Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

elko69
2. aug 2010

@zabkaevka
@lulu4
@vi3ka baby jak to leti,uz sa Vam to krati ked tak kuk vase terminy...no super potom sa pridajte do temy prvy krat tehotne - uz mamickami 🙂
@lucia.kl no co ako to zvladate s dvojickami??baby posluchaju?

lulu4
2. aug 2010

@susika no ja by som bola uplne dehydrovana keby nepijem aspon ten dzus... ja som proste nemohla absolutne nic pit.. som sa smiala ze ten moj maly sa narodi s kyslym vyrazom na ksichtiku z tolkych grepovych dzusov a hlavne aj teraz ho este stale velmi rada pijem... tie recepty co urychli porod moc im neverim ako tonic, behanie po schodoch, dlhe prechadzky a upratovanie, sex a horuca vana... ja neviem je to tak asi 50 na 50 ako sa povie, niekomu zaberie niekomu nie, ja zatial neskusam nic, ved este mame chvilu cas... ale po termine by ma to uz stvalo ze co sa malemu nechce ist von 😝

lulu4
2. aug 2010

@elko69 ahoj Luci som na teba akurat myslela, ze si sa tu uz dlho neukazala, tak viem ze teraz mas ovela viac novych povinnosti a ze uz to nejde tu vysedavat a tukat... ako sa mate s Jakubkom, poslucha? urcite rastie ako z vody a robi vam radost ze?
no veru ten cas ale pokrocil ja to uz teraz mozem ocakavat kedykolvek ako povedala dokina, ze krcok sice drzi ale ze sa to teraz moze aj zo dna na den zvrtnut... tak uvidime kedy sa mu zachce ist von... taka som na neho zvedava ako bude vyzerat, na koho sa viacej bude podobat... ale aj tak najradsej by som teraz zastavila cas ani neviem preco ale mam taky vnutorny strach... ze ako to bude s tym porodom ale to asi kazda si pamatam ako si ty pisala ci spoznas ze ti odtiekla plodovka a tak.. tak teraz sa toho ja bojim...

lenka1806
2. aug 2010

@kikaku Prosim Ta kikaku, a kolko ako dlho ti meskala menstruacia, kym ti to gynekolog zbadal na sone?
Urcite na CT nepojdem, mala som ist koly platnickam, ale radsej to nebudem riskovat

lulu4
2. aug 2010

@zabkaevka veru len si poper kym je pekne pocasie a hlavne tie hrubsie vecicky ti teraz super uschnu... ja som poprala do takeho cisla 68 tusim vsetko, min. do 62 vsetko a potom na 6az 9 mes. co mam par kuskov to operiem neskor, na to je cas... ale ja aj tak do postielky nedam paplonik a vankusik aj ked obliecky som oprala lebo zo zaciatku to nie je dobre pre babo, naj je len matrac s plachtou a ked tam dieta len tak polozis a prikryjes dekou alebo das do zavinovacky... tazke to az neskor vyberiem zo skrine ten paplonik asi na jesen ked uz bude chladnejsie a vankusik az od roka alebo tak ze to nie je dobre vobec tak skoro davat pod hlavicku...
to mas dobre ze tak v pohode spavas ze ani na wc sa moc nebudis ale pockaj ku kocnu ako som ja ked ti uz babo bude na vsetko tlacit sa uz moc nevyspis tak si to este uzi aj na mechur vtedy viacej utoci lebo tam ma cim dalej tym menej miesta aj ked idem niekedy po ulici zacne na nieco utocit ze si myslim ze ma od spodu niekto reze velmi neprijemne chvilu to trva a potom prejde... ale dost to boli... a v posteli sa len prevalujem z boka na bok a zaspavam uz totalne uvanena nad ranom alebo si pri mm citam knihu a on spokojne pri mne odfukuje a spinka... ale teraz za posledne dva dni ma chytila taka unava ze dokazem konecne spat... neviem co sa stalo ale musim aj cez den spat aj dva krat aspon po hodinke, zvlastne

vi3ka
2. aug 2010

@zabkaevka jééééé 😨 😀 tak to je teda hej. šikulka si 😀 už si viem predstaviť koľko toho máš pre malú. ja čo som mala som poprala minule, zvyšok perie mama, krstná a svokra 😀 ja to mám vybavené xi xi.

