Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

andrea0903
27. júl 2010

Dobre ranko 😀 tak my uz sa trapime nespavostou nato ze som sla spat o druhej rano a celu noc zvazovala dohodu s lavorom 😀 sa citim fit..........nejako nam tu kiwi82nepisala vcera tak hadam ze uz to ma za sebou? 😕 no nic prajem vam a malym drobcom dalsi krasny den a
@avila tak hadam to uz dnes konecne pojde a ziadne strachy................mas nasu podporu 😝

zabkaevka
27. júl 2010

ahoojte kočky 🙂 klasika najprv predpoveď počasia : u nás na prdel ☹ pršíí a je brr zima ☹
A to som chcela zača ťprať vecičky, tak v takomto počasí radšej ešte nie.
@kiwi82 a @avila : nooo akoo?? máme ďalších drobcov na svete?? 🙂

Kočky, možno blbá otázka, ale zatiaľ som sa nepýtala ani mamky, tak sa pýtam vás, ako treba sterilizovať fľaštičky a cumlíky?? a kedy ??

zabkaevka
27. júl 2010

@andrea0903 : juuuj tak to čože si mala také stavy nad lavorom?? preto si nespala?? alebo detičky buntošili, alebo mimi v brušku?? máš toho dosť, cii obdivujem také žienky. Pomáha ti niekto s domácnosťou??

vi3ka
27. júl 2010

ahojte žienky 🙂 čo nového? pozerám @andrea0903 , že noc bola zaujímavá 😒 ja som si to tiež na začiatku vytrpela, takže som rada, že už to prešlo. ja som sa dnes v noci toľko olietala na wcko 😀 keby človek nemusel spať, tak si do konca tehu už ani ľahnúť nepôjdem, tak ma už všetko bolí, len sa prevaľujem z boka na bok a snívajú sa mi hovadiny 😒
no myslím, že @kiwi82 to už má asi za sebou, ale @avila mala ísť dnes na poradňu, ak si dobre pamätám. uvidíme, či sa ozve.

@zabkaevka čo sa týka sterilizovania fľaštičiek a cumľov.... ja som sa to tiež ešte nepýtala, len čo som čítala v letáčiku, čo bol pri fľaškách, že do vriacej vody, tak na 3-5 min. nechať povariť. aspoň keď si dobre pamätám.

zabkaevka
27. júl 2010

@vi3ka : no nooo tak nejako som si myslela že to treba 🙂 tak super, že to nie je náročnejšie.

pepppe
27. júl 2010

@avila nooo hej,ale neboj matusko von pojde,,,aby to nebolo este dneska,,vsak ty ho uz mas za chviiiiiiiiiilenku pri sebe,treba este vyckat,,viem aj mne ked to pisali,som si myslela,,ze ako sa to niekomu lahko pise,ale vazne,,este relaxuj dokym sa da,,,,viem co pisem 😉

zabkaevka
27. júl 2010

hmm dnes nás tu je nejako málo ☹ asi spinkáte. Inak aj som doobedu od 8.30, keď manželíka som vzprevadila po raňajkách do 10ej spala, a teraz ma tiež riadne ťahá. No bola som v obchode, a tak idem postaviť papaníčko. Dnes asi kuracie na šťave s ryžou, alebo nokmi, hmm to sa ešte rozhodnem 🙂
Miminku sa teraz štikúta riadne. moooje 🙂

vi3ka
27. júl 2010

@zabkaevka ja sa ani nečudujem, že je nás tu dnes pomenej. aj kvôli počasiu, aj kvôli tomu, že tie najaktívnejšie čo tu boli sú už mamičkami a nemajú už toľko času písať tu. no nie kočky? 😉 evi my budeme tiež asi také. tak si to musíme ešte užiť, ked sú naši drobci v bruškách. mne už sa začína pomaly vytláčať pupok von. vieš čo myslím, ten taký tehu pupček. sestra sa ma na to furt pýta, či ešte taký nemám, lebo jej sa to páči a furt ma chodí ovoniavať, lebo voniam bábätkovsky. srandistka 🙂 júúúj dnes som sa dohodla s kamoškou z VŠ, že ju prídem navštíviť. ona má doma asi týždňovú slečnu, tak sa neuveriteľne teším, že si ju pomojkám a navnadím na tú našu nezbedníčku Peťku. 😀

