Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

vi3ka
26. apr 2010

ahojky ahojky 🙂

vidím, že víkend skončil, takže sa to tu znovu začne rozpisovať. cez víkend to nejak stagnuje že? ja som mala pekný víkend-v sobotu som robila šoféra celý deň aj noc, takže "úžas" a včera sme sa vybrali na prechádzku do lesa, no len čo sme prešli jeden blok od nášho bytu došla nám nafta v aute 😀. nikoho známeho poblízku sme nezohnali, takže sme čakali na našich, ktorí bývajú 13km od mesta, takže sranda. nakoniec sme šli len do Bardejovských Kúpeľov na prechádzku.

od poslednej poradne keď mi povedal doki, že bude UTZ už len odpočítavam dni do 10. mája 😉 teším sa

som sa rozpísala že? tak zatiaľ pekný dník vám prajem 😎

vi3ka
26. apr 2010

a ešte barbora87: ja mám podobný vnútorný budík. vždy každý deň vstanem pár minút pred, či po 8mej! hoci idem neskoro spať. a tak by som si pospala... tiež sa už 2 mesiace vyvaľujem doma a neskutočne sa nudím!!! ešteže je už teplo, tak si aspoň vyjdem vonku do mesta, prejdem sa, sem-tam navštívim bývalé kolegyne v práci a inak nuda, nuda, nuda. no od septembra budem hovoriť asi niečo iné. potom sa už nezastavím asi 😉

dydynka
autor
26. apr 2010

he vieka ja mam 10 maja narodeniny :D

romini
26. apr 2010

baby aj moj isiel na sluzobku vcera do Istanbulu, tak som ted u maminy aby som nebola sama, mavam v noci strasne krce v nohach.
Ja si dam pohar coly ked mam chut a zahana mi to strasnu kyselinu co mam. Posledny mesiac sa to neda vydrzat.
Dydy no tak to mas tazke ked mate len jednu izbu pre seba, musim ted rozmyslat ze co ako si ulozis.. kocik uz mas?

romini
26. apr 2010

lindus1 aj ja som mala v 24 tt take male brusko az ted sa mi zacalo vypucovat....

lindus1
26. apr 2010

dydy tak ja som rada, ze ho konecne zacina byt vidiet 🙂 ale myslim, ze teraz to uz pojde rychlejsie a v lete sa budem gulat 😀 zatial som pribrala necelych 5 kg, tak uvidime ako to pojde dalej.....
aj mne pride vo stvrtok mamina, aby som nebola celkom sama.... v tyzdni mi to nevadi, lebo ked som v praci, tak to rychlo uteka, ale tie vikendy a este ked je vonku krasne........
dydy a ty si doma? nepracujes, ci este studujes?

dydynka
autor
26. apr 2010

no hej kocik mam kupeny,,,ale mam ho odlozeny u mami na dome,.,zatial,,hej je to tazke,,,a este ked drahy to ma zatial tak nejak na haku,,,on ma sice 29 rokov ale chova sa ako pubertak,,,,,

dydynka
autor
26. apr 2010

lindus hej ja som doma,,,uz som dostudovala a potom som otehotnela a to by ma asi nikto nezamestnal tak som doma

lindus1
26. apr 2010

romini ja mam rodicov aj svokrocov 180 km od nas, tak to je tazsie, ale vo stvrtok pride mamina 🙂
inak kocky nezavidim vam tie co ste doma, teda v dobrom, ja neobsedim, slak by ma trafil......

jaruska8
26. apr 2010

No, ja som doma od decembra a som aj celkom rada, aspoň malá nemá stres, lebo ja som učiteľka, som aj deviatakov učila a to by bola riadna záťaž pred Monitorom. 😖

avila
26. apr 2010

Romini, vankus na kojenie napr. tento http://www.samo-kociky.sk/comfybig-podlozka-mul...

je to absolutna pecka, lebo ked si tehu tak mozes vyuzivat na relaxaciu, na spanie a tak... A pri dojceni mas babatko zafixovane a je dobre tebe aj jemu. Ma to v sebe take gulicky, tak sa prisposobi telu. Ja som ho kupila z bazaru, lebo inak je dost drahy.