no poslušne hlásim, včerajšie teploty ma trápili celý deň. ani paralen, čo mi ráno na pohotovosti predpísali nepomáhal, tak sme sa o 1dnej v noci vybrali opäť na pohotovosť, ale tentoraz ma už odviedli rovno na gyn. tam ma vyšetrili, dali mi infúzku na zníženie teploty a je mi fajn. no problém je, že mi v moči našli hnis, takže som dnes musela ísť k svojmu dokimu a v stredu volám o výsledky. dúfam, že to bude v pohode. joj, mám ja ale "šťastie". 😒 no, ale na niečo to bolo aj dobré, lebo ma vyšetril aj zdola a všetko je tak ako má byť, takže naša malá sa ešte nikam nechystá. 🙂

vi3ka
2. aug 2010

@elko69 no ešte nedávno sme boli v začiatkoch a teraz je to skoro tu 🙂 ale teším sa, že už to budem mať čoskoro za sebou a moju malú čajočku mať pri sebe.

rozoberáte tu spanie.... no ja s tým "klop, klop" nemám veľký problém, len už mám pocit, že mám asi už preležaniny na tých bokoch, tak ma to už všetko bolí. a otáčam sa na 5 etáp z boka na bok, lebo ma bolia kríže. a klasicky vstávam o 8mej-môj vnútorný budík 🙂 v noci chodím akurát tak možno 2-3x na wcko. cez deň mi nedá spať, lebo ja nie som ten typ, čo dokáže aj cez deň spať.

susika
2. aug 2010

@lulu4 -neboj sa, ked ti odtečie voda, to zistíš🙂))a ked pridu kontrakcie, aj to budeš vedieť...ja som ich mala dlho a také len každých 10-15 minut a neverili mi. tak som sa pekne osprchovala , dala do "gala" a večer ma konečne vzali na prístroj a kontrakcie tam boli ako svet, že aj tak som dobrá, že som ich v pokoji pretrpela tak dlho, no ale tie riadne, to už som cítila teda poriadne, ešte, že to bolot aké rýchle, lebo malá bola naozaj prcek🙂)ale tiež s bojím, ak to dobačujem dalej, ako to bude, budem ako prvorodička, lebo tie časté kontrakcie som ja mala asi len 3 a neviem si predstaviť, že by osm tak mala predýchvať niekolko hodín po každých 3 minutach..fuuuuuale myslím, ež ked príde čas, každá vie, že už je to "tu" 😀 😀 😀 a potom tá radosť🙂)))no, tá moja prave vykrikuje v posteli, nechce spať potvora 😀 😀 😀

lulu4
2. aug 2010

@susika no tak to si mala tie ozajstne kontrakcie sice dost dlho ale este v znesitelnych intervaloch a potom pri tych castych si uz mala malinku rychlo pri sebe... ono sa aj tak hovori ze kazdy porod je uplne iny... takze ani nemozes cakat to iste a preto si budes pripadat ako prvorodicka... ale budem drzat palceky aby ta synator nepotrapil.. nech je to tiez rychle...
inak ked odtecie plodova voda som pocula ze je dobre dat si vlozku lebo ze na nu daju v nemocke nejaky roztok ci co a presne zistia ci je to plodovka to nam na takom skoleni v nemocke spominali ale ma tak napadlo ako si pisala ved pred odchodom do nemocky sa chce asi kazda osprchovat a tak a neviem co v tomto pripade lebo ked mi odtecie a pojdem sa sprchovat ako potom zistia ci to bola ozaj plodovka ci sa vtedy radsej nesprchovat? viem ze je to hovadina ale zaujima ma to... diky za odpoved... takze malinkej sa nechce spat? no to je tazke asi poobede uspat deti.. a aka je taka kludnejsia povaha ci zive dieta?