andrea0903
27. júl 2010

@zabkaevka no nejako sa roztahujem a boli to jak svinka tlacilo mi male na zaludok tak som rozmyslala kto z koho snazila som sa to rozdychat.......deticky v pohode spali ako vzdy a pomaha mi manzel ak ma nahodou volno 😀 inak sama co ine mi ostava ale zase na druhej strane dievcata su uz velke a pomahaju mi co mozu 😝 co sa tyka flias a cumlikov treba dat do vriacej vody nemusi to tam stat staci to vodou preplachnut tak isto vam prevaraju v nemocke aj odsavacky ked vam treba 😉
@vi3ka mne bolo zle na zaciatku tak ako teraz blbo strasne ale nevyslo nic 😅 ale co uz hadam to dnes v noci dospim 😔

lulu4
28. júl 2010

@zabkaevka Ahoj Evi citala som ze tvoja svokrusa sa cinila a nieco pre vasu malinku nakupila, chcela som len k tej znacke tommee tippe ti poviem, ze bud rada lebo lepsiu znacku ti ani priniest nemohla, je uzasna... ako ja cakam prve babo ale kamosky co ju pouzivaju si ju nevedia vynachvalit, zevraj oni robia tie cumliky na flaskach s takym prietokom sania ze babo neciti rozdiel medzi bradavkou a flaskou takze sa nemusis bat keby si musela dokrmovat umelym mlieckom lebo ze sa mu to neleje ako z inej flasky ale tiez musi aktivne sat ako z bradavky co je super vec.. a maju krasny design co sa mi na tejto znacke tiez velmi paci...doniesla ti od nich aj odsavacku mliecka? inak ta kocka co si od nej kupovala tie vecicky z ameriky tak som ju nenasla pod tym nickom co si mi minule pisala a tak som sa chcela pokochat na jej bazariku ze co pekne predava...

lulu4
28. júl 2010

@pepppe ahoooj aj sem este zavitas medzi nas? no co ako sa ma Alexik? ako casto ti papava, kazde dve hodky ako je zo zaciatku zvykom? aj v noci ze? citis sa moc nevyspato alebo si s nim zdriemnes aj cez den ked spinka? asi je to dost narocne byt maminou ze, ale urcite by si nemenila spat za brusko ze? 😀

lulu4
28. júl 2010

@avila ahoj dlhsie som tu nebola a vidim ze ty uz mas po termine porodu a Matuskovi je stale dobre vo svojom domceku, no co narobis ved deticky vedia kedy sa maju vypytat na svet a keby im to prilis dlho trvalo tak im k tomu doktori budu musiet dopomoct ale hadam to nebude tvoj pripad... a ziadna predzvest ze uz by to mohlo prist? daj nam urcite vediet potom ked uz budes mat malinkeho na svete... velmi ti drzim palceky nech ma co najrychlejsi porod aby si sa dlho netrapila...

dydynka
autor
28. júl 2010

ahojte babulky,,mi sme boli vcera s Lilly na poradni u doktorky,,,za 3 tyzdne pribrala kilo aj nieco,,,,dokina sa cudovala ze tak vela,,he je to hladoško,,, 😀 stale ziadny novy prirastok?tusim sa im nejako nece,,to poznam 😀 drzte sa 😅

zabkaevka
28. júl 2010

ahoj kočky 🙂 noooooo fuuuuuuj dnes ešte horšie počasie v KE ako včera, normálne ma hlava bolí ☹ ja chcem teplooooo , fňuk fňuk. Asi na západe máte teplejšie.
@lulu4 : jeeeeee ďakujem za info k tej značke tommeetippee. to som rada, že tak sa svokra trafila 🙂 chudák a bála sa že jej to nebudem používať, ale mne sa tiež hneď páčilo ako ot doniesla, hlavne disajn, to máš pravda, je krásny. A áno mám aj odsávačku, aj ostatné drobné vecičky pre mimi, ako kefka na vlasy, teplomer, nožničky, ... takže nemusím kupovať, aj keď ja rada by som aj toto bola kúpila, ale fakt som ju nechcela odbiť nech nič nekupuje. nech sa realizuje 🙂
Tá kočky má nick : vierka3 ja som ju aj teraz takto našla. skúúús. tam musíš v bazari zadať toto meno do kolonky Hľadať predávajúceho. hmm vytešujem sa stále z tých vecičiek 🙂 fakt sú nádherné, a naživo krajšie ako na fotkách v bazari. a kvalitné, takže sa nebudem musieť báť, že nevyužijem aj pre druhé bábo 🙂 pretože to iste vydrží

