat na nete..

vi3ka
24. feb 2010

ahoj kiwi.
ten mami džús som kúpila v hypke, aj v bille ho majú. hľadaj medzi džúsmi taky ružový obal a na ňom je napísané MAMI džús. je drahy (cca 1,50 EUR), ale celkom dobrý. vyskúšaj

nanulik
24. feb 2010

dydynka idem to pozriet, dakujem 🙂

nanulik
24. feb 2010

vyzerá to tak že ešte asi splnam ten limit že dva roky pred narodením dietata som bola zamestnaná.
ozaj a ten džús je na čo dobrý?

pepppe
24. feb 2010

ako ak je to tak,tak by som to mala aj ja splnat,,,,vsak treba sa ist asi informovat co a ako

lucia.kl
24. feb 2010

čaute baby.
k tym urologickym čajom, tak sa nesmu, všetci odporučaju len vyťažok z brusnic, je dobry aj na spravnu funkciu moč. mechura v tehotenstve, som mala problemy hned na začiatku tehu a tak som ich papala, to som potom pekne chodila na zachod ☹

k tym prispevkom je aj na konikovi v paragrafoch, treba si to kuknuť..

avila
24. feb 2010

Ahojky 🙂

Kiwi, doky mi chcel nasadit AB, ale ja sa ich bojim ako cert kriza, aj ked viem, ze zapal v tele moze pre dieta znamenat horsie nasledky. Proste som pila ako besna a este besnejsie som behala na WC 😀 Ten caj sa vola Urosept a je od Dr. Mullera, dostat ho v lekarni.

Nech uz je jar baby, pomaly mi je maly kabat...

elko69
25. feb 2010

dobre ranko babule...

romini
25. feb 2010

Dobre ranecko vsetkym. Uz aby nam svietilo slniečko.... 😀

elko69
25. feb 2010

no veru,dnes je akosik hmla hned od rana sakra,to sa mi nepaci...

jaruska8
25. feb 2010

Ahojte dievčatá, dobré ránko vám prajem!! Fuj, hnusná hmla je vonku!! 😒

lutsine
25. feb 2010

Pekný dník🙂
moje dieťa bude asi fanúšikom hokeja....dnes som utržila poriadné kopančeky počas zápasu....veľmi ma to potešilo. 🙂

elko69
25. feb 2010

lutsine hehe zeby... 🙂

al ebaby uz sa trosku vyjasnilo,hned je den krajsi......