elko69
2. aug 2010

@lulu4 no neni toho casu az tak moc uz jak bolo predtym takze est esi uzi ze si sama a odpocin si,potom nebude asi az tak moc casu,ale je to krasny pocit mat drobca uz pri sebe a vidiet ako rastie,veru aj ten nas uz pekne podrastol..uz zacina vydavat prve zvuky a usmievat sa a to je to najkrajsie,akokolvek ked som unavena a znicena z nedostatku spanku tak tym usmevom si ma uplne vykupi..krasny je a milujem ho nadovsetko aj ked krpec uz si vie aj preberat co chce,ci chce lazkat alebo byt na rukach a pekne hlasno teda niekedy sa prejavuje,zistil na co ma hlas a co je to plac 🙂 🙂 🙂 🙂 akurat sa tu vedla mna trepka,miha s rucickami a nozickami a kuk do okna,uz aj telku kukava vecer a zaspi pri nej..hehe sa mu tam mihaju nejake svetle obrazky tak ho to zaujima uz 🙂 uz s anam aj spanok upravuje uz spinkame asi tyzden v kuse tak ze okolo 20 - 21 hod sa napapame a vydrzime az do 1 rana a potom este do 5-6 rana zase takze uz su to neni hodinove spanky iba,konecne!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 no veru verim ti aj ja som sa bala ked sa mi to tak blyzilo ako tebe,len tym ze to doslo necakane som mozno nemala cas premyslat v ten okamih na porod a jednoducho som ho musela rychlo porodit,asi je horsie ak zena prenasa si myslim,lebo s ana to uz chysta stale a ked to nechodi to musi byt zvlastny pocit asi..aj som rada ze Kubko takto rychlo prisiel na svet...neboj spoznas ze je to plodovka ako aj mne tu baby mnohe povedali 😉 a drzim palceky ...

elko69
2. aug 2010

@vi3ka a ako to rychlo ubehlo,ze?teda mne ti eposledne tyzdne strasne rychlo isli..

zabkaevka
2. aug 2010

@elko69 : juuj no veru, o chvíľu sme my na rade 🙂 ja sa veeľmi teším, moja krásna pišulka, ako ju volám 🙂 sa asi tiež teším, mrví sa teraz 🙂

@vi3ka : chichi tak to vyzerá, že má risdnu garderóbu, moja krásavica, a dnes sme dostali ďalší kompletík od susedky ktorá bola na dovolenke v švajčiersku. kúpila bielu krémovú kombináciu, čo je super, pretože takú nemáme, tak som to hneď dala aj s obrázkovými plienkami do prania 🙂 zajtra začínam so žehlením 🙂 Ty si to dobre zariadila s praním 🙂 hmm moja mamka má toho veľa a nechcela by som ju ešte aj s praním zaťažovať, a na ostatné sa hmm nedá spoľahnúť. Ale robím to s veľkým nadšením a mňa stále bavilo pranie a žehlenie, takže nemám problém, a som fakt happy že sme OK teda že si to môžem kľudne pripraviť. Niekto by povedal, že však je času dosť do 25.9. no ale človek nikdy nevie čo bude zajtra, čo o týždeň, všaak 🙂

@lulu4 : no veru, iste to nespanie príde aj na mňa aj to častejšie močenie, zatiaľ som happy že je to takto 🙂 myslím, že na začiatku som častejšie chodila cikať.

zabkaevka
2. aug 2010

kočky teraz v inej téme preberajú, že kedy klesne bruško pred pôrodom. ja mám pocit že ho mám dosť dole, a to som si všimla asi pred dvomi týždňami, a žeby ešte viac malo. to ako mám "zmerať" alebo zistiť či nemám ho už teraz klesnuté??

lulu4
2. aug 2010

@zabkaevka no ono je to rozlicne, niektorym prvorodickam ani nezvykne moc padnut brusko, napr. ja to uz mam tiez za par ako sa povie a este mi nekleslo... tak uvidime ze kedy a ci vobec... s tymto sa vobec nezaoberaj... to je individualne... 😀

vi3ka
2. aug 2010

@elko69 mne sa práve zdá, že teraz tie posledné 2 mesiace idú nejako pomalšie, ale ani sa nenazdám a bude to tu 😀

@zabkaevka no tak to bude riadna gardéroba ako vravíš. modelkovská 😀 😀 ja som nekupovala veľa vecičiek, lebo ako som niekedy minule spomínala ešte po nás a bratrancoch ostalo kopu vecičiek, ktoré si to rozdelili, že to poperú. ja v 2izb. byte bez balkónu by som toho asi veľa nepoprala 🙂 ja už si to len donesiem a pekne poukladám do skrine a potom sa z toho vytešujem. ešte si síce niečo objednám, lebo z toho e-shopu čo som vtedy objednávala mi prišla aj zľava na ďalší nákup, takže to musím plne využiť 😉 a ja si vôbec nemyslím, že je skoro sa pripravovať na príchod bábätka, lebo ako hovoríš, nikdy nevieš kedy to príde. a radšej byť pripravená, ako potom v nemocnici stresovať, že toto som nestihla, toto ešte trebalo... no nie?