@dydynka : jeej tak to pekne rastiete 🙂 paráádička 🙂 hmmm no nik sa zatiaľ neozval že ako kiwi a avila. ale keďže sú tak dlho ticho, asi už majú malinké u seba 🙂 moja sesterka prišla včra domkov z nemocky, minulý týždeň rodila, tak sa teším na návštevu, navnadím saešte viaac na mimi 🙂 a potom budem mať tak o týždeň plánovaný cisárky s dvojičkami kamoška, takže ešte do nášho termínu pôjdem aj k nej na návštevu detičiek. A možno aj ďalšia komoška dovtedy porodí, ona má 3 týždne pred nami termín. ALebo možno sa s ňou akorát stretneme, keby si naša zmyslela že príde začiatkom septembra na svet 🙂

vi3ka
28. júl 2010

ahojte kočky 🙂 ešte pred chvíľou som chcela napísať, či všetky spíte, ale ako pozerám, tak nie 😀 ja som už stihla byť na hematológii a o hodinku si idem po výsledky, tak držte palce, aby boli čo najlepšie, aby som sa nemusela do konca tehu dopovať nejakými tabletkami.
tej mojej kočke sa asi začalo štikútať. chúďatko moje. je zaujímavé, že malá je otočená hlavičkou dole, ale aj tak tam dole cítim najviac pohybov a šťuchancov.
jee @lulu4 ty si tu už tiež dlho nebola. kde si sa skrývala?

@dydynka no čo, máš dobré mliečko, ktoré malej chutí. radšej nech priberá, akoby mala chudnúť alebo nepriberať. no nie?
jej baby už sa teším, že od budúceho piatku budem oficiálne na materskej 😀 hurá hurá. to je už predzvesť toho, že sa to neuveriteľne blíži k finále.

lulu4
28. júl 2010

@zabkaevka som rada ze som ta potesila... len ta potom poprosim ak budes vyuzivat tu odsavacku dat mi k nej referenice to ti doniesla pakovu rucnu ci elektricku? lebo ja mam len taku lacnu jednu doma lebo som si povedala ze to dopredu kupovat nebudem... keby bola zla potom kupim drahsiu a kvalitnejsiu tu tommee, tak by som mala od teba potom referencie ako si s nou spokojna... lebo kamosky maju cumliky, flasticky a vsetko mozne ale odsavacku neviem aka je..
no veru avila a kiwi uz asi porodili aj, ved sa nam ozvu ked budu moct... tu v BA to ujde s pocasim slniecko svieti ale dnes fuka taky chladnejsi vietor ale vcera bolo zas dost teplo som mala poradnu sa som sa tam ovievala tehu knizkou som si aj sveter zobrala so sebou ze keby nahodou a som ho iba vlacila so sebou lebo take teplo zrazu bolo... je to teraz ako na hojdacke ale tych 35 stupnov by uz nemuselo prist, to bolo ozaj az moc

zabkaevka
28. júl 2010

@vi3ka : ahooj tak držím prsty jasné na tie výsledky. a počuj to vlastne je ten posledný odber krvi všaak? a nerobia to u gynekológa?? mne vravela sestrička že mi nabudúce (13.8.) zoberie krv ešte, tak asi toto myslela. a od tej poradne vlastne aj ja budem na MD 🙂 a chodiť už do nemocky, to musím dohodnúť s pôrodníčkou. ale iste mi to aj sama povie, mám sa jej ísť ukázať začiatkom augusta.