Kyselina aj mna trapi... Teraz dobre, klop klop. Inak cole sa snazim v tehu vyhybat, ale ked predsa len bola 😉 tak maly bol hyperaktivny 😀 no normalne isiel ma rozkopat. Tym, ze nepijem kavu, asi to bolo pre neho cudne.

barbora87
26. apr 2010

No ja vam poviem ze uz mam obed za sebou mala som chut na rybu🙂 no u mna je to tiez tak to je jedno kedy idem spat ale rano o pol8som hore...
No poviem vam ze stale uvazujem co so sebou ked so
doma...ale tak aspon oddychujem...kedze som rok skoro vobec nebola doma lebo som robila vo vlaku...ale neviem ako to do decembra vydrzim...aj ked zajtra mam odber krvi rano a vo stvrtok mame cele poobedie s manzelikom vybavovanie no a v piatok idem na vikend na slovensko tak mi to neuskodi ked budem dnes odpocivat

barbora87
26. apr 2010

A este k tej cole no ked som nevedela ze som tehu tak som pila colu lebo maosviezila ale teraz sa snazij pit caj dzus no asnazim sa aj vodu len tu neznasam...ale v sob sme boli na oslave a mala som chut na chladenu colu tak som si dala...no a ked budem na slovensku tak si urcite dam kofolku🙂ale len trosku...

A pocujte kedy budete kupovat kocik?

paula58
26. apr 2010

ahojte tak som doma a bola som u doktora apovedal ze bud som v casnom tehu alebo som potratila len tak samovolnealeboniesom tehotna tak uvidime zajtra krv,dakujem babam co mi pomohli aspon psychicky 🙂

jaruska8
26. apr 2010

Pauli, drž sa!!!!

tereza79
26. apr 2010

nó,mešká mi perioda 4 dni a tehotná budem tak 3 týždne, viem že som tehotná, lebo inak mávam presne na hodinu,pred 3 mesiacmi som vysadila antikoncepciu, dnes som šla k dr a tá mi povedala že to je ešte skoro aby som prišla 15 mája že ma potom vyšetrí chcela som to mať na istotu lebo môj drahý to už stihol povedať všetkým...

jaruska8
26. apr 2010

Terezka, držím palce, nech si naozaj v tom!! 😀

alexkaa
26. apr 2010

Ahojte, dnes som prišla pozrieť, no ako vidim, tak novych tehuliek tu veľa pribuda, aspoň nebudem sama a možeme sa deliť o pocity..... Byva vam niektorej večer zle? Mne cely deň nič nieje, až na tu bolesť prs, a vždy večer, keď si idem lahnuť, mi pride zle. Niekedy aj vraciam, ale maličko, večšinou ma iba tak napina a potom je zase dobre. Akurat dnes v praci doobeda mi bolo tiež zle..... Inak mavam aj to že keď viacej chodim, napr. polhodinova prechadzka, mam večši tlak v podbrušku, ale zatial všetko ostatné v pohode, tak sa vytešujem. A čitala som že komu ste už povedali, no ja som povedala iba sestre a dvom kamoškam.... Ešte ani rodičom nič... Asi budem čakať do takeho 12tt-13tt. Uf ale aby to už bolo...

Tereza79 - aj moj priatel to prvy krat stačil behom jedneho dňa s radosťou povedať toľkým ludom že som sa až čudovala, ale bohužial my už máme zlé skúsenosti, tak som ho tentokrat zahriakla, a má vyslovene zakázané to niekomu hovoriť až do konca 3mes. Tak dufam že to vydrži. 😀

romini
26. apr 2010

Dydy a aky si kupila vlastne? Daj foto do albumu draha nie? Inak to ta chapem ked ma 29 r. no moc ho to asi netrapi ze byvate u jeho rodicov. Neboj ked sa mala narodi bude mat k tomu iny postoj. Moj manezel ma 46 rokov vyzorovo na tolko nevyzera a chvalabohu je uz vyjaseny. . Ale tiez si neuvedomoval do urciteho datumu ze som tehu. Az ked mi zacalo rast brucho tak mi furt vola davaj si pozor atd..... je to ted velmi mile.
Lindus to by som nevydrzala bez mami na taku dialku. Chvala bohu moja byva len 10 km odo mna to som u nej za 20 min. autom.

elko69
26. apr 2010

baby ja pijem colu denne a kamoskina mama tiez pila a kamoska je celkom normalna 😝 😀 ja sa tiez v nicom neobmedzujem zase...vsetko mame ok zatial a sme zdravy...