elko69
2. aug 2010

@zabkaevka jeeee to je mile,pekne si pohladkaj brusko teraz a porozpravaj jej nieco nech sa ulozi spinkat uz 🙂

elko69
2. aug 2010

@vi3ka veru ko vravis ani sa nenazdas a je to tu 😉

30lenka
2. aug 2010

😀 ahojte babulky ako sa mame?

andrea0903
2. aug 2010

@zabkaevka o poschodie vyssie byva moja mamam....svokra ani netusi co je s nami 😒 ale zbytocne to riesit kazdy sme nejaky 😀 my sme dneska prekladali s muzom nabytok tak mame obaja dost 🙄
@lenka1806 preloz CT a pockaj kym ti nepotvrdia ci si tehotna alebo nie a podbrusko take ako na menzes ta moze boliet je to normalne 😝

andrea0903
2. aug 2010

@lenka1806 ak ti to pomoze ja som bola bez kramov od januara a test bol pozitivny az v maji a to som uz mla takmer tri mesiace za sebou

zabkaevka
3. aug 2010

ahoj kočky 🙂 tak dnes u nás opäť slniečkovo 🙂 takže asi ešte jedno pranie vecičiek dáme 🙂 a zároveň sa púšťam do žehlenia 🙂
@vi3ka : nooo tak to jasné, ak je niečo pekné a zachovalé po iných deťoch v rodine tak to treba zobrať, aj ja mám zopár kúskov zdedených, a fajnéé sú, vyperieš a ani nevidno že sú nosené. A jasné ak to nemáš kde sušiť, tak sa fakt zíde tá výpomoc 🙂 paráádička. Odporúčam pozrieť si fotoblog ela19, no sadla som na zadok keď som to videla. Už viem čo je to Macko Poo 🙂 ktorého si spomínala ked si písala k našej výzdobe detskej 🙂

@andrea0903 : hmmm nooo každý sme nejaký a asi v každej rodine sa nájde niekto kto nejako nie veľmi zapadá do predstáv iných, aj u nás sú takí, dokonca žiaľ nielen jeden ☹ ale čo už, mne stačí že sme spolu s manželíkom a moja najbližšia rodina mi je blízka, ostatní ma "netankujú" 🙂 Juuu tak vy ste šikovní, nýbytok premistňovať, v tehu stave a chorí, tak to klobúk dolu 🙂 len dávaj pozor na seba 🙂

@elko69 : jasnééé 🙂 ja bruško hladkám takmer stále. Niekto to veľmi neodporúča, napr. jedna sestrička v nemocnici ma stále upozornievala, že si nemám hladkať bruško, že to vyvoláva reakcie maternice a aj preto môže tvrdnúť bruško, ale ja neviem odolať 🙂 a je predsa mojeee 🙂

dudinka80
3. aug 2010

ahojte kocky,chcela by som sa poradit....menzes som mala 5.7-7.7 to je u mna bezne,mrcha mi mala prist 31.7 ale neprisla ,od 25.7 mam bolesti ako ma mrchu aj prsia ma dost boleli ani spat na brusku som nemohla a nechuti mi jest ako bezne pri mrchu,a mam dost vlhke nohavicky,je mozne byt tehu?? 😕
dakujem za odpoved

andrea0903
3. aug 2010

@zabkaevka no aj u nas su viaceri ale co s tym narobime presne tak ako vravis zakladom je manzel u nas uz aj deticky a blizka rodina.....manzel aspon tak vypotil tie 5dnove horucky ...a ja som len odkladala veci....aj my ho luto bolo ze vsetko robil sam ale ak chcemem mat krajsie tak preco nie....este sa chysta malovat izby kuchynu a detom nejaky krasny detsky obrazok na celu stenu 😀 😀 😀 😀 😀 s tym bruskom sa to fakt neodporuca ale ja to tiez stale robim.pretoze KED MUSIM TAK MUSIM 😝

andrea0903
3. aug 2010

@dudinka80 no mozne to je..ale vyckaj este dva tyzdne od mrsky a rob test........i ked niekomu ukaze hned...........mne testy vysli pozitivne az ked som bola na konci tretieho mesiaca...zalezi aj aky je vytok........niekedy to moze byt aj zapalom 😝

dudinka80
3. aug 2010

test som si robila ale nic sa neukazalo,bola som nedockava 😉 zapal nemam,som aj dost unavena,ziada sa mi poobede aj spat.mam aj trosku taky ciro-biely vytokale slabulinky..