lulu4
28. júl 2010

@vi3ka ahoj ale ani som sa neskryvala ale akosi stale nieco robim a potom vas len precitam a nechce sa mi pisat... vcera som mala poradnu, vsetko dopadlo dobre az na vysledky z krvi opat, aj ked papam zelezo stale mam anemiu ale to je v tehu normalne to si babanko cerpa z tela matky ze po tehu to bude opat v normaly... a cakam este vysledky pecenovych testov z krvi lebo ma svrbia prsty na rukach, dlane, zapastia a nohy tak mi brala krv a dnes by mali byt vysledky tak uvidime... tento uplny koniec je uz take utrpenie trosku... ale tak uz vydrzim... povedala mi ze u mna sa moze teraz do 2 tyzdnov vsetko krasne zvrtnut s tym porodom ale ze zatial drzi moj krcok pokope tak uvidime 😀
a drzim palceky nech mas vysledky z hematologie dobre... ale to zelezo keby ti aj dali to berie uz snad kazda tehulka to nie je nic strasne ale lepsie ziadne lieky ako nejake, to chapem

lulu4
28. júl 2010

@dydynka paradicka, tak mas dobru malu hladosku doma, len nech papka, ved to je dobre akoby si sa mala trapit preco sa nechce prisat a nepapa, alebo nemala mliecko... to musi byt uzasny pocit ked mas mliecko a malinka ti pekne rastie a chuti jej... len sa pekne drzkajte aj dalej... a ako s tym jej rezimom este sa to nezlepsilo s tym spanim v noci, stale ma prehodeny rezim? ono sa to ale casom upravi hlavne sa snaz dodrziavat tie vecerne ritualy ako vecerne kupkanie, papanie priblizne v rovnaky cas a hlavne nech spinka v postielke lebo to nam aj na skoleni teraz hovorila dokina ze uz male babatka si zvykaju na tieto ritualy a na vlastnu postielku ze nie je dobre ich davat k sebe na velku postel...

zabkaevka
28. júl 2010

@lulu4 : hmm nie je elektrická tá odsávačka, ručná je. pripájam foto z netu. toto presne mám 🙂 a jasné, dám vedieť 🙂 veľmi dúfam, že budem mať mliečko, noo predtým ak som mala bolesti v prsiach a išla s tým k lekárovi urobil mi ultrazvuk, tak vravel, aj dva krát, že mám všetko OK, a to ma bolia prsia, preotže tie žľazy mám už pripravené na kojenie, tak sná´d mal pravdu 🙂

lulu4
28. júl 2010

@zabkaevka no super vyzera aj ta odsavacka ako vsetko od ich znacky... no mna za posledny tyzden dost zacali boliet prsia ani nie ze cele ale bradaviek sa nemozem ani dotknut, no co uz... je to otrava ale tak tiez si myslim ze to sa uz pripravuje vsetko v tom tele matky takto pred porodom... uz len vydrzat... 😀

vi3ka
28. júl 2010

@zabkaevka vieš čo moja, mne brali u dokiho normálne krv, ale mala som zníženú hladinu krvných doštičiek, tak ma pre istotu poslal na hematológiu a vysvetlil mi to tak.... podľa výsledku, že ak by niečo, tak budem brať nejaké lieky, alebo usúdia, či budem ako normálna tehuľka alebo ako riziková. ale že takéto výsledky sú v tehu v poriadku, že to nie je nič hrozné. ale istota je istota. a to odkedy sa chodí do nemocnice? posledný mesiac by sa malo nie? no ved uvidíme, čo sa nového dozviem na poradni 🙂

@lulu4 no to aj ja tak niekedy. prečítam ale písať sa mi nechce. 😝 a to krv na tie pečeňové testy robia každej, či len tebe, lebo máš to svrbenie? to máš pravdu, že ku koncu je to najťažšie. už sa ani človek hýbať nevládze, ani poriadne nič porobiť. tak pomaly som v živote nechodila ako teraz chodím 😀 ja som stále niekde uháňala, no teraz ako zo zatiahnutou ručnou brzdou. no tebe sa to tiež už blíži. ešte my dve s evkou a z pôvodnej partie tu už nebude žiadna tehuľa, ale samé mamičky. 🙂