elko69
26. apr 2010

no ja mam 10.maja tiez poradnu,ale uz poslednu u svojho dokyho...

elko69
26. apr 2010

paula takze zajtra to budes az vediet 100%?????????

pepppe
26. apr 2010

baby mna kyselina netrapi,len raz za cas,ale za to ma trapi ine: 😉 puchnute clenky,puchnute prsty,,,,,bolesti chrbta,,,,, : 😀 hore kopcom fucim ako kon,strasne 😉 a teraz v lete to bude este horsie,prida sa potenie,jjjajha 😉 v piatok idem ńa sono,som zvedava ko mi drobcek podrastol,lebo zacina kopat,fest dost 😉 ale ja som len rada,,,ked ho citim vtedy som najradsej,,,,,,,,kocik hodlame my kupovat v maji,,,,objedname ho z netu.

vi3ka
26. apr 2010

ahoj peppe. dnes v dámskom magazíne akurát mali tému puchnutie končatín v tehotenstve. ak si to nevidela, tak si to pozri v archíve na nete STVčky, možno ti to pomôže. mňa to zatiaľ netrápi, ale určite začne. cítim to v kostiach. 😉
netreba soliť, piť "slané" minerálky, treba jesť šťavnaté ovocie.

pepppe
26. apr 2010

ahojk vi3ka,,,,,,,,,,,pozrela som si to,dakujem 😉 tak aj mne sestricka povedala,ze mam menej solit a pritom strasne malo solim,,,,,noo ale tak nejak to uz vydrzime🙂)

zabkaevka
26. apr 2010

ahoojte kočky, fííha zase ste sa rozpísali 🙂 Jeeeej víkend bol krásny 🙂
Ja som dnes mla návštevu, sestru s nastávajúcim z Prahy, tak som sa vytešovala, kecali sme o mimi, a o jej blížiacej sa svadbe. Dobre mi to padlo, a taaak rýchlo prešiel deň ☹ Ale bolo pekne tak sme celý čas boli von, sedeli na terase, parááda
Volala som dnes opäť do Centra prenatálnej starostlivosti v KE, aby som sa objednala na ten morfologický ultrazvuk, čo sa robí medzi 19.-22.týždňom. Tak som úúúúúplne sklamaná, povedala mi totiž sestrička že ma nevedia zobrať, pretože im odišiel jeden lekár, a nestíhajú vybaviť tie pacientky ktoré už dávno boli objednané, dokonca s niektorým majú sklz, že ich už dva týždne preobiednavajú. Hmmm som z toho smutná, pretože tak musím ísť do niektorej z nemocníc, a veľmi sa neteším, keďže tam služby nie sú ako v privátnom sektore ☹ Ešte zajtra raz skúsim, či ich neprehovorím, že počkám na termín, aký bude voľný hoc aj o tri týždne. A ak nie, tak pôjdem fakt inde.
Inak sa máme fajn, to puchnutie bruška čo som mala ešte sem tam cítim, ale prejde to po takej hodinke kľudu.

fattamorgana
26. apr 2010

paula - je mi to ľúto, ale možno zajtra sa dozvieš dobrú správu
jaruška - v decembri si odišla zo školy? ja som tiež učiteľka, zmluvu mám do konca šk. r., riaditeľka mi síce ponúkla možnosť predĺžiť ju, ale keď jej poviem, že som tehu, tak to určite zmení. Zas bude to mať aj výhody - žiadny stres, k lekárke môžem chodiť hocikedy - lebo u nás je problém ísť čo i len k doktorovi.....

elko69
26. apr 2010

pepppe to uz aj ja fucim jak parny vlak a teda ta kyselina navyse,a myslim z epomaly mi zacinaju aj nozky puchnut..ach jaj nech je Jakub uz vonku,uz sa neviem dockat...teraz len pred zrkadlom stojim a kukam sa na brusko ako ide dopredu :D sice nic nezapnem ale chvalabohu sa uz otepluje takze nebudem uz kupovat novu bundu a ked tak oblecem manzelovu :D

jaruska8
26. apr 2010

Fattamorgana, hej, som učiteľka, ja mám zmluvu na dobu neurčitú. Hej, som doma od decembra, ale strašne rýchlo to prešlo. 😉

tereza79
27. apr 2010

prečo tehotenstvo netrvá do pôrodu tak 3 mesiace?to by stačilo,takto je to veľmi dlho čakať 🙂