dudinka80
3. aug 2010

mala som take silne bolesti pred terminom mrchy a nic a teraz mam zasa take,ja tomu nerozumiem.... ☹

andrea0903
3. aug 2010

@dudinka80 no ja som mala take bolesti stale a to ma aj teraz vcase kedy by som mala mat mrchu.....pokial vytok nezapoacha nesvrbi a nepali tak je to ok...budes ale este musiet pockat par dni 😀

lucia.kl
3. aug 2010

@elko69 zvladame zvladame, vela času travime vonku v kočiku, tam su najkludnejšie - trápia nás koliky ☹ ☹
@lulu4 čo si spominala odtok plodovej vody, tak ta ti neodtečie všetka naraz, ja som bola najprv pol hodku na zachode, čo tieklo vela a potom som si dala vložku a ešte som ju minimalne trikrat musela vymeniť, v pôrodnici som mala čistu ale tam mi potom tiež ešte odtekala voda tak to mohli testnuť.... takže sa nestrachuj a kludne si môžeš dať sprchu a čistu vložku.

susika
3. aug 2010

@lulu4 -ona je total živelná pohorma niekedy a niekedy o nej ani neviem, pekne si kreslí alebo sa hrá..ked bola malinká, tak boal pokojná, tak v norme. ale v karte am stale napísané, že je hyperaktívna, na každej preventívke....
no, ja to o tej plodovej neviem, ja som rodila tak nejako narýchlo, malá sa narodila velmi rpedčasne v 32tt, ale od 28tt nenarastla, tak preto som bola v nemocke, zisťovali čo sa stalo a aj tak na nič neprišloi...a mne plodova voda odtiekla, ked som sedela v kresle a tieklo mi magnezko, aby sa stlmili kontrakcie.no a malo to skor opačný efekt🙂ale asi to tak malo byť, lebo potom mi doky vravel, že malej už aj ozvi klesali...
ale tiež počuvam, ež ked odtečie voda, tak sa ešte stihnú ospršiť, aj partnera zuobudiť aj veci nachystať...ale je to individuálne, ja ked som to rpeberala s babami na inej teme, tak mi radili, že ked odtečie a je to bez kontrakcií, tak treba zachovať klud, ale ked je to s bolesťami, tak rýchlo do nemocky, lebo že može dojsť k infekcii...tak neviem..uvidíme, ak oto bude v mojom prípade

susika
3. aug 2010

@andrea0903 mi pripomínaš mna,jasi tiež nedám povedať🙂)a pri malej sme sťahovali plné 150 litrové akvarko so skrinkou....fuu, anšťastie sa nič nestalo🙂)veru, ked treba, tak treba....
tu rodinui ani nespomínajte. svokra býva o dve ulice dalej ale malú nevidela už od marca.a ani na narodky jej nepiršla.nejde o tom , že niečo dosneisť, ale že by vobec prišla pozrieť vnučku, aztial jedinú...svokor to vzdal pred skoro rokom, nebavilo ho žiť, a videl amlu iba 2x aj to ked vonku v kočíku spala....naši sú daleko, tak ked tam idem, tak aspon na týžden, na dva, lebo tatino nám robí preč, malo ho vídame, tak sa trapime samé....susedia oničom, tiež som si hlavu buchala, že kam som sa to dostala. keby sa niečo stane, tak nemá kto pomocť len tak kamarátsky....

@dudinka80 -ja som si test robila 1 den po vynechaní a bol pozitívny.a potom ešte jeden, inej zančky, a tiež bol pozitívny. ale to pri malej, pri drhom som mala iba jednu značku a jeden test, elbo som vedela, že to vyšlo. pocity boli rovnaké ako pri prvom tehu.bolenie v podbrušku, výtok a bolenie v prsiach až boli nafuknuté..prvé tri mesaice nehrozilo spavať moc na bruchu, lebo hrozne boleli