lulu4
28. júl 2010

@vi3ka na pecenove testy myslim nerobia kazdej to len ked mas taketo problemy... tak som zvedava co z toho bude,hadam nebudem musiet brat dalsie lieky... ale ked to inak nepojde co si poradim?... no co sa tyka toho svrbenia tak to moze aj babo tlacit na nejaky organ myslim ze aj na tu pecen tak ze to nemusia byt v krvi zvysene hodnoty a pritom telo svrbi ze to jednoducho prejde po tehotenstve... tak uvidim ako to bude so mnou....
no veru blizi ved vcera na poradni mi dokina povedala som bola na poslednej poradni u svojej ze mozem to uz ocakavat hocikedy teraz aj ked krcok zatial drzi po kope cely ako ma vcera pozerala... ale ze placenta mi uz dozrieva...
zajtra idem volat do nemocky a objednat sa na buduci tyzden na 1. poradnu tam... som zvedava na akeho dokiho natrafim lebo nejdem zazmluvnovat ziadneho

vi3ka
28. júl 2010

@lulu4 tak to ti držím prsty, aby si mala tie výsledky dobré. ooooo...... o chvíľu budeme už len spomínať, ako sme bruškovali. no nie? júj, tak ty máš aspoň nejaké správy o svojom tele, ale mne doki také vyšetrenia nerobí, takže neviem, na čom som. ale nabudúce mu poviem, že ma tam dole bolí - neviem či lonová kosť, alebo svalstvo - tak uvidíme, či ma vyšetrí, či nie. ty už chodíš do nemocky na poradne?

vi3ka
28. júl 2010

baby frčím ja na tu hematológiu, lebo kým tam dôjdem, tak bude pol 11tej. potom sa ozvem

lulu4
28. júl 2010

@vi3ka ty mas ozaj divneho dokiho to je normalne na zazalovanie nech si hovori co chce aky je velky odbornik a neviem co ale to som nepocula este ani od jednej tehulky, kamosky co boli tehu skratka nikoho aby ich nepozeral od spodu ved to je to najdolezitejsie ci sa neotvaras, ci mas krcok dobry... bez toho to nejde sakra by som mu vynadala normalne... mna od zaciatku na kazduckej jednej poradni pozera od spodu a tak by to malo byt ved podla toho vela zistia nielen podla sona tam uz maju udaje o babatku ale o tebe musi predsa vediet...
nechodila som doteraz do nemocky ale ku svojej gynekologicke ale od 36tt sa posledny mesiac chodi uz na poradnu kazdy tyzden a do porodnice kde si sa rozhodla rodit, takze ja budem od buduceho tyzdna raz za tyzden chodit na Kramare... u svojej sa mam hlasit po skonceni sestonedelia alebo keby som mala nejake problemy tak jasne ze aj skor, nemam potom cakat...

lutsine
28. júl 2010

@zabkaevka tuto odsavacku mam aj ja, dobre odsava mliecko. Vyuzivala som ju hlavne v nemocke a prve dni doma,aby sa rychlejsie utvorilo mliecko,nakolko maly bol zo zaciatku lenivy na sanie.....a potom som mu davala z flasticky.

pepppe
28. júl 2010

@lulu4 zavitam nebojkaj 😉 neni ale ani casu 😉 papava uz kazde tri hodinky,,,,dnes v noci bol ukazkovy vecer keby bol kazdy taky,napapal sa o 20 a dalsie papanie mal az o pol 2 rano 😉 noo len ceez den nespal.co len plakal,,,asi brusko ,lebo ani len prdkat sa mu nedalo,az potom so mu dala cajik a konecne,,,problemy s kakanim mame,,,jajha u chlapcov je to vraj take,,,,noo to ma stoho mliecka co davam,lebo ja som uz stratila,to svoje ☹ unavena,,ani nie,,,ked sa da tak si lahnem,vecer ked pride mm,idu na prechadzku,vtedy si oddychnem,,,

pepppe
28. júl 2010

dydy no pekne vam teda narastla 😉 no oto je len dobre 😉 uvidime co ten nas spekulant,ja idem na poradnu 9augusta a to idem aj na nozicky snim

andrea0903
28. júl 2010

@lulu4 mna lekarka pozrela dokpy len raz nakolko som rizikovka stale sa zvazuje co a ako